To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

vlafo

Well-Known Member
Το ενδεχόμενο μεγαλώνοντας η παραγωγή τεστοστερόνη άρα και dht να έχει πέσει λόγω φύσεως και αρε στην πράξη η τριχοπτωση να είναι μικρότερη είναι απίθανο σενάριο; Δηλαδγ το nw3 να μένει ακατέβατο λόγω μειωμένης dht ενώ αμα ήσουν στα 30 nw3 λόγω πιο αυξημένης να σε πηγςινε nw5.
Το πιο πιθανό είναι αυτό και ισχύει στην πραγματικότητα.
Αυτό ακριβώς συμβαίνει με την dht απλά δεν το ξέρεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
@tol πραγματικα βαριεμαι να διαβασω οσα εγραψες.αλλα απτα λιγα που επιασα θα σπυ απαντησω.ουτε κ γω θυμαμαι συγκεκριμενα ποτε ειχα τις παρενεργειες το μονο σιγουρο ειναι οτι συνεχησα 3χρονια με παρενεργειες χανπντας πολλα γ@μησι@ γιατι πολυ απλα ημουν πολυ soft στις παρορμησεις μου.αλλα δν ηθελα ν το πιστεψω οτι εφταιγε αυτο και κοροιδευα τον εαυτο μου οτι ολα ειναι φυσιολογικα γιατι δν ηθελα να χασω οτι μαλλι που ειχα βγαλει
.τωρα αν δν το πιστευεις και βγαζεις διαφορες θεωριες στο μυαλο σου ,δικο σου θεμα.δεν με κοφτει μια.ο καθενας μπορει να δοκιμασει καο να βγαλει τα συμπερασματα του.και κρατησε καλα αυτο που θ σ πω.πολυ περσσοτερο εχουν βαρυτητα τα λογια καποιου που το χρησιμοποιησει 5χρονιαφινα, παρα ενας που μπορει να μη το χει παρει καθολου η ειναι στην αρχη της θεραπειας του.επειδη θεωρητικα διαβασε 2 πραγματα.οποιος το ξεκινησει εδω ειμαστε να τα λεμε!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
πολυ περσσοτερο εχουν βαρυτητα τα λογια καποιου που το χρησιμοποιησει 5χρονιαφινα, παρα ενας που μπορει να μη το χει παρει καθολου η ειναι στην αρχη της θεραπειας του.επειδη θεωρητικα διαβασε 2 πραγματα.οποιος το ξεκινησει εδω ειμαστε να τα λεμε!!!

Επιμενω, οπως εγραψαν και αλλοι πιο πανω, οτι αερολογεις. Δεν ξερεις τι γραφεις.

Απευθυνεσαι σε μενα που πλησιαζω τα 5 χρονια χρησης και στον Dance που πλησιαζει τα 20 χρονια. Αρα, αερολογεις.

Δεν εχουμε διαβασει θεωρητικα...εχουμε απολυτες εμπειριες. Γι' αυτο να σκεφτεσαι, πριν γραψεις ανυποστατα πραγματα.
 

lalakis

Active Member
Παρεμπιπτοντως τωρα χρησιμοποιω τοπικη φινα παω πολυ καλα αν κ εχασα εδαφος πολυ αφου σταματησα οραλ.ελπιζω να μην εχω παρενεργειες παλι
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Θα την ξεκινησω ναι. Θα παρω αλλο ενα χαπι μετα απο 18 χρονια χρησης. Εχεις καταλαβει σε ποιον μιλας και τι λες η δεν εισαι καλα διαβασμενος;

Αυτα ππυ λες ειναι θεωριες του κ0/ου .εγω οσα ατομα ξερω π παιρναν φινα αλλπι εοχαν παρενεργειες μετα αππ μηνες κ αλλπ8 μετα απο χρονια ..εγω 2χρονια χωρις παρενεργειες νομιζω .τωρα μη τα παρουσιαζεις ολα μελι γαλα.ξεκινατην κ τα λεμε μετα απο καποιο καιρο
 

Harris_G

Well-Known Member
3 φορές τη βδομάδα για διατήρηση της δότριας.
Επι της ουσιας εχει ελαχιστη διαφορα με τη στανταρ δοσολογια του 1mg/ημέρα γιατί μένει δραστικά στον οργανισμό για 48 ώρες. Με αμερικάνους στριπάδες που μίλησα όλοι αυτή τη δοσολογία προτείνανε.
 

vlafo

Well-Known Member
Επι της ουσιας εχει ελαχιστη διαφορα με τη στανταρ δοσολογια του 1mg/ημέρα γιατί μένει δραστικά στον οργανισμό για 48 ώρες. Με αμερικάνους στριπάδες που μίλησα όλοι αυτή τη δοσολογία προτείνανε.
Ακριβώς και πολλοί γιατροί τη συστήνουν.
Σε κρατάει καλά.
 

Kostas97

Well-Known Member
Το καλυτερο με το φορουμ ειναι οτι κραταει ιστορικο και μπορεις να καταλαβεις ο καθενας "τι καπνο φουμαρει" και ο νοων νοειτω !
 

lalakis

Active Member
Dance ποιος εισαι κ το ιστορικο σου;;εγω μονο το gοmi k kapa θυμαμαι.εσυ κατι με χορπ μου κανεις.επισης σαν πολλα 3% δεν μαζευτηκαμε για ν πουμε οτι ειχαμε παρενεργειες μ τη φιναστεριδη;.μεγαλο respect μονο σε αυτους ειχα κ επισης ακολουθησα θεραπειες του γκομι
 
Τελευταία επεξεργασία:

geobelis

New Member
καληπερα , μπορει να βοηθησουν αυτα τα post
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oikodomos

Member
Θυμαται καποιος τι ειχε αναφερει ο γιατρος Αναστασακης μετα απο χρονια χρησης φινα και λογω οτι εχει μεινει στους ιστους, μπορουμε να μειωσουμε την ημερησια δοση?
 

Kostas97

Well-Known Member
Θυμαται καποιος τι ειχε αναφερει ο γιατρος Αναστασακης μετα απο χρονια χρησης φινα και λογω οτι εχει μεινει στους ιστους, μπορουμε να μειωσουμε την ημερησια δοση?
Οικοδομε γενικοτερα τα πραγματα οσο πιο συνθετα γινονται και οσο μεσα μπαινουν υποθεσεις που δεν ειναι απολυτα επιβεβαιωμενες αυξανεται το ρισκο να μην παρεις το max. Αυτο που λες δε νομιζω οτι το χει αναφερει, τουλαχιστον απο οσα εγω εχω ακουσει.
ΤΟ οτι καποιοι την μειωνουν και εχουν αποτελεσμα δε σημαινει οτι αυτο μπορει να γινει σε ολους. Αρα δεν ειναι κανονας και απο τη στιγμη που δεν εχεις παρενεργειες και δε θες να ρισκαρεις να χασεις εδαφος, γιατι να το κανεις αυτο;
 

oikodomos

Member
Οικοδομε γενικοτερα τα πραγματα οσο πιο συνθετα γινονται και οσο μεσα μπαινουν υποθεσεις που δεν ειναι απολυτα επιβεβαιωμενες αυξανεται το ρισκο να μην παρεις το max. Αυτο που λες δε νομιζω οτι το χει αναφερει, τουλαχιστον απο οσα εγω εχω ακουσει.
ΤΟ οτι καποιοι την μειωνουν και εχουν αποτελεσμα δε σημαινει οτι αυτο μπορει να γινει σε ολους. Αρα δεν ειναι κανονας και απο τη στιγμη που δεν εχεις παρενεργειες και δε θες να ρισκαρεις να χασεις εδαφος, γιατι να το κανεις αυτο;
συνεχιζουμε ως εχει λοιπον, σε ευχαριστω.
 

tasos33

Well-Known Member
Σε πρόσφατη συζήτηση που είχα με πολύ ψαγμενο δερματολο μεγάλη σχετικά ηλικίας ο οποίος επιβεβαιωμένα δίνει αποτελέσματα , μετά από εκτεταμενη γενική συζήτηση που είχαμε , όταν ήρθε η κουβέντα στη φίνα και είπα ότι παίρνω propecia μου απάντησε πως είναι καλύτερο από proscar κυρίως σε ότι αφορά τα εκδοχα Κάι πως το proscar ναι μεν γράφει ότι ειναι 5mg αλλά στην πραγματικότητα η περιεκτικότητα είναι διαφορετική, χωρίς να μου αν είναι περισσότερη η λιγότερη.
 

Kostas97

Well-Known Member
Σε πρόσφατη συζήτηση που είχα με πολύ ψαγμενο δερματολο μεγάλη σχετικά ηλικίας ο οποίος επιβεβαιωμένα δίνει αποτελέσματα , μετά από εκτεταμενη γενική συζήτηση που είχαμε , όταν ήρθε η κουβέντα στη φίνα και είπα ότι παίρνω propecia μου απάντησε πως είναι καλύτερο από proscar κυρίως σε ότι αφορά τα εκδοχα Κάι πως το proscar ναι μεν γράφει ότι ειναι 5mg αλλά στην πραγματικότητα η περιεκτικότητα είναι διαφορετική, χωρίς να μου αν είναι περισσότερη η λιγότερη.
Επειδη το εχουν αναφερει και αλλοι φαινεται να υπαρχει κατι πανω σε αυτο, που ειτε ισχυει τωρα ειτε ισχυε καποτε.
Παντως ενας της φαρμακευτικης μου ανεφερε οτι γενικα το Proscar δεν εχει επιπλεον ποσθετες ουσιες με αποτελεσμα και η ουσια να ειναι κατανεμημενη ομοιομορφα στο χαπι, σε αντιθεση με αλλα χαπια.

Προσωπικα επαιρνα επισης propecia για αρκετο διαστημα γυρω στο εξαμηνο, διαφορα δεν ειδα με αλλαγη Proscar. Εδω να προσθεσω κατι που επισης εχω διαβασει απο δερματολογους που ασχολουνται με τριχοπτωση. Συγκεκριμενα εναν Καναδο για οποιον γνωριζει που εχει εντρυφησει αρκετα στο θεμα.

Ειχε περιστατικα που το Propecia δουλευε ενω το κομμενο Proscar ειχε χειροτερη αποδοση.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Επειδη το εχουν αναφερει και αλλοι φαινεται να υπαρχει κατι πανω σε αυτο, που ειτε ισχυει τωρα ειτε ισχυε καποτε.
Παντως ενας της φαρμακευτικης μου ανεφερε οτι γενικα το Proscar δεν εχει επιπλεον ποσθετες ουσιες με αποτελεσμα και η ουσια να ειναι κατανεμημενη ομοιομορφα στο χαπι, σε αντιθεση με αλλα χαπια.

Προσωπικα επαιρνα επισης propecia για αρκετο διαστημα γυρω στο εξαμηνο, διαφορα δεν ειδα με αλλαγη Proscar. Εδω να προσθεσω κατι που επισης εχω διαβασει απο δερματολογους που ασχολουνται με τριχοπτωση. Συγκεκριμενα εναν Καναδο για οποιον γνωριζει που εχει εντρυφησει αρκετα στο θεμα.

Ειχε περιστατικα που το Propecia δουλευε ενω το κομμενο Proscar ειχε χειροτερη αποδοση.
Γι αυτό και το Finasteride accord 1mg, είναι μια πολύ καλή λύση και οικονομική, και δεν το κόβεις για να μην ανησυχείς για τυχόν μειωμένη αποτελεσματικότητα.
Στην Κύπρο το βρίσκεις στα 14 ευρώ και σε πάει 1 μήνα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Γι αυτό και το Finasteride accord 1mg, είναι μια πολύ καλή λύση και οικονομική, και δεν το κόβεις για να μην ανησυχείς για τυχόν μειωμένη αποτελεσματικότητα.
Στην Κύπρο το βρίσκεις στα 14 ευρώ και σε πάει 1 μήνα.
Male παιχταρα μου χρειαζεται συνταγη γιατρου;
Μαλλον θα κανω θητεια Κυπρο.
 
Μπλουζα