replicel - νομιζω καλα νεα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosgf7

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Δυστυχως αλλη μια περιπτωση που ειχαμε εναποθεσει καποιες ελαχιστες ελπιδες να βρεθει η θεραπεια δειχνει να σβηνει :'( :'(Τσπ εγω παντως λογω των γνωστων κ χιλιοειπωμενων εδω μεσα συμφεροντων που υπαρχουν σε αυτο τον τομεα εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου στην περαιτερω βελτιωση των μεταμ κ ιδιαιτερα με αυτα τα ρομποτακια που βγαινουν τωρα μηπως πεσει κ το κοστος λιγο.. :(
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Φίλε HAIRLOSSCURSED και εγώ συμφωνώ μαζί σου αναφορικά με το μέλλον των θεραπειών και των αποτελεσμάτων. Ωστόσο κάτι που είπες για κατούρημα κτλ θα ήθελα και εγώ και όλοι οι χρήστες φίνας εδώ μέσα να το σχολιάσεις μιας και είσαι πολύ μακροχρόνιος χρήστης. Υπονοείς σοβαρότατες παρενέργειες, εκτός αν κάνεις οξύμωρα σχήματα. Θα ήθελες να μας διαφωτίσεις τι θεραπείες κάνεις, πόσα χρόνια και τι sides είχες και έχεις? Μας καλύπτεις ώρες ώρες με μυστήριο όπως και με την HT σου που είπες πολλά παράπονα για τον Hasson αλλά δεν τεκμηρίωσες αναλυτικά πχ με φωτό κτλ κτλ!! Φιλικά λέω οτι λέω και αγωνιώ για τις απαντήσεις μιας και έχεις πολλά να μας πες όντας χρήστης 10 έτη.

Hairlosscursed είπε:
Εδω ειμαστε και θα τα δουμε...
 

kos1987

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

nikosgf7 είπε:
Δυστυχως αλλη μια περιπτωση που ειχαμε εναποθεσει καποιες ελαχιστες ελπιδες να βρεθει η θεραπεια δειχνει να σβηνει :'( :'(Τσπ εγω παντως λογω των γνωστων κ χιλιοειπωμενων εδω μεσα συμφεροντων που υπαρχουν σε αυτο τον τομεα εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου στην περαιτερω βελτιωση των μεταμ κ ιδιαιτερα με αυτα τα ρομποτακια που βγαινουν τωρα μηπως πεσει κ το κοστος λιγο.. :(

Δε σημαινει απαραιτητα οτι σβηνει...ειτε ειναι σιγουροι οτι εχουν βρει την λυση και θα περασουν απο τους διεθνης οργ.πιστοπ. ωστε να μπορουν να πουλησουν την τεχνολογια παντου ειτε τα αρπαζουν απο τη μερκ ;D Τον Μαρτιο να μαστε καλα, θα ξερουμε προς τα που παει το πραγμα.
Παντως και η follica αυτη που βζει κρεμα λιθιου και κατι τετοια παει για τη φαση 3 οποτε αναμενουμε και απο κει...
 

nikosgf7

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

φιλε Κωστα μακαρι να ξυπνησουμε αυριο το πρωι κ να μας πουν το βρηκαμε 8) αλλα εγω πιστευω οτι αργει :(.Τσπ παντως συγχαρητηρια που καθεσαι κ το ψαχνεις τοσο πολυ κ ενημερωνεις κ εμας εδω :)
 

nikosgf7

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

http://www.youtube.com/watch?v=FHsDe2kbr0Q&feature=player_embedded#!Nα κ ολογος που ειμαι γενικα απαισιοδοξος για την θεραπεια.. :(
 

kos1987

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Καλα τα λεει ο Βαγγελης Μιχελακης σ'αυτο το βιντεο.Ομως, οσο αφορα τις πραγματικες ασθενειες και οχι τα αισθητικα προβληματα τα πραγματα ειναι λιγο πιο περιπλοκα.Εμενα ολο αυτο μου θυμιζει το ru58841 δλδη οχι μονο εμειναν στο δοκιμαστικο σωληνα τα πειραματα οπου απεκλειε το 100% των ανδρ.υποδοχεων, αλλα εκαναν και σε πρωτευοντα πειραματα τοπικα οπου μπλοκαρε το 70%.Ομως ξαφνικα σταματησε η ερευνα διχως να εχει βγει κατι αρνητικο και ενω παραλληλα αλλες εταιριες πατενταριζαν τον μεταφορεα για την ουσια αυτη, ωστε να μην υπαρχουν οι παραμικρες παρενεργειες, η πατεντα αλλαξε 2-3 φορες χερια και δεν εχει γινει καμια εξελιξη...Ευτυχως που αυτη η ουσια οπως και το dca που λενε για τον καρκινο υπαρχει διαθεσιμη στα εργαστηρια και τα παλικαρια απο αμερικη χρησιμοποιουν την πατεντα του μεταφορεα για το ru και συντομα θα αρχισουν μαζικες δοκιμες με το νεο rum
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

και ενω παραλληλα αλλες εταιριες πατενταριζαν τον μεταφορεα για την ουσια αυτη, ωστε να μην υπαρχουν οι παραμικρες παρενεργειες, η πατεντα αλλαξε 2-3 φορες χερια και δεν εχει γινει καμια εξελιξη...Ευτυχως που αυτη η ουσια οπως και το dca που λενε για τον καρκινο υπαρχει διαθεσιμη στα εργαστηρια και τα παλικαρια απο αμερικη χρησιμοποιουν την πατεντα του μεταφορεα για το ru και συντομα θα αρχισουν μαζικες δοκιμες με το νεο rum
την προπυλαινογλυκολη και το οινοπνευμα ενοεις?
 

kos1987

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

kapamarou είπε:
την προπυλαινογλυκολη και το οινοπνευμα ενοεις?

Οχι εννοω πατεντα οπως αυτη http://dl.dropbox.com/u/2292390/US20110065763A1.pdf Βασικα αυτο που θα κανουν ειναι να μετατρεψουν το ru58841 σε λιποφιλη μορφη (εστερας) :chinscratch ετσι ωστε να μην διερχεται στη συστηματικη κυκλοφορια ευκολα αλλα και αν εισελθει μικρη ποσοτητα τοτε το φαρμακο δεν ειναι ενεργο καθως πρεπει να μπει σε συγκεκριμενα κυτταρα και να αποδεσμευτει η ουσια ru58841.Συμφωνα με αλλη μια πατεντα που δεν μπορω να τη βρω τωρα ;D τα κυτταρα στοχος αυτης της μορφης φαρμακου ειναι τα κυτταρα του τυπου derma papilla...
 

xaris12

Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

kos1987 είπε:
Το ξερετε οτι η replicel ηδη εχει κανει δοκιμες σε ποντικια και αναφερουν αποτελεσματικοτητα 50%.Τωρα ακριβως τι εννοουν δεν ξερω.
http://www.replicel.com/biotuesday-blog-post-featuring-replicel-life-sciences-inc/
Αναφερουν οτι σε σε ολεσ τισ περιπτωσεις στα ποντικια,καταφεραν να ανεβασουν την πυκνοτητα κατα 50%.
Παντως τα αλλαζουν λιγο απο τον προηγουμενο μηνα,και την συνεντευξη που ειχε δωσει ο CEO της εταιριας,οπου ειχε δηλωσει οτι δεν χρειαζεται να περασει απο τουσ οργανισμους,γιατι δεν θεωρειται φαρμακο...ακομα ειχε πει οτι στοχοσ της θεραπειασ ειναι εκτοσ απ το regrowth,να αλλαξει τη δομη στις τριχεσ οπου δεν εχουν πεσει ακομα,ετσι ωστε να σταμτησει η περαιταιρω τριχοπτωση.αρα δεν υπαρχει λογοσ να το εγκαταλειψουν,ανδεν δουν regrowth,γιατι ακομα και την συνεχεια τησ τριχοπτωσης να σταματαει,θα ειναι τεραστιο βημα.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

SHOOTER

Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

xaris12 είπε:
http://www.replicel.com/biotuesday-blog-post-featuring-replicel-life-sciences-inc/
Αναφερουν οτι σε σε ολεσ τισ περιπτωσεις στα ποντικια,καταφεραν να ανεβασουν την πυκνοτητα κατα 50%.
Παντως τα αλλαζουν λιγο απο τον προηγουμενο μηνα,και την συνεντευξη που ειχε δωσει ο CEO της εταιριας,οπου ειχε δηλωσει οτι δεν χρειαζεται να περασει απο τουσ οργανισμους,γιατι δεν θεωρειται φαρμακο...ακομα ειχε πει οτι στοχοσ της θεραπειασ ειναι εκτοσ απ το regrowth,να αλλαξει τη δομη στις τριχεσ οπου δεν εχουν πεσει ακομα,ετσι ωστε να σταμτησει η περαιταιρω τριχοπτωση.αρα δεν υπαρχει λογοσ να το εγκαταλειψουν,ανδεν δουν regrowth,γιατι ακομα και την συνεχεια τησ τριχοπτωσης να σταματαει,θα ειναι τεραστιο βημα.....

Άντε να δούμε...
 

kos1987

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

xaris12 είπε:
ειχε δηλωσει οτι δεν χρειαζεται να περασει απο τουσ οργανισμους,γιατι δεν θεωρειται φαρμακο...ακομα ειχε πει οτι στοχοσ της θεραπειασ ειναι εκτοσ απ το regrowth,να αλλαξει τη δομη στις τριχεσ οπου δεν εχουν πεσει ακομα,ετσι ωστε να σταμτησει η περαιταιρω τριχοπτωση


“In our animal studies, we’ve been successful 100% of the time in generating new hair growth and creating increased density. Certainly, we expect to see hair growth [in human testing] but we don’t know what it will be. What I want to see is enough that lets me do the Phase II dosing trial. That’s the evolution of the science. If we can do that, we will probably attract some attention from Big Pharma next year.”

Δλδη μπαινουν στους οργ.πιστοποιησης με σκοπο να πουλησουν σε καποια μεγαλη φαρμακευτικη την πατεντα.Λογικο μου ακουγεται...
 

MANKAR

Active Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

ευχαριστα νεα αλλα να δουμαι και ποτε 8α γινουν και σε πραξη!!!!
 

xaris12

Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Συμπληρωματικη συνεντευξη του CEO της Replicel
http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=6576.
 

sito

Active Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Πάντως ο κυριος ερευνητης της ρεπλισελ ο Ρολφ Χοφμαν εχει αρκετες δημοσιευσεις στο ScienceDirect σχετικα με αλοπεκια (απο το 1996 κιολας).

Καλο αυτο...
 

kos1987

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Το ποσο γρηγορα θα βγει τετοιου ειδους οριστικη λυση, αν βγει ποτε, θα μπορουμε να το κρινουμε σε 4-5 μηνες.Ας μην προτρεχουμε και να δημιουργουμε αρνητικο ή υπεραισιοδοξο κλιμα
Παντως βλεποντας βιντεο οπως αυτο http://www.youtube.com/watch?v=x38JSm2M4Hg μαλλον υπαρχουν ελπιδες...
Προς το παρον ειναι ενας καραφλας που η ζωη του αλλαξε λογω της πρωτοποριακης μεθοδου.Τωρα αν αλλαξει και δευτερη φορα λογω μαλλιων...
 

xaris12

Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη του Χοφμαν,του κυρίου ερευνητή της εταιρείας.και με έγχρωμες φωτό απο το αποτέλεσμα τησ μεθοδου στο αυτί του ποντικου......
http://www.replicel.com/wp-content/uploads/Equities_2011-11-22.pdf.
 
Μπλουζα