Toppik

Απ: Toppik

καλημερα..χρησιμοποιει κανεισ τοπικ με μινοξιδιλη?ρωταω γιατι πριν αρχισω να βαζω μινοξ το τοππικ καθοταν στα μαλλια κ στο δερμα τελεια και δεν εφευγε ουτε με τον ιδρωτα ουτε στο γυμναστηριο ουτε με τον αερα...εδω και εναμησι μηνα ειδικα μπροστα αρχιζει κ φυεγει με το παραμικρο,βαζω μινοξ το βραδυ και το πρωι λουζομαι να βαλω τοπικ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

best1210

Member
Απ: Toppik

χιλια συγνωμη που το ποσταρω εδω αλλα εχει ιδεα κανεις για το herbal h?(ζητω συγνωμη ξανα απλα δεν ηξερα αν ειχε ανοιξει καποιος τοπικ παλιοτερα περι αυτου...)...


http://www.hairgrowthgreece.com/

συγνωμη κ για το λινκ αν δεν επιτρεπεται..
 

bullshit

Member
Απ: Toppik

Εγώ βάζω νανοτζέν, είναι το ιδιο με το τόπικ και νομίζω φηνότερο όταν το είχα ψάξει. Με 30 γραμμάρια (50 ευρώ) βγάζω σχεδόν τέσσερις μήνες. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι έχω αραιώσει αρκετά απο τότε, δεν ξέρω αν κάνει τα πράγματα χειρότερα...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

best1210 είπε:
χιλια συγνωμη που το ποσταρω εδω αλλα εχει ιδεα κανεις για το herbal h?(ζητω συγνωμη ξανα απλα δεν ηξερα αν ειχε ανοιξει καποιος τοπικ παλιοτερα περι αυτου...)...


http://www.hairgrowthgreece.com/

συγνωμη κ για το λινκ αν δεν επιτρεπεται..

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php?topic=4014.0 ;)
 

Hairboost

Member
Απ: Toppik

bullshit είπε:
Εγώ βάζω νανοτζέν, είναι το ιδιο με το τόπικ και νομίζω φηνότερο όταν το είχα ψάξει. Με 30 γραμμάρια (50 ευρώ) βγάζω σχεδόν τέσσερις μήνες. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι έχω αραιώσει αρκετά απο τότε, δεν ξέρω αν κάνει τα πράγματα χειρότερα...
απο που το ψωνιζεις ? ειναι το ιδιο καλο ? εχει σπρευ να βαλεις ?
 

alekate

Member
Εψαχνα το θεμα για προιοντα τυπου toppik-nanogen (μπας και φτιαξουμε λιγο την ψυχολογια) και διαβαζω παντου πολυ καλα λογια για το Caboki.
Ειναι λεει παρομοιο με τα αλλα με τη διαφορα οτι δινει το πιο φυσικο αποτελεσμα,οτι ειναι φυτικο προιον και οτι δεν χρειαζεται λακ και αλλα τετοια για να κολλησει στα μαλλια.
Εκανα μια αναζητηση στο φορουμ και δεν βρηκα καποια αναφορα.
Το εχει κανεις υποψην του η καλυτερα το εχει δοκιμασει κανενας?
Υπαρχει εστω ενας τροπος να δουμε αν πραγματι ειναι πολυ καλυτερο προιον η απλα ολα αυτα τα κολακευτκα σχολια οφειλονται αποκλειστικα σε καλο marketing?
 
Παιδιά θέλω λίγο να ρωτήσω κάποια πράγματα...

1) Μπορεί το τοππικ να συνδυαστεί με ζελέ μαλλιών;

2) Καλύπτει αραίωση στα πλάγια;; Στο ύψος του αυτιού δλδ;;

3) Που το βρίσκουμε φαρμακείο;;
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Λοιπον , ειδα στο post του alekate , για το caboki , μπηκα στο σαιτ και στο youtube να δψ Vids και ψειθηκα. το αγορασα στα καπακια . . περιμενω με αγωνια να δω , καθως πλεον εχω πληρη εξαρτηση απο κονσιλερς . Παντως και το τοπικ ρε παιδια εγω το φοραγα παραλια εκανα και βουτιες με προσοχη και δεν εφευγε . ουτε φαινοταν μετα .αλλα παντα με προσοχη .. απαντηση σε δημητρης . 27 1) ενδεχομενως μπορει εγω βαζω τη λακ λοσιον που βγαζει η k-max. βασικα σαν του τοπικ ειναι αλλα το πεταει καλυτερα ,αυτο εβαζα και στην παραλια για κρατημα . 2)παντου καλυπτει απλα να κανεις σωστη εφαρμογη και να υπαρχουν μαλλια να κολλησει . 3) στο μαρουσι κοντα στο μετρο στην πλατεια . δεν ξερω αν πωλειτε αλλου αλλα δεν νομιζω .
 

alekate

Member
Φιλε Πανο απο που το παρηγγειλες το kaboki?Ποτε περιπου θα σου ερθει,ξερεις?Αν μπορεις κρατα μας ενημερους εσυ που χεις δοκιμασει και το τοππικ,περιμενω με αγωνια :p
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απο το site της caboki. ειχε μαζι με την παραγγελια να επιλεξεις μεταφορικα . που ξεκιναγαν απο 11 $ για 4-6 βδομαδες 15, 5 $ για 2-4 βδομαδες και 37$ για 3-7 εργασιμες . εγω πηρα το 2-4 βδομαδες . οποτε σε καμια εικοσαρια μερες θα εχω νεα . παιδες . μην ανησυχετε με την πρωτη ημερα εφαρμογης θα υπαρξει Post .
 

alekate

Member
Ωραιος!
Το μαλλι εσυ το εχεις κοντο?Εγω το εχω πολυ κοντο και με προβληματιζει αν θα στεκεται στο κεφαλι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΠΑΝΟΣ26

New Member
ε οταν κουρευομαι ειναι στα 2,5 εκ και φτανει 4 μεχρι να ξανακουρευτω. πιστευω οτι ολα αυτα θελουν 1,5 εκ περιπου να κανουβ καλη δουλεια . και το πολυ μακρυ μετα παλι χαλια ειναι . ουτε κολαει καλα . και φαινετε μερικες φορες. κοιτα εκει που θελω να ειναι καλυτερο απο το τοπικ ειναι να μην βγαινει με το πολυ ακουμπημα πισω στο πεταλο ..αν τα καταφερει θα γινω μονιμος χρηστης . .
 

alekate

Member
στο τοππικ εβαζες και τη λακ μαζι?Αν δεν βαζεις λακ σταθεροποιειται η χρειαζεται οπωσδηποτε?Με το kabboki παρηγγειλες και καποια λακ η θα το βαζεις σκετο?
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Εβαζα τη λακ του κ-μαχ . . μετα(απο το τοπικ) αλλα χωρις να ακουμπαω το μαλλι μεχρι να στεγνωσει η λακ γιατι αλλιως σου μενει βρεγμενο τοπικ στα χερια και φευγει και απο το κεφαλι και φαινετε χαλια . .. δεν ειδα να ειχε πουθενα η caboki καμια λακ ....αλλα εκει στις αρρωτησεις απαντησεις . ελεγε πως μπορεις να την χρησιμοποιησεις με ολα αυτα . . λακ, τζελ . κτλπ ..θα δουμε οταν θα ρθει .. κοιτα και γω την λακ για να μην ξεκολαει το τοπικ στη θαλασσα την εβαζα πιο πολυ γιατι εχω κοντο μαλλι και δεν χρειαζετε να ριχνω.
 

Mikes

New Member
γεια σας παιδια,ειμαι καινουργιος στο site και καινουργιος χρηστης του τοππικ.

εκ πρωτης οψεως ειμαι ικανοποιημενος,δεν περιμενα να με κανει και οπως ημουν 18 χρονων,αλλα ειδα οτι εχει πολυ καλα αισθητικα αποτελεσματα. ειναι ενα καλο αξεσουαρ οπως το βλεπω. επισης προτιμω να μην βαζω υπερβολικο διοτι ειναι σαν να απεκτησες ξαφνικα μαλλια μεσα σε ενα απογευμα,αντιθετα προτιμω να "μαυριζω" την περιοχη και να θυμιζει οπως πριν αλλα να ειναι πολυ καλυτερα

λουσιμο λεω να το κανω ανα 2 η' 3 μερες.

με ιδρωτα δεν ειδα να φευγει, φορεσα και καπελο παλι εμεινε σταθερο. με τον υπνο περιπου ξυπνας οπως κοιμηθηκες. σε βροχη δεν εχω μπλεξει ακομα,και στην θαλασσα ουτως η' αλλως ποσες φορες να παω 7-8 ολο τον χρονο δεν κανω βουτιες ,ειδα το Dermmatch σε βιντεακι παραμενει αναλοιωτο στο νερο,πως ειναι δυνατον?

ηθελα να ρωτησω,αν με λακ ειναι τοσο καλυτερο το κολλημα?? θα μενει λιγοτερο μαυρο στα δαχτυλα οταν χαιδευουμε τα μαλλια?
 

Leonidas

New Member
Το μυστικό με τα consealers είναι να μπαίνουν με μέτρο, περισσότερο στην κορυφή του τριχωτού και λιγότερο έως σχεδόν καθόλου στην hairline.Καλύτερα ένα αποδεκτά αραιωμένο μαλλί παρά γεμάτο με consealer κεφάλι σαν βαμμένο. Εμπειρικά το nanogen παραμένει φυσικότερα στα μαλλιά.
Για όσους το χρησιμοποιούν χρόνια καλό θα ήταν να έχουν κλειστό το στόμα για να μην το αναπνέουν. Τουλάχιστον ο βλεννογόνος της μύτης θα σταματήσει τα περισσότερα ινίδια.
 

Faderberg

Member
Mikes είπε:
γεια σας παιδια,ειμαι καινουργιος στο site και καινουργιος χρηστης του τοππικ.

εκ πρωτης οψεως ειμαι ικανοποιημενος,δεν περιμενα να με κανει και οπως ημουν 18 χρονων,αλλα ειδα οτι εχει πολυ καλα αισθητικα αποτελεσματα. ειναι ενα καλο αξεσουαρ οπως το βλεπω. επισης προτιμω να μην βαζω υπερβολικο διοτι ειναι σαν να απεκτησες ξαφνικα μαλλια μεσα σε ενα απογευμα,αντιθετα προτιμω να "μαυριζω" την περιοχη και να θυμιζει οπως πριν αλλα να ειναι πολυ καλυτερα

λουσιμο λεω να το κανω ανα 2 η' 3 μερες.

με ιδρωτα δεν ειδα να φευγει, φορεσα και καπελο παλι εμεινε σταθερο. με τον υπνο περιπου ξυπνας οπως κοιμηθηκες. σε βροχη δεν εχω μπλεξει ακομα,και στην θαλασσα ουτως η' αλλως ποσες φορες να παω 7-8 ολο τον χρονο δεν κανω βουτιες ,ειδα το Dermmatch σε βιντεακι παραμενει αναλοιωτο στο νερο,πως ειναι δυνατον?

ηθελα να ρωτησω,αν με λακ ειναι τοσο καλυτερο το κολλημα?? θα μενει λιγοτερο μαυρο στα δαχτυλα οταν χαιδευουμε τα μαλλια?

Με λούσιμο ανα 2-3 μέρες μόνο κακό κανεις στις τρίχες. Καλύτερα ξοδέψου λίγο παραπάνω για το Toppik, αν ειναι αυτος ο λόγος, και να έχεις το μαλλί καθαρό.
Η λακ κάνει δουλεια, τουλάχιστον σε αυτο που χρησιμοποιω εγω και είναι πολύ πιο φθηνό http://www.keratinresearch.com/hair-building-fibers.html χωρίς να εχει όμως δυνατο κρατημα πανω στο μαλλι, οταν βάζω λακ το κραταει πολυ δυνατα. Και μενει λιγοτερο και στα δαχτυλα. Δεν νομίζω όμως και σε περιπτώσεις δυνατης βροχής και κράνους. Το θέμα ειναι αν και αυτή η λακ με τα χημικά της, επίβαρύνει επιπλέον τις τρίχες. Αν ξέρει κάποιος ας μας απαντήσει, για τη σύνθεσή της κτλ. Σκέφτομαι να την σταματήσω και αυτή.
 

mm05035

New Member
παιδια βγηκα τρεχοντας απο το μπανιο να κανω το ποστ..χρησιμοποιω τοππικ 4 χρονια τωρα και βαζω αρκετο. διαβαζοντας εδω το νημα αυτο ακουσα για το caboki που παρηγγειλε ο φιλος (δε θυμαμαι ποιος) και το εψαξα κ γω και το παρηγγειλα. Μολις το εβαλα κ μπορω να πω πως ειμαι εντυπωσιασμενος! καθεται καλυτερα απο το αλλο νομιζω και δε λερωνει τοσο.δε προτεινω τιποτα σε κανεναν ακομα θελω να το δω και στη καθημερινοτητα πως παει και θα ξανα κανω ποστ. μην ειμαστε κ αχαριστοι και το τοππικ μας εχει φτιαξει τοσα χρονια.
 

alekate

Member
mm05035 βαζεις και λακ να κρατιεται?Τα μαλλια τα εχεις κοντα?Αν δε σου κανει κοπος γραψε μας αναλυτικες εντυπωσεις να το παραγγειλουμε αν ειναι :p
 
Μπλουζα