Papakos, FUE, 3539g, 9-10/11/20

Papakos

Member
Είδες Μάκη που χρειάζεται να γνωρίζουμε ακριβώς τις τιμές?η πρώτη πιο απλή ερώτηση όλων είναι ..από μόνος σου απάντησες πρώτος ..το λέω γιατί υπερασπίζεστε τακτικές του να μην ακούγονται τιμές κτλ κτλ .
Όχι φίλε. 3600 τελική τιμή
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
δεν εκανα ακριβως αυτο τοτε βεβαια σε εκεινο το νημα . Δεν υπερασπιζομαι τακτικες να μην ακουγονται τιμες . Αυτο που ειπα ειναι πως ενταξει αφου δε θελει να πει δεν εγινε και τιποτα παμε παρακατω .Ηταν διχως οφελος στα ματια μου τοσο εντονη συζητηση για τις τιμες . Τοσα χρονια δε θυμαμαι ποτε σε κανενα νημα να επιμεινω απο καμια κλινικη η γιατρο να μαθω τιμες και νομιζω τα τελευταια 4μιση χρονια δε θυμαμαι και αλλο νημα να εμφανιστηκε ποτε που να εγινε τοσος ντορος για τιμες στο φορουμ ολοκληρο .
 

aeratos28

Just aeratos
Γιατί ήταν ο πρώτος που δεν τις έλεγε τις τιμές ..σε όλους τους γιατρούς ξέραμε αυτός έπαιζε κρυφτό..πως θα σου φαινόταν τώρα αν έβλεπες καμία 10ρια ακόμα αποτελέσματα από τον τιρκαλα και δεν έλεγε τιμές?ίδιος ντόρος θα γινόταν.και ίδια (φασαρία)
 
  • Like
Reactions: tol

makis25

Well-Known Member
τελικα βεβαια ο λογος που οι τιμες ηταν κρυφες ηταν επειδη ηταν απο τις υψηλοτερες στην Ελλαδα . Εδω το Τιρκαλας μαλλον εχει απο τις χαμηλοτερες στην Ελλαδα . Για να δουμε .
 

makis25

Well-Known Member
Δυστυχώς δεν ξέρω. Ξέρω ότι 1mm ήταν το εργαλείο εισαγωγής. Όπως και ότι τα περισσότερα μόσχευμα εξήχθησαν motorised, ειδικά στην δεύτερη συνέδρια. Στην πρώτη αρκετά manual. Θα χρειαζόμασταν σίγουρα και άλλη συνέδρια αν έπρεπε να βάλουμε περισσότερα. Σίγουρα θα είχαμε περισσότερη πύκνωση αλλά έπρεπε να συμβιβαστούμε με αυτά που υπήρχαν διαθέσιμα.
ηδη 3500+ που βαλες ειναι πολλα νοιωθω πως ειναι στο οριο , σπανιως βλεπεις γιατρους και κλινικες να βαζουν με τη μια πανω απο αυτα τα νουμερα ακομα και σε πολυ μεγαλα προβληματα . 1mm εργαλειο εισαγωγης οποτε πολυ πιθανο 1mm να ειναι και το εργαλειο εξαγωγης . Ειναι στο οριο επισης. 2021 δεν υπαρχει δικαιολογια , θα πρεπει το ταβανι μας να ειναι 0,9mm. Απο οσους γιατρους ψαχνω που κανουν παρουσιασεις και λενε τι εργαλεια χρησιμοποιουν βλεπω μεχρι 0,9mm ( πχ ισπανους, κυπρος νομιζω hdc , καποιοι ξεχωριστοι Τουρκια , ελβετια , Αναστασακης ) . Ενδιαφερον αυτο που λες πως η εξαγωγη ειναι "υβριδικη" μια μιξη με εξαγωγη με χερι και μοτερ . Το χω δει αυτο σε βιντεο απο παρουσιασεις ισπανων γιατρων . Θα εχει ενδιαφερον να δουμε πως θα επουλωθει η δοτρια σου τις επομενες μερες .
 

aeratos28

Just aeratos
Όντως το εργαλείο είναι μεγάλο..φαίνεται η δοτρια ότι χρησιμοποιήθηκε μεγάλο punch .θα δείξει η εικόνα της στην πορεία.βεβαια που να την δεις εύκολα αφού θα έχει μακρύνει το μαλλί αλλά συμφωνώ πως το μέγιστο θα έπρεπε να ήταν το 0.9 ..
 

manly_Man

Well-Known Member
Δυστυχώς δεν ξέρω. Ξέρω ότι 1mm ήταν το εργαλείο εισαγωγής. Όπως και ότι τα περισσότερα μόσχευμα εξήχθησαν motorised, ειδικά στην δεύτερη συνέδρια. Στην πρώτη αρκετά manual. Θα χρειαζόμασταν σίγουρα και άλλη συνέδρια αν έπρεπε να βάλουμε περισσότερα. Σίγουρα θα είχαμε περισσότερη πύκνωση αλλά έπρεπε να συμβιβαστούμε με αυτά που υπήρχαν διαθέσιμα.
Καλη επιτυχια φιλε! Νομιζω μπορεις να ρωτησεις τον Δρ Τυρκαλα για περισσοτερες πληροφοριες...οπως για το μεγεθος του εργαλειου εξαγωγης ή οτιδηποποτε αλλο μπορει να σου αναφερει.
 

Papakos

Member
ηδη 3500+ που βαλες ειναι πολλα νοιωθω πως ειναι στο οριο , σπανιως βλεπεις γιατρους και κλινικες να βαζουν με τη μια πανω απο αυτα τα νουμερα ακομα και σε πολυ μεγαλα προβληματα . 1mm εργαλειο εισαγωγης οποτε πολυ πιθανο 1mm να ειναι και το εργαλειο εξαγωγης . Ειναι στο οριο επισης. 2021 δεν υπαρχει δικαιολογια , θα πρεπει το ταβανι μας να ειναι 0,9mm. Απο οσους γιατρους ψαχνω που κανουν παρουσιασεις και λενε τι εργαλεια χρησιμοποιουν βλεπω μεχρι 0,9mm ( πχ ισπανους, κυπρος νομιζω hdc , καποιοι ξεχωριστοι Τουρκια , ελβετια , Αναστασακης ) . Ενδιαφερον αυτο που λες πως η εξαγωγη ειναι "υβριδικη" μια μιξη με εξαγωγη με χερι και μοτερ . Το χω δει αυτο σε βιντεο απο παρουσιασεις ισπανων γιατρων . Θα εχει ενδιαφερον να δουμε πως θα επουλωθει η δοτρια σου τις επομενες μερες .
Θα το ρωτήσω την Παρασκευή που θα παω για λούσιμο. Όσο για την επούλωση της δότριας θα κάνω update με την εξέλιξη της.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
ισως επεσε η δουλεια λογο του κορονοιου . Ασε που η θεσσαλονικη πλεον φλεγεται δυστηχως.
Για αυτό που λες ...ισχύει το ακριβώς αντίθετο...από τον καιρό που μπήκε ο κορονοιος στην ζωή μας δεν προλαβαίνει να κλάσει....προφανώς κ υπάρχει λογική σ αυτό αφού το βλέπουν σαν ευκαιρία για την μετεγχειρητική διαδικασία....
 

Papakos

Member
Για αυτό που λες ...ισχύει το ακριβώς αντίθετο...από τον καιρό που μπήκε ο κορονοιος στην ζωή μας δεν προλαβαίνει να κλάσει....προφανώς κ υπάρχει λογική σ αυτό αφού το βλέπουν σαν ευκαιρία για την μετεγχειρητική διαδικασία....
Αυτό μπορώ να το επιβεβαιώσω κι εγώ. Όχι ότι μου έδειξε το ημερολόγιο του αλλά από τις συζητήσεις που είχε με τις βοηθούς του όσον αφορά το πρόγραμμα των επόμενων ημερών του.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
δηλαδη εχει φουλ δουλεια αλλα η τιμη εχει μεινει 1 ευρω . χμ .
Μάκη πάνω κάτω έχεις κτλ το στυλ του γιατρού και τον τρόπο που σκέφτεται εσύ γιατί έχεις παρακολουθησει τα σχετικά νήματα που τον αφορούν....ναι η τιμή είναι αυτή ...βέβαια εγώ πιστεύω και είναι προσωπική μου άποψη αυτή καθαρά ότι αργά η γρήγορα έστω κ λίγο θα ανέβει....
 

vlafo

Well-Known Member
Μάκη πάνω κάτω έχεις κτλ το στυλ του γιατρού και τον τρόπο που σκέφτεται εσύ γιατί έχεις παρακολουθησει τα σχετικά νήματα που τον αφορούν....ναι η τιμή είναι αυτή ...βέβαια εγώ πιστεύω και είναι προσωπική μου άποψη αυτή καθαρά ότι αργά η γρήγορα έστω κ λίγο θα ανέβει....
Γιατί να ανέβει Γιώργο?
Μια χαρά είναι η τιμή του.
Ο Γιατρός δείχνει να αντιλαμβάνεται με τη στάση του την γενικότερη κατάσταση .
 

Georgie

Well-Known Member
Η ΜΜ FUE εχει απλοποιηθεί σα διαδικασία και ειναι σχετικά εύκολη επέμβαση.
Οι τιμες σε σχεση με πριν απο μια πενταετία εχουν πέσει αισθητά και ο ανταγωνισμός εχει μεγαλωσει.
Δε νομίζω οτι στην Ελλαδα μπορει να σταθεί κλινική με πανω απο 1.5 ( και πολλα λέω) € το τριχοθυλακιο.
Σίγουρα υπαρχουν και οι πιο ακριβοί και οι wannabe που θα πιάσουν περαστικούς, η γνωστούς περιστατικών που πήραν καλα αποτελέσματα, αλλα η προσωπική μου άποψη ειναι οτι δε θα αντέξουν τον ανταγωνισμό .
Οι μύγες θα κανουν πολυ καιρο να παχύνουν παιδια και ο Αύγουστος αργεί !

Καλή φυτρωση να εχεις φίλε .
 

manly_Man

Well-Known Member
Δεν νομιζω οτι οποιος χρεωνει ακριβα εχει πολυ δουλεια και οποιος χρεωνει κανονικα δεν εχει. Απλα καθε κλινικη εχει τον δικο της τροπο αντιμετώπισής του πελατη, μπορει πχ να τον βλεπει τον πιο ανθρωπινα αντιλαμβάνοντας τα δεδομενα της καταστασης και να μην τον βλεπει ως καθαρη πηγη κέρδους χρεώνοντάς τον τρελα ποσα εκμεταλεύοντας το γεγονος οτι βρισκεται σε ψυχολογικη απογνωση λογω της αραιωσης των μαλλιων του και ψαχνει αμεση λυση στο προβλημα του.
 
Μπλουζα