Papakos, FUE, 3539g, 9-10/11/20

Papakos

Member
Καλημέρα στο forum. Ηρθε η ώρα να παρουσιάσω και εγω την δική μου μεταμόσχευση και να βάλω ένα λιθαράκι στην δουλειά που κάνετε και στη βοήθεια που δίνετε σ΄ αυτούς που παρακολουθούν. Για αρχή να πω πως είμαι 40 χρ. και η τριχόπτωσή μου είναι προοδευτική, χωρίς μεγάλες εξάρσεις, τα τελευταία εξι χρόνια. Οπως μαρτυράει και ο τίτλος, έκανα μεταμόσχευση το προηγούμενο διήμερο στον Τυρκαλά στη Θεσσαλονίκη. Είχαμε αποφασίσει ότι για να καλυφθεί πλήρως το κεφάλι μου θα έπρεπ να κάνουμε διήμερη συνεδρια. Η επιλογή του γιατρού έγινε μετά απο πολύ σκέψη και ψάξιμο, και βασίστηκε περισσότερο στο ένστικτο και στις- λίγες ειναι αλήθεια- παρουσιάσεις των μελών του forum. To αποτέλεσμα δεν μπορώ να το προδικάσω, αλλά σιγουρα έμεινα πολύ ευχαριστημένος απο τις υπηρεσίες κατα την διάρκεια της μ.μ. τόσο απο τον γιάτρο όσο και απο τις βοηθούς του, την Χρύσα και τη Σταυρούλα. Περισσότερα δε θα πω για να μην θεωρηθεί οτι σκοπός μου είναι να κάνω διαφημισή. Στα του αγώνα, μ.μ έγινε σε δυο μέρες, μπήκαν συνολικά 3539 grafts που αντιστοιχούν σε 8879 τριχες. Λογος 2,51. Την πρωτη μέρα στο crown μπήκαν 1550 grafts και την δεύτερη στο μπροστά μέρος 1989 grafts. Οι φωτογραφίες δειχνουν το προβλημα, πριν την μ.μ. και μετά την μ.μ. Φωτο της δότρις θα αναβάσω αργότερα όταν βγάλω τις γάζες. IMG_1887.jpeg IMG_1889.jpeg IMG_1892.jpeg IMG_1929.jpeg IMG_1958.jpeg IMG_1959.jpeg IMG_1960.jpeg IMG_1961.jpeg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Καλημέρα.
Καλή επιτυχία εύχομαι κατά αρχήν.
Τέταρτο περιστατικό στο φόρουμ από τον συγκεκριμένο γιατρό και ανεβαίνει σιγά σιγά.
Πάλι αρκετά g με πυκνή τοποθέτηση βλέπω και πολύ καλό λόγο.
Νομίζω μπροστά ήθελες 500g ακόμα για να είσαι πολύ δυνατός αλλά αν έχεις υψηλή φύτρωση θα μιλάμε για άλλο κεφάλι Χερλάιν δε φαίνεται καθαρά ο σχεδιασμός της.Μπράβο στο γιατρό που κινείται έτσι και κλείνει τις ζώνες χωρίς να χρειαστεί να ξαναεπέμβεις. Βοηθάει και η ηλικία σου πολύ.Τα μπροστά μαλλιά κάποια στιγμή θα σε χαιρετήσουν για αυτό χρειαζόσουν λίγα ακόμα g.
Με ποιά κριτήρια τον επέλεξες πέρα από το ένστικτο ?
 

Papakos

Member
Καλημέρα και ευχαριστω για τις ευχές σου.
Τον γιατρο δεν τον ηξερα καθόλου. Ούτε ακουστά. Το γνώρισα μέσω των παρουσιάσεων των παιδιών του φόρουμ. Αυτά που είδα εδώ μου άρεσαν και αφου βρίσκεται και στην πόλη πήγα να τον δω. Κατ΄αρχήν μίλησα απ ευθειας με το άτομο που θα μου έκανε την μ.μ. Εκτίμησα πολύ τη στάση του. Χαμηλών τόνων χωρις μεγάλα λόγια, μου εξήγησε ακριβως το πλάνο που είχε στο μυαλό του και μου ενεπνευσε σιγουρια. Στο μεταξύ πληροφορήθηκα και πως ένας γνωστός μου είχα κάνει εκεί μ.μ. και οι πληροφορίες που πήρα και απο αυτόν με ώθησαν στο να τον επιλεξω και για την δική μου μ.μ. Οπως προειπα το αποτέλεσμα δεν μπορω να το προδικάσω αλλα μεχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος με την επιλογή μου.
Για τα +500 g που γράφεις πολύ πιθανόν να έχεις δίκιο αλλά δεν εβγαινε σε δυο μέρες. Εχουν μείνει αρκετα στην δότρια ακομα, οπότε όταν θα ξαναχρειαστεί θα έχουμε τουλαχιστον την επιλογή να ξαναεπέμβουμε.
Συνημμένα και φωτο τις δότριας που χρωστούσα. Sorry για την ποιότητα- έκανα ότι καλυτερο μπορουσα.
IMG_1966.jpeg IMG_1968.jpeg IMG_1969.jpeg IMG_1970.jpeg
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε μου . Όλα θα πάνε καλά . Απόλαυσε αυτή την γλυκιά ανυπομονησία και αναμονή για το τελικό αποτέλεσμα.
 

Papakos

Member
Ευχαριστώ πολύ, Giorgos 3.
Η αλήθεια είναι πως η παρουσίαση σου με βοήθησε παρά πολύ. Όχι μόνο για το αποτέλεσμα αλλά περισσότερο για τη διάθεση σου να μην κρύψεις και να μην ωραιοποιήσεις τίποτα. Όπως ακριβώς είναι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ, Giorgos 3.
Η αλήθεια είναι πως η παρουσίαση σου με βοήθησε παρά πολύ. Όχι μόνο για το αποτέλεσμα αλλά περισσότερο για τη διάθεση σου να μην κρύψεις και να μην ωραιοποιήσεις τίποτα. Όπως ακριβώς είναι.
Χαίρομαι που εντοπίσες πάνω κάτω χαρακτηριστικά του γιατρού και εσύ κ οι υπόλοιποι που δεν πολύ μιλούν στο φόρουμ που επιβεβαιώνουν τα λεγόμενά μου. Καλώς η κακώς αισθάνομαι μια ευθύνη να τα πάτε όλοι τέλεια γιατί έκανα την αρχή και τον στήριξα κ με σθένος από πάνω κάτι που δημιουργεί από λίγο έως πολύ κ λίγο αντίδραση από αυτούς που έχουν αμφιβολίες για διάφορους λόγους κ εχω επιρεασει πολύ κόσμο να προχωρησουν για μμ εκεί ανεξάρτητα αν δεν θέλουν να κάνουν παρουσίαση εδώ. Αλλά η δουλειά θα του γιατρού θα με δικαιώνει συνεχώς ξανά κ ξανά κ όλους όσους πάνε σ αυτόν .
 
Τελευταία επεξεργασία:

vagosx

Well-Known Member
Προφανως και τα grafts δεν επαρκούν για να καλύψουν πλήρως όλη αυτή την τεράστια λήπτρια περιοχή με μεγάλες πυκνοτητες επιπεδου άνω των 40grafts/cm2, ομως σε κάθε περίπτωση ο γιατρος εξήγαγε έναν πολυ μεγάλο αριθμό grafts (αυτόν που του επέτρεπε να κινηθεί στα ασφαλή όρια της σωστής διαχείρισης της δοτριας περιοχής) και δείχνει ότι έκανε για μια ακόμη φορά πολυ καθαρή δουλειά.
Ο Τυρκαλας κατα τη γνωμη μου δείχνει ότι εξελίσσεται σε μια εξαιρετική περίπτωση γιατρού.
Καλη επιτυχία στο φίλο μας.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Αλλά η δουλειά θα του γιατρού θα με δικαιώνει συνεχώς ξανά κ ξανά κ όλους όσους πάνε σ αυτόν .
Αυτη η υπεραισιοδοξια για συνεχη δικαιωση απο που πηγαζει αν επιτρεπεται;Εκπροσωπεις τον κυριο Τυρκαλα;
Ρωταω γιατι δεν γνωριζω.

Φιλε @Papakos καλη φυτρωση ευχομαι ,ποσα grafts εχει να δωσει ακομα η δοτρια σου;ο γιατρος κανει μονο fue ;
Η επιλογη σου για μεταμοσχευση στον εν λογω γιατρο καθοριστηκε απο την κοντινη αποσταση που εχει απο την περιοχη σου;
Η τιμολογιακη του πολιτικη πως διαμορφωνεται;
Ευχαριστω ,καλη επιτυχια και παλι
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτη η υπεραισιοδοξια για συνεχη δικαιωση απο που πηγαζει αν επιτρεπεται;Εκπροσωπεις τον κυριο Τυρκαλα;
Ρωταω γιατι δεν γνωριζω.

Φιλε @Papakos καλη φυτρωση ευχομαι ,ποσα grafts εχει να δωσει ακομα η δοτρια σου;ο γιατρος κανει μονο fue ;
Η επιλογη σου για μεταμοσχευση στον εν λογω γιατρο καθοριστηκε απο την κοντινη αποσταση που εχει απο την περιοχη σου;
Η τιμολογιακη του πολιτικη πως διαμορφωνεται;
Ευχαριστω ,καλη επιτυχια και παλι
Προφανώς κ δεν έχεις διαβάσει κανένα από τα νήματα μου και μάλλον σε κανένα νήμα άλλων παιδιών που έχουν κάνει μεταμόσχευση στον συγκεκριμένο γιατρό για να ρωτάς ακόμα κ την τιμή .... Δεν θα σου απαντήσω σε κάτι για να μην χαλάσω κάτι στο νήμα του παιδιού με συνεχη διάλογο μεταξύ μας ....φυσικά οι λοιποί του φόρουμ εδώ μέσα ξέρουν τις απαντήσεις σ' αυτά που ρωτάς...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Greg83

Member
Απορία αλλά γίνονται κανονικά επεμβάσεις μμ αυτή την περίοδο; Το λέω γιατί έχω την εντύπωση οτι στο πρώτο λοκνταουν είχαν σταματήσει αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.
Όσο για την μεταμόσχευση σου εύχομαι καλή επιτυχία φίλε μου, καλή φύτρωση να έχεις και μακάρι να βλέπουμε κ άλλες δουλειές από τον συγκεκριμένο γιατρό!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Προφανώς κ δεν έχεις διαβάσει κανένα από τα νήματα μου και μάλλον σε κανένα νήμα άλλων παιδιών που έχουν κάνει μεταμόσχευση στον συγκεκριμένο γιατρό για να ρωτάς ακόμα κ την τιμή .... Δεν θα σου απαντήσω σε κάτι για να μην χαλάσω κάτι στο νήμα του παιδιού με συνεχη διάλογο μεταξύ μας ....φυσικά οι λοιποί του φόρουμ εδώ μέσα ξέρουν τις απαντήσεις σ' αυτά που ρωτάς...
Καταρχας την ερωτηση περι χρεωσης την εθεσα στον νηματοθετη οχι σε σενα προσωπικα.
Εσενα σου εθεσα αλλα ερωτηματα τα οποια ομως εμειναν αναπαντητα και δεν νομιζω να εχρηζαν περαιτερω επεκτασης παρα μιας απλης απαντησης: ειμαι η οχι δεν ειμαι εκπροσωπος του κυριου Τυρκαλα και η υπεραισιοδοξια μου πηγαζει απο εκει και εκει.Με καλυψες παντως
 

Papakos

Member
Αυτη η υπεραισιοδοξια για συνεχη δικαιωση απο που πηγαζει αν επιτρεπεται;Εκπροσωπεις τον κυριο Τυρκαλα;
Ρωταω γιατι δεν γνωριζω.

Φιλε @Papakos καλη φυτρωση ευχομαι ,ποσα grafts εχει να δωσει ακομα η δοτρια σου;ο γιατρος κανει μονο fue ;
Η επιλογη σου για μεταμοσχευση στον εν λογω γιατρο καθοριστηκε απο την κοντινη αποσταση που εχει απο την περιοχη σου;
Η τιμολογιακη του πολιτικη πως διαμορφωνεται;
Ευχαριστω ,καλη επιτυχια και παλι
Ευχαριστώ για τις ευχές.
Η δότρια έχει να δώσει τουλάχιστον αλλά τόσα. Η απόφαση για την επιλογή του γιατρού σιγουρα δεν βασίστηκε μόνο στην απόσταση από την περιοχή μου -υπήρχαν αρκετές επιλογές στην ίδια απόσταση- την εξήγησα σε παραπάνω ποστάρισμα. Δεν ξέρω αν κάνει FUT ή οποιαδήποτε άλλη τεχνική. Αν ενδιαφέρεσαι πάντως θα μπορούσα να ρωτήσω. Η τιμή ήταν στις 3600 ευρώ.
 

Papakos

Member
Απορία αλλά γίνονται κανονικά επεμβάσεις μμ αυτή την περίοδο; Το λέω γιατί έχω την εντύπωση οτι στο πρώτο λοκνταουν είχαν σταματήσει αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.
Όσο για την μεταμόσχευση σου εύχομαι καλή επιτυχία φίλε μου, καλή φύτρωση να έχεις και μακάρι να βλέπουμε κ άλλες δουλειές από τον συγκεκριμένο γιατρό!
Ευχαριστώ φίλε.
Τα ιδιωτικά ιατρεία λειτουργούν κανονικά, λαμβάνοντας βεβαίως όλα τα απαραίτητα μέτρα προφύλαξης. Το ίδιο γινόταν και στο πρώτο lockdown. Με αυτά δεν παίζουμε.
 

makis25

Well-Known Member
1 ευρω το graft . Μηπως γνωριζεις το μεγεθος του εργαλειου εξαγωγης; Καλη επιτυχια . Θα μπορουσε η hairline να ειναι πιο πυκνη αλλα προφανως δε φταναν τα grafts
 
  • Like
Reactions: spi

Nik.Mos

Well-Known Member
Ευχαριστώ για τις ευχές.
Η δότρια έχει να δώσει τουλάχιστον αλλά τόσα. Η απόφαση για την επιλογή του γιατρού σιγουρα δεν βασίστηκε μόνο στην απόσταση από την περιοχή μου -υπήρχαν αρκετές επιλογές στην ίδια απόσταση- την εξήγησα σε παραπάνω ποστάρισμα. Δεν ξέρω αν κάνει FUT ή οποιαδήποτε άλλη τεχνική. Αν ενδιαφέρεσαι πάντως θα μπορούσα να ρωτήσω. Η τιμή ήταν στις 3600 ευρώ.
Οχι φιλε μου δεν ενδιαφερομαι προσωπικα,πληροφοριες ζηταω μονο και μονο για να εμπλουτιστει το νημα σου και για να σκιαγραφειται το προφιλ του γιατρου αφου δεν υπαρχει πουθενα στο διαδικτυο.Καλη συνεχεια και ευχομαι τα καλυτερα και παλι
 

Papakos

Member
1 ευρω το graft . Μηπως γνωριζεις το μεγεθος του εργαλειου εξαγωγης; Καλη επιτυχια . Θα μπορουσε η hairline να ειναι πιο πυκνη αλλα προφανως δε φταναν τα grafts
Δυστυχώς δεν ξέρω. Ξέρω ότι 1mm ήταν το εργαλείο εισαγωγής. Όπως και ότι τα περισσότερα μόσχευμα εξήχθησαν motorised, ειδικά στην δεύτερη συνέδρια. Στην πρώτη αρκετά manual. Θα χρειαζόμασταν σίγουρα και άλλη συνέδρια αν έπρεπε να βάλουμε περισσότερα. Σίγουρα θα είχαμε περισσότερη πύκνωση αλλά έπρεπε να συμβιβαστούμε με αυτά που υπήρχαν διαθέσιμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Είδες Μάκη που χρειάζεται να γνωρίζουμε ακριβώς τις τιμές?η πρώτη πιο απλή ερώτηση όλων είναι ..από μόνος σου απάντησες πρώτος ..το λέω γιατί υπερασπίζεστε τακτικές του να μην ακούγονται τιμές κτλ κτλ .
 
Μπλουζα