tophairlossclinic.com/Dr lorenzo 2.800 grafts

ntinbo

Member
Καλησπέρα σε όλους, ονομάζομαι Κωνσταντίνος,35 ετων .Είμαι ο τυχερός νικητής του διαγωνισμού της tophairlossclinic.com που έγινε προ μηνών και μου δόθηκε η δυνατότητα να κάνω το ταξίδι στην Ισπανία με την παροχή των αεροπορικών εισιτηρίων.Τυχερός ;ελπίζω γιατί βρήκα σχετικά γρήγορα κενό τέλη Νοεμβρίου με τον δρ Λορέντζο.Δεν χρειάζεται συστάσεις νομίζω ο συγκεκριμένος γιατρός άλλωστε είναι γνωστός στο φόρουμ. Μελέτησα κυριολεκτικά αρκετά και έκρινα ότι δεν γνώριζα σε τι κατάσταση ήμουν.Οπότε επέλεξα να πάω σε έναν τοπ γιατρό πάρα να ρισκάρω καθότι ήθελα να περιορίσω τις ενδεχόμενες dupa/bupa καταστάσεις. Χρήση φιναστεριδης μόνο,6 μηνες πριν το χειρουργείο και συνεχίζουμε 1μγ/ημέρα .Τελικά ευτυχώς δεν υπάρχει τέτοιο θέμα απεναντίας θα έλεγα οπότε ανακούφιση σε αυτό το κομμάτι. Διήμερο χειρουργείο αρχικά είπαμε για 2600 αλλά στη συνέχεια ο γιατρός εξήγαγε αλλά 200.Συνολο 2800 και σύμφωνα με το γιατρό πάμε με να τα κλείσουμε όλα με τη μία χωρίς να χρειαστεί δεύτερο,προφανώς συνεχίζοντας την αγωγή. Ξαφνιάστηκα γιατί νόμιζα θα χρειαστεί αρκετά πάνω από 3.000 grafts αλλά εδώ είμαστε να δούμε. Ουσιαστικά στην κορυφή η crown έγινε εισαγωγή 1.800 και μπροστά τα υπόλοιπα 1.000.Οτι έχει ειπωθεί σχετικά με τον γιατρό ισχύει για τον χαρακτήρα του και για το επαγγελματισμο του.Δειχνει σιγουριά και εμπνέει εμπιστοσύνη.Φυσικα στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό οποτε μένει να φανεί και στο τελικό αποτέλεσμα.Οι ώρες αρκετές,ειδικά τη δεύτερη μέρα πιάστηκα που δεν βολευόμουν καθόλου. 7.30 το πρωί τη πρώτη μέρα με την εξαγωγή να ξεκινά μια ώρα και κάτι μετά να τελειώνει 12 μετά από μια ώρα και κάτι πάλι μέσα εισαγωγή μετά διάλειμμα φαγητό και πάλι μέσα αν θυμάμαι καλά. Γύρω στις 6 τελειώσαμε επιστροφή ξενοδοχείο και την επόμενη πρωί επανάληψη. Η δεύτερη μέρα ίδια με τη πρώτη με τη διαφορά ότι 4 το απόγευμα είχαμε τελειώσει λόγω ότι εκείνη την ημέρα είχε άλλο ένα χειρουργείο μόνο οπότε ξενοδοχείο επιστροφή και την επόμενη λούσιμο το πρωί,οδηγίες και πάλι πίσω. Στο μοναδικό σημείο που πονεσα ήταν κατά την διάρκεια της αναισθησίας ένιωθα σα να μου ξεριζώνει τις τρίχες μια αίσθηση καθόλου ευχάριστη αλλά μέχρι εκεί. Πρώτη μέρα 1300, την επομενη τα υπόλοιπα 1500.Ο λόγος κινήθηκε στο 2.76/graft .Ίσως να ξέχασα και κάτι εδώ είμαστε να το συζητήσουμε.

Συνημμένα​

 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TopBoy

Member
Καλη επιτυχία...Πάντως βλέπω ο Lorenzo γενικα προτιμά τις τριγωνικές hairline, από ότι έχω δει στα περισσότερα περιστατικά τις σχεδιάζει με τριγωνικό σχήμα.

Υπάρχει όντως κάποιο πρόβλημα με τις φωτογραφίες σου δεν μπορούμε να τις ανοίξουμε..
 

ntinbo

Member
Καλη επιτυχία...Πάντως βλέπω ο Lorenzo γενικα προτιμά τις τριγωνικές hairline, από ότι έχω δει στα περισσότερα περιστατικά τις σχεδιάζει με τριγωνικό σχήμα.

Υπάρχει όντως κάποιο πρόβλημα με τις φωτογραφίες σου δεν μπορούμε να τις ανοίξουμε..
Σε γενικές γραμμές ίσως να ισχύει σε μεγάλο βαθμό αλλά στη δική μου περίπτωση πάτησε ουσιαστικά στη μαμά χερλαιν.Ουσιαστικα μια πύκνωση λόγω diffuser patern που είναι λίγο αλλοπρόσαλλη.
 

ntinbo

Member
Ελπίζω τώρα να φαίνεται κάτι...
 

Συνημμένα

  • 1KB29.11.23P1.JPG
    1KB29.11.23P1.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 103
  • 5KB29.11.23f1.JPG
    5KB29.11.23f1.JPG
    2.8 MB · Προβολές: 99
  • 6KB30.11.23S1.JPG
    6KB30.11.23S1.JPG
    2.5 MB · Προβολές: 93
  • 6KB30.11.23C2.JPG
    6KB30.11.23C2.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 90
  • 6KB30.11.23S3.JPG
    6KB30.11.23S3.JPG
    2.5 MB · Προβολές: 93
  • 6KB30.11.23P2.JPG
    6KB30.11.23P2.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 87
  • 3KB29.11.23C1.JPG
    3KB29.11.23C1.JPG
    2.6 MB · Προβολές: 85
  • 3KB29.11.23S4.JPG
    3KB29.11.23S4.JPG
    2.5 MB · Προβολές: 85
  • 3KB29.11.23L1.JPG
    3KB29.11.23L1.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 83
  • 1KB29.11.23L2.JPG
    1KB29.11.23L2.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 108

ntinbo

Member
Όλα οκ με τις φώτο!Θα γίνεις τούμπανο γιατί δεν ήσουν άδειος και θα έχεις πολύ καλή εικόνα!
Μακάρι αυτός είναι ο στόχος, θεωρούσα ότι είμαι Norwood 3 ίσως 4 vortex αλλά ο ιατρός μου είπε 2V.Ισως ξέρεις να βλέπουμε τον εαυτό μας ή χειρότερα η καλύτερα μέσω του καθρέφτη...Ανάλογα βέβαια και τις απαιτήσεις που έχει ο καθένας.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μακάρι αυτός είναι ο στόχος, θεωρούσα ότι είμαι Norwood 3 ίσως 4 vortex αλλά ο ιατρός μου είπε 2V.Ισως ξέρεις να βλέπουμε τον εαυτό μας ή χειρότερα η καλύτερα μέσω του καθρέφτη...Ανάλογα βέβαια και τις απαιτήσεις που έχει ο καθένας.
Συνήθως δεν έχουμε αντιληφθεί πόσο πολύ έχουμε αραιώσει μέχρι να δούμε τις φώτο των κλινικών....Εκεί είναι η απελπισία!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntinbo

Member
Συνήθως δεν έχουμε αντιληφθεί πόσο πολύ έχουμε αραιώσει μέχρι να δούμε τις φώτο των κλινικών....Εκεί είναι η απελπισία!
Εγώ περίμενα χειρότερα και όταν μου είπε ότι είσαι Norwood 2 vortex ξαφνιάστηκα λέω σίγουρα γιατί αλλιώς το έβλεπα.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Μακάρι αυτός είναι ο στόχος, θεωρούσα ότι είμαι Norwood 3 ίσως 4 vortex αλλά ο ιατρός μου είπε 2V.Ισως ξέρεις να βλέπουμε τον εαυτό μας ή χειρότερα η καλύτερα μέσω του καθρέφτη...Ανάλογα βέβαια και τις απαιτήσεις που έχει ο καθένας.
Περίεργο που σου είπε norwood 2v.. Μου φαίνεσαι χαλαρό 3V. έχω μεγαλύτερη αραίωση από σένα αλλά αποκλείεται να έχουμε 3 στάδια διαφορά, εμένα με είχε βγάλει 5, που τόσο είμαι. Καλή επιτυχία όπως κι αν έχει!
 

ntinbo

Member
Περίεργο που σου είπε norwood 2v.. Μου φαίνεσαι χαλαρό 3V. έχω μεγαλύτερη αραίωση από σένα αλλά αποκλείεται να έχουμε 3 στάδια διαφορά, εμένα με είχε βγάλει 5, που τόσο είμαι. Καλή επιτυχία όπως κι αν έχει!
Ναι η αλήθεια είναι αυτή αλλά το αναφέρω διότι μου έκανε και εμένα εντύπωση προφανώς θεωρεί ότι μπροστά το πρόβλημα δεν είναι μεγάλο;θα ανεβάσω και άλλες σύντομα οπότε θα έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης
 

ntinbo

Member
Πιστευω οτι οντως ηθελε περισσοτερα μοσχευματα. Καλη επιτυχία!!
Συμφωνώ αλλά ίσως θεωρεί ότι μπορεί να πετύχει ικανοποιητική κάλυψη αν δεις και τα νούμερα βάση πάχους τρίχας και λόγου 2,76.Προσωπικα αλλά 1700 θα τα έβαζα πίσω μπρος για να είναι κομπλέ, εδώ βέβαια πάμε σε άλλη συζήτηση.Θα δούμε πως θα πάει και θα τα πούμε εν καιρώ.
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλημερα και καλη επιτυχια.
Οσον αφορα τα grafts μιας και εισαι καινουργιος στη φινα με διαχυτο pattern σιγουρα περιμενει να παρει απο τη φιναστεριδη μπουστ. Αυτος ειναι πιθανως και ο λογος που σε εχει στο 1μγ/ημερα και οχι σε καποιο αλλο σχημα που στην ηλικια αυτη για διατηρηση μπορει και να ηταν αποτελεσματικο.
 

ntinbo

Member
Καλημερα και καλη επιτυχια.
Οσον αφορα τα grafts μιας και εισαι καινουργιος στη φινα με διαχυτο pattern σιγουρα περιμενει να παρει απο τη φιναστεριδη μπουστ. Αυτος ειναι πιθανως και ο λογος που σε εχει στο 1μγ/ημερα και οχι σε καποιο αλλο σχημα που στην ηλικια αυτη για διατηρηση μπορει και να ηταν

Καλημερα και καλη επιτυχια.
Οσον αφορα τα grafts μιας και εισαι καινουργιος στη φινα με διαχυτο pattern σιγουρα περιμενει να παρει απο τη φιναστεριδη μπουστ. Αυτος ειναι πιθανως και ο λογος που σε εχει στο 1μγ/ημερα και οχι σε καποιο αλλο σχημα που στην ηλικια αυτη για διατηρηση μπορει και να ηταν αποτελεσματικο.
Με βρίσκει σύμφωνο αυτό που λες και το ανέφερε και ο ίδιος.Βεβαια εδώ είναι το ερωτηματικό αν μπορεί να κάνει πολλά μπροστά γιατί η φίνα αν δε με απατάει η μνήμη μου δουλεύει πιο καλά στο πίσω κομμάτι του κεφαλιού. Κλείνω 8 μήνες εξάλλου λογικά δε ξέρω πόσο μπουστ μπορεί να πάρει στο μπροστινό κομμάτι άλλωστε στο 1m/μέρα δεν ήταν απολύτως Ότι μπορείς να το ρυθμίζεις ανάλογα με το πως σε βολεύει η όχι.
 
Μπλουζα