Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

baybars

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Άκης είπε:
Super Zix ή Revivogen?

To Revivogen έχει και αυτό ψευδάργυρο, αλλά μία έρευνα έδειξε ότι ο ψευδάργυρος συγκρούεται και μπλοκάρουν τις ιδιότητες τους με το Azelaic Acid, ένα άλλο συστατικό για να μπλοκάρει την DHT (το χρησιμοποιεί ο Dr Lee συχνά).

Ακη μπορεις να μας αναφερεις τη συγκεκριμενη ερευνα, η να την ποσταρεις στα "Studies", για να ριξω μια ματια?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

νομιζω απο τις παλιες ερευνες καπου το wiki εγραφε

για το μπλοκαρισμα της διυδροτεστοστερονης το 89 χρησιμοποιηθηκε αζελαικο οξυ / Β6 / και ψευδαργυρος
 

st697

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Πως πάει η θεραπεία με το super zix ,παιδιά?
Σκέφτομαι να το αγοράσω? Αξίζει?
 

kabamarou

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

st697 καλά πάει.Αν τα βρεις τα υλικά μετά είναι εύκολο να το φτιάχνεις συχνά
 

st697

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Το γνωρίζω ότι είναι φτιαχτό σκεύασμα.
Ήθελα απλώς να δω αποτελέσματα από όσους το χρησιμοποιούν.
 

Jakard

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Άκης είπε:
[quote author=panosm link=topic=159.msg4968#msg4968 date=1230567857]
θέλω να φτιάξω zix και θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα
1.Τελικά είναι καλύτερα να μην βάλουμε ψευδάργυρο ;
2.Το corn oil να το προσθέσουμε στο zix ( είδα ότι ο Άκης το είχε πάρει μαζί με τα άλλα συστατικά )
1). Μπορείς να βάλεις για να το κάνεις ποιο δυνατό. Εγώ, όπως σου είπε και ο Παναγιώτης, δεν το έβαλα για να τσεκάρω κάτι.
2. Το κορν οιλ δεν είναι απαραίτητο και δεν κάνει κάτι παραπάνω.

NoMoreLoss είπε:
Καλη χρονιά σε όλους

http://www.eioba.com/a32822/going_natural_with_hair_loss_remedies

να ένα site στο οποιο μπορεί κάποιος να πει ότι έχει βάση το Super Zix και ότι δουλεύει κατά κάποιον τρόπο στην ανάπτυξη των μαλλιών μας. δεν το έχω φτιάξει ακόμα αλλά απο βδομάδα θα γίνουν οι παραγγελίες των απαραίτητων συστατικών.
Εννοείς σαν συστατικά τα "Saw Palmetto, Nettle Root (not leaf!), Pygeum, Zinc, Beta-Sitosterol"?

Πάντως, αν θέλετε να κάνετε κάτι οικονομικό, αποτελεσματικό (δεν το έχω δοκιμάσει μόνο του ή αρκετό καιρό, τι αναφέρουν γενικά λέω) και να μην μπλέκετε με Αμερική κλπ, δοκιμάστε το. Από το να πάρει κανείς τα capilarin, priorin και κάθε π@παριν που πουλάνε στα φαρμακεία, αυτό είναι κλάσεις ανώτερο, οικονομικότερο και αποτελεσματικότερο + ότι ξερετε τι βάζετε.
Βέβαια και τα καλλυντικά των φαρμακείων έχουν αποτελέσματα και μάλιστα άμεσα. Σας παίρνουν τα λεφτά και σας χάνουν τα μαλλιά :D :D :D

Σημ.: Έχω δοκιμάσει σχεδόν ότι κυκλοφορεί από φαρμακείο και για καιρό το καθένα. Τώρα να πω την αμαρτία μου, αναμένω σε κάμποσο καιρό να μπουν τπτ άτομα και να με κράζουν γι'αυτα που λέω, ή κάτι παίζει με μένα και λέω αυτά που λέω για τα snake oils ενώ για το Revivo ή το Zix δεν λέω κάτι κακό ή να απαντάνε στα θέματα των καλλυντικών αυτών με τα καλύτερα λόγια κλπ...
[/quote]

Μια ερωτηση για το Super ZIx 2 . Ακη λες και πολυ σωστα μαλιστα , οτι το Zinc Αλλιλεπιδρα με την minox. Αφου την μπλοκαρει. Αν ομως βαλουμε Μinox πρωι και Super Zix σαν τοπικαλ DHT blocker μετα απο 4 ωρες που πιστευω ειναι το μεγιστο οριο για οπιοδιποτε ιγρο να αποροφηθει τελειως που ειναι το προβλημα ? Μετα σαφως το βραδι χαναβαζουμε Minox . Σε 24 ωρες ιπαρχει αρκετος χρονος για να χρησιμοποιησουμε και μινοξ και Super Six απο 2 φορες !
Ετσι δεν ειναι ? Ευχαριστο .
 

Jakard

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Σπύρος είπε:
όπως τα έγραψες αρχηγόπουλο-χαλαρά ;D

Ναι , απλα το προβλημα ειναι οτι μαλλον σκεφτομαι να χρησιμοποιησω spiro 2% η 5% η κατι σε τοπικη φινα.Δεν ξερω τι να κανς βασικα γιατι με το rogaine μονο @@ μαντολες.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

έτσι είναι-μόνο με μινοξ. δεν γίνεται τίποτα
εγώ έχασα 2 χρόνια και έφτασα 3ν χρησιμοποιόντας μόνο μινοξ. ... :-[
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

azyx

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!


Στην ερευνα για ZINC kai MINOXIDIL Δεν λεει οτι την μπλοκαρει νομιζω αλλα οτι δεν παρατηρησαν καποια βελτιωση χρησημοποιοντας ZINC μαζι με MINOXIDIL σε σχεση με τη μινοξ μονη της!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12932243

The effects of minoxidil, 1% pyrithione zinc and a combination of both on hair density: a randomized controlled trial.

Berger RS, Fu JL, Smiles KA, Turner CB, Schnell BM, Werchowski KM, Lammers KM.

Hill Top Research, Inc., East Brunswick, NJ, USA.

BACKGROUND: Recent studies of antidandruff shampoos or tonics containing antifungal or antibacterial agents produced effects suggestive of a potential hair growth benefit. OBJECTIVES: The purpose of this 6-month, 200-patient, randomized, investigator-blinded, parallel-group clinical study was to assess the hair growth benefits of a 1% pyrithione zinc shampoo. The efficacy of a 1% pyrithione zinc shampoo (used daily), was compared with that of a 5% minoxidil topical solution (applied twice daily), a placebo shampoo and a combination of the 1% pyrithione zinc shampoo and the 5% minoxidil topical solution. METHODS: Two hundred healthy men between the ages of 18 and 49 years (inclusive) exhibiting Hamilton-Norwood type III vertex or type IV baldness were enrolled. Total hair counts, the primary efficacy measure, were obtained using fibre-optic microscopy and a computer-assisted, manual hair count method. Secondary measures of efficacy included assessments of hair diameter, as well as patient and investigator global assessments of improvement in hair growth. These were based on photographs of the scalp using both midline and vertex views. RESULTS: Hair count results showed a significant (P < 0.05) net increase in total visible hair counts for the 1% pyrithione zinc shampoo, the 5% minoxidil topical solution, and the combination treatment groups relative to the placebo shampoo after 9 weeks of treatment. The relative increase in hair count for the 1% pyrithione zinc shampoo was slightly less than half that for the minoxidil topical solution and was essentially maintained throughout the 26-week treatment period. No advantage was seen in using both the 5% minoxidil topical solution and the 1% pyrithione zinc shampoo. A small increase in hair diameter was observed for the minoxidil-containing treatment groups at week 17. Assessments of global improvements by the patients and investigator generally showed the benefit of 5% minoxidil. The benefit of the 1% pyrithione zinc shampoo used alone tended (P < 0.1) to be apparent only to the investigator. CONCLUSIONS: Hair count results show a modest and sustained improvement in hair growth with daily use of a 1% pyrithione zinc shampoo over a 26-week treatment period.


Επισης αρκετες χρήσιμες πληροφορίες για μινοξ καυ συνδυασμούς μ αυτην εχει εδω
http://www.hairsite.com/hair-loss-info/rogaine-minoxidil.htm


αυτο που μ αρεσε και δεν ηξερα ειναι...

Minoxidil Alternatives:

Cromakalim / BRL 34915 - is a potassium (K+) channel opener used in the treatment of heart conditions. Research indicates that works similarly to minoxidil. Upjohn has patented it for potential treatment of hair loss. It stimulates potassium channel conductance and stimulates DNA synthesis in mouse epidermal keratinocyte and whole hair follicle cultures.

Diazoxide (Hyperstat IV, Proglycem) - an anti-hypertensive, potassium channel blocker, that has a positive effect on hair loss. It is reported to produces minimal to moderate hair growth and is FDA approved for lowering blood pressure. It is expensive and must be specially formulated for topical use.

Pinacidil - Pinacidil and a close analog PC-1075 are anti-hypertensive drugs and potassium channel blockers similar to minoxidil. They have been reported to stimulate hair growth when applied topically.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Jakard είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=159.msg21481#msg21481 date=1260181524]
έτσι είναι-μόνο με μινοξ. δεν γίνεται τίποτα
εγώ έχασα 2 χρόνια και έφτασα 3ν χρησιμοποιόντας μόνο μινοξ. ... :-[

Τωρα τι βαζεις?
[/quote]
τώρα πια κάνω proscar 1/8-1/6,spectral dnc-l & aloe gel
 

Jakard

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Σπύρος είπε:
[quote author=Jakard link=topic=159.msg21541#msg21541 date=1260291843]
[quote author=Σπύρος link=topic=159.msg21481#msg21481 date=1260181524]
έτσι είναι-μόνο με μινοξ. δεν γίνεται τίποτα
εγώ έχασα 2 χρόνια και έφτασα 3ν χρησιμοποιόντας μόνο μινοξ. ... :-[

Τωρα τι βαζεις?
[/quote]
τώρα πια κάνω proscar 1/8-1/6,spectral dnc-l & aloe gel
[/quote]

Χμμμ...Εγω τωρα λεω να πω τον πατερα μου να φτιαξει spiro αλλα φοβαμαι οτι το 2% που λεμε εδω πρωτον δεν θα ειναι τοσο καλο οσο του Dr.Lee και οτι το 5% ειναι το μονο που κανει δουλεια...Επισης ελεγα να κανω τοπικη φινα αλλα πουθενα δεν ειδα καπιον να μιλαει για αποτελεσματα και δεν ξερω τι τοπικαλ να παρω ....
 

Jakard

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Σπύρος είπε:
[quote author=Jakard link=topic=159.msg21541#msg21541 date=1260291843]
[quote author=Σπύρος link=topic=159.msg21481#msg21481 date=1260181524]
έτσι είναι-μόνο με μινοξ. δεν γίνεται τίποτα
εγώ έχασα 2 χρόνια και έφτασα 3ν χρησιμοποιόντας μόνο μινοξ. ... :-[

Τωρα τι βαζεις?
[/quote]


τώρα πια κάνω proscar 1/8-1/6,spectral dnc-l & aloe gel
[/quote]

Αν καποις χρησιμοποιουσε τοπικη φινα και σπιρο 2% δεν θα ηταν αρκετο dht-block ?Το προβλημα μου εμενα δεν ειναι οτι εχω καταταχθει σε κλιμακα norwood απλα βλεπω μεγαλο αρεωμα βροστα οποτε αν σινεχισει ετσι ...θελω να επανακτισω καπια απο την πυκνοτητα μου .Τα μαλλια μου αρχισα να τα χανω 1 μισο χρονο τωρα οποτε πιστευς οτι ειναι νωρις και προλαβαινω σωστα?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

σωστά σκέφτεσαι
όσο για τοπική φινα - http://www.sinere.com/finasgel_en.html & http://www.lipoxidil.com/site/fina.php
 

azyx

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Jakard είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=159.msg21547#msg21547 date=1260298095]
[quote author=Jakard link=topic=159.msg21541#msg21541 date=1260291843]
[quote author=Σπύρος link=topic=159.msg21481#msg21481 date=1260181524]
έτσι είναι-μόνο με μινοξ. δεν γίνεται τίποτα
εγώ έχασα 2 χρόνια και έφτασα 3ν χρησιμοποιόντας μόνο μινοξ. ... :-[

Τωρα τι βαζεις?
[/quote]
τώρα πια κάνω proscar 1/8-1/6,spectral dnc-l & aloe gel
[/quote]

Χμμμ...Εγω τωρα λεω να πω τον πατερα μου να φτιαξει spiro αλλα φοβαμαι οτι το 2% που λεμε εδω πρωτον δεν θα ειναι τοσο καλο οσο του Dr.Lee και οτι το 5% ειναι το μονο που κανει δουλεια...Επισης ελεγα να κανω τοπικη φινα αλλα πουθενα δεν ειδα καπιον να μιλαει για αποτελεσματα και δεν ξερω τι τοπικαλ να παρω ....
[/quote]

Εγω θα σ ελεγα ξεκινα με 5% σπιρο και τοπικη φινα 0,1% για να δεις καποιο αποτελεσμα αφου δεν παιρνεις φινα σε χαπια! αν δεις οποιαδιποτε παρενεργεια πας στο 2% σπιρο κτλπ!
 

azyx

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Αυτη που θα φτιαξει ο πατερας σου ειμαι σιγουρος πως θα ειναι πολυ καλυτερη...φρεσκο πραμα!
 

Jakard

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

azyx είπε:
Αυτη που θα φτιαξει ο πατερας σου ειμαι σιγουρος πως θα ειναι πολυ καλυτερη...φρεσκο πραμα!
Οχι γιατι θα ειναι 2% ..Εχει μεγαλη διαφορα απο 5% . Δεν εχω βρει πληροφοριες για 5% πουθενα . Επισης τοπικη φινα ο δερματολογος μου με ειπε οτι αν δεν τιν παρεις απο το στομα δεν γινεται τπτ.
 
Μπλουζα