The curious case of Oreo

oreo

Well-Known Member
Ναι εννοείται πρέπει να ξέρεις και την επιφάνεια προς κάλυψη και να πηγαίνεις διαβασμένος για να δεις αν έχει λογική και το νούμερο που σου λέει. Από οτι είδα και στην περίπτωση σου γνωστές και θεωρητικά τοπ κλινικές που χρεώνουν αρκετά το graft, σου έδωσαν φουσκωμένες προσφορές grafts για να ανεβεί και το τελικό ποσό της επέμβασης. Αν εσύ πήγαινες αδιάβαστος και τους εμπιστευόσουν θα σε έκλεβαν κανονικά..Γι'αυτό δεν πρέπει να αφήνεσαι στα χέρια κανενός, χωρίς να ξέρεις τι και πως αναλυτικά...
Το ότι το 4τριχο βγήκε μονότριχο ναι σημαίνει πως δεν το εξέτασαν να δουν οτι είναι τραυματισμένο και χρεώθηκε κιόλας σαν 4τριχο, και ο λόγος σου θα ήταν μαϊμού αφού δεν θα είχαν ξεκαθαριστεί τα g.
Αντίστοιχα μπορεί να χρεώνουν και τα total transected grafts που δεν τα έβαλαν καν στη λήπτρια για να ανέβει το τελικό ποσό πληρωμής.
Απο την στιγμή που δεν μετράς είσαι έρμαιο. Επειδή είδα απο τις απαντήσεις πως έχει το πράγμα, προκύπτει το συμπέρασμα με κάποια ασφαλή βεβαιότητα, οτι ηθικοί φραγμοί όταν πρόκειται να στα μασήσουν, δεν υπάρχουν. Αυτό που με ξένισε είναι οτι αφού τους έδωσα νούμερα και εμβαδό λήπτριας, δεν τους πήγε στο μυαλό οτι λογικά θα γνωρίζω 2 βασικά πράγματα? Μάλλον ήταν εύκολο μεροκάματο και δεν πολυσκέφτηκαν πριν απαντήσουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Μετρήσεις πολύ καλές της ληπτριας, και μάλιστα με ακρίβεια εκατοστού, κάνουν σίγουρα οι Lorenzo, Pekiner και HLC.
Εννοειται ότι αυτό γίνεται μόνο in person και κυρίως στη φάση σχεδιασμού της επέμβασης και αφού επέλθουν τα αποκαλυπτήρια με το ξύρισμα της κεφαλής.
 

JimKan1

Well-Known Member
Γιατί το λες αυτό?
Με βαση τις φωτογραφιες στα σχολια 26 και 29 πιστευω πως η αραιωση που εχεις ειναι ελαχιστη και απολυτα φυσιολογικη και με βαση το σημειο που βρισκεται συμφωνω 100% με τον @alex7 οτι περισσοτερα εχεις να χασεις παρα να κερδισεις.
 

gkms

Member
Καλησπέρα. Έχω την εξής απορία. Σου λέει η κλινική. Τοποθετήθηκαν πχ 3721g.Aυτό προκύπτει από πραγματική μέτρηση ή κατ΄ εκτίμηση?
 

oreo

Well-Known Member
Μετρήσεις πολύ καλές της ληπτριας, και μάλιστα με ακρίβεια εκατοστού, κάνουν σίγουρα οι Lorenzo, Pekiner και HLC.
Εννοειται ότι αυτό γίνεται μόνο in person και κυρίως στη φάση σχεδιασμού της επέμβασης και αφού επέλθουν τα αποκαλυπτήρια με το ξύρισμα της κεφαλής.
Να προσθέσω οτι και μόνος σου μετράς πάρα πολύ καλά. Στην περιπτωσή μου επειδή είναι σχετικά μικρή η περιοχή ήταν ακόμα πιο εύκολο.
 

oreo

Well-Known Member
Με βαση τις φωτογραφιες στα σχολια 26 και 29 πιστευω πως η αραιωση που εχεις ειναι ελαχιστη και απολυτα φυσιολογικη και με βαση το σημειο που βρισκεται συμφωνω 100% με τον @alex7 οτι περισσοτερα εχεις να χασεις παρα να κερδισεις.
Είμαι στην φάση που μου λείπουν 2 δόντια στο χαμόγελο, θέλω να τα φτιάξω πριν χρειαστώ γέφυρα ή μασέλα, έτσι το βλέπω. Υποτίθεται οτι είναι easy case με δυσκολία στο δέσιμο της εικόνας με τα μαμά. Ελπίζω και με έχουν διαβεβαιώσει οτι δεν υπάρχει θέμα. Ξέρω οτι για άλλους αυτός ο βαθμός τριχόπτωσης θα ήταν ιδανικός και ίσως φαίνομαι πλεονέκτης, αλλά όπως ξέρεις πάντα κοιτάμε απο το σημείο που βρισκόμαστε μπροστά, προς το καλύτερο.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Να το κάνεις και ΠΡΕΠΕΙ να το κάνεις όσο και αν φαίνεται μικρό το θέμα.
Να κάνεις αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.
Έχεις και ιδανικότατη ηλικία.
 

oreo

Well-Known Member
Να το κάνεις και ΠΡΕΠΕΙ να το κάνεις όσο και αν φαίνεται μικρό το θέμα.
Να κάνεις αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.
Έχεις και ιδανικότατη ηλικία.
Είναι τετελεσμένο παρά το γεγονός οτι όντως φοβάμαι μην στραβώσει οτιδήποτε με τα μαμά ως κυριότερο λόγο. Αλλά είναι κάτι που το κάνω για να ικανοποιήσω εμένα, μετά απο πολύ σκέψη, γνωρίζοντας το αντίκτυπο που έχει στην καθημερινοτητά μου. Ένα μικρό δώρο να θρέψει την ματαιοδοξία μου, που όμως ξέρω οτι αν καρποφορήσει θα έχει θετικό πρόσημο σε αυτούς που με περιβάλλουν. Η ωραία διάθεση, σαν την αγάπη πολλαπλασιάζεται γύρω μας.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Είναι γεγονός ότι χρειάζεσαι σοβαρό γιατρό, που να προσέξει ιδαίτερα τα μαμά μαλλιά σου, αλλά και που την ίδια ώρα θα ικανοποιήσει τα δικά σου "θέλω".
 

vagosx

Well-Known Member
Το ψιλοπέτυχες, σωστά τα g αλλά όχι o λόγος. Στις επεμβάσεις του Ιουνίου σε μια παρόμοια περίπτωση αγνής παρθένας δότριας και φτιάξιμο κροτάφων (με μεγαλύτερο θέμα όμως από τον oreo) κινήθηκε με 45gx2.84=128τρίχες. Αυτό είναι το optimum (ή και ένα κλικ παραπάνω) για τον cookie.
Για μένα το φτιάξιμο της hairline θέλει 50grafts με 52grafts και είσαι κορυφή με τη μια. Ο Pekiner και η HLC τόσα βάζουν και ξεμπερδεύεις με τη μια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σπανίως οι Ισπανοί προσεγγίζουν τα 50. Απλά πόλοι τους παίζουν με μεγάλους λόγους.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η λήπτρια δεν νιωθω πολυ σιγουρος ότι ειναι 18cm2 αλλα οι φωτογραφιες ανετα ξεγελάνε.
Ναι, εκει που το έχεις σχεδιάσει @oreo, χωράει άνετα 1500-1800 και παραπάνω μην σου πώ.
Αν εισαι και 40 οπως ειδα, εισαι ιδανικός υποψηφιος
Having said that, θες να έρθεις να σε εξετάσω, να κανουμε ένα σωστό σχεδιασμό και να στο κάνω με πυκνότητα 45+, λόγο 2,8+ (άνετα τα δίνεις), όσα χωρεσουν (τα υπολογίζω μέχρι 1800 με το δεσιμο) και να κάνεις ανεξάρτητη παρουσιαση?
Το κόστος μην σε απασχολεί καθόλου!
Επίσημη πρόταση με "διαιτητή" @CVIAL
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Ενδιαφέρουσα πρόταση…..@oreo άλλαξε avatar να συμβαδίζει με το nick σου…. Δες αυτό….
 

Συνημμένα

  • 6AEF835F-3DE1-4E16-83FD-A4AEED22B98A.jpeg
    6AEF835F-3DE1-4E16-83FD-A4AEED22B98A.jpeg
    240.8 KB · Προβολές: 7

dlazaros

Well-Known Member
φιλε δεν χρειαζεσαι μεταμοσχευση
Γιατί το λες αυτό?
Συμφωνώ και εγω οτι δεν χρειάζεσαι τίποτα, απλά είσαι 40 και η χερλαιν ωριμάζει. Το ρίσκο που έχει μια μμ για σένα σε σχέση με τα κέρδη είναι μεγάλο. Επίσης δεν θυμαμαι εαν κάνεις θεραπεία με φίνα η κάτι άλλο αλλά ειλικρινά περισσότερη επιτυχία θα είχε στα μάτια σου η βελτίωση απο την φίνα τόσο νωρίς σε τόση μικρή ζημιά παρά το να μετράς τετραγωνικά εκατοστά και σχεδιασμούς χερλαίν που μπορεί μετά να μην σου αρέσει και να την παντρεύτηκες. Βέβαια δικό σου το καρφί δικό σου και το πέταλο οπότε ξέρεις καλύτερα.
 
Μπλουζα