Raphael2012, fue, ευαγγελάτος, 2435 grafts, 14-15/10/2013

gkast

Active Member
Stripar είπε:
gkast είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
tropheus είπε:
Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα όταν ακολουθείς μικρές συνεδρίες καθώς :

1. Ο χρόνος μέσα στο χειρουργείο είναι πολύ μικρός.
2. Δεν πονάς ακόμα και αν ανήκεις σε αυτούς που αποβάλουν γρήγορα τη νάρκωση (εμένα με ταλαιπώρησε πολύ το θέμα)
3. Η ανάρρωση γίνεται πολύ γρήγορα.
4. Εύκολα αποκρίπτεις τα σημάδια.
5. Έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες για υψηλότερα ποσοστά φύτρωσης
6. Πιθανά λαθάκια (πχ. Κατεύθυνσης τριχών) διορθώνονται σε επόμενη επέμβαση.
7. Μειώνονται οι πιθανότητες για shock loss ειδικά όταν θέλεις πύκνωση ή είσαι περίπτωση διάχυτης αραίωσης.
8. Οι εταιρείες σε προσέχουν περισσότερο γιατί θέλουν και την επόμενη να πας να τους δώσεις τα ωραία σου λεφτουδάκια.
9. Η ομάδα που συμμετέχει ατην επέμβαση πιθανώς να μην κουραστεί πολύ στην επέμβαση (εκτός και αν έχει 2-3 χειρουργεία μαζί με εσένα) αλλά το θέμα της αποκλειστικότητας μπορείς να το διαπραγματευτείς.
10. Κάνεις μια συντηρητική διαχείρηση της δότριας καθώς η κατάρα της τριχόπτωσης αυνεχίζει να σε στοιχιώνει.
11. Δεν τους ακουμπάς όλο το χρήμα μπροστά και μετά τους κυνηγάς και κάνουν τους Κινέζους.
Συμφωνω φιλε Τροφεα απολυτα.Οχι ομως και καθε 1-2 χρονια να μπαινεις.Να μπορεις να κρατιεσαι για τουλαχιστον 3 χρονια.
Το καλύτερο που μπορείς να κάνει κανέις εαν θέλει λίγα και μοσχέυματα είναι μικρές συνεδρείες κάθε εβδομάδα ...
Το έχω ξανακουσει το θέμα είναι πως πρέπει να διαθέτεις χρόνο για κανα μήνα

@gkast τι εννοείς?
Δηλ. άν κάποιος θέλει 3000grafts πάει μια Δευτερα βάζει 750 την Τετάρτη άλλα 750 και την ερχόμενη Δευτέρα & Τρίτη άλλα τόσα?...Δέν το έχω κανακούσει , αλλά είναι ο.κ να υπάρχει τόση μικρή απόσταση απο την κάθε μτχ , δέν ξέρω άν κάνει καλό εκεί που ο οργανισμός αναρώνει απο την πρώτη μτχ , να κουμπώνεις δέυτερη...πάντως δέν είναι τόσο τρομερό & ακούγεται ενδιαφέρον , άν ειναι ο.κ
Μου το έχει προτείνει δερματολόγος που κ´ανει μετ/σεις .να παίρνουμε..κάθε εβδομάδα απο 800grafts
Και θα τα έπερνα απο την δότρια με μια τεχνική σαν σκαλοπάτι για να μην φαίνεται..
Τον έχω χρονια δερματολόγο και τον θεωρώ σοβαρό ...
Τώρα για να σε προλαβω στην ερώτηση .... Και γιατι δεν πας σε αυτον εφόσον είναι σοβαρος
Ειναι οτι στο ιατρειο του βλέπω μόνο γκόμενες και όχι άνδρες να κάνουν μετα/ση
Μπορεί στην θεωρία να είναι καλός και γνώστης περι μεταμόσχευσης το θέμα ειναι τα αποτελέσματα .. Και οτι δεν έχει φωτογραφικό υλικό που είναι ελάχιστο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

raphael2012

Member
Με την συμπλήρωση ενός χρόνου τον Οκτώβριο και με την ευκαιρία της δεύτερης μεταμόσχευσης που έκανα πριν από λίγες μέρες (για την οποία θ'ανοίξω καινούριο νήμα), παραθέτω εδώ τις φωτογραφίες του δωδεκαμήνου (Οκτώβριος 2014) καθώς και μια τελική αξιολόγηση. Όπως και στην προηγούμενη σχετική ανάρτηση, βάζω μαζί και τις αρχικές φωτογραφίες (πριν την μεταμόσχευση) για εύκολη σύγκριση. Θα ανεβάσω και δικές μου φωτογραφίες σε επόμενο μήνυμα, μιας και το σύστημα έχει όριο τα δέκα attached αρχεία ανά μήνυμα.

Όσον αφορά στα αποτελέσματα, ισχύει ότι είχαμε συζητήσει και στο οκτάμηνο (δεν άλλαξε κάτι από τότε). Θεωρώ πως ο κ. Ευαγγελάτος έκανε πολύ καλή δουλειά (γι'αυτό και τον εμπιστεύτηκα και για την συνέχεια). Έδωσε καλό, φυσικό αποτέλεσμα, γέμισαν οι κρόταφοι, πολύ καλή hairline που είναι και το δυνατό σήμειο σε σχέση με πριν, αλλά με κάποια κενά στο κέντρο που μάλλον προέκυψαν από shock loss στα προϋπάρχοντα μαλλάκια. Τα κενά αυτά ξεκινάμε να καλύψουμε με την δεύτερη μεταμόσχευση αλλά και να βελτιώσουμε την ολική πυκνότητα (λεπτομέρειες στο καινούριο νήμα).

Γενικά, είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα της πρώτης μεταμόσχευσης, ιδίως βλέποντας παλιότερες φωτογραφίες μου. Δεν είμαι ακόμα στην φάση που θα ήθελα να είμαι (όπως τα περισσότερα παιδιά που ξεκινούν μεταμοσχεύσεις τελικά), αλλά εδώ είμαστε και συνεχίζουμε :).
 

Συνημμένα

  • deDTRbP.jpg
    deDTRbP.jpg
    144.3 KB · Προβολές: 887
  • Kw3CXyW.jpg].jpg
    Kw3CXyW.jpg].jpg
    128.4 KB · Προβολές: 854
  • lSQDOuo.jpg
    lSQDOuo.jpg
    90.8 KB · Προβολές: 880
  • ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (5).JPG
    ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (5).JPG
    930.3 KB · Προβολές: 926
  • ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (6).JPG
    ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (6).JPG
    697.9 KB · Προβολές: 931
  • ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (7).JPG
    ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (7).JPG
    777.9 KB · Προβολές: 902
  • ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (8).JPG
    ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (8).JPG
    907.1 KB · Προβολές: 881
  • ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (9).JPG
    ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (9).JPG
    712.2 KB · Προβολές: 939
  • ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (10).JPG
    ΕΑ 12 ΜΗΝΟΥ (10).JPG
    910.5 KB · Προβολές: 940

raphael2012

Member
Δεύτερο μήνυμα με δικές μου φωτογραφίες (Οκτώβριος 2014).
 

Συνημμένα

  • IMG_5757.JPG
    IMG_5757.JPG
    138.6 KB · Προβολές: 912
  • IMG_5758.JPG
    IMG_5758.JPG
    132.4 KB · Προβολές: 925
  • IMG_5759.JPG
    IMG_5759.JPG
    139.6 KB · Προβολές: 898

tropheus

Well-Known Member
Πολύ ωραίο και φυσικό αποτέλεσμα. Πολύ κατατοπιστικές και καθαρές οι φωτογραφίες. Μπράβο.

Περιμένουμε και το νέο νήμα με λεπτομέριες από τη δεύτερη επέμβαση.
Και πάλι ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ raphael2012 !!!
 

sven

Active Member
Αφού θα κανεις και την δεύτερη πάλι εκεί τότε είσαι πράγματικά ικανοποιημένος, ευχαριστούμε για τις πληροφορίες σου και καλή επιτυχία στην δεύτερη μμ σου :) περιμένουμε νεα σου.
 

Flosk

Well-Known Member
Raphael μπράβο ρε φίλε, όντως πολύ καλό και φυσικό το αποτέλεσμα . Κρίμα για το κενακι που εμεινε αλλα αυτό θα το καταλάβαινες μονο εσύ έτσι και αλλιως..Ελπίζω με τη δεύτερη να είσαι κομπλέ. Καλά κουραγια και καλά αποτελέσματα στη 2η..
 

traccas

Active Member
Μπράβο ρε φίλε. Πολύ καλό το αποτέλεσμα και φυσικό. Άντε να βλέπουμε καλά αποτελέσματα και από Ελλάδα και να μη χρειάζεται να ξενιτευόμαστε. Καλή επιτυχία και στη δεύτερη.
 

traccas

Active Member
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Traccas, καλή επιτυχία και στην δική σου φίλε μου, φαίνεται πολύ καλή.

Μόλις ανέβασα το νήμα της δεύτερης:

http://www.hairlossgr.com/threads/Δεύτερη-μεταμόσχευση-1058-grafts-fue-29-11-2014-στην-dhi-ευαγγελάτος.9845/

Θα τα λέμε εκεί!
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου κι εσένα. Τα λέμε πλέον στο νέο νήμα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα