Scalp micropigmentation K*oloni Ma**a

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπέρα σας,
Θέλω να κάνω smp hair tattoo ή όπως λέγεται. Που προτείνετε να πάω; βρίσκομαι στην Αθήνα
Η μονη αξιολογη στην Ελλαδα απ οτι εχω δει ειναι η Κολωνη, εξωτερικο υπαρχουν περισσοτερες επιλογες κυριως UK
 
Τελευταία επεξεργασία:

JimKan1

Well-Known Member
Θα σου πρότεινα να πας στο Τορόντο είναι ένας τύπος που κεντήει αλλά είναι κομμάτι μακριά χαχαχα
Αυτος παιζει να ειναι ο πιο ασχετος που υπαρχει, ειχαμε μιλησει λιγο στο insta και δεν ειχε ιδεα
 

Quarantine

Active Member
Το κακό με το smp είναι πως αν συνηθίσει το μάτι σου καταλαβαίνεις αμέσως πως είναι fake.Ενας που θα το δει πρώτη φορά δεν θα το καταλάβει, πλέων έχει γίνει μόδα και χτυπάει.Εγω όταν το είχα δει για πρώτη φορά έπαθα πλάκα λες και ήταν αληθινό ξυρισμένο λοοκ, πλέον από τα πολλά που έχουμε δει το καταλαβαίνουμε κατευθείαν.
Ίσως αν το βελτιώσουν με καινούργια τεχνολογία,δεν ξέρω αν υπάρχουν περιθώρια να βελτιωθεί αυτήν η μέθοδος αλλά στο μέλλον ποτε δεν ξέρεις, μπορεί να αντιγράφει ένας εκτυπωτής ακριβός την κλίση των τριχών από ένα ξυρισμένο κεφάλι και να στις κάνει πατητουρα
 

Συνημμένα

  • tattoo-1.3.jpg
    tattoo-1.3.jpg
    55.1 KB · Προβολές: 80

JimKan1

Well-Known Member
Το κακό με το smp είναι πως αν συνηθίσει το μάτι σου καταλαβαίνεις αμέσως πως είναι fake.Ενας που θα το δει πρώτη φορά δεν θα το καταλάβει, πλέων έχει γίνει μόδα και χτυπάει.Εγω όταν το είχα δει για πρώτη φορά έπαθα πλάκα λες και ήταν αληθινό ξυρισμένο λοοκ, πλέον από τα πολλά που έχουμε δει το καταλαβαίνουμε κατευθείαν.
Ίσως αν το βελτιώσουν με καινούργια τεχνολογία,δεν ξέρω αν υπάρχουν περιθώρια να βελτιωθεί αυτήν η μέθοδος αλλά στο μέλλον ποτε δεν ξέρεις, μπορεί να αντιγράφει ένας εκτυπωτής ακριβός την κλίση των τριχών από ένα ξυρισμένο κεφάλι και να στις κάνει πατητουρα
βγηκα βολτα χθες Μοναστηρακι και ειδα 3 ατομα με αρκετα τιμια αποτελεσματα
 

dlazaros

Well-Known Member
Το κακό με το smp είναι πως αν συνηθίσει το μάτι σου καταλαβαίνεις αμέσως πως είναι fake.Ενας που θα το δει πρώτη φορά δεν θα το καταλάβει, πλέων έχει γίνει μόδα και χτυπάει.Εγω όταν το είχα δει για πρώτη φορά έπαθα πλάκα λες και ήταν αληθινό ξυρισμένο λοοκ, πλέον από τα πολλά που έχουμε δει το καταλαβαίνουμε κατευθείαν.
Ίσως αν το βελτιώσουν με καινούργια τεχνολογία,δεν ξέρω αν υπάρχουν περιθώρια να βελτιωθεί αυτήν η μέθοδος αλλά στο μέλλον ποτε δεν ξέρεις, μπορεί να αντιγράφει ένας εκτυπωτής ακριβός την κλίση των τριχών από ένα ξυρισμένο κεφάλι και να στις κάνει πατητουρα
Υπάρχει τρόπος, με μονοβέλονο μηχάνημα το οποίο κάνει κάθε σημείο τρίχας να είναι λίγο ανάγλυφο (στην ουσία μικρο ουλή) αλλά... πονάει και δεν ξέρω πως θα γερνάει.
 

JimKan1

Well-Known Member
Υπάρχει τρόπος, με μονοβέλονο μηχάνημα το οποίο κάνει κάθε σημείο τρίχας να είναι λίγο ανάγλυφο (στην ουσία μικρο ουλή) αλλά... πονάει και δεν ξέρω πως θα γερνάει.
Αυτο που το εχεις δει Λαζαρε;

Στο SMP σχεδον ολοι χρησιμοποιουν τριβελονο
 

dlazaros

Well-Known Member
Αυτο που το εχεις δει Λαζαρε;

Στο SMP σχεδον ολοι χρησιμοποιουν τριβελονο
Δεν το έχω δει, απλά απαντώντας στον φίλο για την τεχνολογία είπα οτι υπάρχει τρόπος αλλά δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει λόγο πόνου και χρόνου. Φαντάζομαι ενας που κάνει την τεχνική θα ξέρει περισσότερα. Πάντως σαν τεχνική δλδ να έχει κάθε βούλα το "βουναλάκι" της μου κάνει οτι θα μπορούσε να είναι πιο αληθοφανής λόγο του 3d εφέ που θα έχει και οτι το φώς θα παίζει αλλιώς στο κεφάλι. Όταν κάνω ενα τατουάζ που ετοιμάζω σε λίγο καιρό θα του πώ να μου κάνει μερικές βούλες στο σχέδιο να δω πως θα είναι...
 

Reve

Active Member
Καλησπέρα σε όλους. Συγνώμη για την μεγάλη απουσία. Είχα τρεχαματα υγείας κ έμειναν πίσω όλα.

Ανεβαζω φωτογραφίες ώστε να δείτε την πορεία μου. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι το ίδιο δεν άλλαξε κάτι. Παίζει πολύ ρόλο ο φωτισμός. Σε ήλιο φαίνεται λιγότερο μέσα σε σπίτι φαίνεται πιο πολύ. Το καλό είναι ότι είναι φυσικό κ δεν έχει καταλάβει κανείς ότι είναι smp. Μου την σπάει η γυαλαδα στον Ηλιο αλλά σκέφτομαι να ψάχνω πιο πολύ με κρέμες.

Είμαι κοντά στους 15 μήνες.
IMG_20230527_154643269~2.jpg
IMG_20230527_154819312~2.jpg
IMG_20230527_183754872~3.jpg
IMG_20230527_183621002~2.jpg
IMG_20230527_154100801~3.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Quarantine

Active Member
Η συγκεκτιμενη εχει ανοιξει και σχολη στην θεσσαλινικη για να γινεις smp artist και χρεωνει 4000 χιλιαδες τα σεμιναρια κατι μηνων.Τραβηγμενο το κοστος κατεμε.
 

Disco

Well-Known Member
Και μετά από 15 μήνες μια χαρά κρατάει βλέπω. Πόσο καιρό πιστεύεις οτι θα χρειστεί μέχρι να ξαναπάς για συμπλήρωση ; Πάντως σου πάει γενικά και με το μούσι, το ξυρισμένο look.
 

Reve

Active Member
Και μετά από 15 μήνες μια χαρά κρατάει βλέπω. Πόσο καιρό πιστεύεις οτι θα χρειστεί μέχρι να ξαναπάς για συμπλήρωση ; Πάντως σου πάει γενικά και με το μούσι, το ξυρισμένο look.
Ευχαριστώ πολύ Disco. θέλω να πάω να το δει κ η ίδια να μου πει την γνώμη της. Πιστεύω στα 3 χρόνια θέλει ένα φρεσκαρισμα. Εγώ κ τώρα θα ήθελα να το κάνω ένα κλικ πιο σκούρο, ίσως γτ το συνήθισα, αλλά οι δικοί μου που το ξέρουν μου λένε ότι θα παει too much..
 

Nick33

New Member
Ευχαριστώ πολύ Disco. θέλω να πάω να το δει κ η ίδια να μου πει την γνώμη της. Πιστεύω στα 3 χρόνια θέλει ένα φρεσκαρισμα. Εγώ κ τώρα θα ήθελα να το κάνω ένα κλικ πιο σκούρο, ίσως γτ το συνήθισα, αλλά οι δικοί μου που το ξέρουν μου λένε ότι θα παει too much..
Σου έχει κανει πολύ καλή δουλειά. Εσυ έχεις παρατηρήσει κάποια διαφορά από τις πρώτες μέρες που έκανες ; Αν έχει ξεθωριάσει καθόλου ας πούμε ή κάτι άλλο.που έχεις παρατηρήσει
 

Reve

Active Member
Σου έχει κανει πολύ καλή δουλειά. Εσυ έχεις παρατηρήσει κάποια διαφορά από τις πρώτες μέρες που έκανες ; Αν έχει ξεθωριάσει καθόλου ας πούμε ή κάτι άλλο.που έχεις παρατηρήσει
Νίκο όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Είναι όπως ήταν νομίζω. Επειδή το βλέπω κάθε μέρα κ μικροαλλαγη να είχε δεν θα καταλάβαινα. Συγγενείς που είχαν να με δουν καιρό κ με είδαν είπαν ότι είναι όπως ήταν.

Το συνήθισα όμως κ σκέφτομαι μήπως το κάνω πιο σκούρο αλλά φοβάμαι μην γίνει υπερβολικό μετά. Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο ο φωτισμός. Πχ με ήλιο απέναντι καρφί κάνει πολύ γυαλαδα κ φαίνεται λίγο. Μέσα σε σπίτι ή με συννεφιά έξω φαίνεται πιο πολύ.

Το καλό είναι ότι το έκανα κ δεν ξανά ασχολήθηκα. Σκέφτομαι να πάω να με δει κ η ίδια ξανά κ να μου πει την γνώμη της.

Γενικά πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες, αν όχι η καλύτερη, του χώρου στην Ελλάδα.
 

bobby

Well-Known Member
Ένα-δύο τόνους πιο σκούρο θα είναι καλύτερο πιστεύω. Τώρα φαίνεται λες και μόλις τα πήρες με την λεπίδα, πολύ φρεσκοξυρισμενο δηλαδή, άρα και τα πλαϊνά κσι πίσω θα πρέπει να τα έχεις ανάλογα κοντά. Με ένα-δυο τόνους πιο σκούρο θα είναι σαν μαλλί 3-4 ημερών από την ξούρα. Αλλά και πάλι δεν έχω εμπειρία στο θέμα.
 

Hellboy

New Member
Νίκο όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Είναι όπως ήταν νομίζω. Επειδή το βλέπω κάθε μέρα κ μικροαλλαγη να είχε δεν θα καταλάβαινα. Συγγενείς που είχαν να με δουν καιρό κ με είδαν είπαν ότι είναι όπως ήταν.

Το συνήθισα όμως κ σκέφτομαι μήπως το κάνω πιο σκούρο αλλά φοβάμαι μην γίνει υπερβολικό μετά. Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο ο φωτισμός. Πχ με ήλιο απέναντι καρφί κάνει πολύ γυαλαδα κ φαίνεται λίγο. Μέσα σε σπίτι ή με συννεφιά έξω φαίνεται πιο πολύ.

Το καλό είναι ότι το έκανα κ δεν ξανά ασχολήθηκα. Σκέφτομαι να πάω να με δει κ η ίδια ξανά κ να μου πει την γνώμη της.

Γενικά πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες, αν όχι η καλύτερη, του χώρου στην Ελλάδα.
Επειδή έχω και εγώ smp πιστεύω οτι δεν αξίζει πιο σκούρο γιατι θα φαινεται πάρα πολύ σκούρο υπο σκιά και ίσως στον ήλιο θα φαίνεται πιο έντονα το χρώμα γιατί δεν ειναι πραγμάτικο μαλλί . Εχείς ένα αποτέλεσμα που δε φαίνεται και αυτός είναι ο σκοπός .Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει!
 

Reve

Active Member
Επειδή έχω και εγώ smp πιστεύω οτι δεν αξίζει πιο σκούρο γιατι θα φαινεται πάρα πολύ σκούρο υπο σκιά και ίσως στον ήλιο θα φαίνεται πιο έντονα το χρώμα γιατί δεν ειναι πραγμάτικο μαλλί . Εχείς ένα αποτέλεσμα που δε φαίνεται και αυτός είναι ο σκοπός .Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει!
Φοβάμαι μην χάσει σε φυσικότητα κ πάω για μαλλί κ βγω κουρεμένος (άτυχης παρομοίωση) Θα πάω να με δει να δω τι θα μου πει. Τώρα παίζουμε με την λεπτομέρεια κ πιο πολύ ρίσκο νομίζω.
 
Μπλουζα