Panos1982, dr. hasson, 3240 grafts, 2/11/2009

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

comb είπε:
Pano, νωρίς ακόμη για growth, πόσο είσαι τώρα?

Πάντως δεν νομίζω οτι φαίνεται κάτι, υπάρχει λίγη κοκκινίλα αλλά ανεπαίσθητη. Φαντάζομαι το έχεις κόψει το καπέλο, ετσι?

το καπελο κοπηκε πριν 10 μερες......στην αλλαγη χρονου το φορουσα ακομα.......
ειμαι στους 2μησι μηνες ακριβως και γενικα υπαρχει μια κοκκινιλα και μια μικρη αναταραχη που εχει απομεινει απο τοτε που ειχα την μολυνση.......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Στην πρωτη φωτο φαινεται σαν να εχεις ενα μεγαλο σπυρι με πυον, πρεπει να ταλαιπωρηθηκες πολυ.
Και τα σπυρια στο κεφαλι πονανε πολυ τα ρημαδια.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

aleksandros είπε:
Στην πρωτη φωτο φαινεται σαν να εχεις ενα μεγαλο σπυρι με πυον, πρεπει να ταλαιπωρηθηκες πολυ.
Και τα σπυρια στο κεφαλι πονανε πολυ τα ρημαδια.

να φανταστεις οτι αυτες ειναι οι καλες φωτο.........τις κακες τις εχω σβησει.....εκτος απο σπυρια αρχισαν και δημιουργοντουσαν ολοκληρα εξογκωματα......και ειχε γινει το κεφαλι λες και ειχα καρουμπαλακια παντου μπροστα.......
 

aleksandros

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Αυτο ηθελα να πω και το ειπα σπυρακι, εξογκωματα με πυον πονανε παρα πολυ τσιτωνει το δερμα και φευγουν πολυ δυσκολα αμα τα πιεζεις μενουν κοκκινιλες και αργουν να φυγουν.
Εγω εβγαλα με το regaine τετοια και το σταματησα, μιλαμε για πολυ πονο, ο πονος οφειλετε στο οτι εκει κοντα υπαρχουν θυλακες με τριχες.
Ειναι μεγαλη ταλαιπωρια
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

aleksandros είπε:
Αυτο ηθελα να πω και το ειπα σπυρακι, εξογκωματα με πυον πονανε παρα πολυ τσιτωνει το δερμα και φευγουν πολυ δυσκολα αμα τα πιεζεις μενουν κοκκινιλες και αργουν να φυγουν.
Εγω εβγαλα με το regaine τετοια και το σταματησα, μιλαμε για πολυ πονο, ο πονος οφειλετε στο οτι εκει κοντα υπαρχουν θυλακες με τριχες.
Ειναι μεγαλη ταλαιπωρια

αστα να πανε........τα εχω δειξει ολα αυτα στον χασσον και μου ειπε οτι οκ μη φοβασαι δε θα επηρεαστει το αποτελεσμα απ την μολυνση......και επεμενα......κ του λεω δε θελω να μου δινεις κουραγιο και ελπιδες....θελω να μου πεις την αληθεια.....και μου απαντησε οτι αληθεια μου ελεγε....δε θα επηρεαστει ο θυλακας......αυτο βεβαια θα το ξερω με σιγουρια στους επομενους μηνες.......
 

aleksandros

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο για να επηρεαστει ο θυλακας πρεπει να αρχιζεις να σκαβεις το δερμα.
Αμα δεν τα εξηνες τα εξογκωματα δεν νομιζω να επηρεαστουν οι θυλακες.
Οι μολυνση φαινοταν πολυ γερη.
Για να στο ειπε και ο γιατρος δε νομιζω να υπαρχει προβλημα θα εχει τυχει σιγουρα και σε καποιον αλλο.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

oxi den εξυνα......απλα πιεζα να σπασω τα σπυρια μερικες φορες.......κι εβαζα λιγακι πιεση....αλλα δεν νομιζω να εκανα ζημια.....
γενικα ειναι σπανιο απ οτι μου ειπαν....αλλα εγω την πατησα.,.....και το εδειξα εδω να ξερουν οι υπολοιποι τι συμβαινει.....
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

panos1982 είπε:
oxi den εξυνα......απλα πιεζα να σπασω τα σπυρια μερικες φορες.......κι εβαζα λιγακι πιεση....αλλα δεν νομιζω να εκανα ζημια.....
γενικα ειναι σπανιο απ οτι μου ειπαν....αλλα εγω την πατησα.,.....και το εδειξα εδω να ξερουν οι υπολοιποι τι συμβαινει.....

καλά ρε μετά απο τόσο κόπο και χρήμα τι βλακεία πήγες και έκανες....φιλικά πάντα
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

NoMoreLoss είπε:
[quote author=panos1982 link=topic=1208.msg23788#msg23788 date=1263761139]
oxi den εξυνα......απλα πιεζα να σπασω τα σπυρια μερικες φορες.......κι εβαζα λιγακι πιεση....αλλα δεν νομιζω να εκανα ζημια.....
γενικα ειναι σπανιο απ οτι μου ειπαν....αλλα εγω την πατησα.,.....και το εδειξα εδω να ξερουν οι υπολοιποι τι συμβαινει.....

καλά ρε μετά απο τόσο κόπο και χρήμα τι βλακεία πήγες και έκανες....φιλικά πάντα
[/quote]

κοιτα οταν εχεις γεμισει δεν μπορεις να κανεις κι αλλιως........αλλωστε οταν τα σπας βοηθας το δερμα να ξελαφρωσει......
απλα μου ειπαν να τα σπαω με τροπο (και χωρις να βαλω νυχια).....ε σε μερικα ηθελε λιγο παραπανο πιεση αλλα πιστευω οτι η πιεση που εβαζα ηταν εντος του φυσιολογικου.....
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

έπρεπε να σου βάζαν ηλεκτροφόρες τρίχες εσένα να μην μπείς στον πειρασμό....22000 volt 1000 amp...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairevival

New Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

πάνο αυτα τα ογκώδη σπυριά βγήκαν στο κεφάλι σου μετά τη μεταμόσχευση ή τα έβγαζες ούτως ή άλλως; π.χ. τα εβγαζες και στην πλατη ας πουμε;

Και αν ναι γιατί βγήκαν;
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

δεν βγηκαν απ την μεταμοσχευση....βγηκαν επειδη επαθα μολυνση στην περιοχη αυτη που εκανα μεταμοσχευση επειδη οι ποροι του δερματος ειναι ανοιχτοι........και καμμια 15 μερες μετα την επεμβαση καποιο μικροβιο πηγε κ με μολυνε.......
δεν ειχα παρει κ ολη την αντιβιωση που μου ειχαν δωσει οταν ημουν Καναδα.......οποτε θυμομουν την επερνα.....
 

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

πανο πως πας τωρα στους 3 μηνες?βγηκε τιποτα?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

NGL είπε:
πανο πως πας τωρα στους 3 μηνες?βγηκε τιποτα?

ναι ουυυυυ......πανικος...... :p

οχι δεν βλεπω κατι........πολυ λιγα πραγματα......ειναι νωρις βεβαια.....αλλα εγω ξερεις δεν φημιζομαι καθολου για την υπομονη μου.....ευτυχως που εχουν βγει αυτα που ειχα και την παλευω....αλλιως αστα.......

Εσυ πως πας βλεπεις τιποτα???
 

NGL

Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

panos1982 είπε:
οχι δεν βλεπω κατι........πολυ λιγα πραγματα......ειναι νωρις βεβαια.....αλλα εγω ξερεις δεν φημιζομαι καθολου για την υπομονη μου.....ευτυχως που εχουν βγει αυτα που ειχα και την παλευω....αλλιως αστα.......

Εσυ πως πας βλεπεις τιποτα???

ειναι πολυ νωρις ακομα φιλε... :)ουτε οι δικες μου δεν εχουν βγει καλα καλα...
υπομονη..για σενα ο επομενος μηνας θα ειναι καλος φανταζομαι.. ;)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

NGL είπε:
[quote author=panos1982 link=topic=1208.msg24480#msg24480 date=1264787537]
οχι δεν βλεπω κατι........πολυ λιγα πραγματα......ειναι νωρις βεβαια.....αλλα εγω ξερεις δεν φημιζομαι καθολου για την υπομονη μου.....ευτυχως που εχουν βγει αυτα που ειχα και την παλευω....αλλιως αστα.......

Εσυ πως πας βλεπεις τιποτα???

ειναι πολυ νωρις ακομα φιλε... :)ουτε οι δικες μου δεν εχουν βγει καλα καλα...
υπομονη..για σενα ο επομενος μηνας θα ειναι καλος φανταζομαι.. ;)
[/quote]

λογικα σε ενα μηνα απο τωρα θα ειμαι στον 4ο σχεδον.......αρα θα πρεπει να εχω δει καποια διαφορα η προδιαθεση να βγουν οι τριχες σιγουρα......αν δε την δω θα αρχισω να ανησυχω ομως.......
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Μηνας 3ος......
".....Η Αρχη....."
 

Συνημμένα

  • 05-02-10_1508.jpg
    05-02-10_1508.jpg
    199.7 KB · Προβολές: 318
  • 05-02-10_1516.jpg
    05-02-10_1516.jpg
    248.8 KB · Προβολές: 378

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

aleksandros είπε:
Ειδη αρχιζει και διαγραφετε η hairline.
Καλα θα παει ¨)

κι εγω ετσι πιστευω.....ενω μεχρι πριν 2 βδομαδες δεν εβλεπα τπτ...ξαφνικα αρχισε και κινειται το πραγμα.....παμε καλα νομιζω.....αλλα εχει πολυ δρομο ακομα το πραγμα για να βγουν εντυπωσεις.....
Να σε ρωτησω ρε Αλεξ...γιατι γραφεις ΝW7 total???? τι ενοεις???
 
Μπλουζα