Qeorqe, FUE, 2329g, 17/12/2020

vagosx

Well-Known Member
Cvial εχεις δει κάποιον στην Ελλάδα που κάνει ακριβή μέτρηση περιοχών επεμβασης, ακριβή μέτρηση δοτριας, στρατηγικό πλάνο σχεδιασμού με εμβαδόμέτρηση και αναλυτικο υπολογισμό των μελλοντικών προς κάλυψη περιοχών, πάχος τριχών, CV, κλπ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Όπως λέει και ο Γεωργίου speaking: «κρίνουμε με αυτά που βλέπουμε στο γήπεδο μέχρι στιγμής».
Ναι
Αλλα ο Γεωργίου εχει πέσει έξω άπειρες φορές .
Μακάρι να ειχε πέσει μεσα σε όλες .
Θα είχα παρει πολλα πρωταθληματα .
;)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
George
Είναι κλάσεις ανώτερος όχι σε αποτελέσματα γιατί δεν τα έχουμε δει ακόμα ολοκληρωμένα,αλλά στη γενική προσέγγιση των περιστατικών.
Και μόνο το μοντέλο που ακολουθεί δηλαδή ότι στα κάνει αυτός σχεδόν όλα,αυτό είναι το σημαντικότερο.
Τι άλλο θέλεις?


το σημαντικότερο είναι το 1€ το graft.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial εχεις δει κάποιον στην Ελλάδα που κάνει ακριβή μέτρηση περιοχών επεμβασης, ακριβή μέτρηση δοτριας, στρατηγικό πλάνο σχεδιασμού με εμβαδόμέτρηση και αναλυτικο υπολογισμό των μελλοντικών προς κάλυψη περιοχών, πάχος τριχών, CV, κλπ;

Κανέναν, το έγραψα εξάλλου.
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Cvial εχεις δει κάποιον στην Ελλάδα που κάνει ακριβή μέτρηση περιοχών επεμβασης, ακριβή μέτρηση δοτριας, στρατηγικό πλάνο σχεδιασμού με εμβαδόμέτρηση και αναλυτικο υπολογισμό των μελλοντικών προς κάλυψη περιοχών, πάχος τριχών, CV, κλπ;
Φιλε vago, τι ρωτας και εσυ!!!

Μαλλον σαν ποντιακο ανεκδοτο ακουγεται να υπαρχει ελληνας γιατρος με τετοιο αρτιο και μακροπροθεσμο πλανο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι
Αλλα ο Γεωργίου εχει πέσει έξω άπειρες φορές .
Μακάρι να ειχε πέσει μεσα σε όλες .
Θα είχα παρει πολλα πρωταθληματα .
;)

Στις προβλέψεις ναι, στην ανάλυση του αγώνα όχι συνήθως είναι πολύ εύστοχος.
 

Georgie

Well-Known Member
George
Είναι κλάσεις ανώτερος όχι σε αποτελέσματα γιατί δεν τα έχουμε δει ακόμα ολοκληρωμένα,αλλά στη γενική προσέγγιση των περιστατικών.
Και μόνο το μοντέλο που ακολουθεί δηλαδή ότι στα κάνει αυτός σχεδόν όλα,αυτό είναι το σημαντικότερο.
Τι άλλο θέλεις?
Θελω να δω αποτέλεσμα φίλε μου, όπως και εσυ .
Φυσικά και εύχομαι να ειναι ο καλύτερος .
Και καλός τύπος ακούγεται , και καλός γιατρός ( βάση σχολιασμού απο περιστατικα)
Και λογικές τιμες .
Όμως ακομα δεν εχουμε δείγμα για να εξισώνουμε .
Μακάρι να εχει όλα τα prons της advanced και μακάρι να μην εχει ουτε ενα cons .
Αναμένουμε .
 

Dob31

Active Member
Στην περιπτωση του φιλου θα ειχε νοημα μονο η φινα και οχι η μινο(γνωμη μου). Απο κει και μετα επειδη εχω επισκεφθει και εγω τον γιατρο για να τον ρωτησω για την φινα οντως αποφευγει να την χορηγησει. Με τα πολλα μου προτεινε το σκευασμα της fagron. Το θεμα ειναι οτι και 10 διαφορετικους γιατρους να ρωτησεις μπορει να παρεις και 10 διαφορετικες αποψεις. Απο τη στιγμη που ειναι ενα εγκεκριμενο φαρμακο με τοσο μικρο ποσοστο παρενεργειων και αναστρεψιμες κιολας πιστευω οτι δεν ειναι και τοσο απαγορευτικη η δοκιμη του. Δοκιμαζεις και εαν δεν εχεις παρενεργειες συνεχιζεις, εαν εχεις το κοβεις και επανερχεσαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Θα είχα παρει πολλα πρωταθληματα
Ωπα...εκτος απο Ρειντζερς ποια αλλη ομαδα υποστηριζεις, φιλε Γιωργο;

Ή μηπως εννοεις οτι ο Γεωργιου εχει προβλεψει την τελευταια δεκαετια πως η Ρειντζερς θα παρουν πρωταθληματα;

ΥΓ Περασμενα μεγαλεια...να τα διηγησε και να κλαις. Μια ολοκληρη δεκαετια τωρα η ενδοξη ομαδα σου, φιλε Γιωργο, οδευει απο το κακο στο χειροτερο...και δε φαινεται φως στο τουνελ!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θελω να δω αποτέλεσμα φίλε μου, όπως και εσυ .
Φυσικά και εύχομαι να ειναι ο καλύτερος .
Και καλός τύπος ακούγεται , και καλός γιατρός ( βάση σχολιασμού απο περιστατικα)
Και λογικές τιμες .
Όμως ακομα δεν εχουμε δείγμα για να εξισώνουμε .
Μακάρι να εχει όλα τα prons της advanced και μακάρι να μην εχει ουτε ενα cons .
Αναμένουμε .

Επειδή έχουμε την τάση να αποθεώνουμε ή να καταδικάζουμε γρήγορα, αυτό που είναι σαφές για τον Τυρκάλα είναι η πολύ καλή τιμή του για γιατρό που τα κάνει όλα. Από εκεί και πέρα θα ήθελα περισσότερη στοιχεία μμ (απο την κλινική ή τα μέλη), δηλαδή motorized(?), εργαλεία εξαγωγής, καλές φώτο από την επέμβαση (και κοντινες), στατιστικά. Στο τελευταίο περιστατικό με την δότρια μας μπέρδεψε με το παράθυρο, στην λήπτρια δείχνει να πηγαίνει με session (αντί ενός πιο customized πλάνου ανά περίπτωση) δηλαδή πολιτικές που παραπέμπουν στις άλλες Ελληνικές κλινικές.

Σαφώς μέχρι στιγμής έχει δώσει καλά δείγματα φύτρωσης (με μικρό δείγμα όμως μελών) αλλά και η AHC τα πάει εξαιρετικά σε αυτό τον τομέα όπως και ο Αναστασάκης. Αυτά είναι τα πραγματικά δεδομένα μέχρι στιγμής.
 

m3e36

Well-Known Member
Θα μπορουσα να κανω μια ερωτηση μιας και αναφερομαστε στον κυριο τυρκαλα?
Επειδη ειχα κλεισει κι εγω τελος οκτωμβριου να κανω επεμβαση στον γιατρο αυτο αλλα λογω οικονομικων ζημιων απο τον ιανο (πλημμυρα στην Καρδίτσα) βγηκα εκτος προϋπολογισμού την ακυρωσα τελευταια στιγμη.
Εκανε ομως ο φιλος μου μεταμοσχευση (πριν λιγες μερες εκλεισε μηνα -4000grafts) με τον οποιο ειχαμε επισκεφθεί μαζι τον κυριο τυρκαλα το Σεπτέμβριο.
Επειδη ο φιλος μου δεν ασχολειται με το forum και γενικά δεν τα παει καλά με την τεχνολογία το ερώτημά μου είναι:
Επιτρέπεται εγω να κανω παρουσίαση εδω το περιστατικό του η παραβαινει τους κανόνες του forum?
 

Georgie

Well-Known Member
Ωπα...εκτος απο Ρειντζερς ποια αλλη ομαδα υποστηριζεις, φιλε Γιωργο;

Ή μηπως εννοεις οτι ο Γεωργιου εχει προβλεψει την τελευταια δεκαετια πως η Ρειντζερς θα παρουν πρωταθληματα;

ΥΓ Περασμενα μεγαλεια...να τα διηγησε και να κλαις. Μια ολοκληρη δεκαετια τωρα η ενδοξη ομαδα σου, φιλε Γιωργο, οδευει απο το κακο στο χειροτερο...και δε φαινεται φως στο τουνελ!
Αλήθειες λες φίλε μου .
Άστο
Ευτυχώς με τα restrictions για τον Covid έχω πολύ καιρό να πάω στο loftus road.
Οι άλλες ομάδες μου είναι ΑΕΚ , Απόλλων Σμύρνης και Real Sociedad
 

aeratos28

Just aeratos
Κάνε εσύ την παρουσίαση..δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Θα μπορουσα να κανω μια ερωτηση μιας και αναφερομαστε στον κυριο τυρκαλα?
Επειδη ειχα κλεισει κι εγω τελος οκτωμβριου να κανω επεμβαση στον γιατρο αυτο αλλα λογω οικονομικων ζημιων απο τον ιανο (πλημμυρα στην Καρδίτσα) βγηκα εκτος προϋπολογισμού την ακυρωσα τελευταια στιγμη.
Εκανε ομως ο φιλος μου μεταμοσχευση (πριν λιγες μερες εκλεισε μηνα -4000grafts) με τον οποιο ειχαμε επισκεφθεί μαζι τον κυριο τυρκαλα το Σεπτέμβριο.
Επειδη ο φιλος μου δεν ασχολειται με το forum και γενικά δεν τα παει καλά με την τεχνολογία το ερώτημά μου είναι:
Επιτρέπεται εγω να κανω παρουσίαση εδω το περιστατικό του η παραβαινει τους κανόνες του forum?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Και εσυ, φιλε Γιωργο, σταματα να υπερασπιζεσαι με "νυχια και με δοντια" τον γιατρο...εκτιθεσαι. Απο τη μια κατηγορεις αλλους που ΚΑΚΩΣ υποστηριζουν τυφλα γιατρους και απο την αλλη γινεσαι "βασιλικοτερος του βασιλεως".

Τι σημαινει οτι ο γιατρος ειναι μαχιμος; Αυτο σημαινει οτι εχει το αλαθητο του παπα; Οταν αμφισβητει επιστημονικα πορισματα, οταν αμφισβητει εκατομμυρια χρηστες παγκοσμιως, οταν στηριζεται στη γνωμη του μπατζανακη του ξαδερφου του θειου του Θρασυβουλου, αυτο τον κανει αξιοπιστο;
με βλεπεις σε καθε ποστ καποιου να πεταγομαι να πω κατι σε καποιον που ειναι χρηστης φινας και να λεει οτι την στηριζει?ποσες φορες εχω πει κατι για την φινα? 2 3 φορες ετσι διασπαρτα?εσυ απο την αλλη οποιοσδηποτε...μα οποιοσδηποτε πει οτι εχει παρενεργειες και οτι δεν συμφωνει προσπαθεις να τον βγαλεις τρελο....ε δεν ειναι τρελος! ειναι θυμα...επισης οποιοσδηποε ειναι διστακτικος επισης προσπαθεις να τον πεισεις δινοντας συμβουλες και παιζοντας με την υγεια των αλλων ομως...δεν υπαρχει ουτε ενα ποστ που να μην πεταχτεις και να πεις για την φινα..ουτε ενα..κανενας αλλος δεν το κανει τοσο φανατικα...και για να τελειωνουμε....οσο λες εσυ οτι υπαρχουν κατα φαντασιαν ασθενεις αλλο τοσο λεω εγω οτι οι χρονιοι χρηστες δεν ειναι κατα φαντασιαν ασθενεις και απλα στο ονομα της τριχας κοροιδευουν και τον εαυτο τους τον ιδιο κυριως οχι εμας...φυσικα ολα θα τα βρουν μπροστα τους και τοτε κανεις μας δεν θα ναι εκει.....ζησε με αυτο....υπαρχει και η αλλη πλευρα και φυσικα δεν ειναι το αστειο 2%.......υπαρχεικαι η αλλη αποψη και γεγονοτα που οσο και να φωναζεις δεν αλλαζει.....
υγ: οσο αφορα την θερμη υποστηριξη μου για τον γιατρο.....οκ πειτε με φανατικο δεν θιγομαι...ο εχετε κανει πολλες φορες στο παρελθον και τα μαζευατε μετα καποιοι απο σας...απλα το ιδιο θα γινει τωρα....μπορει αν πιστεω σε κατι να το πιστευω με παθος αλλα δεν το κανω πριν σιγουρευτω....το οτι δεν τα λεω ολα εδω μεσα δεν σημαινει οτι τοσα ξερω τοσα λεω....η αποψη μου για τον γιατρο θα ειναι απολυτα συμφωνη στα αυτια σας πριν φυγει το 2021
υγ: και για το μανε με βλεπεις ακομα πιο πολυ κολλημενο και τρελαμενο αλλα δεν το σχολιαζεις.....αυτο πρπει να σου λεει κατι για το στυλ μου....διαβαζουν και πιο νεα μελη και βλεποντας αυτα θα λενε "καλα αυτος τα παιρνει απο τον γιατρο να ψωνιζει πελατες τα παιρνει και απο εταιρεια τοπικ?"
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Δυστυχώς Γεώργιε FUE only άνευ φίνας είναι ρωσική ρουλέτα. Τα έχουμε ξαναπεί χιλιάδες φορές. Εδώ παίζεται όλη η μπιζνα της FUE δεν περιμένω από κανένα γιατρό να μου πει το αντίθετο



Που την είδες την μπροστινή ζώνη. Εδώ μιλάμε για ζώνη Α και Β μαζί, πιθανώς και λίγο από C, περιοχή που ξεπερνά τα 80cm2 και περιλαμβάνει το forelock. Να μιλάγαμε για hairline και Α θα το καταλάβαινα.
η λυση για το κεφαλι ειναι μια....παιρνει μερικες ωρες...ειναι ανοδυνη... δεν εξαρτιεσαι για μια ζωη με κατι και λυνεις οριστικα το προβλημα σου....δεν το αναστελλεις μερι να συμβει το αναποφευκτο ουτε βασανιζεσαι και να ταλαιπωρησε για μια ζωη....λεγεται μεταμοσχευση και την ξερετε πολυ καλυτερα απο μενα.....ειτε εισαι μικρο nw ειτε μεγαλο το προβλημα σου το λυνει με 1?2? αντε 3 επισκεψεις μεσα σε καποια χρονια αν κανεις σωστες επιλογες και φιλακια....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
η λυση για το κεφαλι ειναι μια....παιρνει μερικες ωρες...ειναι ανοδυνη... δεν εξαρτιεσαι για μια ζωη με κατι και λυνεις οριστικα το προβλημα σου....δεν το αναστελλεις μερι να συμβει το αναποφευκτο ουτε βασανιζεσαι και να ταλαιπωρησε για μια ζωη....λεγεται μεταμοσχευση και την ξερετε πολυ καλυτερα απο μενα.....ειτε εισαι μικρο nw ειτε μεγαλο το προβλημα σου το λυνει με 1?2? αντε 3 επισκεψεις μεσα σε καποια χρονια αν κανεις σωστες επιλογες και φιλακια....

Γιώργο, μην αρχίσεις και εσύ να λες αυτά τα απλουστευτικά που έλεγε και ο Δημήτρης50423 για να δικαιολογήσει τα κακώς κείμενα της κλινικής του. Η λύση στην ΑΑ δεν μπορεί να δοθεί αποκλειστικά μέσω μμ σε όλες τις περιπτώσεις και ειδικά όταν δεν υπάρχει πλάνο και καταντήσει μια απλή χειρουργική, αυτόνομη πράξη με σκοπό μόνο την φύτρωση. Αυτά μπορεί να "πιάνουν" σε αδιάβαστους. Εδώ μέσα όμως μας ενδιαφέρει η σωστή και σε βάθος ενημέρωση. Η γνώση προάγει πάντα την ασφάλεια ακόμα και αν τελικά δεν ακολουθήσεις τον καλύτερο δρόμο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο, μην αρχίσεις και εσύ να λες αυτά τα απλουστευτικά που έλεγε και ο Δημήτρης50423 για να δικαιολογήσει τα κακώς κείμενα της κλινικής του. Η λύση στην ΑΑ δεν μπορεί να δοθεί αποκλειστικά μέσω μμ σε όλες τις περιπτώσεις και ειδικά όταν δεν υπάρχει πλάνο και καταντήσει μια απλή χειρουργική, αυτόνομη πράξη με σκοπό μόνο την φύτρωση. Αυτά μπορεί να "πιάνουν" σε αδιάβαστους. Εδώ μέσα όμως μας ενδιαφέρει η σωστή και σε βάθος ενημέρωση. Η γνώση προάγει πάντα την ασφάλεια ακόμα και αν τελικά δεν ακολουθήσεις τον καλύτερο δρόμο.
οταν στους μισους ομως αργα η γρηγορα η φινα πρεπει να σταματησει ακομα δεν εχετε δωσει απαντηση.....λετε για ρισκα και πλανα ολοι εσεις οι διαβασμενοι αλλα κανενας δεν λεει τι κανουμε οταν δεν μπορει να παρει το χαπι η να το σταματησει λογο παρενεργειων του ιδιου του χαπιου η για να κανει αλλη αγωγη καποιος..... τι κανουμε?τα χερια ψηλα? οχι μην κσνεις ουτε μμ?δεξου το και ζησε ετσι οπως εισαι?οχι cvial οσα βιβλια και να μου δειξεις οσους γιατρους και να μου αναφερεις ξερεις πολυ καλα οτι υπαρχουν και οι γιατροι που δεν την υποστηριζουν πρωτον...και δευτερον και σημαντικοτερο υπαρχουν παθοντες με συπτωματα σημαντικα.....τρελαινομαι οταν βλεπω να λετε σε παιδακια εδω μεσα να περνουν φινα αλλα δεν μιλαω οπως και αλλοι για να μην γινεται ροντεο....
 
Μπλουζα