Proklos, fut+fue, 2600 grafts, 21/1/2013

krhtikos21

Member
proklos είπε:
kritikos21 με την κλινικη που ειχαμε μιλησει ειπαμε οτι θα κανουμε STRIP να παρουμε πολλα μοσχευματα και μετα θα συμπληρωναμε με FUE μεχρι να φτασουμε στο οριο των χρηματων που διεθετα την συγκεκριμενη στιγμη.σιγουρα αν ειχα μεγαλυτερη οικονομικη ανεση ,θα εβαζα 1000 παραπανω!
Αυτο που με ανησυχει ειναι το πισω μερος οπου το νιωθω αδειο σε σχεση με το μπροστα ενω τα μοσχευματα κατανεμηθηκαν ισομερώς.


londonakis είπε:
Αν δεν είχες καλο λόγο τριχοθυλακίων μπορεί τα 2600 τριχοθυλάκια να ήτανε 3000 τρίχες αλλά μπορεί με καλό λόγο να ήτανε και 5000 τρίχες αυτές που μπήκανε. Έχει σημασία σε τόσο μεγάλη έκταση που κάλυψες να καταλάβουμε πόσες ήτανε τελικά οι τρίχες.

δν θυμαμαι αν το αναπτυξαμε αυτο το κομματι με την κλινικη.μπορει να μου το ανελυσαν αλλα δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη ,ουτε το βρισκω καπου γραμμενο



δν είχες λόγο κανέναν να κάνεις συνδυασμό μεθόδων εσύ.δε μπορώ να καταλάβω το λόγο που στο κάναν.εκτός και είχες θέμα με δότρια ή αν είχες κάνει στο παρελθόν καμία άλλη στην Ελλάδα.
δλδ να κάνεις συνδυασμό είναι για να βγάλεις πολλά grafts.
2600 βγάζεις και με στριπ και με φυε γτ να συνδυάσεις????
θα μας τρελάνουν?
πόσα έδωσες για την επέμβαση αν επιτρέπεται φίλε μου?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

proklos

Member
Μην προτρεχεις φιλε krhtikos21 ειχα κανει μια στο παρελθον σε εναν μπουτσερ στη θεσνικη.το λεω στην αρχη του νηματος.
Στην Κυπρο μου βγαλανε απο το STRIP περιπου 2000 τθλ και για συμπληρωμα εκανα τη FUE..
Πιστευεις οτι ενα δευτερο STRIP μπορει ανετα να δωσει 2500 τθλ?γιατι αν ισχυει κατι τετοιο τοτε μιλαμε με αλλα δεδομενα
 

krhtikos21

Member
proklos είπε:
Μην προτρεχεις φιλε krhtikos21 ειχα κανει μια στο παρελθον σε εναν μπουτσερ στη θεσνικη.το λεω στην αρχη του νηματος.
Στην Κυπρο μου βγαλανε απο το STRIP περιπου 2000 τθλ και για συμπληρωμα εκανα τη FUE..
Πιστευεις οτι ενα δευτερο STRIP μπορει ανετα να δωσει 2500 τθλ?γιατι αν ισχυει κατι τετοιο τοτε μιλαμε με αλλα δεδομενα

1000 μοσχεύματα έχεις χαλάσει μόνο προφανώς και γίνεται.
εκτός και σου χανε κάνει καμία τεράστια ουλή η εξάντλησες την δότρια σου.
και σε εάν γνωστό μου του χανε πει εκεί, που έχει κάνει και αυτός στην Ελλάδα 2 ,να κάνει 2000 από μαλλιά και 500 από γέννια.ενώ ένας άλλος γιατρός του είπε να τα πάρει όλα από μαλλιά γτ θα υποδεέστρο το αποτέλεσμα και εννοειται πιο ακριβό.δεν είμαι γιατρός την εμπειρία μου σου λέω.αλλά και από στριπ τα βγαζες άλλα 500.εκτός και έχει κάτι η δότρια που δεν μπορώ να σκεφτώ.

φιλικά τα λέω αυτά μη με παρεξηγείς και εγώ έχω κανει μεταμόσχευση και ξέρω τι περνάς
 

n094

Active Member
αγαπητέ Proklos σου είπα και πριν από μερικές μέρες, ότι δεν θα πρέπει να βιάζεσαι. Όντως το αποτέλεσμά σου για 6μηνο είναι μέτριο με δεδομένο όπως βλέπω και στις αρχικές σου φωτογραφίες ότι είχες κάποιες τρίχες ήδη και άρα τα 2600 μοσχευματα θα έπρεπε να δείξουν τελείως διαφορετικά από ότι δείχνουν μέχρι στιγμής (βέβαια πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και αυτό που αναφέρει ο Λοντονακης σχετικά με το τρίχες/μοσχευμα). Παρ' όλα αυτά, θεωρώ ότι θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα κανένα διμηνο για να βγάλεις πιο ασφαλή συμπεράσματα. Επίσης μην ξεχνάς ότι πίσω πάντα αργούν περισσότερο....
 

krhtikos21

Member
n094 είπε:
αγαπητέ Proklos σου είπα και πριν από μερικές μέρες, ότι δεν θα πρέπει να βιάζεσαι. Όντως το αποτέλεσμά σου για 6μηνο είναι μέτριο με δεδομένο όπως βλέπω και στις αρχικές σου φωτογραφίες ότι είχες κάποιες τρίχες ήδη και άρα τα 2600 μοσχευματα θα έπρεπε να δείξουν τελείως διαφορετικά από ότι δείχνουν μέχρι στιγμής (βέβαια πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και αυτό που αναφέρει ο Λοντονακης σχετικά με το τρίχες/μοσχευμα). Παρ' όλα αυτά, θεωρώ ότι θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα κανένα διμηνο για να βγάλεις πιο ασφαλή συμπεράσματα. Επίσης μην ξεχνάς ότι πίσω πάντα αργούν περισσότερο....

άμα μπορείς κάνε ένα σχόλιο μιας και ξέρεις παραπάνω από μένα για συνδυασμό μεθόδων που έκανε και αν υπήρχε λόγος.
αφού 500 ακόμα έβγαζε άνετα από στριπ.γτ να κάνει και φυε για 500????
 

n094

Active Member
krhtikos21 είπε:
n094 είπε:
αγαπητέ Proklos σου είπα και πριν από μερικές μέρες, ότι δεν θα πρέπει να βιάζεσαι. Όντως το αποτέλεσμά σου για 6μηνο είναι μέτριο με δεδομένο όπως βλέπω και στις αρχικές σου φωτογραφίες ότι είχες κάποιες τρίχες ήδη και άρα τα 2600 μοσχευματα θα έπρεπε να δείξουν τελείως διαφορετικά από ότι δείχνουν μέχρι στιγμής (βέβαια πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και αυτό που αναφέρει ο Λοντονακης σχετικά με το τρίχες/μοσχευμα). Παρ' όλα αυτά, θεωρώ ότι θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα κανένα διμηνο για να βγάλεις πιο ασφαλή συμπεράσματα. Επίσης μην ξεχνάς ότι πίσω πάντα αργούν περισσότερο....

άμα μπορείς κάνε ένα σχόλιο μιας και ξέρεις παραπάνω από μένα για συνδυασμό μεθόδων που έκανε και αν υπήρχε λόγος.
αφού 500 ακόμα έβγαζε άνετα από στριπ.γτ να κάνει και φυε για 500????

Αυτό φίλε Κρητικέ, το ξέρει μόνο ο γιατρός του. Πιθανολογώ ότι η τομή που θέλανε να κάνουνε έδινε αυτά τα μοσχεύματα και συμπληρωματικά του πήραν και άλλα 500 με FUE, δεν είναι σπάνιο, συμβαίνει ολοένα και περισσότερο σε πολλούς και σε ξένα φόρουμ που βλέπω, να συνδυάζουν Strip με FUE γιατί είτε δεν τους βγήκαν τα μοσχεύματα που θέλανε από το στριπ, είτε δεν θέλανε να πιέσουν πολύ τη δότρια μέσω στριπ.
 

proklos

Member
krhtikos21 είπε:
n094 είπε:
αγαπητέ Proklos σου είπα και πριν από μερικές μέρες, ότι δεν θα πρέπει να βιάζεσαι. Όντως το αποτέλεσμά σου για 6μηνο είναι μέτριο με δεδομένο όπως βλέπω και στις αρχικές σου φωτογραφίες ότι είχες κάποιες τρίχες ήδη και άρα τα 2600 μοσχευματα θα έπρεπε να δείξουν τελείως διαφορετικά από ότι δείχνουν μέχρι στιγμής (βέβαια πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και αυτό που αναφέρει ο Λοντονακης σχετικά με το τρίχες/μοσχευμα). Παρ' όλα αυτά, θεωρώ ότι θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα κανένα διμηνο για να βγάλεις πιο ασφαλή συμπεράσματα. Επίσης μην ξεχνάς ότι πίσω πάντα αργούν περισσότερο....

άμα μπορείς κάνε ένα σχόλιο μιας και ξέρεις παραπάνω από μένα για συνδυασμό μεθόδων που έκανε και αν υπήρχε λόγος.
αφού 500 ακόμα έβγαζε άνετα από στριπ.γτ να κάνει και φυε για 500????

φιλε Krhtikos21 μιλαμε για μια κλινικη με μεγαλο κυρος και δεν νομιζω να παιζουν το κεφαλι τους για 100 και 200 ευρω!το οτι εκανα και FUE αντε να μου βγηκε και κανενα 300αρι παραπανω απο οτι αν θα μου επαιρναν τα μοσχευματα με STRIP.προφανως ειχε εξαντληθει η δοτρια και καταληξαμε εκει!
 

tas

Member
Kαταρχάς επιτέλους κάποιος βγάζει κοντινές φώτος από την μεταμόσχευσή του με κόντρα στον ήλιο.
Μέχρι στιγμής φίλε proklos πιστεύω το αποτέλεσμα είναι μέτριο. Αν σου έχουν πει από την κλινική ότι στη πυκνότητα που θα έχεις δεν θα φαίνεται δέρμα στον ήλιο υπάρχει σοβαρό θέμα. Καλό είναι υπομονή άλλους 3 μήνες δηλαδή στο 9μηνο για να κρίνουμε το τελικό αποτέλεσμα. Θέλω να ρωτήσω και άλλα μελή εδώ, μπορεί στο crown να δει μεγάλη διαφορά αυτούς τους 3 μήνες? Μιας και ξέρουμε ότι υπολείπεται σε σχέση με την hairline?
 

proklos

Member
n094 είπε:
αγαπητέ Proklos σου είπα και πριν από μερικές μέρες, ότι δεν θα πρέπει να βιάζεσαι. Όντως το αποτέλεσμά σου για 6μηνο είναι μέτριο με δεδομένο όπως βλέπω και στις αρχικές σου φωτογραφίες ότι είχες κάποιες τρίχες ήδη και άρα τα 2600 μοσχευματα θα έπρεπε να δείξουν τελείως διαφορετικά από ότι δείχνουν μέχρι στιγμής (βέβαια πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και αυτό που αναφέρει ο Λοντονακης σχετικά με το τρίχες/μοσχευμα). Παρ' όλα αυτά, θεωρώ ότι θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα κανένα διμηνο για να βγάλεις πιο ασφαλή συμπεράσματα. Επίσης μην ξεχνάς ότι πίσω πάντα αργούν περισσότερο....

n094 χριζεσαι αξιος υποστηρικτης της ψυχολογικης μου καταστασης!
Δεν εχω προβλημα να περιμενω ουτε με αγχωνει!Πιστευω πως ενα ασχημο αποτελεσμα θα επρεπε να αγχωνει την κλινικη κ οχι εμενα!!!!!!!
καταλαβαινεις τι εννοω..


tas είπε:
Kαταρχάς επιτέλους κάποιος βγάζει κοντινές φώτος από την μεταμόσχευσή του με κόντρα στον ήλιο.
Μέχρι στιγμής φίλε proklos πιστεύω το αποτέλεσμα είναι μέτριο. Αν σου έχουν πει από την κλινική ότι στη πυκνότητα που θα έχεις δεν θα φαίνεται δέρμα στον ήλιο υπάρχει σοβαρό θέμα. Καλό είναι υπομονή άλλους 3 μήνες δηλαδή στο 9μηνο για να κρίνουμε το τελικό αποτέλεσμα. Θέλω να ρωτήσω και άλλα μελή εδώ, μπορεί στο crown να δει μεγάλη διαφορά αυτούς τους 3 μήνες? Μιας και ξέρουμε ότι υπολείπεται σε σχέση με την hairline?

φιλε tas ειναι πολλα τα λεφτα για να βγαζω μακρινες φωτο με "αλλοιωμενο περιεχομενο".μονο εμενα θα κορόιδευα
 

n094

Active Member
tas είπε:
Θέλω να ρωτήσω και άλλα μελή εδώ, μπορεί στο crown να δει μεγάλη διαφορά αυτούς τους 3 μήνες? Μιας και ξέρουμε ότι υπολείπεται σε σχέση με την hairline?

Ναι μπορεί να δει μεγάλη διαφορά....


proklos είπε:
n094 χριζεσαι αξιος υποστηρικτης της ψυχολογικης μου καταστασης!
Δεν εχω προβλημα να περιμενω ουτε με αγχωνει!Πιστευω πως ενα ασχημο αποτελεσμα θα επρεπε να αγχωνει την κλινικη κ οχι εμενα!!!!!!!
καταλαβαινεις τι εννοω..

Εντάξει, να τους προβληματίσει μπορεί, αλλά να τους αγχώσει δε νομίζω, γιατί έχουν αποδείξει ότι κάνουν καλή δουλειά. Έχω ξαναπεί, ότι για διάφορους λόγους μπορεί μια μμ από μια κλινική ή γιατρό να μην πάει καλά, δε σημαίνει ότι όλες θα πάνε έτσι. Για να μην τρομάζεις δεν λέω ότι η δική σου είναι μια τέτοια περίπτωση. Απλά περίμενε ένα τριμηνάκι ακόμα.
 

proklos

Member
n094 είπε:
tas είπε:
Θέλω να ρωτήσω και άλλα μελή εδώ, μπορεί στο crown να δει μεγάλη διαφορά αυτούς τους 3 μήνες? Μιας και ξέρουμε ότι υπολείπεται σε σχέση με την hairline?

Ναι μπορεί να δει μεγάλη διαφορά....


proklos είπε:
n094 χριζεσαι αξιος υποστηρικτης της ψυχολογικης μου καταστασης!
Δεν εχω προβλημα να περιμενω ουτε με αγχωνει!Πιστευω πως ενα ασχημο αποτελεσμα θα επρεπε να αγχωνει την κλινικη κ οχι εμενα!!!!!!!
καταλαβαινεις τι εννοω..

Εντάξει, να τους προβληματίσει μπορεί, αλλά να τους αγχώσει δε νομίζω, γιατί έχουν αποδείξει ότι κάνουν καλή δουλειά. Έχω ξαναπεί, ότι για διάφορους λόγους μπορεί μια μμ από μια κλινική ή γιατρό να μην πάει καλά, δε σημαίνει ότι όλες θα πάνε έτσι. Για να μην τρομάζεις δεν λέω ότι η δική σου είναι μια τέτοια περίπτωση. Απλά περίμενε ένα τριμηνάκι ακόμα.



τα ιδια λεμε..Δεν ειπα οτι απο ενα αποτελεσμα θα εξαρτηθει η πορεια της κλινικης,αλλα ξερεις πολυ καλα οτι ολοι μας εδω μεσα αποτελουμε διαφημιση για την οποιαδηποτε κλινικη,για τους επομενους που θα κανουν το βημα της μτσχς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Ειναι νωρίς Proklos, υπομονή! Και αλλα παιδιά σε 3 μήνες εμφάνισαν μεγάλη διάφορα..
 

krhtikos21

Member
εγώ δεν είπα πως δεν είναι καλή κλινική και μάλιστα έχω άριστη σχέση με τους ανθρώπους παραλίγο να κάνω εκεί μεταμόσχευση αλλά εδώ κάνουν άλλοι 2 στριπ και βγάζουν μία 3000 και την δεύτερη 2500 περίπου.γι αυτό μου κανε εντύπωση πως δεν μπορούσανε να βγάλουνε άλλα 500?
άμα δεις συνδυασμό μεθόδων κάνουνε για να βγάλλουνε πολύ μεγάλους αριθμούς grafts .
 

proklos

Member
δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα!ισως η προηγουμενη μτσχ μου ειχε καταστρεψει τη δοτρια!
εχεις δικαιο σε οτι λες αλλα μαλλον δεν γινοταν αλλιως!τι να σου πω δεν ξερω!οταν μιλησω μαζι τους θα το αναφερω και αυτο και θα σου πω
 

krhtikos21

Member
ok πάντως γενικά μην αγχώνεσαι ότι είναι αν γίνει θα γίνει.απλά θα σου βγουν ίσως στο επόμενο διάστημα εσένα συμβαίνει σε τόσους.
υπομονή λίγο καιρό ακόμη :)
 

geroksouras

Active Member
γεια σου και απο μενα
συμβουλη
υπομονη μεχρι να δεις το τελικο αποτελεσμα και μετα να κρινεις
δεν εχουμε ολοι την ιδια ταχυτητα στην φυτρωση
ερωτηση
ποσες μερες σου πηρε για να μεγαλωσουν τα μαλλια σου και να καλυψεις
την ουλη strip?
 

proklos

Member
Καλησπερα σε ολους

Περασε αρκετος καιρος απο την τελευταια δημοσιευση μου,αλλα ηθελα να φτασω σε ενα σημειο οπου το θεμα θα εχει ξεκαθαρισει και δν ηθελα να κουραζω κοσμο με το να αναφερομαι συνεχεια στο "περιμενε".Τωρα μετα απο 9 μηνες ανεβαζω μερικες φωτογραφιες με το μαλλι μακρυ(ποτε δν το ειχα σε αυτο το μηκος-σημαδι ενθαρυντικο).
Οι φωτος ειναι τραβηγμενες κατω απο εντονο φως ηλιου!
(Αν βγαλω φωτο στη σκια δν φαινεται πουθενα δερμα).
Θα παρατηρησετε και εσεις οτι στο πισω μερος του κεφαλιου δν εχει επιτευχθει καλη φυτρωση.
Θεωρω οτι εχει γινει αρκετα καλη δουλεια απο μερια κλινικης και αν ειχα ομοιόμορφο αποτελεσμα σε ολο το μηκος του κεφαλιου θα ημουν απολυτα ικανοποιημενος.. τωρα ας πουμε οτι καλυψα το 70% των απαιτησεων μου..
αναμενω σχόλια και απορίες σας
 

Συνημμένα

  • 3.jpg
    3.jpg
    73.7 KB · Προβολές: 570
  • 2.jpg
    2.jpg
    62.7 KB · Προβολές: 637
  • 1.jpg
    1.jpg
    124.9 KB · Προβολές: 598

Flosk

Well-Known Member
Καταπληκτικη δουλεια με το crown να υστερει σημαντικα οντως. Κριμα που δεν ειχες την ιδια φυτρωση και πισω. Θα μιλαγαμε για ΤΟ αποτελεσμα.. Μπραβο απο μενα στην κλινικη και σε σενα Proklos αλλα θα ηθελα να ξερω και την αποψη τους για το crown.. Τους εχεις στειλει φωτο?
 

proklos

Member
οχι ακομα.ηθελα να περασει ο καιρος για να εξαλειψουμε το ενδεχομενο της καθυστερημενης φυτρωσης.
 

geroksouras

Active Member
ειδες τελικα που επρεπε να περιμενεις λιγο παραπανω?
για το crown δωστου αλλους 2-3 μηνες καθυστερει παντα παραπανω
 
Μπλουζα