Red(panax) ginseng extract

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa πως την βλεπεις την λοσιον?
σημερα κοιτουσα με προσοχη τους κροταφους να δω τι γινεται,κοντευω τις 3 εβδομαδες,καααααααατι λιγο παει να γινει αλλα ειμαστε αρχη ακομα.
βαζω μια φορα την μερα και σκετο για τους 2 πρωτους μηνες ακομα,θελω να δω μονο του τι θα κανει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Σε μια εβδομάδα θα έχω σαφή οικονα.παντως την μινοξιδιλη δεν την φτάνει σε απόδοση. Είναι ξεκάθαρο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δυστυχως αποτυνχανει,σιγουρο αυτο και οχι υποθεσεις...
απο που το ξερω?
τα χνουδακια στους κροταφους μου εχουν εναν κυκλο 3 εβδομαδων,δηλαδη στις 3 εβδομαδες εχω τα μισα αποτελεσματα και στις 6 τα ολικα αποτελεσματα μιας λοσιον.μετα απο 10?12? λοσιον που εχω δοκιμασει το εχω δει.
ειναι καθ οδον το απομενο σκευασμα,δυστυχως ακριβουτσικο σχετικα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σημερινη φωτο...ακομα την συβεχιζω την λοσιον μεχρι να ερθει η επομενη.
κριμα γιατι ειναι φοβερο στο θεμα λαδιλα
17122331_1312708482101878_1024913239_o.jpg 17091345_1312708495435210_1264731177_o.jpg
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το ειχα χρησιμοποιησει πριν δυο χρονια για δυο μηνες , και αλλο ενα διμηνο μια φορα την εβδομαδα μετα απο ρολλερ 1.5 πριν 4 μηνες.
Δεν ειδα καμια διαφορα. Εχει πολυ αλκοολη.

Και γω δεν είδα τίποτα απολύτως,για δυο μηνες χρησης
νομιζω περα απο την μινοξιδιλη που εχει ενα στανταρ ποσοστο 90% επητυχια,ο καθε ενας βαδιζει μονος του.
ειμαι σιγουρος οτι αυτην η λοσιον θα δουλεψει σε αρκετους.
εγω απλα δεν εχω ανταποκριση στο ginseng.
 

Gibik

Active Member
Παιδιά αυτά το νήμα είναι για το Ginseng. Για να φτάσει να δημοσιευτεί εδώ, δύο μέλη επι 1 χρόνο και, ψάχνανε μελέτες, τις βρήκανε, κάνανε δοκιμές πάνω απο 6 μήνες όπως όριζαν οι μελέτες και στην δοσολογία που όριζαν οι μελέτες, ανταλάχτηκαν πάνω απο 1.500 emails για να προκύψει ασφαλές συμπέρασμα και να μπορεί να δημοσιετεί εδώ με ασφάλεια και σεβασμό προς τα άλλα μέλη.
Δοκιμάσανε το ginseng και είχε επιτυχία.
Αν θέλετε να βοηθήσετε, αυξήστε την δόση του Ginseng στη δοσολογία που λέει η μελέτη ή βρείτε Κorean red Ginseng που ήταν το αντικείμενο των μελετών. Εν καιρω θα δημοσιεύσω και άλλα σχόλια εφόσον είμαι ο μόνος χρήστης που το παίρνω 9-10 μήνες.
Μη χαλάτε το νήμα με τοπικά σκευάσματα, οι δοκιμές που εγιναν απο τα δύο μέλη ηταν σε χάπια.
Οι μελέτες δεν αναφέρουν τοπικό Ginsneng πουθενά, μόνο KRG ενέσιμο στο τριχωτό η πόσιμο σε χάπια.
Τώρα το serioxyl τι δουλεια έχει σε αυτό το νήμα?
Και τέλος εκφράζω την πάγια θέση μου ότι το πρόβλημα λύνεται εκ των έσω με βιταμίνες και ειδικά συμπληρώματα διατροφής όπως το Ginseng με ανάλογες τροποποποιήσεις και προσθήκες για τον κάθε χρήστη.
και όχι με τοπικά που μόνο επικουρικά μπορούν να προσφέρουν κάτι αν μπορούν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά αυτά το νήμα είναι για το Ginseng. Για να φτάσει να δημοσιευτεί εδώ, δύο μέλη επι 1 χρόνο και, ψάχνανε μελέτες, τις βρήκανε, κάνανε δοκιμές πάνω απο 6 μήνες όπως όριζαν οι μελέτες και στην δοσολογία που όριζαν οι μελέτες, ανταλάχτηκαν πάνω απο 1.500 emails για να προκύψει ασφαλές συμπέρασμα και να μπορεί να δημοσιετεί εδώ με ασφάλεια και σεβασμό προς τα άλλα μέλη.
Δοκιμάσανε το ginseng και είχε επιτυχία.
Αν θέλετε να βοηθήσετε, αυξήστε την δόση του Ginseng στη δοσολογία που λέει η μελέτη ή βρείτε Κorean red Ginseng που ήταν το αντικείμενο των μελετών. Εν καιρω όταν το κρίνω σκόπιμο θα δμοσιεύσω και άλλα σχόλια εφόσον είμαι ο μόνος χρήστης που το παίρνω 9-10 μήνες.
Μη χαλάτε το νήμα με τοπικά σκευάσματα, οι δοκιμές που εγιναν απο τα δύο μέλη ηταν σε χάπια.
Οι μελέτες δεν αναφέρουν τοπικό Ginsneng πουθενά, μόνο KRG ενέσιμο στο τριχωτό η πόσιμο σε χάπια.
Τώρα το serioxyl τι δουλεια έχει σε αυτό το νήμα?
Και τέλος εκφράζω την πάγια θέση μου ότι το πρόβλημα λύνεται εκ των έσω με βιταμίνες και ειδικά συμπληρώματα διατροφής όπως το Ginseng με ανάλογες τροποποποιήσεις και προσθήκες για τον κάθε χρήστη.
και όχι με τοπικά που μόνο επικουρικά μπορούν να προσφέρουν κάτι αν μπορούν.
εχεις δικιο,το βραδακι θα διαγραφουν ολα τα ασχετα μηνυματα
 

Dim10

Active Member
νομιζω περα απο την μινοξιδιλη που εχει ενα στανταρ ποσοστο 90% επητυχια,ο καθε ενας βαδιζει μονος του.
ειμαι σιγουρος οτι αυτην η λοσιον θα δουλεψει σε αρκετους.
εγω απλα δεν εχω ανταποκριση στο ginseng.
Ποια λοσιον το σιριοξυλ η το τζινσενκ;
 

tasos33

Well-Known Member
Gibik εγώ μετα απο τέσσερις μηνες χρήσης με μέσο ορο 2.5 χάπια την μέρα τι μονο που είδα ηταν σίγουρα πάχυνση της τρίχας σε όλο το κεφάλι.

Απο επανεκφυση δεν είδα κατι στο τετράμηνο, το τελευταιο 20hμερο εκανα μια διακοπη .

Η τριχόπτωση όσο το έπαιρνα ίσως να ηταν λίγο πιο αυξημένη σε σχεση με τα κανονικά μου,τώρα με την διακοπή έχω ελάχιστη,δεν μπορω να γνωρίζω αν συνέβη αυτό λόγω διακοπής η ηταν να την σταματήσει στο τετράμηνο,αυτό θα δειξει το επόμενο δεκαπενθήμερο,θα έχω μάλλον πιο ξεκάθαρη εικόνα γιαυτό.

Έχω σκοπό παλι να το ξεκίνησε κάνα δίμηνο ακόμα ώστε να το δοκιμασω για εξάμηνο..

Αν μπορείς κάνε ενα περιγραφικό review για το πως έχει δράσει σε εσένα στο εννιαμηνο χρησης


Ομολογώ ότι και εγώ όπως και ο Τάσος33 είχα περιέργεια για την λοσιόν Ginseng που βρήκες. Αυτό ήταν χρήσιμο πάντως. Το serioxyl ήταν άσχετο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ποιο σκευασμα χρησιμοποιειτε?
εγω αυτο εδω και κανεναν μηνα με ενα χαπι την ημερα
ffff.jpg ;ll.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gibik

Active Member
Gibik εγώ μετα απο τέσσερις μηνες χρήσης με μέσο ορο 2.5 χάπια την μέρα τι μονο που είδα ηταν σίγουρα πάχυνση της τρίχας σε όλο το κεφάλι.

Απο επανεκφυση δεν είδα κατι στο τετράμηνο, το τελευταιο 20hμερο εκανα μια διακοπη .

Η τριχόπτωση όσο το έπαιρνα ίσως να ηταν λίγο πιο αυξημένη σε σχεση με τα κανονικά μου,τώρα με την διακοπή έχω ελάχιστη,δεν μπορω να γνωρίζω αν συνέβη αυτό λόγω διακοπής η ηταν να την σταματήσει στο τετράμηνο,αυτό θα δειξει το επόμενο δεκαπενθήμερο,θα έχω μάλλον πιο ξεκάθαρη εικόνα γιαυτό.

Έχω σκοπό παλι να το ξεκίνησε κάνα δίμηνο ακόμα ώστε να το δοκιμασω για εξάμηνο..

Αν μπορείς κάνε ενα περιγραφικό review για το πως έχει δράσει σε εσένα στο εννιαμηνο χρησης
Τάσο,
Καταρχήν να ευχαριστήσω τον Έρεβο γιατί αυτός μου το πρότεινε, αυτός βρήκε τις πρώτες μελέτες και εγώ στη συνέχεια κατάφερα να βρω την δοσολογία στην Κορεάτικη μελέτη και σε άλλη μελέτη την εμπλοκή του στην βελτίωση κυκλοφορίας του αίματος.
Το Ginseng στη δοσολογία 3.000mlg/ημέρα το ξεκίνησα ενάμιση χρόνο περίπου μετά την έναρξη της ΑΓΑ μου, το οποίο έχει σημασία γιατί δεν πέρασαν χρόνια με τις ανάλογες συνέπειες.
Στο να το αρχίσω έπαιξε ρόλο οχι μόνο η ενίσχυση της τριχοφυίας και "καλύτερη απόδοσή" του ενδεχομένως, σε σχέση με τιν φίνα στις μελέτες που δημοσίευσε ο Έρεβος , αλλά και η βελτίωση της κυκλοφορίας του αίματος στον οργανισμό κάτι που για μένα είναι πάρα πολύ σημαντικό γιατί έχω δει ότι σε εμένα παίζει πολύ μεγάλο θετικό ρόλο στα μαλλιά.

Μετά από την έναρξη λήψης του στα 3.000mlg/ημέρα, 15 ημέρες μετά ξεκίνησε μεγάλη επανέκφυση-πύκνωση στις περιοχές που είχαν αραιώσει στο hairline στο κέντρο του μετώπου και αργότερα μια μικρή επανέκφυση στους κροτάφους που είχαν αδειάσει. Η τριχόπτωση αυξήθηκε λίγο ναι, έβαζε παράλληλα τις τρίχες σε αναγενή φάση αλλά μετά απο λίγο καιρό αυτή η λίγο αυξημέμη τριχόπτωση σταμάτησε. Δεν υπήρχε shedding κατηγορηματικά. Στα μαλλιά επίσης επίσης υπήρχε πάχυνση της τρίχας όπως και σε εσένα.

Μετά άρχισε το καλοκαίρι πέρσυ όπου σε συνδιασμό με τον ήλιο και την ζέστη το Ginseng μου έκανε πονοκεφάλους λόγω της βελτίωσης αιμάτωσης που κάνει οπότε αναγκάστηκα να μειώσω δόση στο μισό, αναγκάστηκα να το παίρνω μόνο απογεύματα. Η κατάσταση στα μαλλιά το καλοκαίρι έμεινε στάσιμη, η πάχυνση στις τρίχες παρέμεινε, δεν πέφτανε αλλά σταμάτησε και η περεταίρω πύκνωση. Εδώ να πω το συμπέρασμά μου σε σχέση με τις εποχιακές τριχοπτώσεις ότι συμβαίνουν λόγω των αυξομειώσεων της θερμοκρασίας. Η ζέστη βοηθά την κυκλοφορία του αίματος για αυτό υπάρχει τριχόπτωση την άνοιξη- καλοκαίρι τα μαλλιά πέφτουν για να μπουν σε αναγενή φάση και το φθινόπωρο ξαναπέφτουν πάλι γιατί πέφτει η θερμοκρασία και έτσι μειώνεται η καλή κυκλοφορία του αίματος με αποτέλεσμα να μπαίνουν σε καταγενή φάση ...

Μπαίνει φθινόπωρο, γλυτώνω την εποχιακή τριχόπτωση κανονικά λέμε λόγω Ginseng, (Το έχω ξανακαταφέρει αυτό), όσο πέφτει η θερμοκρασία αυξάνω δσοσολογία στα 3.000mlg ξαναρχίζει περεταίρω επανέκφυση-πύκνωση στο hairline αλλά όχι στους κροτάφους.

Στο σεξουαλικό θέμα με βοήθησε, μου βελτίωσε τις στύσεις αρκετά είμαι 46 χρονών τώρα, δεν είδα καμμία διαφορά στο σπέρμα αλλά πολύ αραιά και που είχα κάτι πόνους στους όρχεις μόλις το έπαιρνα.

Μπαίνει Δεκέμβριος - Γενάρης όπου είχα προβλήματα γενικώς και υπερένταση και πρόσεξα ότι το Ginseng μου έκανε τις υπερεντάσεις πολύ μεγαλύτερες, σε σημείο να το μειώσω για δύο μήνες και να το κόψω για 20ήμερο με αποτέλεσμα τα μαλλιά να ξαναπέφτουν, να λεπτύνουν κλπ. Δεν έπρεπε να το σταματήσω. Τώρα προσπαθώ να πάω στα 3.000mlg πάλι.

Σε όλο το διάστημα λήψης του η τριχόπτωση μου ήταν όπως ήταν σαν να μην παίρνω τίποτα η μειωμένη λίγο, θα ήθελα να μειώσει την τριχόπτωση και άλλο, να την πάει από 60 τρίχες σε 20. Δεν το έκανε όμως.

Συμπέρασμα είναι ότι έγινε ότι έλεγε η Κορεάτικη μελέτη στο θέμα πύκνωσης και πάχυνσης. Δεν γεμίζει τρίχες σε γυμνές περιοχές παρά μόνο λίγες αλλά πυκνώνει τις περιοχές που υπάρχουν αραιωμένα μαλλιά.

Δεν πήρα Korean Red Ginseng, πήρα απλό Korean Ginseng που σημαίνει ότι δεν είδαμε την δυναμική του Korean Red Ginseng που λογικά σκεπτόμενοι θα είχε ακόμα καλύτερα αποτελέσματα γιατί όλες οι μελέτες βασίστηκαν σε αυτό και όχι στο απλό.

Παράλληλα με Ginseng έπαιρνα βιταμίνη Β, βιταμίνη C, χαλκό κλπ.

Την υπερένταση που μου έκανε βρήκα τρόπο τελικά να την αποφύγω πάιρνοντας βιταμίνη Β ταυτόχρονα.
Οι πονοκέφαλοι του καλοκαιριού δεν αποφεύγονται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
δειτε λιγο και αυτο,αν ειναι αυτο που θελουμε?εχω παραγγειλει ενα αλλα δεν ξερω να το χρησιμοποιησω παραλληλα?
να περιμενω να τελειωσει αυτο που εχω?
s-l500.jpg
 

tasos33

Well-Known Member
Αν παίρνεις ηδη το korean και εχεις σχημαρισει καποια αποψη και εχεις στα χέρια σου το red να κανεις την μετάβαση,αν το απλό έχει δειξει οτι κάτι κανει λογικά τι red που χρησιμοποιήθηκε στην έρευνα θα δώσει παραπανω
δειτε λιγο και αυτο,αν ειναι αυτο που θελουμε?εχω παραγγειλει ενα αλλα δεν ξερω να το χρησιμοποιησω παραλληλα?
να περιμενω να τελειωσει αυτο που εχω?
Προβολή συνημμένου 14080
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αν παίρνεις ηδη το korean και εχεις σχημαρισει καποια αποψη και εχεις στα χέρια σου το red να κανεις την μετάβαση,αν το απλό έχει δειξει οτι κάτι κανει λογικά τι red που χρησιμοποιήθηκε στην έρευνα θα δώσει παραπανω
Ακομα δεν βλεπω κατι στο μαλλι αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.χρησιμοποιουσα και εναν μηνα πριν 1200mg της lamberts συν καποιο διαστημα με lamberts 2400mg.
Θα περιμενωνα τελειωσει αυτο που χρησιμοποιω και θα ξεκινησω το αλλο
 

tasos33

Well-Known Member
Είναι ευκολο να βρούμε red το ζητούμενο είναι να είναι καλής ποιότητας.
Προς το παρόν χρησιμοποιήσαμε το απλο korean της lamberts διότι είναι απο τις κορυφαίες εταιρείες και ως ενα βαθμο μπορούμε να είμαστε ήσυχοι.

Στο ιντερνετ βρήκα πολλά red σαφως πιο ακριβα απο το απλό αλλά το θέμα είναι αυτό που προαναφέρα....η ποιότητα.

Πιστεύω πως το red έχει να δώσει πολύ παραπανω


 
Μπλουζα