The curious case of Oreo

Kostas97

Well-Known Member
Συμφωνώ και εγω οτι δεν χρειάζεσαι τίποτα, απλά είσαι 40 και η χερλαιν ωριμάζει. Το ρίσκο που έχει μια μμ για σένα σε σχέση με τα κέρδη είναι μεγάλο. Επίσης δεν θυμαμαι εαν κάνεις θεραπεία με φίνα η κάτι άλλο αλλά ειλικρινά περισσότερη επιτυχία θα είχε στα μάτια σου η βελτίωση απο την φίνα τόσο νωρίς σε τόση μικρή ζημιά παρά το να μετράς τετραγωνικά εκατοστά και σχεδιασμούς χερλαίν που μπορεί μετά να μην σου αρέσει και να την παντρεύτηκες. Βέβαια δικό σου το καρφί δικό σου και το πέταλο οπότε ξέρεις καλύτερα.
Δεν εχει ανδρογενετικη πιο πισω απο οτι θυμαμαι Λαζαρε. Ειχε κανει εξεταση. Το μονο θεμα ειναι μπροστα που αναφερεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Δεν εχει ανδρογενετικη πιο πισω απο οτι θυμαμαι Λαζαρε. Ειχε κανει εξεταση. Το μονο θεμα ειναι μπροστα που αναφερεις.
ok, Οπότε τι σταματάει τα μεταμοσχευμένα μαλλιά απο το να πέσουν και αυτά αμα δεν ξέρουμε γιατί ανέβηκε η χερλαιν αν δεν υπάρχει ΑΓΑ? Αν είναι έτσι (υπάρχει αλήθεια εξέταση αγα?) τότε ναι, η λύση της ΜΜ έχει νόημα.
 

Kostas97

Well-Known Member
ok, Οπότε τι σταματάει τα μεταμοσχευμένα μαλλιά απο το να πέσουν και αυτά αμα δεν ξέρουμε γιατί ανέβηκε η χερλαιν αν δεν υπάρχει ΑΓΑ? Αν είναι έτσι (υπάρχει αλήθεια εξέταση αγα?) τότε ναι, η λύση της ΜΜ έχει νόημα.
Απλα στο μικροσκοπιο δεν ειχε thinning και θεωρησαν οτι η φινα δεν ειχε κατι να δωσει. Ας περιμενουμε και το ιδιο να μας κατατοπισει. Παντως ο Oreo ηταν ενα βημα πριν ξεκινησει φινα. :D
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Εγγυάται όμως κανείς ότι δε θα υπάρξει σταδιακό thinning ή οι οποιεσδήποτε έστω μικρές απώλειες μετά τα 45-50;
Φίλε @oreo όπως είπε και ο @Kostas97 δώσε μας τα φώτα σου.
Πώς βλέπεις την ΑΓΑ να εξελίσσεται (ή όχι) στα επόμενα χρόνια;
 

dlazaros

Well-Known Member
Απλα στο μικροσκοπιο δεν ειχε thinning και θεωρησαν οτι η φινα δεν ειχε κατι να δωσει. Ας περιμενουμε και το ιδιο να μας κατατοπισει. Παντως ο Oreo ηταν ενα βημα πριν ξεκινησει φινα. :D
Και εμένα τα ίδια μου λέγανε και 47 κόντεψα να μείνω χωρίς μαλλιά σε ενα χρόνο και οι κρόταφοι μου κλείναν το μάτι...
 

alex7

Well-Known Member
Εγγυάται όμως κανείς ότι δε θα υπάρξει σταδιακό thinning ή οι οποιεσδήποτε έστω μικρές απώλειες μετά τα 45-50;
Φίλε @oreo όπως είπε και ο @Kostas97 δώσε μας τα φώτα σου.
Πώς βλέπεις την ΑΓΑ να εξελίσσεται (ή όχι) στα επόμενα χρόνια;
Η τεστοστερόνη μειώνεται όσο μεγαλώνουμε.Αρα μοκρη η πιθανότητα για thinning μετά τα 45-50 και όχι τόσο αναγκαία η φίνα
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Και εμένα τα ίδια μου λέγανε και 47 κόντεψα να μείνω χωρίς μαλλιά σε ενα χρόνο και οι κρόταφοι μου κλείναν το μάτι...
Είναι μεγάλη καριόλα και απρόβλεπτη η ΑΓΑ.
Έχω δει άτομα μετα τα 44-45 να πέφτουν ακόμη και 2 Norwood κάτω.
 
  • Like
Reactions: tol

ManCyprus87

Well-Known Member
Η τεστοστερόνη μειώνεται όσο μεγαλώνουμε.Αρα μοκρη η πιθανότητα για thinning μετά τα 45-50 και όχι τόσο αναγκαία η φίνα
Η τεστό μειώνεται, σίγουρα η πιθανότητα είναι μικρή, αλλά δε ξέρεις πότε θα εκδηλωθεί το κολογονίδιο της ΑΓΑ και σε ποιο βαθμό.
Επίσης καθώς μεγαλώνουμε αυξάνεται η δραστηριότητα του ενζύμου 5Α, που μετατρέπει την έστω λιγότερη τεστο σε περισσότερη DHT.
Ας μας διαφωτίσει ο φίλος @oreo που γνωρίζει καλύτερα το DNA του.
 

dlazaros

Well-Known Member
Η τεστοστερόνη μειώνεται όσο μεγαλώνουμε.Αρα μοκρη η πιθανότητα για thinning μετά τα 45-50 και όχι τόσο αναγκαία η φίνα
Ναι καλά, είδες τις φωτό μου με DUPA & Retro (μέχρι τα 45 μοκέτα..)? Γελάω με την θεωρία αυτή και πίνω νερό στην φίνα και στην ντούτα.

Υγ. Για να μην το αφήσω έτσι. Απλά λέω ότι δεν είναι όλα κομμένα και μετρημένα το ίδιο. Εμένα με κράτησε με μαλλιά το γεγονός ότι ήμουν υπέρβαρος μέχρι τα 40+ και όταν έχασα βάρος και έκοψα το τσιγάρο επανήλθε η τεστο στα φυσιολογικά και με έσκισε η μετατροπή σε dht και στα μαλλιά και στο προστάτη. Με λίγα λόγια μάλλον τα οιστρογόνα στο λίπος μου κράταγαν τα μαλλιά και αραίωνα πολύ αργά. Θέλει εγρήγορση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Ναι καλά, είδες τις φωτό μου με DUPA & Retro (μέχρι τα 45 μοκέτα..)? Γελάω με την θεωρία αυτή και πίνω νερό στην φίνα και στην ντούτα.

Υγ. Για να μην το αφήσω έτσι. Απλά λέω ότι δεν είναι όλα κομμένα και μετρημένα το ίδιο. Εμένα με κράτησε με μαλλιά το γεγονός ότι ήμουν υπέρβαρος μέχρι τα 40+ και όταν έχασα βάρος και έκοψα το τσιγάρο επανήλθε η τεστο στα φυσιολογικά και με έσκισε η μετατροπή σε dht και στα μαλλιά και στο προστάτη. Με λίγα λόγια μάλλον τα οιστρογόνα στο λίπος μου κράταγαν τα μαλλιά και αραίωνα πολύ αργά. Θέλει εγρήγορση.
Δε πιάνει σε όλους δυστυχώς.Το ότι έπιασε σε εσένα δεν είναι ο κανόνας σε μεγάλη ηλικία
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Λαζαρε θυμισε μου σε τι ηλικια ξεκινησες φινα.
49. Για ένα χρόνο για τον προστάτη 5&2.5mg και ένα ακόμα σχεδόν για τα μαλλιά με 1.25 3χ(με ένα χρόνο διακοπή στην πανδημία) και τώρα 3 εβδομάδες ντούτα.
Δεν παίρνω θεραπεία για τα μαλλιά αλλά για τον προστάτη, αλλά όταν είδα τι βελτίωση έγινε στο κεφάλι τότε κατάλαβα τι ζημιά είχε γίνει και κρυβόταν από το πολύ κοντό κούρεμα και τα γκρίζα.
 

jersey

Well-Known Member
Αυτό γινόταν παλιότερα, τα τελευταία χρόνια έχω δει άπειρα παρόμοια περιστατικά που ξεμπερδεύουν με τη μια.
Σύμφωνω. Δεν υπάρχει λόγος να μπαίνει στην ταλαιπωρία της δεύτερης μεταμόσχευσης κάποιος με μικρό Norwood.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό γινόταν παλιότερα, τα τελευταία χρόνια έχω δει άπειρα παρόμοια περιστατικά που ξεμπερδεύουν με τη μια.

Προφανώς και μπορεί να γίνει και γίνεται απλά σου εξηγώ τι παίζει με Couto, στα περιστατικά του δεν βλέπω 50+.
 

nick90

Well-Known Member
@oreo την επιφάνεια προς κάλυψη των 18 cm2 στην μέτρησε ο lorenzo από οτι μας είπες. Δηλαδή οτι τόση ειναι η συνολική σου επιφάνεια που έχεις να καλύψεις και αν έμπαινες για επέμβαση με lorenzo τόσο θα κάλυπτε και όχι παραπάνω, σωστά; Ο lorenzo πόσα grafts σου πρότεινε ;
 

oreo

Well-Known Member
Καλημέρα στην παρέα, επαγγελματικές υποχρεώσεις, δεν με αφήνουν σε χλωρό κλαρί αυτό τον καιρό, λίαν συντόμως θα τα πούμε. Peace, love and rock n'roll. :cool:
 

aeratos28

Just aeratos
Άντε να κάνουν τις επεμβάσεις τους οι μεγαλύτερες γενιές ,να πάρουν το καλό τους αποτέλεσμα ,και να αποσυρθούν ,να μαζευτούν για τα χίπις πάρτυ τους γτ μιλάμε η

κατάσταση είναι τραγική..γερουσία..νομίζω ότι θα πεταχτεί ο Βαγγέλης Σειληνός και θα αρχίσει να χορεύει κάθε φορά που μιλάνε..άκου peace ,love and rock n'roll,το 2022..
Αφήστε μας να διοργανώσουμε κανένα Τραπ πάρτι να γουστάρουμε..
Νίκος Ματσαμπλοκος.
Με συγχωρείς Χαραλαμπε.αλλαααα...
 

oreo

Well-Known Member
Η λήπτρια δεν νιωθω πολυ σιγουρος ότι ειναι 18cm2 αλλα οι φωτογραφιες ανετα ξεγελάνε.
Ναι, εκει που το έχεις σχεδιάσει @oreo, χωράει άνετα 1500-1800 και παραπάνω μην σου πώ.
Αν εισαι και 40 οπως ειδα, εισαι ιδανικός υποψηφιος
Having said that, θες να έρθεις να σε εξετάσω, να κανουμε ένα σωστό σχεδιασμό και να στο κάνω με πυκνότητα 45+, λόγο 2,8+ (άνετα τα δίνεις), όσα χωρεσουν (τα υπολογίζω μέχρι 1800 με το δεσιμο) και να κάνεις ανεξάρτητη παρουσιαση?
Το κόστος μην σε απασχολεί καθόλου!
Επίσημη πρόταση με "διαιτητή" @CVIAL
Όπως λένε και οι παροιμίες του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ και το costless δεν χάλασε ποτέ κανέναν. Πέραν του χιουμορ λοιπόν, να ευχαριστήσω τον γιατρό για την προσφορά του η οποία με τιμά, είμαι σίγουρος οτι αν ένα τέτοιο πλάνο με ανεξάρτητη παρουσίαση ευδοκιμούσε, θα ήταν ξεσηκωτικό για το φόρουμ. Όπως και να έχει καλοκαίρι για μένα σημαίνει εργασία κ χαρά. Σε όλους εύχομαι χαρά χωρίς εργασία. :cool:
 
Μπλουζα