Serioxil

kolias

Active Member
eχω κλεισει τριμηνο κατι κανει οσο αναφορα την ενδυναμωση των μαλλιων και την γενικη τους εικονα. Απο οτι φαινετε εχει σκαμπανεβασματα σε καποιες φασεις κανει κοιλια να βγαζει μαλλια σε καμμια των περιπτωσεων. τα γνωστα παει να ξεπεταξει κατι χνουδια εκει που εχουν φρεσκοχαιρετησει οι τριχες αλλα και αυτα σε 10 μερεσ χαιρετανε και παει λεγοντας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

κοιταξε να δεις φιλε.βαζω εδω και κανα 4-5 μηνο καποια μιξη απο λαδια κλπ. και ιδια καποιες τριχουλες(αρκετες) στον αριστερο κροταφο που μπορω να πω εχουν μεγαλωσει κανονικοτατα τωρα.και ειμαι περιπου στον ενα μηνο σεριοξυλ εχοντας σταματησει τα λαδια.νομιζω οτι και απτο σεριοξυλ εχουν βγει κατι τριχακια και δεν εχω καθολου τριχοπτωση.το μαλλι δειχνει πλουσιο μπορω να πω.εχω αρκετα τριχακια στην χαιρλινε απο παλια που δυστυχως δεν μεγαλωνουν.αλλα το γενικοτερα συμπερασμα που εχω να πω εγω δυστυχως κιασ εχω βγαλει αρκετα τριχακια σε καμια μα καμια περιπτωση δεν ειναι αποτελεσμα που ικανοποιει.δηλαδη απο μακρια δεν φαινεται καν οτι εχει αλλαξει κατι.δεν μαυριζει καν αν με καταλαβαινεις τι εννοω.οποτε μου φαινεται ειναι μονοδρομος η μ.μ ......με μινοξ δεν με ψηνει καν νασχοληθω

ΟΚ ευχαριστώ αφου το προσκαρ με ταραξε στα brain fog θα δοκιμάσω μονο serioxil να δω αν ξαναμειωθει η τριχοπτωση μου...μπροστα βλεπω τριχακια τωρα τι γινετε πιο μεσα δεν μπορω να καταλαβω.....
 
eχω κλεισει τριμηνο κατι κανει οσο αναφορα την ενδυναμωση των μαλλιων και την γενικη τους εικονα. Απο οτι φαινετε εχει σκαμπανεβασματα σε καποιες φασεις κανει κοιλια να βγαζει μαλλια σε καμμια των περιπτωσεων. τα γνωστα παει να ξεπεταξει κατι χνουδια εκει που εχουν φρεσκοχαιρετησει οι τριχες αλλα και αυτα σε 10 μερεσ χαιρετανε και παει λεγοντας
δηλαδη σου έδωσε χνούδι και μετά χάθηκε πάλι?σου μείωσε την τριχοπτώση η τίποτα?
 

kolias

Active Member
ακριβως εβγαλε κατι χνουδια για λιγο αλλα χαιρετησανε πριν το τριμηνο......για τριχοπτωση δεν μπορω να πω κατι γιατι δεν εχω αυτην την εποχη θα σου πω το φθινοπωρο που θα γινει της π@υτ@ν@ς ουτως η αλλως εγω τν μινοξ δεν την σταματαω σχεδον ποτε. Μονο του το serioxyl δεν κανει για θεραπεια φιλε μου
 

Aristos

New Member
Καλησπερα. Βλεπω οτι το προιον εχει stemo και ειπα να σας πω την καλη-κακη εμπειρια μου.
Εχω χρησημοποιησει διαφορα σκευασματα. Το τελευταιο ηταν επειτα απο προτροπη ενος γνωστου που δουλευει σε κομμωτηριο ενα προιον με stemoxydine 5%, συγκεκριμενα το cerafill Retaliate της RedKen, για 3μηνη χρηση. Η χρηση του ηταν αρκετα βολικη (1 πιπετα την ημερα) και λογω προγραμματος ηταν ενας λογος που το προτιμησα. Αρχικα, αρκετα συντομα (1 βδομαδα) η εντονη τριχοπτωση (40-50 τριχες σε ενα τιναγμα) εγιναν ελαχιστες (4-5) εως καθολου. Ημουν αρκετα ευχαριστημενος, απλα δεν υπηρχε σχεδον καθολου regrowth. Το ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Απο SIDES εκτος απο κατι μικρα σπυρακια ψηλα στο κουτελο (οχι με πυον,σαν αυτα του υδρωτα) δεν ειχα προβλημα. Το προβλημα μου εκτος του regrowth δημιουργηθηκε μετα, καθως μετα την θεραπεια το σταματησα περιπου 20 μερες (η θεραπεια ειναι 3μηνη και πρεπει να ξεκουραστει λιγο το κεφαλι οπως μου ειπαν). Μετα την 3η μερα της παυσης,η τριχοπτωση ειχε φτασει σε σημειο πριν τη χρηση του προιοντος, με αποτελεσμα μετα απο 15 μερες η 3μηνη θεραπεια ειχε παει στραφι.
Θεωρω οτι αν θελει καποιος να ξεκινησει κατι με stemo (οκ μπορει να φταιει το προιον το ιδιο) ή δεν θα πρεπει να το παρει μονο του και να επαναπαφτει σε αυτο ή να μη σταματησει τη χρηση του (βλεπε μινο). Το γεγονος ομως οτι ειναι πιο ακριβο με οδηγησε παλι στη μινο5%
Οκ,δεν ειμαι κανενας τρελος να περιμενω θαυματα αλλα σε εμενα τουλαχιστον η μινο λειτουργησε καλυτερα.Θεωρω οτι επειδη η stemo ειναι αρκετα νεα σε σχεση με τα αλλα ισως να μην εχει βρεθει ακομα η τομη σε θεμα δοσολογιας-τροπος ληψης κτλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπερα. Βλεπω οτι το προιον εχει stemo και ειπα να σας πω την καλη-κακη εμπειρια μου.
Εχω χρησημοποιησει διαφορα σκευασματα. Το τελευταιο ηταν επειτα απο προτροπη ενος γνωστου που δουλευει σε κομμωτηριο ενα προιον με stemoxydine 5%, συγκεκριμενα το cerafill Retaliate της RedKen, για 3μηνη χρηση. Η χρηση του ηταν αρκετα βολικη (1 πιπετα την ημερα) και λογω προγραμματος ηταν ενας λογος που το προτιμησα. Αρχικα, αρκετα συντομα (1 βδομαδα) η εντονη τριχοπτωση (40-50 τριχες σε ενα τιναγμα) εγιναν ελαχιστες (4-5) εως καθολου. Ημουν αρκετα ευχαριστημενος, απλα δεν υπηρχε σχεδον καθολου regrowth. Το ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Απο SIDES εκτος απο κατι μικρα σπυρακια ψηλα στο κουτελο (οχι με πυον,σαν αυτα του υδρωτα) δεν ειχα προβλημα. Το προβλημα μου εκτος του regrowth δημιουργηθηκε μετα, καθως μετα την θεραπεια το σταματησα περιπου 20 μερες (η θεραπεια ειναι 3μηνη και πρεπει να ξεκουραστει λιγο το κεφαλι οπως μου ειπαν). Μετα την 3η μερα της παυσης,η τριχοπτωση ειχε φτασει σε σημειο πριν τη χρηση του προιοντος, με αποτελεσμα μετα απο 15 μερες η 3μηνη θεραπεια ειχε παει στραφι.
Θεωρω οτι αν θελει καποιος να ξεκινησει κατι με stemo (οκ μπορει να φταιει το προιον το ιδιο) ή δεν θα πρεπει να το παρει μονο του και να επαναπαφτει σε αυτο ή να μη σταματησει τη χρηση του (βλεπε μινο). Το γεγονος ομως οτι ειναι πιο ακριβο με οδηγησε παλι στη μινο5%
Οκ,δεν ειμαι κανενας τρελος να περιμενω θαυματα αλλα σε εμενα τουλαχιστον η μινο λειτουργησε καλυτερα.Θεωρω οτι επειδη η stemo ειναι αρκετα νεα σε σχεση με τα αλλα ισως να μην εχει βρεθει ακομα η τομη σε θεμα δοσολογιας-τροπος ληψης κτλ.
Φίλε κάτι παρόμοιο και εγώ είχα..αυτή την εβδόμαδα το δοκιμάζω με ρόλλερ και πάει πολύ καλύτερα μπορώ να πω αφού μου ξανασταμάτησε την τριχόπτωση.... θα δω αν θα κρατήσει αποτελέσματα και θα σας πω!
 

ria

Member
παιδια πως πατε με το serioxil? σκεφτομαι να το παρω.. κανει η δουλεια η μουφα και αυτο?
 

billaros

Active Member
εγω τριχοπτωση δεν εχω καθολου.πολυ ελαχιστη.και παιρνω μονο αυτο τωρα.εχω σταματησει τα λαδακια τελειως.2 μηνες το χρησιμοποιω
 
Εγώ πάντος μου σταμάτησε την τριχοπτώση για 2 εβδομάδες περίπου μετά τα ίδια.....το κέρδος ήταν ότι μου έδωσε λίγες τρίχες στον ένα κρόταφο....ξεκίνησα προπέσια σε δύο - τρεις μήνες θα το ξαναξεκινησω για να δω αν θα μου δώσει τιποτα!
 
  • Like
Reactions: ria

billaros

Active Member
ειχαν βγει πολλα τριχακια στον ενα κροταφο απο πριν με τα λαδια που εβαζα και με το serioxyl συνεχιστηκαν.αλλα τι να το κανεις?πολυ φτωχο το αποτελεσμα.παντως το μαλλι δειχνει αρκετα πιο υγιη
 
  • Like
Reactions: ria

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ria

Member
37 απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου εχω αραιωση σε ολο το κεφαλι δυστυχως....αλλα νομιζω φταιει κατι που δεν το εχω βρει ακομα γιατι σε ολο μου το σωμα δεν εχω αυξημενη τριχοφυια κυριως ποδια..δεν ξερω τι συμβαινει αν ακουει ο @GOMI και ο @kapa και οποιος γνωριζει πανω σε αυτο ας δωσει τα φωτα του..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Sandy

Active Member
37 απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου εχω αραιωση σε ολο το κεφαλι δυστυχως....αλλα νομιζω φταιει κατι που δεν το εχω βρει ακομα γιατι σε ολο μου το σωμα δεν εχω αυξημενη τριχοφυια κυριως ποδια..δεν ξερω τι συμβαινει αν ακουει ο @GOMI και ο @kapa και οποιος γνωριζει πανω σε αυτο ας δωσει τα φωτα του..

Κ εγώ δεν έχω πολλές τριχες στα πόδια κ στα μαλλιά τώρα πλέον αλλά στο υπόλοιπο σώμα είμαι οκ!
Έχεις θυροειδη; η μάλλον χασιμοτο πιο συγκεκριμένα!
 

ria

Member
οχι δεν εχω θεμα θυροειδη... εκανα εξετασεις κ ειναι καλες.. ΤSH 2.08 αυτο δειχνει και αν εχω χασιμοτο?
 
Μπλουζα