Tasos33 Dr.Jose Lorenzo FUE 3051 2nd OPERATION (CROWN) 6-7/6/2023

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αργησες να μπεις για μεταμοσχευσεις αλλα επιτελους κλεινει ο κυκλος.
Επιτελους ομως θα απαλαγεις και απο το τοσο τοππικ που σε τυρανουσε θα ξαλαφρωσεις και αν χρειαζεται καπου ισα ισα να τελειοποιησεις κατι δεν πειραζει.
Αντε καλη επυτιχια και η ολικη μεταμορφωση ερχεται.
 

tasos33

Well-Known Member
Αργησες να μπεις για μεταμοσχευσεις αλλα επιτελους κλεινει ο κυκλος.
Επιτελους ομως θα απαλαγεις και απο το τοσο τοππικ που σε τυρανουσε θα ξαλαφρωσεις και αν χρειαζεται καπου ισα ισα να τελειοποιησεις κατι δεν πειραζει.
Αντε καλη επυτιχια και η ολικη μεταμορφωση ερχεται.
Aργησα όντως John και ο κύκλος θα κλείσει όταν έρθει η φύτρωση.
15 σχεδόν χρόνια τοππικ το λες και τυραννία και δέσμευση και περιορισμό, ευχή και κατάρα ταυτόχρονα η χρήση του.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Aργησα όντως John και ο κύκλος θα κλείσει όταν έρθει η φύτρωση.
15 σχεδόν χρόνια τοππικ το λες και τυραννία και δέσμευση και περιορισμό, ευχή και κατάρα ταυτόχρονα η χρήση του.
Μια χαρα θα τα πας φαινεται καλη δουλεια πανω σου. Οσο για το τοππικ ειναι και ευλογια ναι. Σκεψου να μην το ειχαμε ....
 

tasos33

Well-Known Member
1ος ΜΗΝΑΣ
Πέρασε ο πρώτος μήνας η δοτρια στρώνει σιγά σιγά και κουρεύτηκε στα 6-7 χιλιοστά, το πρόβλημα είναι στην ληπτρια που πρέπει να τα κόψεις με το ψαλίδι γιατί το μαλλί μεγαλώνει κ το crown φαίνεται σαν μια ωραία τρύπα και κάπως έτσι ανυπομονείς να περάσει το τρίμηνο για να αρχίσει μαυρίζει.

Στα αξιοσημείωτα του μήνα είναι οι μμ τρίχες της τομής που δεν έχουν πέσει, (ακόμα?). @CVIAL γνωρίζουμε αν εφαρμόζει κάποια ιδιαίτερη τεχνική ο γιατρός η να αρχίσω να ανησυχώ?
 

Συνημμένα

  • 1688742098602.jpg
    1688742098602.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 76
  • 1688742098546.jpg
    1688742098546.jpg
    822.3 KB · Προβολές: 76
  • 1688742098557.jpg
    1688742098557.jpg
    979.3 KB · Προβολές: 76
  • 1688742098566.jpg
    1688742098566.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 81
  • 1688742098573.jpg
    1688742098573.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 79
  • 1688742098581.jpg
    1688742098581.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 71
  • 1688742098591.jpg
    1688742098591.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 75

bobby

Well-Known Member
Μια χαρά είσαι Τάσο! Εγώ φοβάμαι να βάλω έχει ατο μαλλί ακόμα…. Εννοώ μηχανές ψαλίδια κλπ, θα το αφήσω λίγο ακόμα….. θα βγάλω και εγώ φωτο την Κυριακή.
 

tasos33

Well-Known Member
Μια χαρά είσαι Τάσο! Εγώ φοβάμαι να βάλω έχει ατο μαλλί ακόμα…. Εννοώ μηχανές ψαλίδια κλπ, θα το αφήσω λίγο ακόμα….. θα βγάλω και εγώ φωτο την Κυριακή.
Δοτρια στον μήνα, ληπτρια στο 5 μηνό με μηχανή.Ψαλιδι άφοβα οπότε θες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Λυσε μου μια απορία ρε: ΠΟΥ καθονταν το τοπικ ρε εκκολαπτόμενε Κόπερφιλντ;;;
 

tasos33

Well-Known Member
Λυσε μου μια απορία ρε: ΠΟΥ καθονταν το τοπικ ρε εκκολαπτόμενε Κόπερφιλντ;;;
Αυτό αναρωτήθηκα μόλις ξεκίνησα να βλέπω το βίντεο που στον καραφλοκορακα καθότανε, μετά θυμήθηκα ότι εφάρμοζα Τέσσερις πετεντες.
 

bobby

Well-Known Member
Τάσο μια χαρά πας! Το Κράουν πάντα αργεί παραπάνω. Και εμένα υπάρχει υστέρηση στον δεξί κρόταφο και γενικά πάω αργά (δεν παίρνω μινο). Αρχικό ταμείο (το πως θα πάει δηλαδή) στο τέλος του έκτου μήνα και τελικό στο δωδεκάμηνο. Και σε εμένα ο Χοσέ έχει πει ότι κάλυψη θα δω 5ο-6ο μήνα λόγω λεπτής τρίχας. Οπότε μην χολοσκάς….. ακόμα και κάτι να μην πάει τελείως καλά κάνεις ένα μικρό touchup χωρίς ξυρίσματα.

ΥΓ Μία μικρή διόρθωση: Κλείσαμε τον 4ο μήνα στις 8-10-23 δεν μπήκαμε στον 4ο…..
 

Marios1982

Well-Known Member
Τάσο μια χαρά πας! Το Κράουν πάντα αργεί παραπάνω. Και εμένα υπάρχει υστέρηση στον δεξί κρόταφο και γενικά πάω αργά (δεν παίρνω μινο). Αρχικό ταμείο (το πως θα πάει δηλαδή) στο τέλος του έκτου μήνα και τελικό στο δωδεκάμηνο. Και σε εμένα ο Χοσέ έχει πει ότι κάλυψη θα δω 5ο-6ο μήνα λόγω λεπτής τρίχας. Οπότε μην χολοσκάς….. ακόμα και κάτι να μην πάει τελείως καλά κάνεις ένα μικρό touchup χωρίς ξυρίσματα.

ΥΓ Μία μικρή διόρθωση: Κλείσαμε τον 4ο μήνα στις 8-10-23 δεν μπήκαμε στον 4ο…..
@bobby γνωρίζεις ένα touch up συνήθως πόσα graft είναι; Αν έχω καταλάβει καλά στοχεύει στο να κάνει πιο πυκνή και πιο φυσική τη hairline ? Η μπαίνει και λίγο πιο πίσω;
 

tasos33

Well-Known Member
@bobby γνωρίζεις ένα touch up συνήθως πόσα graft είναι; Αν έχω καταλάβει καλά στοχεύει στο να κάνει πιο πυκνή και πιο φυσική τη hairline ? Η μπαίνει και λίγο πιο πίσω;
touch up δεν αφορά μόνο την hairline αλλά οποιοδήποτε σημείο χρίζει βελτίωσης.
 

tasos33

Well-Known Member
Τάσο μια χαρά πας! Το Κράουν πάντα αργεί παραπάνω. Και εμένα υπάρχει υστέρηση στον δεξί κρόταφο και γενικά πάω αργά (δεν παίρνω μινο). Αρχικό ταμείο (το πως θα πάει δηλαδή) στο τέλος του έκτου μήνα και τελικό στο δωδεκάμηνο. Και σε εμένα ο Χοσέ έχει πει ότι κάλυψη θα δω 5ο-6ο μήνα λόγω λεπτής τρίχας. Οπότε μην χολοσκάς….. ακόμα και κάτι να μην πάει τελείως καλά κάνεις ένα μικρό touchup χωρίς ξυρίσματα.

ΥΓ Μία μικρή διόρθωση: Κλείσαμε τον 4ο μήνα στις 8-10-23 δεν μπήκαμε στον 4ο…..
Καλό είναι αν γίνεται touch να γίνεται για να γίνει ένα καλό σημείο καλύτερο και όχι να διορθώνει αστοχίες.
Ίδωμεν.
 

dlazaros

Well-Known Member
Ενημέρωση 4ου μήνα στην πρώτη σελίδα
Πολύ καλά πάει και ωραία δουλειά φαίνεται. Αν κάνεις ενα μην πω και δύο βήματα πίσω και το δείς με καθαρά μάτια, είσαι άλλος άνθρωπος. Ναι αργεί εκεί στο κράουν, μάλλον κοιμάσαι ανάσκελα ή κάτι τέτοιο. Η χερλαίν μου αρέσει, φυσικότατη. Καλό χειμώνα να έχεις.
 
Μπλουζα