replicel - νομιζω καλα νεα

sito

Active Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Georgex6 είπε:
RepliCel Injects Final Patient with Hair Follicle Cells in its First-In-Man Clinical Trial TS001-2009
September 7, 2011
http://www.replicel.com/replicel-injects-final-patient-with-hair-follicle-cells-in-its-first-in-man-clinical-trial-ts001-2009/
αποτι φενεται σημερα τελειωσε η δοκιμη στα 19 αυτα ατομα και περιμενουμε τωρα ενα 6μηνο για να δουμε αποτελεσματα και παρενεργειες..

Στην Γεωργια κανουν τις κλνικες δοκιμες...

:chinscratch αυτο μαλλον καλο ειναι... γιατι μαλλον θελουν να αποφυγουν τα γραφειοκρατικα κολληματα...

περιμενουμε εξελιξεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Maria είπε:
http://www.replicel.com/replicel-life-sciences-president-and-ceo-david-hall-interviewed-on-the-bald-truth/

Είναι η συνέντευξη εκπροσώπου της Replicel στον Spencer Kobren, για όποιον θέλει να ενημερωθεί

Σαν λογικη φαινεται σωστη ειδικα αν κοιταξετε το γραφημα που παρουσιαζει τις φασεις της τριχογεννεσης.
 

Maria

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Ο κύριος που μίλησε τα είπε ωραία, χωρίς σάλτσες. Νομίζω ότι στη replicel έχουν εμπιστοσύνη στον εαυτό τους κι ότι πάνε καλά.
Αξίζει να ακούσετε τη συνέντευξη.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

λένε για το 2015 σε 4 χρονάκια για να δούμε. εγώ προσωπικά τα έχω παρατήσει παιδιά, όλο καινούρια πράγματα βγαίνουν και τίποτα δεν γίνεται.
 

Maria

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

πρόσφατα μίλησα με δερματολόγο και μου είπε ότι η λύση με την κλωνοπίηση θα αργήσει πολύ, διότι για να βγει στο εμπόριο κάτι τέτοιο πρέπει να δοκιμαστεί σε χιλιάδες κόσμο. Προς το παρόν η replicel για παράδειγμα, έχει κάνει ενέσεις σε καμια 10ριά άτομα και h histogen σε καμιά 20ριά αν δεν κάνω λάθος. Μου είπε ότι όλοι για χρηματοδότες ψάχνουν κι ότι αργεί πολύ η έρευνα σε αυτό το τομέα... Ο κόσμος φοβάται να συμμετάσχει ως πειραματόζωο σε τέτοιες έρευνες γιατί ίσως μεν βγάλει μαλλιά αλλά ίσως βγάλει και κανέναν όγκο.. Πώς θα βρουν λοιπόν τους χιλιάδες εθελοντές για τα πειράματα;

Απογοητεύτηκα, δεν πιστεύω ότι θα προλάβουμε κάποια μόνιμη θεραπεία στη ζωή μας. Ή αν βγει,θα είμαστε γέροι και δε θα ασχολούμαστε με τα μαλλιά...
 

kos1987

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Maria είπε:
πρόσφατα μίλησα με δερματολόγο και μου είπε ότι η λύση με την κλωνοπίηση θα αργήσει πολύ, διότι για να βγει στο εμπόριο κάτι τέτοιο πρέπει να δοκιμαστεί σε χιλιάδες κόσμο. Προς το παρόν η replicel για παράδειγμα, έχει κάνει ενέσεις σε καμια 10ριά άτομα και h histogen σε καμιά 20ριά αν δεν κάνω λάθος. Μου είπε ότι όλοι για χρηματοδότες ψάχνουν κι ότι αργεί πολύ η έρευνα σε αυτό το τομέα... Ο κόσμος φοβάται να συμμετάσχει ως πειραματόζωο σε τέτοιες έρευνες γιατί ίσως μεν βγάλει μαλλιά αλλά ίσως βγάλει και κανέναν όγκο.. Πώς θα βρουν λοιπόν τους χιλιάδες εθελοντές για τα πειράματα;

Απογοητεύτηκα, δεν πιστεύω ότι θα προλάβουμε κάποια μόνιμη θεραπεία στη ζωή μας. Ή αν βγει,θα είμαστε γέροι και δε θα ασχολούμαστε με τα μαλλιά...

Μιας και μιλας για χρηματοδοτες http://www.berkleyresources.com/s/RepliCel.asp Η ερευνα τρεχει αρκετα γρηγορα τωρα για τις δοκιμες που λες θα εκτιμηθουν το πρωτο τετραμηνο του 12 και βλεπουμε.Αντιστοιχες τεχνικες εχουν γινει δοκιμαστικα για πραγματικες αρρωστιες οπως hiv με εκπληκτικα αποτελεσματα.Το γεγονος οτι υπαρχουν τουλαχιστον 3 εταιριες που ασχολουνται με την παραπανω μεθοδο ισως επιταχυνει τη οριστικη θεραπεια, αλλα πριν το 2016 το κοβω λιγο χλωμο. :down
Σημ: Η replicel δεν χρειαζεται να ακολουθησει το πρωτοκολλο του fda με τις 3 φασεις...
 

xaris12

Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Αρα αφου δεν χρειαζεται να περασει τις φασεις του FDA,αν τον μαρτιο ανακοινωσουν πως εχουν αποτελεσματα(και δεν μπορω να πιστεψω πωσ μπηκαν στην διαδικασια των δοκιμων χωρισ να εχουν σοβαρες ενδοιξεις για την αποτελεσματικοτητα της θεραπειασ...)στο επομενο διαστημα θα πρεπει να καθορισουν τισ δοσολογιες,και αν σε αυτο διαστημα(λογικα 2 χρονια) δεν σκασει καμια χοντρη παρενεργεια,θα προσπαθησουν να βγουν στην αγορα πρωτοι.Οπου πρωτοι σημαινει και τρελο χαρτι......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xaris12

Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Δεν μπορεις να κανεισ κατι αλλο απο το να εισαι αισιοδοξος..(και μονο αυτο,καμια φορα βοηθαει..)οσο για την replicel,απλα θεωρω πως ΑΝ οντως βρουνε κατι,θα προσπαθησουν να βγουν οσο πιο γρηγορα στην αγορα,γιατι σαν πρωτοι θα παρουν και ολη την πιτα μονοι τουσ,μεχρι να βγει και καποιοσ αλλος.και δεν θα το κανουν για μενα και για σενα,αλλα καθαρα για την τσεπη τους.Τωρα να σου πω την καθαρη μου αληθεια,περισσοτερο ελπιζω στην astressin-b,παρα στην replicel.
 

kos1987

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Το ξερετε οτι η replicel ηδη εχει κανει δοκιμες σε ποντικια και αναφερουν αποτελεσματικοτητα 50%.Τωρα ακριβως τι εννοουν δεν ξερω. :chinscratch Παντως εαν εχουν αποδοση 20% σε αυτους που εκαναν δοκιμες τον Αυγουστο τοτε η λυση δεν θα αργησει παρα πολυ....ελπιζω
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Παραμυθια και παλι παραμυθια...ολα αυτα ειναι στημενα για να δινουν ελπιδες οτι κατι κατι καλο θα σκασει αλλα μεχρι τοτε πρεπει να διατηρησουμε αυτα που ηδη εχουμε με φυσικα τι αλλο;;; propecia kai minox με την προφαση πως αυτες οι θεραπειες δεν απευθυνονται σε μεγαλα norwood....τυχαιο ;;;;δεν νομιζω...οποτε merck μην ανησυχεις εμεις θα σε ταιζουμε σαν ζωα για πολλα χρονια ακομα...εγω ηδη 10..και τον εχω πλεον μονο για κατουρημα..πως σας φαινεται;;;οχι και τοσο αισιοδοξο εεεε;;;
 

kos1987

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Για ποσο ακομα πιστευεις οτι η μερκ θα τα κονομαει χοντρα χοντρα?Και τα ζωα καποια στιγμη ξυπνουν...Τον Μαρτιο που θα γινει και η επισημη ανακοινωση απο την replicel αναμενω την επιβεβαιωση σου.Αληθεια βαζεις τα μαλλια πιο πανω απο το πουλι σου?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Yπαρχει καποιος που υποστηριζει οτι κανει hair multiplication, υποσχεται 90% donor regeneration, υπαρχει ενα τρελο debate γιαυτον και για τη τεχνικη που προσφερει στα ξενα φορουμς , αυτος παντως ανελαβε τον Wesley Sneijder

η τιμες του ειναι για 1400-1600 grafts 8,800 Euros.

http://www.hasci.com/homepage.aspx
 

xaris12

Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Hairlosscursed μιλαμε για 2 φαρμακα,απο τα οποια το ενα εχει κυκλοφορει 30 χρονια και το αλλο 20...ποσο ακομα θα μεινουμε σε αυτα??ελεοσ... furious3 κοντοζυγωνει η ωρα τους......
Εκτοσ και αν πιστευεισ οτι απο τις
ADERANS
REPLICEL
HISTOGEN
FOLLICA
ή απο τα τοπικα RU85541,CBO301,ASC-J9
ή ακομα και απο την αστρεσινη,η την τεχνικη του gho δεν θα δουλεψει τιποτα,η εστω οτι δεν θα δωσει τα ιδια αποτελεσματα με αυτα της φιναστεριδησ,με λιγοτερα sides....Και δεν μπορω να πιστεψω πωσ ολοι αυτoi δουλευουν για την merc,γιατι μετα θα πρεπει να πιστεψω και τισ συνομοσιολογιεσ του Λιακοπουλου....ε,τωρα αμα δεν ''δουλεψει'' τιποτα απο τα παραπανω,τοτε τι να πω...???μαλλον θα εχεισ δικιο..
 

geo.

Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Georgex6 είπε:
Yπαρχει καποιος που υποστηριζει οτι κανει hair multiplication, υποσχεται 90% donor regeneration, υπαρχει ενα τρελο debate γιαυτον και για τη τεχνικη που προσφερει στα ξενα φορουμς , αυτος παντως ανελαβε τον Wesley Sneijder

η τιμες του ειναι για 1400-1600 grafts 8,800 Euros.

http://www.hasci.com/homepage.aspx

τα αποτελέσματα πάντως που έχει στις φωτογραφίες του είναι για γέλια. Μου θυμίζουν Ελληνικές κλινικές :down :down
 

kos1987

New Member
Απ: replicel - νομιζω καλα νεα

Τελικα η replicel λεει οτι θα περασει απο ολους τους οργανισμους πιστοποιησης οπως fda, Health Canada, European Medicines Agency.Τωρα για καλο ειναι αυτο :'( Λενε οτι δεν προκειται να συνεχισουν εαν δεν εχουν regrowth...
 
Μπλουζα