Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

chrisssssss

New Member
Νέες Τιμές στις Μεταμοσχεύσεις Μαλλιών από την HDC
ΧΡΗΣΤΟ, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι η κλινική Μεταμόσχευσης Μαλλιών HDC αναπροσαρμόζει την Τιμολογιακή πολιτική των Μεταμοσχεύσεων Μαλλιών και θα προσφέρει Ειδικές Τιμές για την Κυπριακή Αγορά ως ακολούθως:
Τον επίσημο κατάλογο τιμών της κλινικής μας όσον αφορά τις Μεταμοσχεύσεις Μαλλιών μπορείτε να τον δείτε στον σύνδεσμο:
https://www.hairtransplants-hdc.com/el/cost

Ωστόσο, όπως ανέφερα, θα προσφέρουμε ειδικές τιμές από €1,50 ανά Τριχοθυλάκιο (€1,50/graft) για κλεισμένα χειρουργεία τα οποία θα προγραμματισθούν και θα πραγματοποιηθούν σε ημερομηνία της δικής σας επιλογής, βάσει διαθεσιμότητας.

Στην πιο πάνω τιμή συμπεριλαμβάνονται τα ακόλουθα:

  • Μετεγχειρητική φροντίδα
  • Βαλιτσάκι (kit) με τα σχετικά σκευάσματα που αφορούν την Μετεγχειρητική φροντίδα
Πιο κάτω σας παραθέτω 19+1 συνδέσμους με αποτελέσματα της HDC. Κάθε σύνδεσμος αντιστοιχεί σε ένα ξεχωριστό αποτέλεσμα, μαζί με μια συνοπτική εικόνα σε Βίντεο στον 1ο σύνδεσμο.
Τα αποτελέσματα αυτά αναρτημένα σε διεθνή Φόρουμ για κάθε ένα μήνα ξεχωριστά για ολόκληρο το 2017 μέχρι και σήμερα.

Result of July, 2018: Repair of Hairline with plugged look, 2000 Grafts

Result of June 2018: NW 3V, 2400 Grafts, Hairline & Top

Result of May 2018: NW3, Dr Vryonidou 3000 Grafts, Hairline & Top

Result of April 2018: Norwood 3, Dr Vryonidou 3000 Grafts on SMP

Result of March 2018: Norwood 2, 2000 Grafts, Lowering of Hairline

Result of February 2018: Norwood 3, 3300 Grafts, Hairline & Top

Result of January 2018: Norwood 4, 3500 Grafts, Hairline & Top

Result of December 2017: Norwood 3, 3200 Grafts, Hairline & Top

Result of November 2017: Norwood 3V, 3560 Grafts, Front & Crown

Result of October 2017: Norwood 6, 5600 Grafts, Hairline & Top

Result of September 2017: Norwood Class 3, 3000 Grafts, Hairline & Front

Result of August 2017: Norwood Class3, 2700 Grafts, Hairline & Behind

Result of July 2017: Norwood Class 3, 2400 Grafts, Hairline & Temples

Result of June 2017: Norwood Class 2, 2000 Grafts, Hairline & Temples

Result of May 2017: Norwood Class 6, 5000 grafts, Hairline to Crown

Result of April 2017: Norwood Class3, 3000 grafts, Hairline and top

Result of March 2017: Norwood Class3, 3465 grafts, Hairline and top

Result of February 2017: Norwood 3, 2700 grafts, Hairline and back

Result of January 2017: Norwood 3, 2900 Grafts, Natural Hairline

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να αποτεθείτε στον τηλεφωνικό αριθμό: 99 673 873

Εναλλακτικά, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στην ηλεκτρονική διεύθυνση: [email protected]


Με φιλικούς χαιρετισμούς,



Θεόδωρος Φιούρης
Διευθυντής Συντονισμού & Διαχείρισης Ασθενών
Κλινική Μεταμόσχευσης Μαλλιών HDC
 

piros75

Well-Known Member
ευχαριστώ που πηδήξ@τε το νήμα μου για ακόμα μία φορά χαχαχαχαχα. Όσο για το που θα πάω, εννοείται θα ξαναπάω στην DHI για δύο λόγους: 1ον σε εμένα η φύτρωση ήταν υψηλή και 2ον το αποτέλεσμα είναι πολύ φυσικό (που για μένα, αυτό είναι το σημαντικότερο όλων). Θα κάνω μια πύκνωση μπροστά και τα υπόλοιπα θέλω να τα ρίξω πίσω. το θέμα είναι πόσα πίσω, γιατί μου λέγατε 500-1000 αλλά εγώ νομίζω ότι χρειάζομαι παραπάνω.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω τα ελεγα εδω και καιρο οτι θα μειωσουν τιμες. Η ελληνικη αγορα τους εφαγε πολυ δουλειά με τις τιμες και τη βελτιωση των αποτελεσματων.
Θεμα χρονου ηταν και τωρα θα ριξει και ο Γεωργιο* τις τιμες για να ακολουθησει τον ανταγωνισμο.
Φυσικα απο ολο αυτο οι κερδισμενοι ειμαστε εμεις που μπαινουμε στη διαδικασια της μμ. Γεωργιο* ahc, και ο τουρκος ωθησαν στην μειωση τιμων. Σωστη κινηση παντως.
 

vlafo

Well-Known Member
Με 1.50/g νομίζω η ελληνική αγορά το μερίδιο της θα το χάσει πλέον.Σε μεγάλο βαθμό.Ακόμα και ο Βεκρής βγαίνει πιο ακριβός ή τουλάχιστον στα ίδια αλλά η σύγκριση είναι άνευ ουσίας.Η κίνηση αυτή είναι άκρως επιθετική και δείχνει πολλά.Και υπάρχει και ένα pricing που ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα και στα δεδομένα της αγοράς.Και σε σχέση με τον Τούρκο που είναι το value for money και δεν μπορείς να τιμολογείς το ίδιο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Λοιπόν παιδιά,
Ήρθα σε τηλεφωνική επικοινωνία με την κλινική.
Το τι ισχύει είναι αυτό το οποίο ανακοινώνεται είτε αυτό αφορά την Ελλαδική είτε εν προκειμένω την Κυπριακή αγορά. Δηλαδή το πιο πάνω mail αφορά την Κυπριακή αγορά που δεν έχουν Αεροπορικό-Διαμονή & Ταξί από και προς το αεροδρόμιο.
Επαναναλαμβάνω ότι τονίζεται παραπάνω ότι αφορά την Κυπριακή Αγορά στην 1η παράγραφο του εν λόγω mail.
Και η τιμή αυτή Αφορά την Δρ.Βρυωνιδου.
Για περισσότερες πληροφορίες για το θέμα αυτό μπορείτε να αποταθείτε στην κλινική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Λοιπόν παιδιά,
Ήρθα σε τηλεφωνική επικοινωνία με την κλινική.
Το τι ισχύει είναι αυτό το οποίο ανακοινώνεται είτε αυτό αφορά την Ελλαδική είτε εν προκειμένω την Κυπριακή αγορά. Δηλαδή το πιο πάνω mail αφορά την Κυπριακή αγορά που δεν έχουν Αεροπορικό-Διαμονή & Ταξί από και προς το αεροδρόμιο.
Επαναναλαμβάνω ότι τονίζεται παραπάνω ότι αφορά την Κυπριακή Αγορά στην 1η παράγραφο του εν λόγω mail.
Και η τιμή αυτή Αφορά την Δρ.Βρυωνιδου.
Για περισσότερες πληροφορίες για το θέμα αυτό μπορείτε να αποταθείτε στην κλινική.

Τσαμπα συναγερμος. Ο Γεωργιου ακομη παραμενει πιο συμφερουσα προταση για κυπρο. Η βρυωνιδου τωρα μαθαινει ενω ο Γεωργιου εχει χρονια εμπειρία.
Σε σχεση με βεκρη που ειπε ο vlafo ο Βεκρ*ς εχει μισες τιμες. Αν ειχε 1,50 το graft με Μαρα εκει θα ηταν ανταγωνιστικος και προς τουρκο και Γεωργιου και ahc.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι κάνουμε ένα βασικό λάθος. Καμμία τιμή δεν θα πέσει τόσο απότομα αν δεν αυξηθεί η προσφορά. Αν γινόταν αυτή η κίνηση (στο1.5€) απλά θα αυξανόταν το waiting list αφού η ζήτηση δεν θα μπορούσε να καλυφθεί από την προσφορά. Άρα σε οικονομικό επίπεδο θα ήταν χειρότερο για την κλινική. Επειδή η HDC παίζει διεθνώς (και όχι μόνο Ελλάδα) μόνο αν μειωθεί δραματικά το waiting list ή αυξηθούν οι γιατροί θα συμβεί.

Για τον Β. που δεν έχει πρόβλημα προσφοράς, απλά αυξάνει νοσοκόμες, εκεί είναι critical να προκαλέσει ζήτηση μέσω φθηνότερης τιμής. Η HDC δεν παίζει όμως σε αυτό το γήπεδο, αλλά στο γήπεδο των επώνυμων κλινικών με ψηλές ή πολύ ψηλές παροχές, είναι άλλο το target group.
 

koumparos

Well-Known Member
Κρίμα!!Ας βάλουμε εμείς τα αεροπορικά και 3-4 μέρες δωμάτιο και μετά επιστροφή σπίτι.Με 1.5ε απλά δεν αξίζει πλεον να ρισκάρει κάποιος Ελλάδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
To κόστος των αεροπορικών+διαμονή δεν επιβαρύνει τόσο το τελικό κόστος,όσο τα άλλα λειτουργικά έξοδα της κλινικής και κατά κύριο λόγο οι αμοιβές των γιατρών.Αυτές είναι που διαμορφώνουνε την τελική τιμή.
Οι τιμές αυτές από τη στιγμή που ξεκινήσανε από την Κυπριακή αγορά,μια αγορά χωρίς κανένα ενδιαφέρον και προοπτική λόγω του μικρού μεγέθους της,είναι θέμα χρόνου να συμπαρασύρει και την ελληνική αγορά που αυτός είναι ο απώτερος στόχος.
Όχι στην τιμή του 1,5/g αλλά σε μια πιο ορθολογική όπως 1.7-1.8/g.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To κόστος των αεροπορικών+διαμονή δεν επιβαρύνει τόσο το τελικό κόστος,όσο τα άλλα λειτουργικά έξοδα της κλινικής και κατά κύριο λόγο οι αμοιβές των γιατρών.Αυτές είναι που διαμορφώνουνε την τελική τιμή.
Οι τιμές αυτές από τη στιγμή που ξεκινήσανε από την Κυπριακή αγορά,μια αγορά χωρίς κανένα ενδιαφέρον και προοπτική λόγω του μικρού μεγέθους της,είναι θέμα χρόνου να συμπαρασύρει και την ελληνική αγορά που αυτός είναι ο απώτερος στόχος.
Όχι στην τιμή του 1,5/g αλλά σε μια πιο ορθολογική όπως 1.7-1.8/g.

Δεν ξέρω ποιος είναι ο απώτερος σκοπός. Προφανώς δεν έχει δουλειά η Βρυωνίδου και προσπαθούν να αυξήσουν την πελατεία της τοπικά χωρίς να καταστρέψουν τις καλές τους αγορές.
 

vlafo

Well-Known Member
Εάν στοχεύουν να διεισδύσουνε στην ελληνική αγορά και να αυξήσουνε το μερίδιο τους,μόνο μέσω σημαντικής μείωσης θα το καταφέρουνε.Μπορεί να τους ενδιαφέρει μπορεί και όχι.Δεν μπορώ να το γνωρίζω.Αν και μικρό το κομμάτι της Ελλάδος,όσον αφορά το market-share,εντούτοις μια δεξαμενή αύξησης εσόδων από μια άλλη αγορά δεν νομίζω να μην το θέλουνε.
Μάλλον ο Μάρας έχει πάρει όλη τη δουλειά εκεί και προσπαθούνε να την προοωθήσουνε.
Δεν είναι κακό από κάπου όλοι ξεκινάνε.
 

tasos33

Well-Known Member
Προφανώς ο λόγος είναι αυτός, βέβαια με τα μέχρι τώρα λίγα αποτελέσματα της δείχνει να ειναι καλή. Με 1.5ευρώ θα είναι η καλύτερη επιλογη για Κύπρο και μετά κάτι παραπάνω και για Ελλάδα.
 

Veron

Well-Known Member
Για οσους δεν εχουν κανει μ.μ να ξερουν οτι ο γιατρος που θα επιλεξετε (αναλογα και την κλινικη βεβαια) θα συμμετεχει περιπου στο 40% στην συνολοκης διαδικασιας.Στην δικια μου μ.μ ο Μαρας περιπου τοσο ειχε ασχοληθει.Η Βρυωνιδου ειχε και αυτη ενα 20% συμμετοχης και το υπολοιπο 40% ειναι δουλεια αλλων 4αρων ατομων
 

tasos33

Well-Known Member
@piros75 η αλήθεια είναι ότι χρειάζεσαι πολλά ακόμα, 3000 τα χεις στο τσεπάκι, πρέπει να γεμίσεις crown και να ενισχύσεις μπροστά, αυτά είναι που φαίνονται και το λεω αυτό γιατί το μαλλί σου είναι αρκετα μακρύ και σε συνδυασμο με το χτένισμα δημιουργεί αίσθηση υψηλοτερης πυκνότητας απ οτι έχεις στην πραγματικότητα.
 

vlafo

Well-Known Member
Με 1.5 ευρώ θα είναι και η καλύτερη επιλογή για Ελλάδα πιστεύω.By far.
Εάν και εφόσον δείξει κάποια καλά αποτελέσματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για οσους δεν εχουν κανει μ.μ να ξερουν οτι ο γιατρος που θα επιλεξετε (αναλογα και την κλινικη βεβαια) θα συμμετεχει περιπου στο 40% στην συνολοκης διαδικασιας.Στην δικια μου μ.μ ο Μαρας περιπου τοσο ειχε ασχοληθει.Η Βρυωνιδου ειχε και αυτη ενα 20% συμμετοχης και το υπολοιπο 40% ειναι δουλεια αλλων 4αρων ατομων

Αυτό ισχύει για τις κλινικές που δεν χρησιμοποιούν pen. Σε αυτές με το pen η εισαγωγή είναι πάνω από το 60-70% της σημασίας για την επιτυχία.
 
Μπλουζα