Piros75, fue, γκαρτσονίκα, 1419 grafts, 3/2/16

piros75

Well-Known Member
Παίδες δεν παίρνω τίποτα και δυστυχώς και το ριγκειν το βάζω μια στο τόσο. Όσο για τοπικ το δοκίμασα μία φορά και κόντεψα να γίνω ρεζίλι, αφού ξεχάστηκα και έκανα μια κίνηση με το χέρι και έγινα μαύρος. Δεν σκέφτομαι να περιμένω, σκέφτομαι να μπω και να κάνω μία πάλι με λίγα μοσχεύματα και ίσως αν χρειαστεί και μία τρίτη. Για σοκ λος μου το έχουν αποκλείσει στην κλινική και λέω να τους εμπιστευτώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
front2.jpg


Αγαπητοί, προχθές έκλεισα 2 χρόνια από την μμ και είπα να κάνω μια ενημέρωση. Παρακάτω λοιπόν 2 φωτογραφίες της περιοχής που έγινε η μμ και μία της περιοχής που σκέφτομαι (ακόμα!!!) να κάνω τη δεύτερη. Αν τελικά με αφήσουν όλα μου τα θέματα και τα προβλήματα που αντιμετωπίζω τον τελευταίο καιρό, θα μπω για να επέμβω κυρίως στη κορυφή και με την ευκαιρία θα κάνω και μια πύκνωση μπροστά. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν θα χρειαστώ πάνω από 600-700 μοσχεύματα μπροστά και περίπου 1000 πίσω. Τί λέτε;

Βάζω και μία φώτο δύο χρόνια πριν για να θυμηθούμε πως ήμουν...

20180130_145150.jpg

20180130_145141.jpg
20180130_145212.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
piros75 , to 75 ειναι χρονια που γεννήθηκες? Αν ναι , τοτε μιας και φτανεις τα 43 , τι σε σταματα απο το να ριξεις 3000 μοσχευματα σε ολο το κεφαλι , απο μπροστα εως πισω και να τελειωνεις μια και καλη. Η hairline γυμνη , φιλε μου , βαλατε 20-30 γραφτς ανα τετραγωνικο εκατοστο , φαινονται 10-12 να μεγαλωσαν ? τελικα λιγα μονοτριχα επιβιωσαν . Κανε ενα διημερο περασμα , απο hairline μεχρι τερμα πισω . Ωστε να χεις μια στρωση 20-25 γραφτς ανα cm2 σε ολο το κεφαλι . Εξαλου εγω σου προτεινω μολις 1300 παραπανω απο αυτα που υπολογιζεις εσυ . Τελος , αν επιμενεις στα 1700 , τα περισσοτερα βαλτα μπροστα ,οχι πισω . Το προσωπο σου ειναι το πρωτο πραγμα που βλεπουν οι ανθρωποι που συναντας , οχι το μπιφτεκι .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Makis25 αυτό που βλέπεις στην hairline δεν είναι 10-12g. Αν ήταν έτσι τα 10 με 30 θα είμασταν «θάμνος»!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

piros75

Well-Known Member
Νομίζω makis25 ότι σαφώς δεν μεγάλωσαν τα μισά, θεωρώ ότι το ποσοστό φύτρωσης που είχα ήταν πολύ ψηλό απλώς η τοποθέτηση ήταν αραιή κατόπιν και δικιάς μου απόφασης ακριβώς για να πετύχω τη μέγιστη δυνατή φύτρωση (μην το αναλύσουμε πάλι γιατί πήρα αυτήν την απόφαση, έχει γραφτεί και ξαναγραφτεί πολλές φορές στο παρόν αλλά και σε άλλα νήματα). Παρά ταύτα εμένα μου αρέσει και έτσι και εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν χρειάζομαι πάνω από 700 μοσχεύματα μπροστά. Αυτό που με ενοχλεί στην παρούσα φάση είναι το πίσω, μπροστά νοιώθω και δείχνω άλλος άνθρωπος.
 

aeratos28

Just aeratos
Βάλε και καμία φωτό από μπροστά ,όπως αυτή που έβαλες όπως ήσουν πριν..και κάνε αν μπορείς τα μαλλιά σου λίγο πίσω,όχι χωριστρα..πάντως η hairline ακόμα δείχνει κάπως με ερυθρότητα και κάποια διάσπαρτα grafts να βγαίνουν..εντελώς αξιοπεριεργο..πραγματικα
 

athenian

Well-Known Member
piros75 , to 75 ειναι χρονια που γεννήθηκες? Αν ναι , τοτε μιας και φτανεις τα 43 , τι σε σταματα απο το να ριξεις 3000 μοσχευματα σε ολο το κεφαλι , απο μπροστα εως πισω και να τελειωνεις μια και καλη. Η hairline γυμνη , φιλε μου , βαλατε 20-30 γραφτς ανα τετραγωνικο εκατοστο , φαινονται 10-12 να μεγαλωσαν ? τελικα λιγα μονοτριχα επιβιωσαν . Κανε ενα διημερο περασμα , απο hairline μεχρι τερμα πισω . Ωστε να χεις μια στρωση 20-25 γραφτς ανα cm2 σε ολο το κεφαλι . Εξαλου εγω σου προτεινω μολις 1300 παραπανω απο αυτα που υπολογιζεις εσυ . Τελος , αν επιμενεις στα 1700 , τα περισσοτερα βαλτα μπροστα ,οχι πισω . Το προσωπο σου ειναι το πρωτο πραγμα που βλεπουν οι ανθρωποι που συναντας , οχι το μπιφτεκι .
Αν ειχε πυκνοτητα 10 μ/τ.ε. οπως λες θα φαινοταν τα δερμα απο 1χλμ αποσταση.Μην απογοητευουμε τους συμφορουμιτες που εχουν κανει μμ χωρις λογο.
 

koumparos

Well-Known Member
Βαλε σωστες φωτος.Στο εχουμε πει καμια 20αρια φορες.Αλλιως μην ενημερωνεις γιατι ο κοσμος μπερδευεται και θα νομιζει οτι ελυσες το θεμα σου μπροστα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
Αν ειχε πυκνοτητα 10 μ/τ.ε. οπως λες θα φαινοταν τα δερμα απο 1χλμ αποσταση.Μην απογοητευουμε τους συμφορουμιτες που εχουν κανει μμ χωρις λογο.
Εγω εχω απο στριπ 13 γραφτς ανα cm2 μετρημενα οποτε εχω ενα μετρο συγκρισης γιαυτο ειπα 10-12 , εξαλου μιλησα για τη hairline οχι για το συνολο . Ο cvial εχει δικιο πως ειναι λιγοτερα στο πρωτο μισο- ενα εκατοστο περιμετρικα στη hairline . Οπως και να χει οσα και να βαλει θα βελτιωθει . Ισως βαζει ταβανι τα 1700 για να κανει μονοημερο session . Αλλα τι σημασια εχει ποσα θα μπουν , σημασια εχει ποσα θα βγουν . Και με τα 1700 θα εχει βελτιωση . Και μετα απο ενα δυο χρονια θα θελησει μαλλον να βαλει ακομα 1500
 

piros75

Well-Known Member
Θα προσέθετα επίσης ότι το κούρεμα παραπλανά τον κόσμο. Αυτό είναι ένα κλασσικό comb-over.

Σίγουρα κάνω το κούρεμα 1ον που μου αρέσει και 2ον που φαίνεται πιο ωραίο και "καλυπτικό" βάσει της κατάστασής μου. Συγνώμη αλλά δεν μπορώ να αλλάξω το κούρεμά μου μόνο και μόνο για να φανεί η χειρότερη δυνατή κατάσταση του κεφαλιού μου. Όσο για τις φωτογραφίες... έχω βάλει τα δύο προφίλ και πανοραμική από πίσω σε μέγιστη ανάλυση, τι άλλο να βάλω; Σας πληροφορώ ότι αν τραβήξω πίσω τα μαλλιά μου το αποτέλεσμα φαίνεται καλύτερο. Θα το κάνω και θα αναρτήσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Λοιπόν μιας και μου το ζητήσατε.... χτένισα τα μαλλιά πίσω τα ανακάτεψα όσο μπορούσα και ιδού το χειρότερο αποτέλεσμα και η σύγκρισή του με το πριν. Όπως σας είπα, πιστεύω ότι θέλω άλλα 700 μπροστά για κλείσιμο κάποιων σημείων και γενικότερη πύκνωση και επικέντρωση στο μπιφτέκι μου (ανεβάζω και την μετά φώτο μόνη της σε καλύτερη ανάλυση για μεγένθυνση και ψαχούλεμα για όποιον ενδιαφέρεται).

compare.jpg


front after.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα σε συμβούλευα να αποφύγεις τα φλας και να βάλεις μια ίδια (προ μμ) από εξωτερικό χώρο.
 

vlafo

Well-Known Member
Λοιπόν μιας και μου το ζητήσατε.... χτένισα τα μαλλιά πίσω τα ανακάτεψα όσο μπορούσα και ιδού το χειρότερο αποτέλεσμα και η σύγκρισή του με το πριν. Όπως σας είπα, πιστεύω ότι θέλω άλλα 700 μπροστά για κλείσιμο κάποιων σημείων και γενικότερη πύκνωση και επικέντρωση στο μπιφτέκι μου (ανεβάζω και την μετά φώτο μόνη της σε καλύτερη ανάλυση για μεγένθυνση και ψαχούλεμα για όποιον ενδιαφέρεται).

Προβολή συνημμένου 16770

Προβολή συνημμένου 16771
Καλημέρα.
Προσωπική μου εκτίμηση πάντα, εγώ θα έβαζα άλλα 1500g μπροστά μέχρι το crown για να πυκνώσει και να δέσει σωστά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και οι 2 έχετε δίκιο, χειροτερεύει την κατάσταση εκεί που χτυπάει και δείχνει καλύτερα τις δίπλα περιοχές


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
Σε μια πανοραμική φωτό με φλας νομίζω γίνεται γενικό κακό..αν είναι en face η φωτό τότε δημιουργεί illusion στις δίπλα περιοχές.
 

piros75

Well-Known Member
Λοιπόν, κάτω από φως ημέρας. @vlafo σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι πρέπει να "ξοδέψω" 1500 για μπροστά. Θέλω να κλείσω κάποια κενά, κυρίως στον αριστερό κρόταφο και χερλαιν και να ασχοληθώ με το πίσω. Εντάξει δεν θα έχω πυκνότητα 20χρονου, αλλά θα έχω μια ομοιόμορφη εικόνα και κανείς πλέον δεν θα μπορεί αν με πει καραφλό ή ακόμα και αραιό.... Βάζω και μία ακόμα (την χειρότερη) που δείχνει το πρόβλημα της αραίωσης αριστερά. Η αλήθεια της εικόνας μου είναι κάπου στη μέση μεταξύ της μίας και της άλλης φωτογραφίας.

frontdaylight 2.jpg

probl.jpg
 
Μπλουζα