Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

vlafo

Well-Known Member
Λοιπόν, κάτω από φως ημέρας. @vlafo σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι πρέπει να "ξοδέψω" 1500 για μπροστά. Θέλω να κλείσω κάποια κενά, κυρίως στον αριστερό κρόταφο και χερλαιν και να ασχοληθώ με το πίσω. Εντάξει δεν θα έχω πυκνότητα 20χρονου, αλλά θα έχω μια ομοιόμορφη εικόνα και κανείς πλέον δεν θα μπορεί αν με πει καραφλό ή ακόμα και αραιό.... Βάζω και μία ακόμα (την χειρότερη) που δείχνει το πρόβλημα της αραίωσης αριστερά. Η αλήθεια της εικόνας μου είναι κάπου στη μέση μεταξύ της μίας και της άλλης φωτογραφίας.

Προβολή συνημμένου 16787
Προβολή συνημμένου 16788
Kατα αρχήν να επισημάνω το ωραίο contrast που έκανες και που πράγματι δείχνει τη διαφορά.Μια χαρά είσαι πλέον.
Και επειδή έχεις πλάνο τεκμηριωμένο θα το δέσεις όμορφα κα σωστά.Πρόσεξε το crown σου μόνο.Eίναι επικίνδυνο.Εγώ που έχω πολύ μικρότερο πρόβλημα και θέλω να το κλείσω δυστυχώς στην Ελλάδα δεν μπορώ.Ξεκάθαρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Λοιπόν, κάτω από φως ημέρας. @vlafo σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι πρέπει να "ξοδέψω" 1500 για μπροστά. Θέλω να κλείσω κάποια κενά, κυρίως στον αριστερό κρόταφο και χερλαιν και να ασχοληθώ με το πίσω. Εντάξει δεν θα έχω πυκνότητα 20χρονου, αλλά θα έχω μια ομοιόμορφη εικόνα και κανείς πλέον δεν θα μπορεί αν με πει καραφλό ή ακόμα και αραιό.... Βάζω και μία ακόμα (την χειρότερη) που δείχνει το πρόβλημα της αραίωσης αριστερά. Η αλήθεια της εικόνας μου είναι κάπου στη μέση μεταξύ της μίας και της άλλης φωτογραφίας.

Προβολή συνημμένου 16787
Προβολή συνημμένου 16788
Και επιπροσθέτως πίστεψε με ότι αν έβαζες άλλα 1500g στη συγκεκριμένη κλινική θα έδειχνες σαν 20 χρονος (σχεδόν)και θα σε διαφήμιζε σαν ένα ωραίο αποτέλεσμα.Από άποψη πύκνωσης μιλάω πάντα.Αλλά αυτό αφορά τον εκάστοτε πελάτη και τη συγκεκριμένη κλινική που έχει για μένα λανθασμένη πολιτική στο κομμάτι του promotion και της διαφήμισης.
 

vlafo

Well-Known Member
Και επιπροσθέτως πίστεψε με ότι αν έβαζες άλλα 1500g στη συγκεκριμένη κλινική θα έδειχνες σαν 20 χρονος (σχεδόν)και θα σε διαφήμιζε σαν ένα ωραίο αποτέλεσμα.Από άποψη πύκνωσης μιλάω πάντα.Αλλά αυτό αφορά τον εκάστοτε πελάτη και τη συγκεκριμένη κλινική που έχει για μένα λανθασμένη πολιτική στο κομμάτι του promotion και της διαφήμισης.
Πιστεύω αριστερός κρόταφος 500g-χερλάιν άλλα 500g-700g και πίσω με πολύ προσοχή άλλα 500g.Εγώ θα έβαζα και άλλα 500g ενδιάμεσα middleA+B με όλους τους κινδύνους που περιέχουν μμ σε μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από την στιγμή που επιλέγεις το comb over σαν χτένισμα και μάλιστα από αριστερά προς τα δεξιά, ο αριστερός κροταφος θέλει την καλύτερη δυνατή πυκνότητα. Εκτιμώ ότι χρειάζεται (με λίγο πύκνωση επισης στο forelock) 750g και τέλος. Μετά μόνο crown.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

piros75

Well-Known Member
Παίδες, μετά από πολλά θέματα που αντιμετώπισα φαίνεται πως έφτασε η ώρα να μπω να φτιάξω το crown και να προσθέσω και λίγα μοσχεύματα μπροστά. Σκέφτομαι να μπω τον Νοέμβριο, δεν έχω επικοινωνήσει ακόμα με την κλινική αλλά θα το κάνω άμεσα. Από τη μία ίσως και να ήταν καλύτερα που περίμενα τόσο πολύ μιας και στο διάστημα αυτό η κορυφή μου σχεδόν άδειασε. Παραθέτω κάποιες φωτογραφίες και θα ήθελα μια γνώμη για τον αριθμό μοσχευμάτων που νομίζετε ότι θα χρειαστώ. Εγώ λέω τουλάχιστον 1500-1700 πίσω και άλλα 500 μπροστά (ξέρω το έχω κουράσει, αλλά μου φαίνεται πως η εικόνα μου έχει αλλάξει προς το χειρότερο και άρα χρειάζομαι νέες συμβουλές). Επίσης παραθέτω κάποιες συγκριτικές με την προ μεταμόσχευσης κατάσταση για να δείτε που βρίσκομαι αρκετούς μήνες μετά (αυτές με το ζελέ wet look είναι φρέσκες, οι άλλες τραβήχτηκαν Τέλη Μαΐου αλλά δείχνουν την κατάσταση στη χειρότερη μορφή της).

20180418_185938.jpg
left.jpg
right.jpg
up.jpg
 

koumparos

Well-Known Member
Τι να προτωμαζεψεις.Το Κράουν η την αραιωμένη α ζωνη?.Χαρά στο κουράγιο σας όσοι έχετε μπλέξει με την dhi.Αυτη η εικόνα θέλει ένα 3.5αρι για υψηλή επαναφορά.Πηγαινε σε μια σοβαρή κλινική να τελειώνεις και ξεκινά μια σοβαρή θεραπεία.Με εξελισιμη τριχοπτωση θα χρειάζεσαι αρκετά συχνά επέμβαση.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Και δευτερη για πυκνωση δεν ειχες κανει μπροστα; η ειναι της πρωτης;
Αν η φυτρωση παει οπως οι προηγουμενες θες 2-3 για να κλεισει το crown.
 

makis25

Well-Known Member
νομιζω πως ο piros εχει ηδη αποφασισει να συνεχισει με την dhi .Εγω θα ελεγα piro μιας και τα χρονια περνουν και φευγουν , να μην εισαι πλεον συντηρητικος με την επομενη μεταμοσχευση . Κανε ενα διημερο με καποιο ονομα εκει , με τη μπιρου πχ , και βαλε ακομα 3500 που λεει και ο κουμπαρος . Τα περισσοτερα θα πρεπει να τα βαλεις μπροστα οχι πισω . Το μπροστα ειναι που βλεπουν οι ανθρωποι που σε συναντάνε , το μπροστα ειναι που βλεπεις καθε μερα που ξυπνας . Βαλε 2000 μπροστα και 1500 πισω .
 

alexandros _athens

Active Member
Θα συμφωνήσω με @makis25, στη θέση σου θα πήγαινα δυνατά για μπροστά, 1.300-1.500 σίγουρα. Να γίνει όπως πρέπει. Και ρίχνεις κάποια και πίσω να μαζευτεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
η μπιρου αθηνα και ο τσακαλος θεσσαλονικη πυροβολούν , βαζουν 2000+ τη μερα

Φιλε Μακη, επιμενω σε αυτο που εγραψα. Μαλλον κάνεις λαθος.

Διαβασε τις περιπου 10 μεταμοσχευσεις της Μπιρου που εχουν παρουσιαστει στο forum.

Θα διαπιστωσεις οτι ο μεσος ορος grafts που τοποθετει ανα συνεδρια δεν υπερβαινει τα 1500.

Ακομη και στους νικητες κληρωσεων που η Μπιρου εκανε διημερη μμ, τα grafts ηταν 2800-2900.

Για τον Τσακαλο ας μην κανουμε κανενα σχολιο, γιατι το δειγμα γραφης του δεν ειναι αξιοπιστο (ελαχιστες παρουσιασεις.....νομιζω μονο μια εχουμε στο forum).

Αρα μη γραφουμε για "πυροβολα" και "μπαζουκας", γιατι δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.
 

anargiros88

Well-Known Member
Εδω ο φίλος Tol έχει δίκιο . Η dhi δουλεύει 1500 μονοήμερο και 3000 διημερο !

η μπιρου αθηνα και ο τσακαλος θεσσαλονικη πυροβολούν , βαζουν 2000+ τη μερα

Τα πυροβόλα βγήκαν μόνο για ένα με δυο περιστατικά δεν νομίζω να το ξαναδούμε !
 

koumparos

Well-Known Member
Με συγχωρείται αλλά τρίτη ευκαιρία σε μέτριους είναι μαζοχισμός.Να μαζέψει κάτι παραπάνω να πάει Κύπρο με 2ε το μοσχεύμα να τελειώνει.Αρκετα τον ταλαιπωρησαν τον άνθρωπο.
 

vlafo

Well-Known Member
Aν είναι πράγματι τόσο,τότε είναι πλέον όχι μόνο η πιο ανταγωνιστική κλινική με βάση τα διεθνή standards, αλλά θα τα σαρώσει όλα.
Και δείχνει ότι τελικά η Ελληνική αγορά τους ενδιαφέρει πολύ.
 
Μπλουζα