Trixofilos, dr. kesser, fue, 1500 grafts, 21/5/2009

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

geofish ουτος η αλλος οσο καλος και να ειναι ο γιατρος και οτι και να κανει δε προκειτε να επιτυχει 100% την απολυτη φυσικοτητα σαν καποιου που δεν ειχε ποτε τριχοπτωση......
ο τριχοφιλος ας πουμε....εχει πολυ καλη φυσικοτητα και κανεις δε προκειτε να καταλαβει οτι εχει κανει κατι.....εκτος κι αν κατσεις και τον ξεψυρισεις.....
Οι μοναδικες περιτπωσεις που πλησιαζουν πολυ μια φυσικη hairline ειναι αυτοι που εχουν ξανθο ανοιχτο μαλλι και μαλακες λεπτες τριχες......και ειναι και ανοιχτοδερμοι.....σε αυτους δε περνεις ευκολα χαμπαρι ακομα κι αν το ξερεις......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geofish

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Panos1982 είπε:
Οι μοναδικες περιτπωσεις που πλησιαζουν πολυ μια φυσικη hairline ειναι αυτοι που εχουν ξανθο ανοιχτο μαλλι και μαλακες λεπτες τριχες......και ειναι και ανοιχτοδερμοι.....σε αυτους δε περνεις ευκολα χαμπαρι ακομα κι αν το ξερεις......

Πάνο, εσύ έχεις δει κανέναν τέτοιον από κοντά.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

geofish είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=1489.msg27139#msg27139 date=1266843140]
Οι μοναδικες περιτπωσεις που πλησιαζουν πολυ μια φυσικη hairline ειναι αυτοι που εχουν ξανθο ανοιχτο μαλλι και μαλακες λεπτες τριχες......και ειναι και ανοιχτοδερμοι.....σε αυτους δε περνεις ευκολα χαμπαρι ακομα κι αν το ξερεις......

Πάνο, εσύ έχεις δει κανέναν τέτοιον από κοντά.
[/quote]

ναι εχω δει τον joe στον hasson.....και να φανταστεις οτι ειναι δεν ειναι και το απολυτο dense pack ο joe(πολυ πυκνα μεν...αλλα οχι τερμα).......σε dense pack θα ηταν ακομα πιο καλο....
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Panos1982 είπε:
geofish ουτος η αλλος οσο καλος και να ειναι ο γιατρος και οτι και να κανει δε προκειτε να επιτυχει 100% την απολυτη φυσικοτητα σαν καποιου που δεν ειχε ποτε τριχοπτωση......
ο τριχοφιλος ας πουμε....εχει πολυ καλη φυσικοτητα και κανεις δε προκειτε να καταλαβει οτι εχει κανει κατι.....εκτος κι αν κατσεις και τον ξεψυρισεις.....
Οι μοναδικες περιτπωσεις που πλησιαζουν πολυ μια φυσικη hairline ειναι αυτοι που εχουν ξανθο ανοιχτο μαλλι και μαλακες λεπτες τριχες......και ειναι και ανοιχτοδερμοι.....σε αυτους δε περνεις ευκολα χαμπαρι ακομα κι αν το ξερεις......

thanks boys για τα καλά τα λογια. όσον αφορά τη φυσικοthτα, είναι ακριβώϛ ετσι όπωϛ τα λέει ο Panos, έχει απολυτο δίκιο (αλλα μόνο σ'αυthν τη περίπτωση :p)

φωτο από 2., 4. κ 6. μήνα εχω, αλλα δεν ξέρω αν είναι τοσο ενδιαφερων πλεον. αυτό που ίσωϛ έχει κάποιο ενδιαφέρον, είναι ότι ήμουν - οπwϛ κ πολλοί άλλοι - πραγματικοϛ fast grower. σίγουρα θα επαιξε κάποιο ρολο το μινοξ (μετα την 4 εβδομάδα εβαζα τοπικα για 2,5 περιπου μηνεϛ rogaine foam). ποιο σημαντικό όμωϛ κατά τη γνώμη μου ήταν ο τρόποϛ εργασίαϛ του Keser. όταν γίνεται η εξαγωγη, τα grafts δεν τροφοδοτουνται πλέον με αιμα, επομενωϛ τουϛ λείπει κ το οξυγονο. όσο πιο πολλή ώρα λοιπόν βρισκονται τα grafts στα δοχεια διχωϛ οξυγονο, τοσο μεγαλυτερη ζημια μπορουν να παθουν. για να μη συmβει αυτο, ο Keser βγαζει μόνο 300 grafts τα όποια κ τα εμφυτευει αμεσωs. (για αυτό το λογο αλλωστε έχουν οι κλινικεϛ FUT πολλουϛ techs, για να γίνεται γρηγορη επεξεργασια ). ετσι τα grafts δεν έχουν υποστει ζημια κ μερικουϛ μηνεϛ αργότερα ξαναφυτρωνουν ομοιομορφα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

ειδες σιγα σιγα.....αρχιζουμε να συμφωνουμε.... :p
ΑΝ εχεις φωτογραφιες απο 3ο 4ο 5ο μηνα βαλε παντος γιατι με ενδιαφερει εμενα μιας και βρισκομαι σε αυτη την περιοδο τωρα και θελω να συκγρινω.....
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Panos1982 είπε:
ειδες σιγα σιγα.....αρχιζουμε να συμφωνουμε.... :p
ΑΝ εχεις φωτογραφιες απο 3ο 4ο 5ο μηνα βαλε παντος γιατι με ενδιαφερει εμενα μιας και βρισκομαι σε αυτη την περιοδο τωρα και θελω να συκγρινω.....

για να συμφωνήσουμε εμείϛ θα πρέπει πρώτα να αναθεωρησειϛ κάποιεϛ αποψειϛ σου...κ να πάρειϛ άλλη μηχανη χαχαχα...

όσο για τιϛ φωτο, κάπου έχω αλλα πρέπει να ψαξω. αν θέλειϛ κανε ένα κλικ εδώ. έχει 2-3 φωτο από 4. μηνa post-op (οσο είσαι δλδ τώρα εσυ). k κανε κανα update να δούμε την εξελιξη. λογικά θα πρέπει από εδώ κ πέρα να βλέπειϛ ραγδαιεϛ αλλαγεϛ...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

τριχοφιλε βλεπω ηδη αλλαγες σιγα σιγα......ειμαι στον 3 1/2 μηνα....
δηλαδη απο δω και περα θα δω ακομα καλυτερες αλλαγες???
οι φωτο σου τις ειδα αλλα ετσι οπως ειναι τραβηγμενες αυτες του 4ου μηνα δεν με βοηθησαν αρκετα.....
Εσυ την μεγαλη διαφορα που την ειδες μετα τον 4ο??
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

εννοείται ότι η μεγαλη η φουρνια ακόμα δε σου ηρθε, αν δλδ είδεϛ ήδη μια αλλαγή που σου αρεσε, ετοιμάσου να δειϛ πολύ καλυτερεs. αλλα μην τρελαινεσαι κιολαs, στουϛ 6 μηνεϛ περιπου θα δειϛ που θα σε βγαλει το ταξιδι. κ να μη συγκρινεσαι μ εμενα, αλλα με άτομα που καναν FUT στον Hasson (πανω κάτω θα πρέπει να έχετε την ίδια εξελιξη). όπωϛ ειπα, εγώ ήμουν πραγματικοϛ fast grower. την πρwth φορά μετά την επεmβαση κουρευthκα στουϛ 3,5 μηνεs...κ ήμουν ήδη ευχαρισthμενοϛ με αυτό που εβλεπα στον καθρεφth. με την μολυνση που ειχεϛ τι εγινε;;
 

Hopefull

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

υπαρχει η λυση τη βαφης παιδια για οσους εχουν μαυρη τριχα και ανοιχτο δερμα θα φτιαξουν τα πραγματα πολυ απο αποψη φυσικοτητας
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

hopefull είπε:
υπαρχει η λυση τη βαφης παιδια για οσους εχουν μαυρη τριχα και ανοιχτο δερμα θα φτιαξουν τα πραγματα πολυ απο αποψη φυσικοτητας

οχι ρε Hopeful να βαλουμε κι αλλο μπελα στο κεφαλι μας...
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Trixofilos είπε:
εννοείται ότι η μεγαλη η φουρνια ακόμα δε σου ηρθε, αν δλδ είδεϛ ήδη μια αλλαγή που σου αρεσε, ετοιμάσου να δειϛ πολύ καλυτερεs. αλλα μην τρελαινεσαι κιολαs, στουϛ 6 μηνεϛ περιπου θα δειϛ που θα σε βγαλει το ταξιδι.

πως το εννοεις αυτο το ''μην τρελλαινεσαι'' τριχοφιλε?
οτι δεν θα δεις μεγαλες διαφορες ή το οτι θα τις δεις αυτες τις μεγαλες μεχρι τον 6ο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

NGL είπε:
[quote author=Trixofilos link=topic=1489.msg27332#msg27332 date=1266974940]
εννοείται ότι η μεγαλη η φουρνια ακόμα δε σου ηρθε, αν δλδ είδεϛ ήδη μια αλλαγή που σου αρεσε, ετοιμάσου να δειϛ πολύ καλυτερεs. αλλα μην τρελαινεσαι κιολαs, στουϛ 6 μηνεϛ περιπου θα δειϛ που θα σε βγαλει το ταξιδι.

πως το εννοεις αυτο το ''μην τρελλαινεσαι'' τριχοφιλε?
οτι δεν θα δεις μεγαλες διαφορες ή το οτι θα τις δεις αυτες τις μεγαλες μεχρι τον 6ο?
[/quote]


μην τρελαινεσαι = keep cool. επειδή βγηκαν σε κάποιον ήδη τα μισά στον 4. μηνα, δε σημαίνει ότι πρέπει να γίνει ετσι κ στην περίπτωση του Panou. μπορεί να γίνει τον 4., μπορεί όμωϛ να γίνει κ τον 7. το μεγάλο μπαμ. υπαρχουνε fast αλλα κ slow grower. αυτό που θέλω να πω, είναι πωϛ δεν υπάρχει λόγοϛ ανησυχιαs, αν δεν ειδε ωϛ τώρα μεγαλη αλλαγη. αυτό που μ ενδιαφέρει όμωϛ πιο πολύ είναι αν λυθηκε το προβλημα τηϛ μολυνσηϛ που ειχε...;
 

comb

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Τριχοφιλο, θέλει υπομονή το πράγμα. Και εγώ ημουν fast grower όπως φαίνεται στο blog μου, αλλά είχα προετοιμαστεί για πιο αργή εξέλιξη οπότε ήταν μια ευχάριστη έκπληξη.
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Trixofilos είπε:
μην τρελαινεσαι = keep cool. επειδή βγηκαν σε κάποιον ήδη τα μισά στον 4. μηνα, δε σημαίνει ότι πρέπει να γίνει ετσι κ στην περίπτωση του Panou. μπορεί να γίνει τον 4., μπορεί όμωϛ να γίνει κ τον 7. το μεγάλο μπαμ. υπαρχουνε fast αλλα κ slow grower. αυτό που θέλω να πω, είναι πωϛ δεν υπάρχει λόγοϛ ανησυχιαs, αν δεν ειδε ωϛ τώρα μεγαλη αλλαγη. αυτό που μ ενδιαφέρει όμωϛ πιο πολύ είναι αν λυθηκε το προβλημα τηϛ μολυνσηϛ που ειχε...;

οκ,σωστος 100% agree... :)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Trixofilos είπε:
εννοείται ότι η μεγαλη η φουρνια ακόμα δε σου ηρθε, αν δλδ είδεϛ ήδη μια αλλαγή που σου αρεσε, ετοιμάσου να δειϛ πολύ καλυτερεs. αλλα μην τρελαινεσαι κιολαs, στουϛ 6 μηνεϛ περιπου θα δειϛ που θα σε βγαλει το ταξιδι. κ να μη συγκρινεσαι μ εμενα, αλλα με άτομα που καναν FUT στον Hasson (πανω κάτω θα πρέπει να έχετε την ίδια εξελιξη). όπωϛ ειπα, εγώ ήμουν πραγματικοϛ fast grower. την πρwth φορά μετά την επεmβαση κουρευthκα στουϛ 3,5 μηνεs...κ ήμουν ήδη ευχαρισthμενοϛ με αυτό που εβλεπα στον καθρεφth. με την μολυνση που ειχεϛ τι εγινε;;

trixofilos δε συγκρινομαι με σενα.....απλα οσο περισσοτερες γνωμες εχω...τοσο το καλυτερο....
εχω δει απειρα μπλογκ στο χασσον και εκτος χασσον οκ....και βλεπω οτι στο 80% των ασθενων
η μεγαλη διαφορα στο κεφαλι γινετε στον 4 με 6 μηνα.....μεσα σε αυτο το δημινο αλλαζει πολυ η εικονα......στον κομπ εγινε και λιγο νωριτερα.....απλα αλλο να βλεπεις μονο και αλλο να συζητας κιολας.....γι αυτο σε ρωταω....να δω πως πηγε το πραγμα και με σενα μιας που υπαρχεις στο φορουμ....σε δεκα μερες κλεινω 4 μηνες....θα ποσταρω φωτογραφιες με ψηφιακη μηχανη....ελπιζω να βγουνε καλες....οταν τις βαλω δες τες να μου πεις τη γνωμη σου.....
πως τα παω για 4 μηνες.....
Οσο για την μολυνση.....ξερεις κατι επανω στις μολυνσεις γενικα??
αν γνωριζεις κατι..πες το μου....
εμενα η μολυνση αρχισε την 16 μερα μετα την επεμβαση και την 20η μερα αρχισα αντιβιοση....και μεσα σε 10 μερες ειχε υποχωρησει σχεδον τελειως......
βεβαια το δερμα εκανε ενα μηνα και κατι να καθαρισει απ τα στιγματα.....
νομιζω δε θα επηρεασει παντος.....απ οτι μου ειπε κ ο χασσον.....
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

όχι Πάνo, δε γνωρίζω κάτι σχετικά με τις μολύνσεις, απλά ρώτησα επειδή έχω δει δυο περιπτώσεις από πελάτες του Rahal...από τη στιγμή όμως που δεν το έχεις πλέον αυτό το πρόβλημα δεν υπάρχει k λόγος ανησυχίας k δεν πιστεύω να επηρεάσει το τελικό σου αποτέλεσμα.
 
Μπλουζα