Papakos, FUE, 3539g, 9-10/11/20

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουνε να τα συγκεκριμενοποιήσουνε αυτά τα expectations και εκεί είναι το πρόβλημα.
Και δεν αναφέρομαι να μπούνε σε συζήτηση ποσοτικοποίησης και αριθμών.

Για αυτό πρέπει να υπάρχει πλούσιο υλικό από τον γιατρό προς τον ασθενή. Να τι σημαίνει 6000, να τι σημαίνει 4000.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουνε να τα συγκεκριμενοποιήσουνε αυτά τα expectations και εκεί είναι το πρόβλημα.
Και δεν αναφέρομαι να μπούνε σε συζήτηση ποσοτικοποίησης και αριθμών.
Έπρεπε να είμαι Αθήνα, μου έχει έρθει μια ιδέα για μπίζνα με τις μεταμοσχεύσεις, θα παίρναμε και τον Cvial μαζί.
Μεγάλη ταμπέλα μπροστά του τύπου "Exceed your Expectations" ή κάτι ανάλογο. :D
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν θεωρώ ότι αμφισβητεί ο παπακος την ικανότητα του γιατρού ώστε να κάνει διπλές σκέψεις ...βασικά παρά είναι ανυπόμονος ....

Εγώ θα αμφισβητούσα την ικανότητα οποιουδήποτε γιατρού σε οτιδήποτε δεν μου έχει δείξει τεκμηριωμένα ότι μπορεί να το κάνει. Το ίδιο ισχύει και για οποιονδήποτε επαγγελματία με τον οποίο συναλλάσομαι.
 

oreo

Well-Known Member
Εγώ θα αμφισβητούσα την ικανότητα οποιουδήποτε γιατρού σε οτιδήποτε δεν μου έχει δείξει τεκμηριωμένα ότι μπορεί να το κάνει. Το ίδιο ισχύει και για οποιονδήποτε επαγγελματία με τον οποίο συναλλάσομαι.
Αυτό ισχύει σε οποιαδήποτε "συναλλαγή" και είναι όντως εμπειρικός κανόνας ζωής.
 

Papakos

Member
Απ' το στόμα μου το πήρες...ήμουν σίγουρος ότι το είδες συγκριτικά με άλλα περιστατικά που βγάζει πάνω από 4000 και έχεις επηρεαστεί.....
Μπορεί να είναι και έτσι Γιώργο. Και μάλλον έτσι είναι. Θεωρείς όμως ότι δεν τα χρειαζόμουν τα παραπάνω μοσχεύματα και ότι δεν θα έκαναν διαφορά; Δεν ξέρω αν δεν έχει λογική η σκέψη μου.
 

oreo

Well-Known Member
Στην αρχή αυτό πίστευα. Νόμιζα πως ήταν το μέγιστο που μπορούσαν να εξαχθούν. Πρόβλημα με αριθμό μοσχευμάτων δεν είχα. Βλέπουμε από τα επόμενα περιστατικά πως άνετα μπορούσαν να βγουν.
Μπορεί να είναι και έτσι Γιώργο. Και μάλλον έτσι είναι. Θεωρείς όμως ότι δεν τα χρειαζόμουν τα παραπάνω μοσχεύματα και ότι δεν θα έκαναν διαφορά; Δεν ξέρω αν δεν έχει λογική η σκέψη μου.
Πόσα μοσχεύματα ακόμα πιστεύεις οτι θα χρειαζόσουν για την ουσιαστική διαφορά. Γιατί τα 500g θα είχαν οπτικό αντίκτυπο hairline και κροτάφους αλλά εικάζω όχι σε βαθμό που να πείς το περιβόητο "καθάρισα" με τα μαλλιά. Βέβαια έχεις 2 μήνες ακόμα μπροστά σου και είναι κρίμα να μπαίνεις σε ψυχολογία τετελεσμένου αποτελέσματος χωρίς να είναι.
 

vlafo

Well-Known Member
vlafo, εσένα σου έδειξε αρκετά αποτελέσματα ο Τυρκαλάς παρόμοια με την δική σου περίπτωση και τι να περιμένεις;
Εννοείται,είδα πάνω από 10 ίδιο case με το δικό μου,και είδα και ζωντανά κάποιους που μπήκανε μέσα στην κλινική οπότε ζήτησα να δώ πως ήτανε πριν,και βρήκα και 3 γνωστούς μου επάνω που το έψαξα και βγήκαμε για καφέ να τους δω από κοντά.

Όλοι οι άλλοι ένα περιστατικό στον υπολογιστή τους.
Για κλάματα η κατάσταση.
 

vlafo

Well-Known Member
Ακόμα και στον Cole που είχα πάει και τους ζήτησα να δω,μου λέγανε μα ειναι δυνατόν τον κύριο Cole να ζητάτε να δείτε δουλειά του?
Και τους έλεγα δεν καταλάβατε τον συγκεκριμένο τον ξέρω απέξω,αλλά δουλειά με Βενετσάνου και Κυπαρρίσου θα δώ?
Και με κοιτάγανε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
4000g μπροστά (40g x 100cm2) + 2000g crown (συντηρητικά). Πάει για NW5V, άρα το middle θα το χάνει σιγά σιγα, οπότε ή παίρνει low dose φινα 3mg/week η περιμένει μετά από καιρό για μια 3μμ με το middle και όσο έχει ανοίξει το crown. Tα graft τα έχει.

IMG_1892rr.jpg

IMG_1887rr.jpg
 

Ronaldo

Well-Known Member
Εννοείται,είδα πάνω από 10 ίδιο case με το δικό μου,και είδα και ζωντανά κάποιους που μπήκανε μέσα στην κλινική οπότε ζήτησα να δώ πως ήτανε πριν,και βρήκα και 3 γνωστούς μου επάνω που το έψαξα και βγήκαμε για καφέ να τους δω από κοντά.

Όλοι οι άλλοι ένα περιστατικό στον υπολογιστή τους.
Για κλάματα η κατάσταση.
Οπότε είχες δει αρκετό "υλικό" και ήξερες ότι και ο γιατρός είχε στο μυαλό αυτό το αποτέλεσμα που σκεφτόσουν και εσύ ότι ήθελες. Αυτό νομίζω είναι το σημαντικό να υπάρχει πλήρης συνεννόηση για το τι εννοεί ο καθένας με τον όρο "πυκνό", και να ταυτίζονται πελάτης και γιατρός.
 

Ronaldo

Well-Known Member
@Papakos έβαλες μόλις 1989 μπροστά. Η διαφορά είναι ηδη σημαντική σε σχέση με το πριν και θεωρώ ότι πας καλά και έχει ακόμα. Για να είχες και φουλ πυκνό αποτέλεσμα θα έπρεπε να βάλεις και αρκετά περισσότερα grafts, όπως καταλαβαίνεις και να άφηνες σε δεύτερη μοίρα το crown. Μη περιμένεις να γίνεις φουλ πυκνός με μόνο τόσα μοσχεύματα. και με τέτοια έκταση
Επίσης εσύ σε αυτές τις φώτο τα έχεις βρεγμένα και όχι με το ιδανικό χτένισμα που να αναδεικνύει το αποτέλεσμα (χτένισμα απόκρυψης), σε αντίθεση με άλλα αποτελέσματα που μπορεί να βλέπεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Άρα να πάει στη 2μμ και να βάλει άλλα 2500g αυτό λές?
2000g μπροστά και άλλα 500 πίσω?
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Οπότε είχες δει αρκετό "υλικό" και ήξερες ότι και ο γιατρός είχε στο μυαλό αυτό το αποτέλεσμα που σκεφτόσουν και εσύ ότι ήθελες. Αυτό νομίζω είναι το σημαντικό να υπάρχει πλήρης συνεννόηση για το τι εννοεί ο καθένας με τον όρο "πυκνό", και να ταυτίζονται πελάτης και γιατρός.
Ronaldo
Είχα δει πλούσιο υλικό με ακριβώς ίδιες συνθήκες και πανομοιότυπα χαρακτηριστικά,και όπως έχω αναφέρει αναλυτικά ακριβώς αυτά που ήθελα,είχε και ο γιατρός στο μυαλό του.
Τώρα επειδή είναι πρόσφατη η αίσθηση (προ 9ετίας)πως ήμουν με μαμά μαλλί και υγιής τρίχα πάνω από όλα,περιμένω να δω το τελικό αποτέλεσμα για να μπορέσω να το αξιολογήσω πλήρως.Δεν υποννοώ φυσικά ότι περιμένω με 50g να έχω ίδια πυκνότητα εννοείται,απλά έχω απορίες-ερωτηματικά που θα λυθούν με το τελικό αποτέλεσμα.
Αυτό φυσικά μπορούν να το πούνε αυτοί που έχουν κάνει και έχουν φτάσει στο στόχο τους πως είναι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χωρίς φίνα (low dose) ότι μαλλί είναι μέσα στο μαύρο τα επόμενα 10 χρόνια θα χαιρετήσει. Άρα η εικόνα του θα επιδεινώνεται. Αυτή η έκταση (μαζί με το crown) είναι γύρω στα 180cm2. Οι πραγματικές του ανάγκες σε βάθος χρόνου είναι κοντά στα 7000g, θεωρώ όμως ότι με 6000g και κατάλληλη κατανομή (πιο πολλά μπροστά) μπορεί να πάρει ένα άριστο αποτέλεσμα. Για αυτό πρέπει να βάλει άλλα 2000g μπροστά ή και λίγο λιγότερα επειδή έχει καλό λόγο. Για αυτό είπα τα 3500g από την πρώτη μμ έπρεπε να μπουν όλα μπροστα. Σtην δεύτερη δεν ξέρω αν θα πείραζα το crown με τον Τυρκάλα και ήμουν οκ με την εικόνα που έχω. Το λέω γιατί δεν έχω δει δουλείες του με πυκνώσεις σε μη άδεια crown. Σίγουρα όμως θα βελτίωνα το εμπρός.

IMG_1892rrr.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
+Είναι πολύ δυνατός στα πλάγια και θα επιτυγχάνει καλό layering
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μπορεί να είναι και έτσι Γιώργο. Και μάλλον έτσι είναι. Θεωρείς όμως ότι δεν τα χρειαζόμουν τα παραπάνω μοσχεύματα και ότι δεν θα έκαναν διαφορά; Δεν ξέρω αν δεν έχει λογική η σκέψη μου.
Όπως δείχνει η εικόνα τώρα φυσικά και χρειάζεσαι παραπάνω αλλά όχι 300-400 ούτε 600-700.... Νομίζω 1500-2000 ακόμα πάνω κάτω ώστε να κλείσουν όλες οι ζώνες αναλογικά ...αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο ...2 μμ....αυτό που έχεις στο μυαλό σου γίνεται με δύο μμ... εξαρχής έπρεπε να το ήξερες αυτό ...βλέπεις τώρα περιστατικά του Άλεξ η του βαλφο που δεν έχουν σχέση με το δικό σου ...εσύ είσαι ουσιαστικά 5-6αρης .....είσαι πιο κοντά σε μένα παρά σ αυτά που βλέπεις ....
 
Μπλουζα