Serioxil

εγω πρωτη φορα χτες το χρησιμοποιησα φιλε μου και διαπιστωσα οτι οι 8 σταγονες(βαζεις καθε βραδυ κ το αφηνεις ) που προτεινει στισ οδηγειες χρησεις μου φανηκαν πολυ λιγο γιατι στεγνωνει αμεσως και δεν προλαβαινεις να το αλοιψεις σε μεγαλο μερος.το βασικο του συστατικο ειναι στεμοξιδινη .δεν εχω ακουσει για παρενεργειες καθολου.ουτε για προβλημα σε συνδυασμο με μινοξ.αλλα καλυτερα να απαντησει και καποιος αλλος πιο εμπειρος γιαυτο
Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα να το απλώσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μετά από δύο εβδομάδες χρήσης μπορώ να πω ότι στην πρώτη εβδομάδα είδα απότομη διακοπή της τριχόπτωσης στην δεύτερη είδα είδα λίγη αύξηση δηλαδή από τες 20 30 τρίχες της πρώτης εβδομάδας που έβλεπα σε νυπτίρα και μπάνιο την δεύτερη είδα 40 50......
Από επανέκφηση δεν περιμένω τιποτα προς το παρόν αφού έχω σκοπό να το χρησιμοποιήσω με ρόλλερ αν και μπορώ να πώ ότι είδα μερικές τριχούλλες στον ένα κρόταφο.....

θα ξαναενημερώσω σε δύο εβδομάδες.......
 

Mh2012

Member
Ρε παιδιά που γράφει για οκτώ σταγόνες ? οκτώ πιπετες λέει στις οδηγίες και φτάνει περίπου για ένα μήνα χρήσης !
 

nothinggr

Member
Με 8 πιπετες ούτε μήνας δεν βγαίνει. Κάθε πιπετα είναι 1 μλ. Εγώ με 2 καταφέρνω και καλύπτω το τριχωτό και μου κρατάει 6 βδομάδες
 

billaros

Active Member
παιδια εγω τα ιδια δεν βλεπω καποια διαφορα .ειναι νωρις αλλωστε .το μονο που εχω παρατηρησει ειναι καποια τσιμπηματα στο στηθος και σςν ξερω αν ειναι απο αυτο.παντως τσιμπηματα στο στηθος ειχα τοτε που εβαζα μινοξ γιαυτο κ την εκοψα.υπαρχει περιπτωση να ειναι απο το serioxyl?δεν εχει side ετσι δεν λεγανε?
 
παιδια εγω τα ιδια δεν βλεπω καποια διαφορα .ειναι νωρις αλλωστε .το μονο που εχω παρατηρησει ειναι καποια τσιμπηματα στο στηθος και σςν ξερω αν ειναι απο αυτο.παντως τσιμπηματα στο στηθος ειχα τοτε που εβαζα μινοξ γιαυτο κ την εκοψα.υπαρχει περιπτωση να ειναι απο το serioxyl?δεν εχει side ετσι δεν λεγανε?
εγώ δεν είδα κανένα side effect ως τώρα...
 

billaros

Active Member
μηπως γνωριζει κανεις για σουβλιες στην καρδια απο το serioxyl?γιατι εχω τελευταια αρκετες και απορω .πηγα και σε δερματολογο αλλα δεν ηξερε κατι για το συγκεκριμενο προιον ,ανταυτου μου προτεινε το cg 210 .αλλα αποαυτα που διαβασα δεν με ψηνει.το serioxyl ηδη βλεπω οτι τα μαλλια φαινονται πολυ πιο ζωντανα και υγυη φαινεται να κανει κατι.παντως ασ απαντησειαν γνωριζει καποιος γιατι με ανησηχουν αρκετα οι σουβλιες
 
αδερφε να με συγχωρεις αλλα τη δευτερα γραφεις οτι δε βλεπεις καποια διαφορα στο μαλλι και μετα απο τρεις μερες λες οτι τα μαλλια φαινονται πολυ πιο ζωντανα και υγιη ,πως γινεται αυτο ?
οσο για τις σουβλιες ας πει καποιος αν ξερει κατι γιατι σκεφτομαι να το ξεκινησω .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

billaros

Active Member
για επανεκφυση εννοουσα φιλε μου που ειναι το βασικοτερο για μενα.γιαυτο ειπα οτι ειναι νωρις.απλα ετυχε να μου πουν κανα 2 ατομα(γνωριζουν οτι βαζω μπινελικια πανω) οτι φαινεται καπως καλυτερο το μαλλι μου γιαυτο κ πηρα λιγο τα πανω μου.τωρα οπως ειπα και με την μινοξ ειχα πολλα τσιμπηματα κ την σχολασα(δεν ειχε κανει κ απολυτως τιποτα στο εξαμηνο σε μενα).
 

mikegad

Well-Known Member
Ρε συ μπίλαρε μήπως το χεις ψυχολογικό και σε πιάνει...
Too much μου φαίνονται οι σουβλιές στην καρδιά από ένα ήπιο τοπικό
 

billaros

Active Member
μακαρι ρε φιλε ναναι ετσι.δεν ειναι ακομα σε επιπεδο οπως τοτε με μινοξ αλλα κατι νιωθω.τεσπα θα δειξει στο μελλον .θα συνεχισω κ βλεπουμε
 
Εχτές ήταν η τελευταία μέρα που το χρησιμοποίησα το serioxil μόνο του λόγο αυξημένης τρυχόπτωσης που δεν νομίζω να φταίει το προιόν απλά στένεψαν τα περιθωρια που είχα....
Το Συμπέρασμα μου
Το serioxil θα δώσει κάτι από επανέκφυση.στον 1 μήνα είδα τρίχες στον ένα κρόταφο μου. αν μειώνει την τριχόπτωσή δε μπορώ να πω με σιγουριά γιατί την πρώτη εβδομάδα είχα ελάχιστη εως την τελευταία που είχα περισσότερη από πριν....... υπενθυμιζω ότι δεν έβαλα ποτέ μινοξιδίνη στο κεφάλι μου
 

billaros

Active Member
αντε ρε θαναση μακαρι.να σε ρωτησω το serioxyl 1 μπουκαλακι για τρεισ μηνες που λεει βαζουμε κ μετα σταματαμε ?η μπορουμε να βαζουμε συνεχεια ?ειδικα αν δουμε κ καλα αποτελεσματα.γιατι καπου ειχα διαβασει νομιζω 1 φορα το χρονο ειν αι αυτη η θεραπεια?
 
αντε ρε θαναση μακαρι.να σε ρωτησω το serioxyl 1 μπουκαλακι για τρεισ μηνες που λεει βαζουμε κ μετα σταματαμε ?η μπορουμε να βαζουμε συνεχεια ?ειδικα αν δουμε κ καλα αποτελεσματα.γιατι καπου ειχα διαβασει νομιζω 1 φορα το χρονο ειν αι αυτη η θεραπεια?

Δεν γνωρίζω...........το σκεφτομαι και εγω αυτο το θεμα
 

billaros

Active Member
κοιταξε να δεις φιλε.βαζω εδω και κανα 4-5 μηνο καποια μιξη απο λαδια κλπ. και ιδια καποιες τριχουλες(αρκετες) στον αριστερο κροταφο που μπορω να πω εχουν μεγαλωσει κανονικοτατα τωρα.και ειμαι περιπου στον ενα μηνο σεριοξυλ εχοντας σταματησει τα λαδια.νομιζω οτι και απτο σεριοξυλ εχουν βγει κατι τριχακια και δεν εχω καθολου τριχοπτωση.το μαλλι δειχνει πλουσιο μπορω να πω.εχω αρκετα τριχακια στην χαιρλινε απο παλια που δυστυχως δεν μεγαλωνουν.αλλα το γενικοτερα συμπερασμα που εχω να πω εγω δυστυχως κιασ εχω βγαλει αρκετα τριχακια σε καμια μα καμια περιπτωση δεν ειναι αποτελεσμα που ικανοποιει.δηλαδη απο μακρια δεν φαινεται καν οτι εχει αλλαξει κατι.δεν μαυριζει καν αν με καταλαβαινεις τι εννοω.οποτε μου φαινεται ειναι μονοδρομος η μ.μ ......με μινοξ δεν με ψηνει καν νασχοληθω
 
Μπλουζα