SPECTRAL DNC-L

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

NGL είπε:
τουλαχιστον δεν ειναι death valey - trullis- ducray & σια ο.ε. :)

Πάλι καλά. Πάντως, μπορεί να βάζει μια φορά το link του, σε ένα θέμα που αφορά κάτι που πουλά, αλλά όχι παραπάνω.
Μπορεί να βάλει όμως ένα κωδικό-κουπόνι με έκπτωση και να το κάνει νέο ποστ στην κατηγορία με τις αγορές, κάτι που θα ήταν πολύ καλύτερο από ποστ όπως αυτό:
dinedine είπε:
Καλησπέρα.
Τα ρωτησα στο site που αγορασα.
http://www.beautypaths.eu/
Το Spectral-RS είναι περισσοτερο για ευαίσθητες κεφαλές. Δεν έχει minoxidil και συνίσταται περισσοτερο για ατομα που ίσως εχουν αλλεργιες κλπ. Το συνδυασα με το σαμπουαν Revital της DS Laboratories. Πολύ καλα και τα δύο. 20 μερες τα εχω!!
Το Spectral.DNC λέει στο σαιτ *** ειναι λοσιον, ενω το DS Laboratories Spectral. DNC-L είνια σε μορφη κρεμας για πιο προχωρημένη κλίμακα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Άκης είπε:
Πάλι καλά. Πάντως, μπορεί να βάζει μια φορά το link του, σε ένα θέμα που αφορά κάτι που πουλά, αλλά όχι παραπάνω.
Μπορεί να βάλει όμως ένα κωδικό-κουπόνι με έκπτωση και να το κάνει νέο ποστ στην κατηγορία με τις αγορές, κάτι που θα ήταν πολύ καλύτερο από ποστ όπως αυτό:
[quote author=dinedine link=topic=789.msg15069#msg15069 date=1248110749]
Καλησπέρα.
Τα ρωτησα στο site που αγορασα.
http://www.beautypaths.eu/
Το Spectral-RS είναι περισσοτερο για ευαίσθητες κεφαλές. Δεν έχει minoxidil και συνίσταται περισσοτερο για ατομα που ίσως εχουν αλλεργιες κλπ. Το συνδυασα με το σαμπουαν Revital της DS Laboratories. Πολύ καλα και τα δύο. 20 μερες τα εχω!!
Το Spectral.DNC λέει στο σαιτ *** ειναι λοσιον, ενω το DS Laboratories Spectral. DNC-L είνια σε μορφη κρεμας για πιο προχωρημένη κλίμακα.
[/quote]
πολυ σωστη η σκεψη για εκπτωτικο κουπονι.και την στιγμη που το συγκεκριμενο προιον εχει καλα συστατικα!
αν ηταν αποδεδειγμενα μουφα τι να το κανεις το εκπτωτικο κουπονι,ετσι δεν ειναι? :unsure
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

dim74 είπε:
πραγματι λεει πως το προιον αυτο ειναι για σταδιο 4 και πανω...γιατι ειδικα εκει δεν ξερω...
για τους επομενους μηνες θα το δοκιμασω μαζι με crinagen και revivogen.
dim κανε μας ενα update για το dnc-l μεχρι σημερα βοηθησε καθολου ???
 

dim74

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

στον εναν μηνα και κατι ειμαι με το spectral dnc-l...ειναι νωρις ακομα...παντως και με τα τρια(revivogen+crinagen κοντα 4 μηνες...) δεν εχω δει κατι ακομα...
 

durix

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

dim74 είπε:
στον εναν μηνα και κατι ειμαι με το spectral dnc-l...ειναι νωρις ακομα...παντως και με τα τρια(revivogen+crinagen κοντα 4 μηνες...) δεν εχω δει κατι ακομα...

οταν λες τιποτα εννοεις τελειως.....αποσο διαβασα επερνες και φινα για 11 μηνες....μινοξιδιλη χρησιμοποιουσες τοτε??

την εκοψες αλλα αρχισες παραλληλα τοπικα dht blockers....

κανεις θεραπειες πανω απο ενα χρονο φιλε dim....η τριχοπτωση σου συνεχιζεται οπως ηταν πριν κανεις το οτιδηποτε? ή απλα δεν ειδες πυκνωση?
 

dim74

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

regaine βαζω εδω και 16 χρονια συνεχεια...απο περυσι τον αυγουστο μεχρι φετος τον ιουλιο αρχισα regaine+προσκαρ...δεν ειδα καποια αλλαγη στα μαλλια μου συγκριτικα με πριν...1,5 μηνα πριν κοψω την φιναστεριδη(την εκοψα αρχες ιουλιου) αρχισα να βαζω revivogen+crinagen+minoxidil....και εδω και 1,5 μηνα περιπου αλλαξα την minoxidil με spectral dns-l...δεν εχω εντονη τριχοπτωση σε καμια περιπτωση...απλα δεν εχω δει καθολου πυκνωση,ουτε καποια βελτιωση στα μαλλια μου.θα ελεγα πως με σκετο regaine τοσα χρονια εχω τα ιδια αποτελεσματα που εχω με τοσα ακομα προιοντα!αρχιζω να πιστευω πως ολα τα αλλα μονο χρημα και κοπο μου εχουν προσφερει!αλλα κανω υπομονη και συνεχιζω....
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SPECTRAL DNC-L

σε 3 μήνες θα ποστάρω τι είδα από το spectral dnc-l - δεν περιμένω τίποτα,απλά ένα ακόμα συνδυαστικό δ/μα μινοξ.
 

geofish

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

Σπύρος είπε:
σε 3 μήνες θα ποστάρω τι είδα από το spectral dnc-l - δεν περιμένω τίποτα,απλά ένα ακόμα συνδυαστικό δ/μα μινοξ.


Ποτέ μη λες ποτέ. Πάντα με αισιοδοξία τουλάχιστον υπάρχει η περίπτωση να παρουσιάσουμε placebo θετικό +
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

dim74 είπε:
regaine βαζω εδω και 16 χρονια συνεχεια...απο περυσι τον αυγουστο μεχρι φετος τον ιουλιο αρχισα regaine+προσκαρ...δεν ειδα καποια αλλαγη στα μαλλια μου συγκριτικα με πριν...1,5 μηνα πριν κοψω την φιναστεριδη(την εκοψα αρχες ιουλιου) αρχισα να βαζω revivogen+crinagen+minoxidil....και εδω και 1,5 μηνα περιπου αλλαξα την minoxidil με spectral dns-l...δεν εχω εντονη τριχοπτωση σε καμια περιπτωση...απλα δεν εχω δει καθολου πυκνωση,ουτε καποια βελτιωση στα μαλλια μου.θα ελεγα πως με σκετο regaine τοσα χρονια εχω τα ιδια αποτελεσματα που εχω με τοσα ακομα προιοντα!αρχιζω να πιστευω πως ολα τα αλλα μονο χρημα και κοπο μου εχουν προσφερει!αλλα κανω υπομονη και συνεχιζω....
αν θες ανεβασε καμια φωτο και γραψε λιγα πραγματα για σενα πχ ηλικια
 

baybars

New Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΙ ΕΓΩ Κ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΟΥ, ΘΑ ΠΟΣΤΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ΑΛΛΙΜΟΝΟ ΤΟΥΣ :knup:
 

dim74

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

george 35 ειμαι...παντως και ο σπυρος καταλαβαινω πως εχει απογοητευτει απο τα αποτελεσματα που εχει δει σε οσα εχει δοκιμασει...ετσι ακριβως ειμαι κι εγω...θελω καποιον απο εδω να πει με ποιο προιον εχει δει κατι αξιολογο...αντικειμενικα ομως και οχι ιδεα του!οπως πολλοι περνουν ενα προιον και στην εβδομαδα μας λενε κατι τρελα...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

η φινα δημητρη αντικειμενικα κανει δουλεια εμενα μου εχει κρατησει τα μαλλια vertex και mid δυστηχως μπροστα δεν εχει τοση δυναμη και σε συνδιασμο με τις παραληψεις που εκανα στο regaine τους τελευταιους μηνες δυστηχως εχω χασει τη μαχη τωρα απο 1/9 εχω ξεκινησει παλι πρωι βραδυ αλλα ψαχνομαι για ht σοβαρα
 

vayero

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

dim74 είπε:
ισως κανει...σε μενα δεν ειδα κατι που να αξιζει το ρισκο χρησης της...

Είχες δοκιμάσει στο παρελθόν, αν ναι για πόσο και αν είχες sides; Το spectral dnc-l πως το βλέπεις, είναι καλύτερο από απλή μινοξ ή μαζί με azelaic acid ή τελοσπάντων κάποιο άλλο συνδυασμό;
 

dim74

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

ειχα δοκιμασει φινα για 11 μηνες...το μονο που ειχα δει ειναι μια μειωση στην ερωτικη επιθυμια και στο σπερμα...οχι μεγαλη ομως...το spectral δεν θελω να πω ακομα,ειναι νωρις...
 

Άκης

Administrator
Απ: SPECTRAL DNC-L

Αν και δεν ήθελα να μπω ανάμεσα στην κουβέντα σας, αλλά να προσθέσω το εξής:
Το ότι δεν είδε ο dim74 πχ αποτέλεσμα, δεν πάει να πει ότι δεν θα δω και εγώ, ή το αντίθετο.
Επίσης, το ότι ίσως να δει ο dim αποτέλεσμα από το spectral, δεν σημαίνει ότι θα δω εγώ.

Στην περίπτωση της τριχόπτωσης, δεν είναι κάτι στάνταρ. Ο Δημήτρης είναι 35 πχ, έχει πάνω από το max όριο (~8χρόνια), ότι μπορεί να δει κάτι. Αλλά δεν πρέπει να μην δοκιμάσει και τπτ, απλώς θα πρέπει να έχει περισότερρο υπομονή από τον 22χρονο, που πριν 2 χρόνια είχε τριχόπτωση.

Μπορεί να έβλεπε με ντουτα, μπορεί να δει με το Zix κλπ. Δεν σημαίνει τπτ για κανέναν άλλο, εάν δεν το δοκιμάσει ο ίδιος πάνω του (δεν το λέω για να σε προσβάλω dim, καταλαβαίνεις πως το λέω).
Τώρα αν κάνει δουλειά η φινα ή δεν κάνει, δεν το λέω. Αλλά μην "πέφτετε" στο λούκι ότι είδα εγώ sides, θα δεις και εσύ ή είδα εγώ αποτέλεσμα με το Revivogen πχ, θα δεις και εσύ.
Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και κάθε ημέρα που περνάει για την τριχόπτωση έχει σημασία.
Άμα κάθεστε με την λογική "ας περιμένω να δω αν δει ο x αποτέλεσμα και μετά παίρνω και εγώ, μην φορτώνομαι και τζάμπα" ή "αν δεν δει ο ψ sides, τότε θα πάρω εγώ", το χάσατε το μαλλί πατριώτες και μέρα που περνά δεν ξανάρχεται στις τρίχες (για να μην πω παντού).

Και κάτι άλλο, δεν είναι ότι η φινα δεν είναι "δυνατή" και γι' αυτό δεν βλέπει κανείς τρίχες μπροστά, είναι ότι άργησε να κάνει κάτι και ίσως να μην είναι ενεργοί οι θύλακες.
Η φινα είναι υπερβολικά δυνατή ουσία, btw.
 

dim74

Member
Απ: SPECTRAL DNC-L

δεν ειναι ακριβως οπως τα λες ακη...πιστευω πως ενα καλο προιον θα εχει αποτελεσμα στους πολλους και θα ναι αναποτελεσματικο στους λιγους!αλλωστε αυτο το κανει καλο!αν ειναι μονοι μας να δοκιμαζαμε στην τυχη οποιο προιον βλεπουμε δεν θα καναμε ποτε τιποτα!αλλωστε εσυ που βγαζεις τοσα προιοντα αχρηστα(δεν λεω αδικα...) τα χεις δοκιμασει ολα?απλα περνεις ως δεδομενο πως δεν εχεις βοηθησει κανεναν!αυτο περιπου κανουμε με το να περνουμε αποψεις εδω αν το spectral πχ εχει βοηθησει καποιον η οχι...το οτι εσυ ειδες απο το revivogen αποτελεσμα θελω να το ακουσω και απο αλλα παιδια εδω μεσα(πιστευω το εχουν παρει πολλοι...).αλλα να μας πουν για αποτελεσμα τυπου george touba που ναναι εμφανες...και οχι απλα ιδεα τους!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα