Trixofilos, dr. kesser, fue, 1500 grafts, 21/5/2009

geofish

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

hopefull είπε:
με διτριχα τριτριχα και τετρατριχα επιτυχανεις καλυτερο cover πιο πισω αλλα δε φαινονται τοσο φυσικα οσο τα μονοτριχα στο point of exit(εκει που η τριχα βγαινει απο το δερμα) και αυτο πρεπει να το χουν υποψιν τους και οσοι σκεφτονται να κανουν μεταμοσχευση και να τα ξυρισουν

Για το συγκεκριμένο ρε hopfull (από αισθητικής πλευράς) δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Υπάρχει δυνατότητα βελτίωσης της μεθόδου? ή είναι και θέμα γιατρού.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geofish

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Και ένα βιντέακι με τον dr Keser την ώρα της δουλειάς του.
Το τραγούδι της βάνδη που κολάει. Έλληνας ήταν αυτός που την έκανε ή του αρέσει του Keser η βάνδη.

Dr.Keser
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

geofish είπε:
Και ένα βιντέακι με τον dr Keser την ώρα της δουλειάς του.
Το τραγούδι της βάνδη που κολάει. Έλληνας ήταν αυτός που την έκανε ή του αρέσει του Keser η βάνδη.

xaxaxa...το video το έκανε ο εκπρόσωπος του. τώρα γιατί έβαλε αυτό το τραγούδι...? ίσως να έχει σχέση με μια φίλη του Ελληνίδα που τον βοηθησε σε κάποια βίντεο...ίσως να έχει σχέση k με εμενα (ήμουν ο πρώτος Έλληνας πελάτης του Κeser k του συμπαραστάθηκα κάποιες φορες στο forum όταν κάποιοι του κάναν πόλεμο k σκόπιμη δυσφήμιση). Δεν αποκλείεται όμως να είναι η Βανδή δημοφιλής στην Τουρκια...Πάντως k εγώ αυτό αναρωτήθηκα όταν το πρωτοείδα.
 

Hopefull

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

geofish είπε:
[quote author=hopefull link=topic=1489.msg27713#msg27713 date=1267284836]
με διτριχα τριτριχα και τετρατριχα επιτυχανεις καλυτερο cover πιο πισω αλλα δε φαινονται τοσο φυσικα οσο τα μονοτριχα στο point of exit(εκει που η τριχα βγαινει απο το δερμα) και αυτο πρεπει να το χουν υποψιν τους και οσοι σκεφτονται να κανουν μεταμοσχευση και να τα ξυρισουν

Για το συγκεκριμένο ρε hopfull (από αισθητικής πλευράς) δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Υπάρχει δυνατότητα βελτίωσης της μεθόδου? ή είναι και θέμα γιατρού.
[/quote]

ετσι ειναι η διαδικασια φιλε, ενοειται οτι ειναι και θεμα γιατρου αλλα εγω παντα μιλαω με την υποθεση οτι πας σε καλο γιατρο οχι σε ασχετους.

επισης μεγαλο ρολο παιζουν τα χαρακτηριστικα του μαλλιου σου αλλα και το πως κανει healing το δερμα σου απο τις τομες στο recipient. αν εχουν μπει τα grafts στο σωστο βαθος, αν εχουν μπει σε σωστη κλιση, τι εργαλειο χρησιμοοιηθηκε για να γινει η τομη στο recipient και αλλα.

εγω εχω παρατηρησει οτι οταν τα μεταμοσχευμενα μαλλια ειναι wetlook δε καταλαβαινεις τιποτα, οταν ειναι στεγνα αναλογα με το density αν καποιος εχει καλο density δε φαινεται το σημειο που βγαινει η τριχα απο το δερμα οποτε δε καταλαβαινεις πολλα και ακομη και αν καταλαβεις λες μια χαρα ειναι και δε χαλιεσαι καθολου με αυτο που βλεπεις(προσωπικη αποψη παντα αλλους μπορει να μην τους αρεσει)

Οταν ομως δεν υπαρχει το density τα πραγματα αλλαζουν και βλεπεις ενα diffuse thin κεφαλι με χοντρες τριχες...σε καποια φωτα τα πραγματα ειναι ακομη χειροτερα, και εκει εμενα προσωπικα οι μεταμοσχευσεις δε μου αρεσουν.

Αρα για μενα το μονο που μπορει να γινει για να καλυτερεψει η διαδικασια ειναι να βρουν ενα τροπο να κανουν expand το donor. Εκει θα μπορεις να εχεις το density χωρις να φοβασαι τι θα γινει στο μελλον οταν πεσουν τα φυσικα σου μαλλια και πας για nw6. Οποτε εχεις full μαλλι οι ριζες δε φαινονται, τα περιεργα φωτα δε σου κλανουν μια και πετας και ενα ζελεδακι και εισαι κουκλος.

Βεβαια και τωρα μπορεις να εχεις το παραπανω effect για οσο κραταει το propecia ή αμα δε πας για nw6 και εισαι χαμηλα στη βαθμιδα norwood...ή εισαι μεχρι NW5A kαι εχεις το laxity και το density για κανα strip των 6000-7000 grafts...αρα συνολο καμια 10000 grafts. αλλα και εκει το propecia για παντα
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

hopefull είπε:
Αρα για μενα το μονο που μπορει να γινει για να καλυτερεψει η διαδικασια ειναι να βρουν ενα τροπο να κανουν expand το donor. Εκει θα μπορεις να εχεις το density χωρις να φοβασαι τι θα γινει στο μελλον οταν πεσουν τα φυσικα σου μαλλια και πας για nw6. Οποτε εχεις full μαλλι οι ριζες δε φαινονται, τα περιεργα φωτα δε σου κλανουν μια και πετας και ενα ζελεδακι και εισαι κουκλος.

Ενδιαφέρwν θέμα...ακούστηκε κάτι σχετικό στο forum. Έχει να κάνει με αναγεννητική ιατρική k με μια παραλλαγή FUE. Το φάρμακο που παρουσιάζεται σε αυτό το video είναι ενδιαφέρwν k πολλά υποσχόμενο.

Στις φωτό πιο κάτω κάποιος ισχυρίζεται πως αφού έγινε εξαγωγή FUE (με ειδικό τρόπο!) η δότρια ανάπλασε τα grafts που της αφαιρέθηκαν!!! Αν αυτό όντως αληθεύει...
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

αν γίνετε αναγέννηση τρίχας απο donor περιοχή με αυτό τον τρόπο τότε είναι επανάσταση και φυσικά όλοι θα μπορούν να βάλουν όσες τρίχες θέλουν με τον καιρό. αυτο μάλιστα το γουστάρω και γλιτώνεις το ρίσκο να βάλεις κλωνοποιημένες τρίχες οι οποίες μπορεί να δώσουν και καρκινικά κύταρα

πάντως δύσκολη η δουλεία του γιατρού που ασχολείται με τρίχες
 

Hopefull

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

εχουν ακουστει πολλα για την ACell θα δουμε στο μελλον. Ο γιατρος που κανει αυτη τη διαδικασια ειναι νομιζω ο Dr.Gho παλιος γνωστος απο το hairsite. Προσφερε πριν χρονια μια τεχνικη πολλαπλασιασμου της Donor η οποια δεν απεδωσε, για να δουμε τωρα. Ενδιαφερον αλλα ας μη χαιρομαστε ακομα...πολλα τετοια εχουν δει τα ματια μου.
 

ogigis

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Ασχετο με το θέμα αλλά να σας πληροφορήσω για την απορία σας που παίζουν Ελληνικά...Στα περισσότερα μέρη δυτικά της Τουρκίας παίζουνε Ελληνικά. Στο ράδιο, στα μαγαζιά ρουχων, στα εστιατορια. Πήγα παραθαλάσσια, μαύρη θάλασσα, και κάθησα να φάω στο εστιατόριο και είχε μόνο Ελληνικό ρεπερτόριο σε σημείο που να λέω..λες να είμαι ακόμα Ελλάδα...
 

kabamarou

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

καλά πάντως ο τρόπος που λούζουνε είναι απαράδεκτος,τον βάζουν τον άνθρωπο και προσκυνάει :eek:.Τόσα φράγκα βγάζει ο kesser και τόσα φράγκα σκάει ο πελάτης δεν μπορεί να αγοράσει ένα νιπτήρα κομμωτηρίου ;
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

tse είπε:
καλά πάντως ο τρόπος που λούζουνε είναι απαράδεκτος,τον βάζουν τον άνθρωπο και προσκυνάει :eek:.Τόσα φράγκα βγάζει ο kesser και τόσα φράγκα σκάει ο πελάτης δεν μπορεί να αγοράσει ένα νιπτήρα κομμωτηρίου ;

??? άλλο πάλι k αυτό... δηλαδή όσοι λούζουν με αυτόν τον τρόπο είναι απαράδεκτοι??? Ας μας πούνε τα παιδιά που κάναν επεμβάσεις στον Hasson k στην HDC πως τους λούσαν το κεφάλι k αν είδαν κάπου νιπτήρα κομμωτηρίου...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

ο χασσον εχει ανοξειδωτο νεροχυτη......και επειδη η δουλεια μου ειναι αυτη....ο ανοξειδωτος νεροχυτης ειναι πιο φτηνος απ οτι ειναι ο νιπτηρας που ειδα στον κεσσερ......
Ο νιπτηρας του κεσσερ βασικα δεν θεωρειται κατι φτηνο....ειναι 1.20μ και θεωρειται πολυτελειας.....αλλα μη κολλαμε σε αυτα τωρα......σιγα μη κοιταμε και τι πατακι εχουν στην ειδσοδο.....αλλα μας ενδιαφερουν....
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Πάνo, όταν λες 1.20μ τι εννοείς? Μήκος? Πλάτος? Γιατί εγώ τον θυμάμαι πολύ πιο μικρό...τελοσπάντων, αν k για μένα δεν παίζει κανέναν απολύτως ρολο, αλλα αφού το ανέφερε ο Τσε, o Hasson πως σου έλουσε το κεφάλι? Έσκυβες το κεφάλι μπροστά η προς τα πίσω?
 

kabamarou

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Κοιτάξτε να δείτε είπα την γνώμη μου.Τώρα από εκεί και πέρα δεν είναι ανάγκη να συμφωνείται αλλά δεν είναι ανάγκη να γίνει και θέμα.
Οτι είναι σημαντικότερο το αποτέλεσμα από την αντιμετώπιση σου από την κλινική στην όλη διαδικασία είναι το μόνο σίγουρο.
Αλλά αν θες να λέγεσαι επαγγελματίας πρέπει να φαίνεται ο επαγγελματισμός σου πέρα από το αποτέλεσμα και σε πολλές άλλες λεπτομέρειες.Σε 2 Ελληνικές κλινικές που έχω πάει είχαν τους νιπτήρες που προανέφερα και για αυτό έγινε και αυτή η αναφορά.
 

comb

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Eντάξει, πλάκα κάνουμε, αλλά η αλήθεια είναι οτι και στον κήπο με το λάστιχο να με λούζανε, αν το αποτέλεσμα είναι αυτό που θέλω, εκεί θα πάω.
 

giamakr1

Active Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Τι γινεται ρε παιδια με αυτους τους τουρκους?
Εστειλα στοιχεια(φωτο κλπ) 2 εβδομαδες τωρα σε κεσερ και κοραυ για ενημερωση για fue και με εχουν γραψει κανονικα. furious3
3 μειλ στον καθενα εχω στειλει.Λες να εχουν παρει πολυ ψηλα τον αμανε,κυριολεκτικα?
 
Μπλουζα