Panos1982, dr. hasson, 3240 grafts, 2/11/2009

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Georgex6 είπε:
γιατι δε βαζεις τιποτα τοπικο ρε πανο αφου δεν εχεις και μεγαλο προβλημα απο τι φαινεται ?

δε μπορω με κουραζουν πολυ τα τοπικα.....και τα παραταω αμεσως.... ::)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

malloumpas

New Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Panos1982 σου εκανε καταπληκτικη δουλεια ο Χασον, αν και οι περισσότερες φωτογραφιες σου εχουν σβηστεί. Μου κάνει εντυπωση που ''ξεχαστηκε'' το νήμα σου 2 χρόνια τώρα. Εγω εκανα την πρώτη μου αποτυχημενη μτμ στην Ελλαδα και μετά φτιάξιμο στο εξωτερικό σε επίσης γνωστό γιατρό. Τι κρίμα που δεν υπήρχε το φόρουμ όταν εκανα στην Ελλάδα ρε γαμωτο να γλίτωνα με την μία... Πόσο κόσμο ακόμη θα δουλέψουν οι ντόπιοι τσαρλατάνοι...

Τελοσπάντων, να σε ρωτησω για κατι που εχω παρατηρησει στον εαυτό μου. Οταν βγαζεις φωτογραφια του κεφαλιου σου, δεν φαίνεσαι κάπως καλύτερα από ότι όταν κοιτάς στον καθρέφτη, ειδικά στο θεμα πυκνότητας;
 

ANAR

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

malloumpas είπε:
Μου κάνει εντυπωση που ''ξεχαστηκε'' το νήμα σου 2 χρόνια τώρα.

Εδω ξεχάστηκε ο Πανος απο το φορουμ το θεμα του θα ξέφευγε;:21m::21m:
 

tropheus

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

malloumpas είπε:
Οταν βγαζεις φωτογραφια του κεφαλιου σου, δεν φαίνεσαι κάπως καλύτερα από ότι όταν κοιτάς στον καθρέφτη, ειδικά στο θεμα πυκνότητας;

Το "κάπως καλύτερα" είναι πολύ ήπια έκφραση ...
Αν τα μαλλάκια μας ήταν στην πραγματικότητα όπως φαίνονται στις φωτογραφίες θα κάναμε πάρτι ... :part::part::part::part::part:
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

malloumpas είπε:
Panos1982 σου εκανε καταπληκτικη δουλεια ο Χασον, αν και οι περισσότερες φωτογραφιες σου εχουν σβηστεί. Μου κάνει εντυπωση που ''ξεχαστηκε'' το νήμα σου 2 χρόνια τώρα. Εγω εκανα την πρώτη μου αποτυχημενη μτμ στην Ελλαδα και μετά φτιάξιμο στο εξωτερικό σε επίσης γνωστό γιατρό. Τι κρίμα που δεν υπήρχε το φόρουμ όταν εκανα στην Ελλάδα ρε γαμωτο να γλίτωνα με την μία... Πόσο κόσμο ακόμη θα δουλέψουν οι ντόπιοι τσαρλατάνοι...

Τελοσπάντων, να σε ρωτησω για κατι που εχω παρατηρησει στον εαυτό μου. Οταν βγαζεις φωτογραφια του κεφαλιου σου, δεν φαίνεσαι κάπως καλύτερα από ότι όταν κοιτάς στον καθρέφτη, ειδικά στο θεμα πυκνότητας;

Φιλε μου ναι, μου εκανε αρκετα καλη δουλεια ο χασσον εμεινα πολυ ευχαριστημενος!!! εχουν σβηστει πολλες φωτο το ξερω και εχω χασει και το αρχειο με την εξελιξη αλλα εχω μερικες απο το post-op και θα τραβηξω και τωρα μερικες 4 χρονια μετα να δειξω οταν βρω λιγο χρονο σημερα-αυριο.... το θεμα μου με την επεμβαση που εκανα ειναι 4 ετων και ειναι λογικο να εχει ξεχαστει γιατι εχουν κανει πολλα μελη απο τοτε και εξεταζονται οι πιο φρεσκες περιπτωσεις και κυριως οι φυε γιατι εγω εκανα στριπ...ειμαι λιγο της παλιας σχολης :)
Οσο για το φορουμ ο 1ος που ειδα εγω και πηγε εξω ηταν ο τσακαλος...ειχε παει Ιταλια στον Αρμανι το 2006 νομιζω κ ηταν απ τους πρωτους που πηγαν εξωτερικο...ψαχτηκα κι εγω ειδα και τον comb ενα αλλο παιδι πηγε πριν απο μενα και τελικα εκλεισα για Καναδα και γλυτωσα....ειχα την τυχη να ειμαι στην περιοδο που υπαρχουν τα φορουμ και η ενημερωση μεσω τον παιδιων που εχουν παει και προς ευγνωμοσυνη γι αυτο συνεχισα κι εγω να ασχολουμαι με το φορουμ και να βοηθαω τα παιδια σε αποριες και τα σχετικα...
Οσο γι αυτο που ρωτας επειδη εκανα μονο χερλαιν..και αναμεσα σε φυσικα μου μαλλια...οταν πρωτοβγηκε το αποτελεσμα και για 2 χρονια...τα μαλλια μου ηταν παντου και κατω απ ολες τις συνθηκες πολυ δυνατα και συμπαγη στην οψη τους απ οποια οπτικη γωνια και αν τα κοιτας...τωρα ομως μπορω να πω οτι κι εγω μερικες φορες κατω απο δυνατο φως βλεπω μερικα πολυ πολυ μικρα κενακια να υπαρχουν ...αυτο ομως ωφειλεται στο οτι εχω χασει τα φυσικα που ειχα μετα απο 4 χρονια..μιας και δε κανω αγωγη για τα μαλλια....τα κενακια αυτα ομως ειναι αμελητεα και σχεδον δε φαινονται καν...αυτο που φαινεται ειναι οτι αρχιζει να αραιωνει το crown και θα δειξω φωτο γι αυτο...προς το παρων βαζω dermatch πισω και καλυπτω το κενο...αλλα συντομα σε 1-2 χορνια ειμαι για νεα επεμβαση!!!!
γενικα ομως οπως εχει πει και ο Τροφεας....οι φωτογραφιες ξεγελανε γιατι ο φωτισμος και η οπτικη γωνια μπορει να κρυβουν η και να επιδυκνυουν το προβληυμα ειτε λιγοτερο ειτε περισσοτερο απ οτι πραγματικα ειναι....αυτο ειναι γεγονος!!!!!!
γι αυτο καλυτερα να βλεπεις καποιον απο κοντα παρα παο φωτο πριν πας για επεμβαση ετσι ωστε να ξερεις τι να περιμενεις :)


ANAR είπε:
malloumpas είπε:
Μου κάνει εντυπωση που ''ξεχαστηκε'' το νήμα σου 2 χρόνια τώρα.

Εδω ξεχάστηκε ο Πανος απο το φορουμ το θεμα του θα ξέφευγε;:21m::21m:

εγω σου μιλαω στο φορουμ κι εσυ με γραφεις.....
δε σε περεξηγω ομως...ξερω οτι δε το κανεις επιτηδες....η πρεσβυωπια φταιει... θεριζει στην ηλικια σου....χαχαχαχα :grandpa:
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Εχουν χαθει αρκετες φωτο μου.... και μιας κ ημουν online αυτες τις μερες κανω κι ενα μικρο update 5 χρονια μετα την επεμβαση μου στην hairline των 3200 grafts με τη μεθοδο Strip... ( τα μαλλια ειναι μετα απο κουρεμα κ ελαφρως βρεγμενα κατω απο φωτισμο )

Υ.Γ οι ασπρες μετα τις φωτο φυσικα βαφτηκαν :)

Υ.Γ. 2. Δεν ακολουθω καμμια θεραπεια περαν της μεταμοσχευσης...

[attachment=6949]
[attachment=6950]

[attachment=6951]
[attachment=6952]
 

Συνημμένα

  • Αριστερη μερια #2009.JPG
    Αριστερη μερια #2009.JPG
    14.4 KB · Προβολές: 572
  • Αριστερη πλευρα #2014  5 χρονια μετα την επεμβαση.jpg
    Αριστερη πλευρα #2014 5 χρονια μετα την επεμβαση.jpg
    46.3 KB · Προβολές: 597
  • δεξια μερια #2009.JPG
    δεξια μερια #2009.JPG
    26.6 KB · Προβολές: 550
  • δεξια μερια #2014  5 χρονια μετα την επεμβαση.JPG
    δεξια μερια #2014 5 χρονια μετα την επεμβαση.JPG
    35 KB · Προβολές: 570

gkast

Active Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πολύ καλός ...ωραία δουλεία σου έχουν κάνει Πάνο
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο παλι για Καναδα το σκεφτεσαι οταν ξανακανεις;
 

nucky

Active Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Τα ζεύγη φωτογραφιών είναι πριν και μετά ;
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Ευχαριστω gkast,
ναι μου εχουν κανει καλη δουλεια δεν εχω παραπονο και ειναι σημαντικο να ξεκινας με το δεξι το ταξιδι των μεταμοσχευσεων κ ελπιζω να συνεχισω ετσι γιατι εχω δρομο μπροστα....

Nucky, τα ζευγη ναι ειναι πριν την επεμβαση και μετα απο 5 χρονια.


Flosk, Παλι για Καναδα το σκεφτομαι αλλα οχι στον hasson, η Νο1 επιλογη μου ως αυτη τη στιγμη που γραφω ειναι στον Rahal, μιας κ ειδικευεται στις hairline κ τους πιο "νεανικους" σχεδιασμους...κ ειναι κατι που το θελω....αν παω στον hasson σχεδιαζει πιο mature hairlines και προφανως δε θα μου δωσει αυτο που θελω ισως...
Επισης οταν ημουν στον Hasson μας μιλουσε με τα καλυτερα για τον Rahal ειναι φιλοι κ χρησιμοποιουσαν κ οι δυο τους την ιδια τεχνικη διανοιξης οπων την "lateral slit technique"
οποτε απο αποψη τεχνικης κ εμπειριας δε θα αλλαξει κατι...θα αλλαξει μονο αυτο που θελω το οτι ο γιατρος θα ειναι πιο φιλικος απεναντι στον σχεδιασμο που προφανως θα θελω...
 

Georgex6

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

μια χαρα εισαι ρε πανο και χωρις φαρμακα μη τα σκαλιζεις...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο γνωμη μου ειναι μονο στα πλαινα κροταφακια να κατεβεις λιγο, στο κεντρο της hairline φαινεσαι οκ. Η πυκνοτητα σου ειναι γυρω στα 35 grafts ειχες μετρησει?
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Flosk οχι δεν εχω μετρησει αλλα θεωρω οτι ειναι περιπου στο ~50

George δε τα σκαλιζω εγω φιλε, η ΑΑ με σκαλιζει... :/
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Panos1982 είπε:
Flosk οχι δεν εχω μετρησει αλλα θεωρω οτι ειναι περιπου στο ~50

George δε τα σκαλιζω εγω φιλε, η ΑΑ με σκαλιζει... :/

Τι σκεφτεσαι δηλ να αλλαξεις στο μαλλι σου?Νομιζω οτι δεν χρειαζεσαι μμ ακομα.Παντος εμενα με μπερδεψαν οι φωτογραφιες που ανεβασες.Ανεβασε και καμια ακομη αν θες.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο ειπες εδω: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9602-page-3.html πως εχεις περιπου 62 με 68 μεταμοσχευμενες τριχες ανα cm που λεω εγω πως αντιστοιχουν σε περιπου 30 θυλακες ανα cm. Μηπως εννουσες 92-98 τριχες??? .. γιατι δεν εχει λογικη αλλιως
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Μικε εχω αραιωση στο κροουν σιγα σιγα...περιμενω να αδειασει αλλα 2 χρονια ισως κ 3 και τοτε θα παω να το γεμισω και να κατεβασω κ λιγο ακομα την χερλαιν που θελω...τι σε μπερδεψε στις φωτο?

Flosk εχω ας πουμε ~65 τριχες αλλα η περιοχη που μετρησα ειναι στην αρχη της hairline και οι περισσοτεροι θυλακες ειναι μονοτριχοι εκει αρα υπολογιζω οτι οι θυλακες ειναι ~50...
 

tropheus

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πάνο νομίζω ότι ίσως είσαι η πιο πετυχημένη περίπτωση μεταμόσχευσης που έχει παρουσιαστεί στο φόρουμ.

Πέρα από το ότι η φύτρωση ήταν σε πολύ υψηλά ποσοστά μου έκανε και εντύπωση η λεπτομέρια στην τοποθέτηση μοσχευμάτων στα πλάγια και το ότι ο γιατρός απέφυγε να κάνει μεγάλο στρογγύλεμα στους κροτάφους κάτι που κατά κόρον κάνουν οι Κυπριακές κλινικές.

Ο rahal πράγματι είναι μαέστρος στο σχεδιασμό της hairline και νομίζω ότι θα είναι και πάλι (όπως και ο Hasson) κορυφαία επιλογή.

Σκέφτεσαι να πας πάλι για strip; Έχεις κάποια φώτο για να δούμε σε τι φάση είναι το crown σου;
Και κάτι άλλο : Πως μέτρησες την πυκνότητα (έστω σε αριθμό τριχών);
 

nucky

Active Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πράγματι καλό το αποτέλεσμα , αλλά δεν είναι πολλά τα μοσχεύματα ; Αφού ήταν στριπ δεν έγινε προφανώς επιλογή μονότριχων . 3240 μοσχεύματα εξήχθησαν , ή έγινε και χωρισμός μοσχευμάτων ;
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Ευχαριστω Τροφεα θεωρω κι εγω οτι τα πηγα αρκετα καλα στην 1η μου επεμβαση !!! Εχω χασει πολλα φυσικα μαλλια στην hairline σε σχεση με τοτε αλλα ευτυχως ακομα κραταει καλο illusion η hairline μου...βεβαια σε πραγματικους αριθμους λειπουν πολλες τριχες απ την hairline σε σχεση με το 2009...τοτε ημουν πιο τουμπανο..!!!

Το μεγαλο στρογγυλεμα που κανουν στην Κυπρο δε το καταλαβα ? εννοεις να μου εκλειναν πιο πολυ τους κροταφους κ τα πλαγια ? Ο hasson μου εκανε καθαρα ενα mature look που θα μου παει σε ολες τις 10ετιες της ζωης μου κι αυτη να ξερεις ειναι γενικα η φιλοσοφια του...γι αυτο δε προχωραει σε πιο επιθετικες hairline εκτος κι αν υπαρχουν οι καταλληλες προυποθεσεις....

Ο Rahal ειναι πολυ καλος οπως ολα δειχνουν κ ελπιζω να εχω παρομοια αποτελεσματα οπως με hasson...
Σκεφτομαι παλι για στριπ ναι, εισαι πολυ εμπειρος Τροφεα κ οπως καταλαβαινεις εγω που προοριζομαι για nw6 πρεπει να χρησιμοποιησω οσο περισσοτερη δοτρια μπορω...αυτο δε γινεται ουτε με σκετο στριπ ουτε με σκετη φυε...αλλα με συνδιασμο κ των δυο τεχνικων μαζι...οταν μου τελειωσει η ελαστικοτητα τοτε θα το γυρισω στην φυε...

Το κροουν μου εχει αρχισει την φθινουσα αλλα ευτυχως οχι με τοσο γρηγορους ρυθμους οπως η hairline και με εκπλησει ευχαριστα αυτο το γεγονος...θα ανεβασω φωτο απο κροουν ναι,θα το κανω τις επομενες μερες. Το τρικ που κανω ειναι οτι στο κροουν χρησιμοποιω dermatch και δε φαινεται καμμια αραιωση παρ ολο που υπαρχει κι αυτο μου δινει την δυνατοτητα να μπορω να τρεναρω την επεμβαση του για να κανω γεμισμα μια κ καλη που λενε, γιατι αν παω τωρα θα πρεπει να ξαναπαω παλι συντομα....οποτε περιμενω να πεσουν κι αλλα να κανω ενα πιο μεγαλο crown repair που θα κρατησει πιο πολλα χρονια.

Την πυκνοτητα μου την μετρησε μια κοπελα, πηραμε ενα λεπτο μαρκαδορακι μαυρο που βαφει τα ματια της κ σχηματισαμε ενα τετραγωνο 1cm εξω εξω στην hairline που εχω μονο μ/μ μαλλια,
το κοριτσι δεν εχει ιδεα απο αυτα τα θεματα θυλακων κ μεταμοσχευσεων κτλπ της εξηγησα πανω κατω πως να ξεχωριζει τους θυλακες απ τις τριχες, αλλα οταν πηγαινε να μετρησει θυλακες μπερδευοταν κ εχανε τον αριθμο οποτε την εβαλα να μετρησει αριθμο τριχων που τις ηταν πιο ευκολο κ δεν εχανε το μετρημα... ο αριθμος τριχων τελικα ηταν περιπου στις ~65. Αν μπορουσα να μετρησω μονος μου θα ηξερα κ των θυλακων.....


Nucky εγινε στριπ κ στην στριπ μεθοδο δεν επιλεγεις θυλακες απλα περνεις μια περιοχη δερματος που εχει μεσα απ ολα τα ειδη των θυλακων..μονοτριχους δυτριχους τριτριχους τετρατριχους κτλπ...
 

giwrgos athina

Active Member
RE: Mεταμοσχευση στο βανκουβερ 2-11-2009 Dr. Hasson 3240 grafts

Πανο συγχαρητηρια κρατιεσαι πολυ καλα και χωρις θεραπεια...Να σε ρωτησω γραφεις ποιο πανω οτι χρησιμοποιεις dermatch εισαι σιγουρος πως τετοιου ειδους προιοντα αν τα χρησιμοποιεις καθημερινα δεν προκαλουν τριχοπτωση κσι ποιο γρηγορη αραιωση?
 
Μπλουζα