Serioxil

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosssss

Active Member
Παιδιά εγώ αυτό που έχω καταλάβει με αυτές τις θεραπείες είναι, οτι σίγουρα σε καμία περίπτωση δεν βοηθάνε καραφλές περιοχές.Τι γίνεται όμως σε περίπτωση που κάποιος έχει ακόμα ενεργά τριχοθυλάκια, αλλά παρουσιάζει ας πούμε thinning hair και αυξημένη διάρκεια καταγενής φάσης. Σε αυτή τη περίπτωση μπορεί να βοηθήσει και να επαναφέρει τη σωστή λειτουργία και διάρκεια ζωής της τρίχας??
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παιδιά εγώ αυτό που έχω καταλάβει με αυτές τις θεραπείες είναι, οτι σίγουρα σε καμία περίπτωση δεν βοηθάνε καραφλές περιοχές.Τι γίνεται όμως σε περίπτωση που κάποιος έχει ακόμα ενεργά τριχοθυλάκια, αλλά παρουσιάζει ας πούμε thinning hair και αυξημένη διάρκεια καταγενής φάσης. Σε αυτή τη περίπτωση μπορεί να βοηθήσει και να επαναφέρει τη σωστή λειτουργία και διάρκεια ζωής της τρίχας??

αυτο συμβαινει στο κροουν μου σε πολλες τριχουλες αν δοκιμασω θα σου πω.
Ποσο κραταει ενα μπουκαλακι ρε παιδια συμφωνω με τις οδηγιες?1 μηνα? 2? αν ειναι 1 μηνας ακριβο ειναι παλι.
 

gelasios

New Member
Το έβαλα για περίπου 1.5 μήνα και σε εντελώς άδεια περιοχή (κροτάφους) και σε αραιωμένη περιοχή (μπιφτέκι και μπροστά). Δεν είδα τίποτα το θετικό, αντιθέτως, είχα υποχώρηση στο μπιφτέκι, το οποίο και αραίωσε ακόμα περισσότερο και άνοιξε λίγο σε έκταση. Ωστόσο, μπορεί να μη φταίει το serioxyl για αυτό, ίσως έπαιξε ρόλο και το σαμπουάν, το οποίο είχα αλλάξει εκείνη την περίοδο (bain specifique).
 

zaxosdogkanos

Active Member
αυτο συμβαινει στο κροουν μου σε πολλες τριχουλες αν δοκιμασω θα σου πω.
Ποσο κραταει ενα μπουκαλακι ρε παιδια συμφωνω με τις οδηγιες?1 μηνα? 2? αν ειναι 1 μηνας ακριβο ειναι παλι.

πανακριβο...πραγματικα πολλες φορες προτιμοτερο ειναι καποιος να κανει μια μεταμοσχευση να τελειωνει παρα να ακολουθει σοβαρη θεραπεια με τοπικα και οραλ (φινα,μινοξ,σεριοξιλ,συμπληρωματα κτλ.),σε βαθος χρονου η μεταμοσχυση ειναι ψιχουλα
 

ria

Member
Όχι αυτό δεν δείχνει για χασιμοτο!
Πρέπει να κάνεις τα αντισώματα ant-tpo k ant-tg

βλεπω κατι εξετασεις 2014
αντι-ΤΡΟ 0.12 <30
αντι-TG 0.74 <25.00

νομιζω ειμαι πολυ καλα... το μονο που δεν εχω δει ειναι η οιστρονη που πρεπει να παω να κανω
 

Warp

Member
Το μελλον για την καταπολεμηση της ΑΑ εχει την ιδια προοπτικη με την αναπτυξη της Ελλαδας, αν οπως ισχυριζεται η L'oreal μετα απο 25 χρονια ερευνων κατεληξαν στο Stemoxydine....
 

nine

Active Member
η stemoxydine ειναι νεα στην αγορα;
γιατι διαβαζω η ερευνα που κανουν για το οτι δουλευει ειναι της loreal μονο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
Οποτε μαλλον η 'συντηρηση' ειναι ο ρεαλιστικος στοχος, σωστα;

μαλλον και το λεω χωρις να το εχω δοκιμασει. εδω τοσες φαρμακευτικες λοσιον δεν κανουν κατι τι να περιμενω απο αυτο που ειναι και προιον κωμμωτηριου; απο οτι εχω διαβασει και στο thread του gomi κανει για wounding λογω οινοπνευματος που εχει.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι για το οινόπνευμα, διαφορετικά θα παίρναμε ένα από το φαρμακείο με 2 ευρώ και τέρμα. Απλά επειδή έχει ΚΑΙ οινόπνευμα, δεν χρειάζεται κάποιος να απολυμάνει τις πληγές μετά, εφόσον χρησιμοποιεί μεγάλες βελόνες, από 1,5mm και πάνω.

O ρόλος της stemoxydine αφορά την υποξία και ο μηχανισμός δράσης της περιγράφεται εδώ
http://dermocosmetica.net/index.php...n-hair-follicle-stem-cells-niche-and-alopecia

Όλοι αυτοί οι παράγοντες όμως, έχουν νόημα όταν ήδη χρησιμοποιεί κάποιος κάποιο growth stimulant, ακόμα και μινοξιδίλη.
H stemoxydine ενισχύει την δράση τους, δεν την προκαλεί όταν ο μηχανισμός έχει φθαρεί όπως στην ΑΓΑ.
Είναι ιδανικό με το ρολλερ, εφόσον το δεύτερο δουλέψει όπως πρέπει, κάτι που για αρκετούς λόγους, δεν γίνεται σε όλους.
 

cool11

Well-Known Member
Εγω που δεν θελω roller αλλα κανω βουρτσισμα με βουρτσα; Αξιζει να το δοκιμασω;
(βαζω και regain foam - μιας και θελει κατι για regrowth συμπληρωματικα)
 
Μπλουζα