primeclinics & medi jeunesse

Geohead

New Member
Καλησπέρα σε ολους, σκεφτομαι σιγα σιγα για μμ και κοιτωντας ελλαδα ειδα και αυτες τις 2 "κλινικες", εχει κανεις εμπειρια απο εκει? Διαβαζω κακες κριτικες ιδιως για την 2η αλλα θα ηθελα μια εμπεριστατωμενη γνωμη γιατι να τις αποφυγουμε η και προσωπικες εμπειριες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα σε ολους, σκεφτομαι σιγα σιγα για μμ και κοιτωντας ελλαδα ειδα και αυτες τις 2 "κλινικες", εχει κανεις εμπειρια απο εκει? Διαβαζω κακες κριτικες ιδιως για την 2η αλλα θα ηθελα μια εμπεριστατωμενη γνωμη γιατι να τις αποφυγουμε η και προσωπικες εμπειριες.
Καλησπέρα φίλε μου!Και γιατί επιλέγεις μόνο ανάμεσα σε αυτές τις 2?δλδ γιατί δεν κάνεις ολοκληρωμένη έρευνα?
 

Geohead

New Member
Καλησπέρα φίλε μου!Και γιατί επιλέγεις μόνο ανάμεσα σε αυτές τις 2?δλδ γιατί δεν κάνεις ολοκληρωμένη έρευνα?
Εχω κανει ερευνα και για αλλες, ρωταω για αυτες συγκεκριμενα για να μαθω απο προσωπικες εμπειριες χρηστων τις κακες κριτικες που διαβαζω και γιατι να τις αποφυγουμε, ερευνα κανω.
 

Chris34

Active Member
Εφόσον είσαι από τους τυχερούς που βρήκες το φόρουμ πριν πας σε αυτούς κάτσε διάβασε περιστατικά κλινικών από εδώ μέσα να ξέρεις τι θα περιμένεις.
Η medi παίρνει πελάτες από την εκτεταμένη διαφήμιση στην τηλεόραση που δεν έχουν ιδέα από μεταμοσχευση μαλλιών. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο.
Έχεις τη δυνατότητα να αποκτήσεις ολοκληρωμένη άποψη για τις κλινικές μέσα από εδώ.
 

Geohead

New Member
Εφόσον είσαι από τους τυχερούς που βρήκες το φόρουμ πριν πας σε αυτούς κάτσε διάβασε περιστατικά κλινικών από εδώ μέσα να ξέρεις τι θα περιμένεις.
Η medi παίρνει πελάτες από την εκτεταμένη διαφήμιση στην τηλεόραση που δεν έχουν ιδέα από μεταμοσχευση μαλλιών. Δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο.
Έχεις τη δυνατότητα να αποκτήσεις ολοκληρωμένη άποψη για τις κλινικές μέσα από εδώ.
Εχεις κατι πιο συγκεκριμενο? Καποια συγκεκριμενη περιπτωση? Καποιο συγκεκριμενο thread? Παρεθεσε το
 

Chris34

Active Member
Μπες στο φόρουμ στην κατηγορία μεταμόσχευση- παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων. Δες τα τελευταία 2-3 περιστατικά από κάθε κλινική.
Ανάλογα με το τι θες υπάρχουν οι πιο αξιόλογες κλινικές - ιατροί και βλέπεις τι σου ταιριάζει. Εγώ έχω κάνει στην Advanced hair clinic αλλά υπάρχουν πολύ καλά αποτελέσματα και από άλλες κλινικές. Η κάθε μία χρεώνει διαφορετικά και δουλεύει με τον δικό της τρόπο. Μελέτησε τα για να ξέρεις τι μπορείς να περιμένεις στη δική σου περίπτωση.
 

Legend

Member
Εχεις κατι πιο συγκεκριμενο? Καποια συγκεκριμενη περιπτωση? Καποιο συγκεκριμενο thread? Παρεθεσε το
Νομίζω δεν υπάρχουν συγκεκριμένα threads με αυτές τις κλινικές εδώ με αποτελέσματα. Όποτε σίγουρα δεν μπορεί να εκφέρει γνώμη καποιος με σιγουριά. Αν έχεις κάποιο γνωστό σου να έκανε μεταμόσχευση σε αυτές τότε μπορεί να σου πει καλύτερα μέσα από την εμπειρία του.
Σε κάθε περίπτωση υπάρχουν αρκετες επιλογες κλινικών και σε προσιτές τιμες από 1 ευρώ το μόσχευμα στην Ελλάδα που μπορείς να επιλέξεις. Κανε την έρευνα σου....
 
Τελευταία επεξεργασία:

JimKan1

Well-Known Member
Φιλε αυτες οι κλινικες εχουν κανει πλουσιους ολους τους γιατρους που κανουν repairs
 

Geohead

New Member
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα κατι συγκεκριμενο για αυτες τις κλινικες δεν βλεπω να γραφετε, προφανως δεν θα παω σε μια κλινικη χωρις να εχω καποια αποψη μιας και μιλαμε για την υγεια μας οπως και δεν εχω γνωστους που εχουν παει, γι αυτο και οι ερωτησεις μου. Γι αυτο λοιπον ρωταω εαν καποιος εχει συγκεκριμενη αρνητικη εμπειρια να μας την παρουσιασει αφου δεν εχω βρει κατι.
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε αν δεν θες να ακούσεις τι σου λένε τα παιδιά από πάνω δεν πειράζει….. ελπίζω μόνο να μην το μετανιώσεις ….
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Κατα κάποιο τρόπο την απάντηση στην έχουμε δώσει αδερφέ με τις απαντήσεις μας!Αν πάντως το θέμα σου είναι το κόστος υπάρχουν να ξέρεις αρκετά καλές κλινικές πλέον που κάνουν σε προσιτές τιμές ΜΜ και θα μείνεις ικανοποιημένος!Αλλά για πες μας πρώτα πόσο χρονών είσαι και τι θέμα αραίωσης έχεις?αν θες να το πάμε βήμα βήμα!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Νομίζω δεν υπάρχουν συγκεκριμένα threads με αυτές τις κλινικές εδώ με αρνητικά αποτελέσματα. Όποτε σίγουρα δεν μπορεί να εκφέρει γνώμη καποιος με σιγουριά. Αν έχεις κάποιο γνωστό σου να έκανε μεταμόσχευση σε αυτές τότε μπορεί να σου πει καλύτερα μέσα από την εμπειρία του.
Σε κάθε περίπτωση υπάρχουν αρκετες επιλογες κλινικών και σε προσιτές τιμες από 1 ευρώ το μόσχευμα στην Ελλάδα που μπορείς να επιλέξεις. Κανε την έρευνα σου.
Αρχικα πιστευω οτι ο μονος λογος να κοιτάξει κανεις αυτες τις εταιρειες ειναι το χαμηλο κόστος.
Οι 2 αυτες εταιρειες ΖΟΥΝ απο άτομα που πιστευουν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο!
Αρχικα μπορεις να δεις τα google reviews.
Ενω ΟΛΕΣ οι κλινικες/εταιρειες εχουν απειρα κακα αποτελεσματα (καθε βδομαδα εχω τουλαχιστον 4-6 repair cases) κατα κανονα οι ασθενείς δεν κανουν αρνητικα reviews.
ΕΚΤΟΣ από την MJ! :)
Ειδικα η MJ ειναι ΟΛΑ αρνητικα, ΟΣES ψευτικες θετικες κριτικες και αν ζητησουν να τους βαλουν (ΔΕΝ λεω οτι το κάνουν, προς Θεού!), οι πραγματικες τους εχουν καταστρεψει τη φημη στο internet.
Για αυτο και κανουν μονο τηλεοραση.
Επίσης, τα περιστατικα που εχουν δηθεν στο site πρεπει να κοιταξεις λίγο τα περιστατικα των Hasson & Wong και όλως τυχαίως θα βρεις καποια που μοιαζουν ΟΛΟΙΔΙΑ. (Δεν λεω οτι ΕΙΝΑΙ, προς Θεού! :))

Τελος, στην αλλη εταιρεια που λες ΥΠΗΡΧΕ ενα κ. Μηνας που ΔΕΝ ειναι ιατρός.
Ειναι ενας 60+ κυριος με περουκινι που παλαιότερα (και για δεκαετιες σε άλλες ...κλινικές) ειναι ντυμμενος με ιατρικα ρούχα και ελεγε οτι ειναι ...Μεταμοσχευτής όταν τον ρωτουσαν αν ειναι ιατρός!
Παλιότερα ηταν δικών του συμφεροντων η ...Prime
Εχουν έρθει ΠΟΛΛΟΙ σε εμενα για επιδιορθωση από εκεί, που λενε οτι τους εχει χειρουγησει ο κ. Μηνάς...
Μπορει να λενε ψεμματα, δεν ειμαι εισαγγελέας... :)

Με λιγα λόγια, υπάρχουν εταιρειες/κλινικές (ΔΕν εννοώ αυτές,προς Θεού!) που εχουν ως ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ την ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ατομων με τριχόπτωση που δελεαζουν με φθηνες τιμες και με άλλα κόλπα.
Τους καστρεφουν την εικονα, την δοτρια και την ψυχολογια
Οποιος ελπίζει οτι υπάρχει περιπτωση ΑΥΤΟΣ να μην πεσει θυμα γιατι ειναι ...προσεκτικός ή μάγκας, αυτοι κερδιζουν ΠΑΝΤΑ!

Μπορεις να δεις δεκαδες repair cases στο site μου. Πολλα ειναι απο αυτες τις κλινικές

 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν καταλαβαίνω που αποσκοπεί όλο αυτό το παραλήρημα...δεν ειπε κανείς οτι ειναι ασφαλείς επιλογές και ούτε θα πάω ούτε θα έλεγα να πάει κάποιος απλά είπα οτι ΔΕΝ υπάρχουν αποτελέσματα εδώ οπότε δεν μπορεί να εκφέρει κανείς γνώμη με σιγουριά. Και είπα οτι υπάρχουν άλλες επιλογές που μπορεί να κοιτάξει και να κάνει έρευνα...Οπότε εμμέσως τον προέτρεψα να κοιτάξει αλλού και να κάνει την έρευνα του. Οπότε άστοχο όλο αυτό το παραλήρημα και άνευ ουσίας...

Επίσης δεν ασχολούμαι με google reviews καμίας κλινικής γιατί ξέρω οτι μπορει να ειναι ψευτικα και δεν θα επέλεγα μια κλινική με βάσει google reviews...Οπότε άστοχη και η αναφορά σου στα google reviews.

Γενικα ολα αυτά που ειπες ειναι τέρμα άστοχα με αυτά που ειπα και απορώ πραγματικά...είναι δύσκολη η κατανόηση των νεοελληνικών ή απλά λέμε κάτι έτσι για να λέμε ;

Επίσης γενικά θα πω ότι όποιος ειναι σοβαρός και ηθικός Γιατρός ΔΕΝ κάθεται να ασχολείται με άλλες κλινικές και να κάνεις επιθέσεις ανα διαστήματα....

Οποιος το κάνει αυτό το κάνει μονο και μονο γιατί νιώθει ανασφάλεια, έχει κόμπλεξ, δεν έχει πελατεία και προσπαθεί να βρει πελάτες με το να κάνει επιθέσεις και να πετάει λάσπη προς οποιαδήποτε κλινική θεωρεί οτι μπορει να χάσει πελάτη...

Ειναι τέρμα τραγικό και σουρεαλ να βλέπεις ενα γιατρό να ασχολείται ολη μέρα με το πως θα συκοφαντήσει και θα επιτεθεί στις αντίπαλες κλινικές..
ΔΕΝ υπάρχει αλλος λόγος να το κάνει ολο αυτό εκτός από το να κερδίσει πελατεία επειδή δεν έχει αυτή που θα επιθυμούσε. ΚΑΝΕΝΑΣ σοβαρός γιατρός παγκοσμίως ΔΕΝ το κάνει αυτό...

Ολοι οι ΣΟΒΑΡΟΙ γιατροί παγκοσμίως ασχολούνται ΜΟΝΟ με τη δουλειά τους και πως θα γίνουν καλύτεροι και να βελτιώσουν τις παρεχόμενες υπηρεσίες τους για να βρουν πελάτες και οχι πως θα επιτεθούν και θα πετάξουν λάσπη στις άλλες κλινικές μπας και καταφέρουν έτσι να κερδίσουν πελάτες από αυτές....αυτό ειναι τέρμα γελοίο και δεν παραπέμπει σε σοβαρό επαγγελματία αλλά σε κάτι άλλο....;)
Α οκ. καταλαβαμε...

Επειδη λοιπόν δεν εχει απο τις 2 αυτες εταιρεις αποτελεσματα εδω, σου ΕΞΗΓΗΣΑ για τι ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ μιλαμε.
ΑΠΕΙΡΑ αρνητικα reviews, κλεμμενα περιστατικα πριν-μετα, ατομα ντυμμενα ιατροι χωρις να ειναι.
Τ Ι Δ Ε Ν Κ Α Τ Α Λ Α Β Α Ι Ν Ε Ι Σ?
και στα γραφω επωνυμα.
Εσυ γραφεις ανωνυμα

Αυτα που λες δηθεν "παραληρημα και λασπη" για τους υπολοιπους, αυτο λεγεται ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.
Το να σου πω οτι στην ταδε εταιρεια υπήρχε καποιος με συγκεκριμένο ατομο που αντιποιειται τον ιατρό και σακατευει κοσμο το θεωρεις λασπη ειναι πολυ ενδιαφερον...
ΠΑΡΑ πολυ...

Εσυ σιγουρα δεν εχεις ιδεα ΤΙ ειναι στις αρμοδιότητες ενος ηθικού ιατρού, ασε να το ξερω εγω καλύτερα που ειμαι ιατρός.

Αυτο που λες για το τι κανουν οι ηθικοί ιατροι, ειναι το ακριβως αντιθετο:
Αυτοι που κοιτανε την δουλιτσα τους και αφηνουν το κοσμο να ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ από απατεωνες ΔΕΝ ειναι κριτηριο ηθικού ιατρού ή επαγγελματια.
ΕΓΩ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ και προειδοποιώ.
Αν σου ...εθιξα καποιον και αντιδρας ετσι, ακομα καλύτερα!
Οποιος θέλει ας μου κανει αγωγή, θα εχει πολύ πλακα και θα ειναι μια εξαιρετική ευκαιρια!

Εμενα αυτοι οι απατεωνες μου προκαλούν πρόβλημα διότι ΣΑΚΑΤΕΥΟΥΝ κοσμο και ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΟΥΝ την εμπιστοσυνη ων ανθρωπων στο λειτουργημα μου.
καταλαβες τωρα???

Ειναι επίσης στις υποχρεωσεις μου από την ISHRS ως Προεδρος της ΕΛΑΜΑΤ (elamat.gr) να ενημερωνω το κοινο στην Ελλάδα για τις FAKE CLINICS.
Επίσης εχω κανει πολλα βιντεο και άρθρα για το συγκεκριμενο θεμα.

Αυτα για τους "πελατες" που λες, ειναι γελοιο διότι κανείς ασχολειται με αυτες τις εταιρειες δεν ειναι ασθενής μου.

Σου απαντησα ευθεως και με ντοκουμεντα για το καλο σου, δεν ειχα καταλαβει τι παιζει και γιατι ρωτας και ξαναρωτας και ξαναρωτας τα ιδια και τα ιδια.
Νομιζα οτι "ρωτας" αθωα

Επίσης, φροντισε να μην με ξανασυκοφαντησεις ή βρισεις ουτε καν με υπονούμενα.
 

bobby

Well-Known Member
Η διαδικασία είναι απλή….

1. Βρες κλινικές που να έχουν αποτελέσματα που σε ικανοποιούν (σταθερά όμως) ανεξαρτήτως μπατζετ.
2. Δες ποιες από αυτές είναι εντός του μπατζετ σου.
3. Υπάρχει καμία εντος του μπατζετ σου; Αν ναι προχώρα στο 4. Αν όχι ανέβασε το μπατζετ και ξαναξεκίνα από το 1…..
4. Αν είναι μια τότε εκεί είσαι! Αν είναι περισσότερες διάλεξε αυτή με τις καλύτερες ανεξάρτητες παρουσιάσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ευκαιρία για Παραλήρημα ειναι ολο αυτό γιατί δεν έχει καμία σχέση με αυτά που ειπα και ειναι εντελώς άστοχο με τα λεγόμενα μου που δεν θα πήγαινα σε αυτές τις 2 κλινικές και δεν προέτρεψα ΚΑΝΕΝΑΝ να πάει σε αυτές τις κλινικές αντίθετα ειπα οτι υπάρχουν αρκετές άλλες κλινικές να ψάξει και να κάνει την έρευνα του..αλλα ο καθένας ψάχνει αφορμή για επιθέσεις και παραληρήματα αφού έχει και πολύ ελευθερο χρονο με κάτι πρέπει να ασχοληθεί και αυτός ;)

Η μόνη αλήθεια ειναι Ολοι οι ΣΟΒΑΡΟΙ γιατροί παγκοσμίως ασχολούνται ΜΟΝΟ με τη δουλειά τους και πως θα γίνουν καλύτεροι και να βελτιώσουν τις παρεχόμενες υπηρεσίες τους για να βρουν πελάτες και οχι πως θα επιτεθούν και θα πετάξουν λάσπη στις άλλες κλινικές μπας και καταφέρουν έτσι να κερδίσουν πελάτες από αυτές....αυτό ειναι τέρμα γελοίο και δεν παραπέμπει σε σοβαρό επαγγελματία......Γενικά μιλώντας πάντα...

Το να ασχολείται και να σκέφτεται ένας γιατρός όλη μέρα πως θα συκοφαντήσει και να πετάξει λάσπη και να επιτίθεται σε άλλες κλινικές αντί να ασχολείται με τις δουλειές του και τα χειρουργεία του (αν έχει), ειναι από μονο του ανησυχητικό και τραγικό και δεν παραπέμπει όπως είπα σε σοβαρό γιατρό και θα πρέπει να το λάβουν υπόψιν ολοι οσοι σκέφτοναι να επιλέξουν μια κλινική.

Αντί να κάθεται να σκέφτεται ένας γιατρός πως θα επιτεθεί και τι θα σκεφτεί κάθε φορά να πει προκειμένου να πετάξει λάσπη και μπηχτές για άλλες κλινικές που χάνει πελάτες από αυτές και εκνευρίζεται με αυτό, θα μπορούσε να ασχολείται με τους ασθενείς και με τα χειρουργεία του ο ΙΔΙΟΣ και όχι να βάζει τις κοπέλες βοηθούς του....!!!

Γιατί αμα ειναι μάγκας και μας λέει οτι αλλού γίνονται από Μη ιατρούς γιατί ο ιδιος βάζει τα κορίτσια και κάνουν το μεγαλύτερο μέρος της επέμβασης ;;; Άρα μιλάμε για το θέατρο του παραλόγου !!!

Ειναι τραγικό να βάζει ένας γιατρός τα κορίτσια της κλινικής να κάνουν το μεγαλύτερο μέρος των όποιων χειρουργείων και αυτός να ασχολείται με το να κάνει επιθέσεις σε άλλες κλινικές στα φόρουμ κτλπ...

Και μόνο αυτό θα πρέπει να προβληματίσει κάποιον και να σκεφτεί αν άλλοι σοβαροί γιατροί κάνουν αυτά τα καραγκιοζιλίκια προκειμένου να αποκτήσουν πελάτες και να αυξήσουν τα οικονομικά τους κέρδη...Εγώ το λέω κατάντια όλο αυτό ! :D

Γενικά μιλώντας πάντα, όποιος θίγεται γιατί πιστεύει οτι τα κάνει αυτά πρόβλημα του....Αυτά ειχα να πω...ας δει αυτά που είπα κάποιος και να κανει σύγκριση με σοβαρές κλινικές και γιατρούς του εξωτερικού να δει την Τεράστια διαφορά ;)
Ξεχαστηκες και ξαναγραφεις τα ιδια.
Σου απαντησα παραπανω οπως και σε προειδοποιησα να μην συκοφαντεις και να μην βριζεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

konelos

Active Member
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα κατι συγκεκριμενο για αυτες τις κλινικες δεν βλεπω να γραφετε, προφανως δεν θα παω σε μια κλινικη χωρις να εχω καποια αποψη μιας και μιλαμε για την υγεια μας οπως και δεν εχω γνωστους που εχουν παει, γι αυτο και οι ερωτησεις μου. Γι αυτο λοιπον ρωταω εαν καποιος εχει συγκεκριμενη αρνητικη εμπειρια να μας την παρουσιασει αφου δεν εχω βρει κατι.
Όποιος διαβάζει εδώ δεν πρόκειται να πάει σε αυτές τις κλινικές για αυτό δεν θα βρεις και καμία αναφορά.
 
Μπλουζα