Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Έτσι όπως το είπες να διπλασιάσεις νερό και οινόπνευμα νόμασα ότι ήθελες να φτιάξεις περισσότερη ποσότητα zix.
Εννοείς απλά να βάζεις περισσότερο από 2 ml επειδεί δεν σου φτάνει? Ναι μπορείς, όσο χρειάζετε για να καλύψεις τις περιοχές που έχεις πρόβλημα.
 

somari

Active Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Λογικά και εγώ πιστεύω δε θα έχεις πρόβλημα, το διάλυμα θα βγαίνει πιο αραιό, το ανάποδο θα ήταν το πρόβλημα (να ήθελες να το κάνεις πιο πυκνό που θα σήμαινε πως ίσως έφτανες στον κορεσμό και δεν είχες την απαραίτητη διάλυση).

Απλά όμως σκέψου , πως έτσι όπως το λες, επειδή θα απλώνεις τα ίδια ενεργά συστατικά σε περισσότερο χώρο, ένας θύλακας που θα έπαιρνε κανονικά πχ 0,00007mg ψευδάργυρου, τώρα θα παίρνει 0,00003...
 

lab_rat

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Ειπα σημερα τη μανα μου να μου φερει οινοπνευμα 70 βαθμων απο το φαρμακειο, αλλα της εδωσαν μια αλκοολουχο λοσιον 70 βαθμων που εχει μεσα και γλυκερινη - νερο (ελεος)! Λογικα μπορω να τη χρησιμοποιησω, ξερει κανεις ομως περιπου σε τι αναλογια εχουν γλυκερινη-οινοπνευμα-νερο αυτες οι λοσιον ωστε να υπολογισω την ποσοτητα?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Lab_hair είπε:
Ειπα σημερα τη μανα μου να μου φερει οινοπνευμα 70 βαθμων απο το φαρμακειο, αλλα της εδωσαν μια αλκοολουχο λοσιον 70 βαθμων που εχει μεσα και γλυκερινη - νερο (ελεος)! Λογικα μπορω να τη χρησιμοποιησω, ξερει κανεις ομως περιπου σε τι αναλογια εχουν γλυκερινη-οινοπνευμα-νερο αυτες οι λοσιον ωστε να υπολογισω την ποσοτητα?

Καλύτερα να επιλέξεις καθαρό οινόπνευμα (ή 70% ή 95%) γιατί συνήθως αυτές οι παραλαγές που έχουν βγάλει είναι μετουσιωμένα. Κάνει για εξωτερική χρήση αλλά καλύτερα να μην έχει και άλλες ουσίες μέσα (εκτός της γλυκερίνης).
 

lab_rat

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Fenimore είπε:
Καλύτερα να επιλέξεις καθαρό οινόπνευμα (ή 70% ή 95%) γιατί συνήθως αυτές οι παραλαγές που έχουν βγάλει είναι μετουσιωμένα. Κάνει για εξωτερική χρήση αλλά καλύτερα να μην έχει και άλλες ουσίες μέσα (εκτός της γλυκερίνης).
Πισω στα συστατικα λεει μονο οινοπνευμα 70, γλυκερινη και απεσταγμενο νερο! Δεν ειναι απο αυτα που ειναι με αρωμα λεμονι κλπ... Τωρα αν δεν ειναι σιγουρα οκ να παρω αλλο :chinscratch
 

somari

Active Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παιδιά, μιας και το κατασκεύασμα είναι παμφθηνο, άρχισα να βάζω και στο κούτελο, μπας και κάνει τπτ και στην λιπαρότητα (ωσαν anti-dht) Ξέρετε αν παίζει παρενέργεια υπερδοσολογίας; Πρέπει συνολικά κεφάλι/ πρόσωπο κάθε μέρα να βάζω 4ml.
 

vayero

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

τα superzix / superzix II / zix δεν περιέχουν ψευδάργυρο που δημιουργεί πρόβλημα με την παράλληλη (όχι ταυτόχρονη) χρήση μινοξιδίλης?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

somari είπε:
Παιδιά, μιας και το κατασκεύασμα είναι παμφθηνο, άρχισα να βάζω και στο κούτελο, μπας και κάνει τπτ και στην λιπαρότητα (ωσαν anti-dht) Ξέρετε αν παίζει παρενέργεια υπερδοσολογίας; Πρέπει συνολικά κεφάλι/ πρόσωπο κάθε μέρα να βάζω 4ml.

Δεν υπάρχει πρόβλημα, κι εγώ όταν έβαζα zix εβαζα παραπάνω ποσότητα για να καλύψω τις περιοχές.


vayero είπε:
τα superzix / superzix II / zix δεν περιέχουν ψευδάργυρο που δημιουργεί πρόβλημα με την παράλληλη (όχι ταυτόχρονη) χρήση μινοξιδίλης?

Μπορείς να φτιάξεις το διάλυμα χωρίς ψευδάργηρο.
 

vayero

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ναι αλλά υποθέτω ότι η επιτυχία που ενδεχομένως υπάρχει στο σκεύασμα, οφείλεται σε όλα τα συστατικά του, άρα μήπως αφαιρώντας κάτι αλλάζουμε και την βεβαιότητα επιτυχίας?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

vayero είπε:
ναι αλλά υποθέτω ότι η επιτυχία που ενδεχομένως υπάρχει στο σκεύασμα, οφείλεται σε όλα τα συστατικά του, άρα μήπως αφαιρώντας κάτι αλλάζουμε και την βεβαιότητα επιτυχίας?

Ναι σίγουρα θα είναι πιο αδύναμο χωρίς zinc αλλά έχει και άλλα αρκετά blockers. Όταν κάποιος χρησιμοποιεί SZII παράλληλα με μίνοξ, καλύτερα να διασφαλίζει 100% την σωστή θεραπεία από την μίνοξ παρά να το διακινδυνεύει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vayero

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

feni το είχες δοκιμάσει προτού φτιάξεις την δική σου λοσιόν? διαπίστωσες κάτι σε σύγκριση με το δικό σου ή και το revivogen/crinagen (νομίζω είχες αναφέρει ότι τα είχες δοκιμάσει, εκτός κι αν κάνω λάθος) ? χρειάζεται ψυγείο/λαδώνει (γιατί αν το χρησιμοποιώ θα είναι πρωί αφού βράδυ θα βάζω μινοξ+airol) ?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

vayero είπε:
feni το είχες δοκιμάσει προτού φτιάξεις την δική σου λοσιόν? διαπίστωσες κάτι σε σύγκριση με το δικό σου ή και το revivogen/crinagen (νομίζω είχες αναφέρει ότι τα είχες δοκιμάσει, εκτός κι αν κάνω λάθος) ? χρειάζεται ψυγείο/λαδώνει (γιατί αν το χρησιμοποιώ θα είναι πρωί αφού βράδυ θα βάζω μινοξ+airol) ?

Ναι το είχα δοκιμάσει το SZII, και είδα πολύ ορατή μείωση στον αριθμό τριχών που έχανα, σε αντίθεση με το revivogen. Επίσης αυτό δεν σημένει ότι απαραίτητα το SZII είναι καλύτερο απο το revivogen. Και ο φίλος sito είδε καλύτερη δουλειά να κάνει σε εκείνον το revivogen παρά το SZII. Σε σύγκρισή με την λοσιόν μου δεν μπορώ να ξέρω γιατί την χρησιμοποιησα ενα μήνα σκέτη και μετά έβαλα και μινοξιδίλη παράλληλα.
Tο SZII δεν λαδώνει σχεδόν καθόλου.Θέλει ψυγείο. Και στεγνώνει σχετικά γρήγορα μετά από λίγο που θα το βάλεις. Μπορείς δηλαδή μετά από λίγη ώρα να βγεις έξω από το σπίτι και κανένας να μην καταλάβει ότι έχεις βάλει κάτι στα μαλλιά σου.
 

okyalos1

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παιδια να ρωτησω κατι.Το ζικ βοηθαει με την πυτιριδα- σμηγματορροική δερματιτιδα? Καπου ειχα διαβασει οτι μερικοι ανεφεραν καλά αποτελεσματα .Χρησιμοποιω nizoral και neutrogena αλλά μετρια τα αποτελεσματα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ο τυπος zinc gluconate υπαρχει και στα ετοιμα σκευασματα μινοξιδιλης
Spectral.DNC® is a treatment containing 4.5% minoxidil combined with adenosine, Aminexil,
arginine, acetyl tyrosine, procyanidin B-2, apigenin, zinc gluconate, taurine, prezatide copper
acetate (copper peptide), oleanolic acid, ornithine HCl, citrulline, retinol, glucosamine HCl, T-
favanone, biotinoyl tripep-tide, and biotin.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

okyalos1 είπε:
Παιδια να ρωτησω κατι.Το ζικ βοηθαει με την πυτιριδα- σμηγματορροική δερματιτιδα? Καπου ειχα διαβασει οτι μερικοι ανεφεραν καλά αποτελεσματα .Χρησιμοποιω nizoral και neutrogena αλλά μετρια τα αποτελεσματα.

Όχι απ' όσο ξέρω...

Αν δεν σε "πιάνουν" τα σαμπουάν δοκίμασε fungoral σε κρέμα.
 

MANKAR

Active Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Fenimore είπε:
Όχι απ' όσο ξέρω...

Αν δεν σε "πιάνουν" τα σαμπουάν δοκίμασε fungoral σε κρέμα.

παντως η κρεμα τα σπαει σε συνδοιασμο με το σαμπουαν fungoral καταπολεμα το σμηγμα και τα μαλλια βελτιωνονται κατα πολυ!!!
 

somari

Active Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Άιντε να δούμε, κάαατι πάει να γίνει, ακόμα όμως αισθητά αποτελέσματα σε "μεγάλη κλίμακα" (πχ από μακρυά ή vertex) δεν υπάρχουν
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

somari είπε:
Άιντε να δούμε, κάαατι πάει να γίνει, ακόμα όμως αισθητά αποτελέσματα σε "μεγάλη κλίμακα" (πχ από μακρυά ή vertex) δεν υπάρχουν

το χνουδάκι αρχίζει και φουντώνει!!! :clap2: :clap2: :clap2:
 

somari

Active Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Ναι και οι μικρούλες τρίχες γίνονται μεγάλες... άντε να δούμε, θα συνεχίσει έτσι ή θα νικήσουν τα ανδρογόνα και το χνουδάκι θα πέσει ;;;

Αυτό που μου δίνει κουράγιο είναι πως (δε φαίνεται εδώ) είναι 1-2 τρίχες μεγάλου μεγέθους που φαίνεται πως ξεπέρασαν το φράγμα της ΔΥΤ και φαίνεται και στο πάχος τους (μπροστά πάχος χνουδιού, και στη βάση πάχος κανονικής τρίχας)

είδωμεν, ακόμα νωρίς είναι

Αυτό που μου τη δίνει γαμώτο είναι πως ο ένας κρόταφος είναι nwd1,5 (μαζί με την αντίστοιχη φαβορίτα) ενώ ο άλλος κρόταφος/φαβορίτα nwd 2 ...
 
Μπλουζα