Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

Panos1982

Well-Known Member
αν θες μόνο Πάνο δώσε μας λίγο τον συνολικό Αριθμό τριχών που έχεις βάλει και από τις δύο μεταμοσχεύσεις σου για να καταλάβουμε όλοι τι μπορείς να κάνεις πλέον με σωστές και μελετημένες κινήσεις. και πάλι συγχαρητήρια Πάνο χαίρομαι για εσένα πραγματικά και για την πρώτη παρουσίαση αποτελέσματος από Ερντογάν στο φόρουμ.

Σ ευχαριστω για τα καλα λογια.
Εχω βαλει 3240 + 5146 = 8386 θυλακια κι εχω πληρωσει συνολικα 22.500 ευρω ( για χειρουργεια) + καποια εξοδα διαμονης κτλπ πρεπει να φτανω τα 24000 ευρωπουλα... αλλα δε μετανοιωνω στιγμη το norwood μου αυτη τη στιγμη θα ηταν χειροτερο απο 4 και ελαφρα καλυτερο απο 5.


Πραγματικα αυτο μπορει να περαστει για πυκνοτητα μαμα μαλλι.

Δεν θα το ελεγα.... εχουν παει πολυ καλα τα πραγματα αλλα αν συγκριθω με εναν φιλο μου που το μαλλι του ειναι σαν 5χρονου.... τοτε οχι, απεχω απ την μαμα πυκνοτητα... ωστοσο αν με δει καποιος δε θα σκεφτει οτι ειχα ποτε θεμα τριχοπτωσης κτλπ κ αυτο ειναι το ζητουμενο θεωρω....

μπραβο ρε φιλε.. νικησες την καραφλα. εννοειτε οτι θα εχεις κι αλλη βελτιωση τους επομενους μηνες.

υγ. ωραιο και το χρωμα στο μαλλι. ;)

Προς το παρων θεωρητικα νικαω ναι :)
Το χρωμα βγηκε καλυτερο απ την προηγουμενη φορα γτ ειχα χασει λιγο τη νεπαφη με το αθλημα... και στις φωτο το ειχα περασει μονο 1 χερι... στο 2ο χερι εγινε ακομα καλυτερο !!

Το σοβαρότερο όλων είναι η δοτρια η οποία δείχνει απειραχτη. Ας ξεκινήσουμε από κει. Στην όψη φαίνεται άψογη, ποσα μπορεί να δώσει ακόμα πανό?.

Ευστοχη παρατηρηση , η δοτρια εξαιρετικα σημαντικη το Α και Ω και σε τι κατασταση ειναι αλλα κ πως την διαχειριζεσαι !!!!!
μπορει να δωσει ακομα 4000 θυλακες σιγουρα. ισως και ελαφρα παραπανω.

@Panos1982

Φίλε τι να λέμε. Για μένα μην πειράξεις τους κροτάφους σου καθόλου. Το αποτέλεσμα είναι πολύ πολύ ωραίο. Ρίξε τα χρήματα σου στη δουλειά σου ή σε κανένα ταξιδάκι. Εξαιρετικό το μαλλί. Πραγματικά.

Σ ευχαριστω πολυ adriano,
εχω ριξει πολλα λεφτα στη δουλεια μου κ ειμαι καλα. ταξιδια κανω αρκετα και για κροταφους το σκεφτομαι θα δουμε μιλαμε για ~250 θυλακια το ποσο δεν ειναι κατι....θα το σκεφτω το χειμωνα, αν κοψω το χειμωνα κοντο το μαλλι που το σκεφτομαι τοτε μαλλον επι ευκαιριας θα μπω κ για ενα μινι χειρουργειο αστραπη :)

Μοναδικος Πανο ευγε!! Και ακομη εισαι στην αρχη θα παραμιλας σε λιγο καιρο!! Το πρωτο επισημο feedback επι Ελληνικου εδαφος εληφθη και ειναι θετικοτατο!!

Ευχαριστω dance, θα παραμιλαω ε ? ετσι μου λενε κι αλλοι ...για να δουμε :)


Και τελος μια φωτο συγκριτικη απο μπροστα πριν κ μετα

sygkritiki  prin meta.JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Μη το κανεις, θα μεγαλωσει πολυ αυτη η γραμμη του κροταφου. Θα ειναι χειροτερο. Θα δειχνει πιο μεγαλο το κουτελο.

Ασε που εγω θα εβαζα λιγοτερα και απο οσα εβαλες κροταφους. Πυκνωσε πολυ το σημειο, ενω οι κροταφοι χαμηλα ειναι παντα πιο αραιοι αν το παρατηρησεις.
Τα μισα θα εβαζα εκει.
Για αυτο το λογο ισως σου φαινεται καπως. Και ειναι οντως το πιο αφυσικο σημειο στο κεφαλι σου. Γιατι εχει ηδη περισσοτερα απο οσα χρειαζεται, οχι γιατι θελει κι αλλα!
Φοβαμαι οτι πας να το διορθωσεις και θα γινει χειροτερο.

Αποψη μου.
 

Panos1982

Well-Known Member
Θα το τσεκαρω...
Μπορω να βαψω με μαυρο μολυβι το σχεδιο αυτο που θελω και μετα να το γεμισω ολο με μαυρο χρωμα και να τους φτιαξω τεχνητα...και να τραβηξω φωτο απο πιο μακρυα να δω πως δειχνουν κι αν μ αρεσουν η αν το κανουν χειροτερο η αν το κανουν καλυτερο και ποσο...κι αν αξιζει το κοπο κτλπ κτλπ...
 

athenian

Well-Known Member
Συμφωνώ κι εγώ με τον vag25,θα φαίνονται πιο μέσα η hairline και τα temples αν το κάνεις. Ο μόνος λόγος για να προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο είναι να έχεις μεγάλη μύτη και να μικρύνει οπτικά όταν σε βλέπει κάποιος από το πλάι.
 

naruto

Well-Known Member
Φιλε πανο 2 ερωτησουλες εχω αν μπορεις να απαντησεις
-ποσα δαχτυλα ειναι η αποσταση απο τα φρυδια ,μεχρι την hairline?
-ποσο πιο πανω ειναι η hairine τωρα σε συγκριση με την μαμα ,προ αραιωσης?
Απο τις φωτογραφιες φαινετε καπως μεγαλο το κουτελο σου.

Για την πυκνοτητα διαφωνω,ειναι original πυκνοτητα μαλλιου αυτη.Εγω στα 15 μου πιο αραιος ημουν απο οτι εισαι εσυ τωρα.Πιο πυκνα μαλλια απο αυτα θα μιλουσαμε για φαινομενα της φυσης σαν τον τενιστα Νοβακ Τζοκοβιτς που εχει πυκνοτητα Αρκουδας...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε πανο 2 ερωτησουλες εχω αν μπορεις να απαντησεις
-ποσα δαχτυλα ειναι η αποσταση απο τα φρυδια ,μεχρι την hairline?
-ποσο πιο πανω ειναι η hairine τωρα σε συγκριση με την μαμα ,προ αραιωσης?
Απο τις φωτογραφιες φαινετε καπως μεγαλο το κουτελο σου.

Για την πυκνοτητα διαφωνω,ειναι original πυκνοτητα μαλλιου αυτη.Εγω στα 15 μου πιο αραιος ημουν απο οτι εισαι εσυ τωρα.Πιο πυκνα μαλλια απο αυτα θα μιλουσαμε για φαινομενα της φυσης σαν τον τενιστα Νοβακ Τζοκοβιτς που εχει πυκνοτητα Αρκουδας...

Λόγω πολύ χοντρής τρίχας δίνει illusion όγκου μαμά μαλλιού, η πυκνότητα δεν είναι/φαίνεται original (και δεν χρειάζεται). Εξάλλου αυτό υπολογίζει και το coverage value, πόση πυκνότητα θες ανάλογα με τα άλλα χαρακτηριστικά για να πάρεις το illusion του όγκου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

naruto

Well-Known Member
Λόγω πολύ χοντρής τρίχας δίνει illusion όγκου μαμά μαλλιού, η πυκνότητα δεν είναι/φαίνεται original (και δεν χρειάζεται). Εξάλλου αυτό υπολογίζει και το coverage value, πόση πυκνότητα θες ανάλογα με τα άλλα χαρακτηριστικά για να πάρεις το illusion του όγκου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nαι αυτο ηθελα να πω κ εγω με λιγα λογια.
Αυτο που φαινετε στο ματι ειναι original πυκνοτητα μαμα μαλλιου.Λογω των ευνοικων χαρακτηριστικων που εχει φυσικα ο Πανος.Οπως και να εχει στο ματι αυτο φαινετε.Λιγοι ανθρωποι εχουν πιο ''φαινομενικα'' πυκνα μαλλια απο αυτα.
Εγω κ εφηβος που ημουν λογω λεπτης τριχας φαινομουν πιο αραιος .
 

vag25

Well-Known Member
Για την πυκνοτητα διαφωνω,ειναι original πυκνοτητα μαλλιου αυτη.Εγω στα 15 μου πιο αραιος ημουν απο οτι εισαι εσυ τωρα.Πιο πυκνα μαλλια απο αυτα θα μιλουσαμε για φαινομενα της φυσης σαν τον τενιστα Νοβακ Τζοκοβιτς που εχει πυκνοτητα Αρκουδας...

Για αυτο ειπα και εγω οτι μοιαζει με μαμα πυκνοτητα γιατι καποιοι ετσι και αλλιως απο φυσικου τους δεν ειναι βουρτσα το μαλλι τους. Χωρις να εχουν θεμα.
Εχω εναν τετοιο θειο που εχει την πυκνοτητα του Πανου σε ολη του τη ζωη. Και τωρα που ειναι 67 χρονων NW1.

Ωστώσο ο CVIAL εχει δικιο, οτι τεχνικα δεν μπορει να ειναι μαμα η πυκνοτητα.

Ελα που δειχνει ομως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Πάνο η ηλικία σου και τα διαθέσιμα σου grafts συνιστούν στο ότι τουλαχιστον μέχρι τα 45 σου δεν θα έχεις θέμα. και αν εχεις θα κανεις παλι αλλη μια και θα είσαι καλύτερος από την πλειοψηφια των συνομηλίκων σου. έχεις κινηθεί άψογα στον τομέα αυτό. τα χρήματα νομίζω δεν είναι απαγορευτικά γιατί μιλάμε για κάτι που θα σε ακολουθεί μια ζωή. πες ότι αγόραζες ένα ακριβό αμάξι από την πρώτη σου μεταμόσχευση τώρα θα είχε χάσει στην αξία του όσα έχεις δώσει. και σύμφωνα με τα λεγόμενα σου δεν θα ησουν και τόσο χαμηλό Norwood . βλέπουμε παιδιά με μικρότερο πρόβλημα από το δικό σου να έχουν Όχι τόσο καλή εικόνα μετά από μεταμοσχεύσεις. όπως είπα ο Τούρκος με το 2.5αρι ευρώ είναι νομίζω μονόδρομος πλέον. δύσκολα βρίσκεις ατομο norwood 1 στην ηλικία που είσαι. πλέον δυστυχώς ξ πλειοψηφία των ανδρών στην ηλικία σου έχει ήδη εμφανή αραίωση. δεν ισχύει νομίζω το 50% που λένε των ανδρών στην ζωή τους θα εμφανίσει αραίωση νομίζω είναι μεγαλύτερο το ποσοστό.
 

PROF

Active Member
Σε συνέχεια διαφόρων τοποθετήσεων των τελευταίων ημερών τόσο στο νήμα του Πάνου, όσο και σε άλλα νήματα θα ήθελα να πω κάποια πράγματα. Πρώτα απ΄ όλα θέλω να πω συγχαρητήρια στον Πάνο, όχι τόσο για το αποτέλεσμα, γιατί η αλήθεια είναι βάζοντας τόσα πολλά grafts σε αυτές τις περιοχές, σε οποιοδήποτε αξιόλογο γιατρό και να πήγαινε θα ήταν σχεδόν αδύνατο να μην το έχει πετύχει, αλλά διότι για τις επεμβάσεις του έψαξε πολύ, έκανε ταξίδια, πλήρωσε πολλά χρήματα, έκανε αρκετά in person consultations και έφτασε μέχρι την άκρη του κόσμου (Βανκούβερ).

Για να πω την αλήθεια όμως, για να πω προσωπικά ότι έχω πάθει πλάκα με μια επέμβαση είναι να πάρει μια κλινική κάποιον και από NW6 γεμάτο να τον κάνει σχεδόν NW1 χρησιμοποιώντας λιγότερα grafts από αυτά που χρησιμοποίησε ο Πάνος. Μια τέτοια περίπτωση είναι αυτή που θα σας δείξω στο επόμενο βίντεο από την HLC. Μάλιστα η περίπτωση αυτή αποτέλεσε για την επιλογή μου το κερασάκι στην τούρτα, διότι αφού είχα σχεδόν καταλήξει εκεί, είδα και το εν λόγω βίντεο όπου ο τύπος ήταν σχεδόν στο pattern μου με τη διαφορά ότι εγώ είχα και ένα τσουλούφι καμιά 200αριά grafts αλλά και λίγο μεγαλύτερο άνοιγμα στο crown, οπότε και ακολούθησα σχεδόν την τακτική του (αναλογία head και beard grafts, επιφάνειες κάλυψης, πυκνότητες, δύο επεμβάσεις, κλπ.).

Τα αναφέρω δε όλα αυτά γιατί σε κάποιο νήμα αναφέρθηκε από κάποιον μακριά από αυτούς στην HLC (φαντάζομαι χωρίς να ξέρει την κλινική), εκτός και εάν αναφερόταν στο υψηλό της κόστος γιατί η χρέωσή της είναι όντως ακριβή, 3€/graft.

 

Panos1982

Well-Known Member
Το υψος της hairline ειναι φυσιολογικο ειναι 8-8.5 ποντους. Αυτο που ισως το κανει να δειχνει πιο μεγαλο ειναι οτι οι κροταφοι βρισκονται πιο πισω. Το φυσικο μ μπορει να ηταν 1 ποντο πιο κατω (ειχα μικρο μετωπο) αλλα ειχα κ πολυ πιο κλειστους κροταφους κ αυτο αλλαζει τα παντα....
Γενικα εχω μεγαλο κεφαλι κ οι κροταφοι πηγαν με την αραίωση πολυ πισω κ δε γίνεται εκ των πραγματων να έκλεινα κι αλλο τους κροταφους ειναι η φυσιολογια μ τετοια. Οι πιο πολλοι ομως εχουν μικροτερο κεφαλι απο μενα κ οχι τοση οπισθοχωρηση κροταφων οποτε ειναι πιο ευκολο να κλείσει το ολο κουτελο στις περισσότερες περιπτωσεις..... πλην εμου βεβαια που τα χαρακτηριστικα μου σε αυτο δε βοηθανε κ τοσο.
20180428_153930.jpg
 

Georgex6

Well-Known Member
Βλέποντας όλα αυτά τα αποτελέσματα τα οποία είναι όντως εντυπωσιακά μεν καταλαβαινω δυστυχώς ότι αν παράλληλα με την μεταμόσχευση δεν παίρνεις φιναστεριδη το αποτέλεσμα δεν είναι τόσο φυσικό δυστυχώς
 

tasos33

Well-Known Member
Βλέποντας όλα αυτά τα αποτελέσματα τα οποία είναι όντως εντυπωσιακά μεν καταλαβαινω δυστυχώς ότι αν παράλληλα με την μεταμόσχευση δεν παίρνεις φιναστεριδη το αποτέλεσμα δεν είναι τόσο φυσικό δυστυχώς
Για τον πανό λες?
 

Zob

Active Member
Βλέποντας όλα αυτά τα αποτελέσματα τα οποία είναι όντως εντυπωσιακά μεν καταλαβαινω δυστυχώς ότι αν παράλληλα με την μεταμόσχευση δεν παίρνεις φιναστεριδη το αποτέλεσμα δεν είναι τόσο φυσικό δυστυχώς
Στο παραπανω βιντεο ειτε εγινε χρηση φιναστεριδης ειτε οχι δεν επαιξε κανενα ρολο στην φυσικοτητα του αποτελεσματος.
Παντως επειδη εγινε προσπαθεια συγκρισης του αποτελεσματος του βιντεο με αυτο του φιλου panou, νομιζω πως του πανου υπερεχει.
 

tasos33

Well-Known Member
Του Πάνου σαφώς και υπερέχει για έχει βάλει 8000 graft και ειχε και μαμά μαλλιά. Επισης ο τυπος στο βιντεο ακόμα και αν έβαζε και αυτός 8000 και έκλεινε το κλόουν και έφτιαχνε και temples ακομα και στον erdogan να είχε πάει πάλι ο πανος θα ειχε καλυτερο αποτελεσμα διότι ο άλλος είναι αυγόκεφαλος .



Στο παραπανω βιντεο ειτε εγινε χρηση φιναστεριδης ειτε οχι δεν επαιξε κανενα ρολο στην φυσικοτητα του αποτελεσματος.
Παντως επειδη εγινε προσπαθεια συγκρισης του αποτελεσματος του βιντεο με αυτο του φιλου panou, νομιζω πως του πανου υπερεχει.
 
Μπλουζα