Tulkas, FUE 4010 grafts, 6-7/08/21

Ronaldo

Well-Known Member
Όπως εχω γράψει στο εισαγωγικό post μου υπάρχει στην περίπτωση της μμ μου μια ιδιαιτερότητα, ένα plot twist που δεσμεύτηκα πως θα φανερώσω.

Πρωτού το κάνω θα παρακαλούσα για ένα σχολιασμό και για τις υπόλοιπες ζώνες πέραν της hairline που με χαρά διαβάζω ότι έγινε καλή δουλειά!

Ευχαριστώ πολύ :)
Άμα είχες βάλει φωτογραφίες προ μεταμόσχευσης για να καταλάβουμε ακριβώς το πρόβλημα σου θα βοηθούσε περισσότερο στον σχολιασμό. Οπότε μπες στο ψητο με το plot twist !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tulkas

Member
Άμα είχες βάλει φωτογραφίες προ μεταμόσχευσης για να καταλάβουμε ακριβώς το πρόβλημα σου θα βοηθούσε περισσότερο στον σχολιασμό. Οπότε μπες στο ψητο με το plot twist !
Ναι έχεις δίκαιο για τις φωτογραφίες, οπότε μπαίνω στο ψητό.

Σκέφτηκα αρκετά αν έπρεπε να το αναφέρω από την αρχή αλλά επειδή δεν ήξερα πόσο θα επηρέαζε την κρίση κάποιων προτίμησα να το φανερώσω αφού ακούσω όλα τα σχόλια θετικά και αρνητικά.

Την επέμβαση δεν την έκανε εξ'ολοκλήρου ο Τιρκαλας. Ο Τιρκαλας έκανε την πρώτη μέρα μέρος της εξαγωγής από τη δότρια και τη δεύτερη μέρα έκανε την hairline. Τα υπόλοιπα τα έκανε ο συνεργάτης του Θωμάς Γεωργίου.

Ήταν αδύνατο να ασχοληθεί ο Τιρκαλας μιας κ εγώ εμφανίστηκα ξαφνικά 1 Αυγούστου και η επέμβαση έγινε 6-7. Είχε ήδη κλεισμένα ραντεβού (προφανώς με τα παιδιά Zelig και Neverwinter).

Μετά από συζήτηση με τον Τιρκαλα με διαβεβαίωσε για τον Θωμά Γεωργίου ο οποίος δουλεύει 20 μέρες στην κλινική Beacon στην Ιρλανδία και 10 μέρες στην Starks. Είναι ενδοκρινολόγος και οφείλω να πω ότι με άφησε με τις καλύτερες των εντυπώσεων από άποψη γνώσεων, χαρακτήρα αλλά και "χεριού".

Όταν τους τόνισα ότι θα αναρτησω την περίπτωση μου στο φόρουμ, μου ζήτησαν να το παρουσιάσω σαν έργο της ομάδας του Τιρκαλα.

Ήταν ένα ρίσκο που έπρεπε να πάρω μιας και λόγω δουλειάς δεν είχα άλλη εποχή διαθέσιμη για ραντεβού. Η συνομιλία με τον Τιρκαλα και τον ίδιο τον Γεωργίου αλλά και η παρουσίαση δουλειών του με άφησαν ικανοποιημένο.

Ελπίζω το ίδιο και το αποτέλεσμα, για αυτό περιμένω και τις κριτικές των πιο μυημένων από εμένα.


Την ερχόμενη εβδομάδα θα ανεβάσω και φωτογραφίες πριν την επέμβαση.


Τα έγραψα με bold για να το προσέξουν όλοι.

Ευχαριστώ και συγγνώμη για την αναμονή.
 

makis25

Well-Known Member
πρωτη μερα κανατε κραουν και μεση και eδευτερη μπροστα hairline;
edit τωρα το διαβασα οκ δε χρειαζεται να ξαναπαντησεις
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ναι έχεις δίκαιο για τις φωτογραφίες, οπότε μπαίνω στο ψητό.

Σκέφτηκα αρκετά αν έπρεπε να το αναφέρω από την αρχή αλλά επειδή δεν ήξερα πόσο θα επηρέαζε την κρίση κάποιων προτίμησα να το φανερώσω αφού ακούσω όλα τα σχόλια θετικά και αρνητικά.

Την επέμβαση δεν την έκανε εξ'ολοκλήρου ο Τιρκαλας. Ο Τιρκαλας έκανε την πρώτη μέρα μέρος της εξαγωγής από τη δότρια και τη δεύτερη μέρα έκανε την hairline. Τα υπόλοιπα τα έκανε ο συνεργάτης του Θωμάς Γεωργίου.

Ήταν αδύνατο να ασχοληθεί ο Τιρκαλας μιας κ εγώ εμφανίστηκα ξαφνικά 1 Αυγούστου και η επέμβαση έγινε 6-7. Είχε ήδη κλεισμένα ραντεβού (προφανώς με τα παιδιά Zelig και Neverwinter).

Μετά από συζήτηση με τον Τιρκαλα με διαβεβαίωσε για τον Θωμά Γεωργίου ο οποίος δουλεύει 20 μέρες στην κλινική Beacon στην Ιρλανδία και 10 μέρες στην Starks. Είναι ενδοκρινολόγος και οφείλω να πω ότι με άφησε με τις καλύτερες των εντυπώσεων από άποψη γνώσεων, χαρακτήρα αλλά και "χεριού".

Όταν τους τόνισα ότι θα αναρτησω την περίπτωση μου στο φόρουμ, μου ζήτησαν να το παρουσιάσω σαν έργο της ομάδας του Τιρκαλα.

Ήταν ένα ρίσκο που έπρεπε να πάρω μιας και λόγω δουλειάς δεν είχα άλλη εποχή διαθέσιμη για ραντεβού. Η συνομιλία με τον Τιρκαλα και τον ίδιο τον Γεωργίου αλλά και η παρουσίαση δουλειών του με άφησαν ικανοποιημένο.

Ελπίζω το ίδιο και το αποτέλεσμα, για αυτό περιμένω και τις κριτικές των πιο μυημένων από εμένα.


Την ερχόμενη εβδομάδα θα ανεβάσω και φωτογραφίες πριν την επέμβαση.


Τα έγραψα με bold για να το προσέξουν όλοι.

Ευχαριστώ και συγγνώμη για την αναμονή.
Τη δεύτερα μέρα όσα βγάλατε τα βάλατε μπροστά hairline ; ή συμπληρώσατε και στις πίσω ζώνες που ειχατε αρχίσει την πρώτη μέρα;
 

Tulkas

Member
Τη δεύτερα μέρα όσα βγάλατε τα βάλατε μπροστά hairline ; ή συμπληρώσατε και στις πίσω ζώνες που ειχατε αρχίσει την πρώτη μέρα;
Την πρώτη μέρα μπήκαν 1930 grafts και μοιράστηκαν crown και Β-Γ ζώνη. Τη δεύτερη μέρα βγάλαμε 2080 grafts. Στη hairline μπήκαν 700 grafts και τα υπόλοιπα μοιράστηκαν Β ζώνη κυρίως κ όπου έβλεπε κενά.
 

Tulkas

Member
Καλησπέρα σε όλους!
Ανεβάζω τις φωτογραφίες πριν την μμ κ αμέσως μετά σημερινές που τραβήχτηκαν στην κλινική. Ελπίζω να βοηθάνε οι φωτογραφίες να βγουν συμπεράσματα σχετικά με το αποτέλεσμα!
IMG-af282750e2187f3a848c2369503e1b5d-V.jpg
IMG-b2bd3737e430735c73f68c63cda328ce-V.jpg
IMG-a6b068c3e0d67b12226f4b0cfbf76bed-V.jpg
IMG-4856abc2a74adc37c65f6b33a606d21b-V.jpg
IMG-9202b63a3f987930ae7024eb1534f9da-V.jpg
IMG-bf5446ff2ef9685261530cffcd932e2f-V.jpg
IMG-fbff1c09bbc9f9c680b36634fbaf05ff-V.jpg
 

kharmacoma

Well-Known Member
Φοβερή πυκνότητα στη hairline. Η τοποθέτηση όντως δε θυμίζει Τυρκαλα αλλά είναι απίστευτη στη hairline, μου θυμίζει λίγο Erdogan. Θα πάρεις εξαιρετικό αποτέλεσμα πιστεύω.
 

alex7

Well-Known Member
Μου φαίνεται κάπως ψηλά η hairline ..Από ότι βλέπω στη δότρια άνετα μπορείς με μια δεύτερη μελλοντικά ΜΜ να κατεβάσεις να την κατεβάσεις πιο χαμηλά .Τώρα σημασία βέβαια έχει η φυτρωση να πάει καλά κάτι που είναι δεδομένο εκεί που έκανες την επέμβαση
 

bobby

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους!
Ανεβάζω τις φωτογραφίες πριν την μμ κ αμέσως μετά σημερινές που τραβήχτηκαν στην κλινική. Ελπίζω να βοηθάνε οι φωτογραφίες να βγουν συμπεράσματα σχετικά με το αποτέλεσμα!Προβολή συνημμένου 39312Προβολή συνημμένου 39313Προβολή συνημμένου 39314Προβολή συνημμένου 39315Προβολή συνημμένου 39316Προβολή συνημμένου 39317Προβολή συνημμένου 39318
Αδερφέ μου θυμίζεις το κεφάλι μου…. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!
 

Tulkas

Member
Μου φαίνεται κάπως ψηλά η hairline ..Από ότι βλέπω στη δότρια άνετα μπορείς με μια δεύτερη μελλοντικά ΜΜ να κατεβάσεις να την κατεβάσεις πιο χαμηλά .Τώρα σημασία βέβαια έχει η φυτρωση να πάει καλά κάτι που είναι δεδομένο εκεί που έκανες την επέμβαση
Αυτή η φωτογραφία βοηθάει πολύ για να καταλάβει κάποιος πόσο κατέβηκε η hairline
IMG_20210823_211241.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Όντως φαίνεται καλή η πυκνότητα στην hairline φίλε! Ποιος έφτιαξε το σχήμα της hairline αλλά και έκανε την τοποθέτηση των μοσχευμάτων στην hairline;
 

Tulkas

Member
Όντως φαίνεται καλή η πυκνότητα στην hairline φίλε! Ποιος έφτιαξε το σχήμα της hairline αλλά και έκανε την τοποθέτηση των μοσχευμάτων στην hairline;
Την τοποθέτηση την έκανε ο Τιρκαλας. Τον σχεδιασμό ο Γεωργίου μαζί με τον Τιρκαλα
 

Georgie

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε .
Η δουλειά φαίνεται εξαιρετική και σου εύχομαι να πάρεις αποτέλεσμα καλυτερο απο αυτο που περιμενεις.
Θα κοιτάξω να έρθω σε επαφή με τον Γεωργίου επειδή εχω ενα φίλο Ιρλανδο που μάλλον θα κανει μεταμοσχευση Ελλαδα στη Starks .
Μήπως και μπορέσει να κανει το Con εδω στην Ιρλανδία .
 

Gianney

Well-Known Member
Φοβερή πυκνότητα στη hairline. Η τοποθέτηση όντως δε θυμίζει Τυρκαλα αλλά είναι απίστευτη στη hairline, μου θυμίζει λίγο Erdogan. Θα πάρεις εξαιρετικό αποτέλεσμα πιστεύω.
Ο Ερντογάν θα splitαριζε,θα την μηδενίζε
όλη την δοτρια και θα έφτανε την χερλαιν στα φρύδια αδελφέ
 
Μπλουζα