Panos1982, dr. erdogan , m.fue w keep, 5165 grafts, 8-9/11/2017

Panos1982

Well-Known Member
Οπως λεει κ ο τιτλος το θεμα αφορα την 2η μμ μου που θα γινει τις επομενες μερες στην τουρκια στην κλινικη ASMED.

Η πρωτη εγινε το 2009 (strip )και μπηκαν 3200 θυλακια στο μπροστινο 1/3 του κεφαλιου αναμεσα σε υπαρχοντα μαλλια για πυκνωση αλλα και για επαναδημιουργια της hairline.

Η δευτερη που θα γινει τωρα ( fue) θα γινει για να γεμισει το crown (2000 θυλακες), για ενισχυση του middle (1000 θυλακες)
και για ελαφρυ κατεβασμα / κλεισιμο hairline - κροταφων + ενα μικρο touch up εντος του μπροστινου 1/3
(1500-2000 θυλακες) οπου ειχε γινει η προηγουμενη γιατι εχουν χαθει αρκετα φυσικα απο το 2009 που ειχα κανει την πρωτη.

Θα ακολουθησουν μερικες φωτο με την τωρινη μου κατασταση με στεγνα και βρεγμενα μαλλια που μου εβγαλαν απ την κλινικη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
ΟΚ εδω βαζω τις φωτο απ την κλινικη με στεγνο και βρεγμενο μαλλι σαν ζευγαρια για να φαινεται και η διαφορα του προβληματος κατω απο ολες τις συνθηκες.
Σε καποιες φωτο φαινεται και ο σχεδιασμος που θα γινει περιπου της νεας hairline.
crown στεγνο.JPG
crown βρεγμενο.JPG
crown πισω στεγνο.JPG
crown πισω βρεγμενο.JPG
πανω οψη στεγνο.JPG
πανω οψη βρεγμενο-πιασμενο.JPG
πλαγια οψη στεγνο.JPG
πλαγια οψη βρεγμενο.JPG
δεξια οψη - σχεδιασμος hairline.JPG
αριστερη οψη - σχεδιασμος hairline.JPG
 

Panos1982

Well-Known Member
Τελος σε αυτη τη φωτο περιγραφω πως θα κατανεμηθουν περιπου τα μοσχευματα ...
 

Συνημμένα

  • πανω οψη βρεγμενο-πιασμενο.JPG
    πανω οψη βρεγμενο-πιασμενο.JPG
    166 KB · Προβολές: 1,223

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Man καλή επιτυχία. Συνεχίζεις να πηγαίνεις στους τοπ και να το παλεύεις. Πολλα μπράβο! Ελπίζω να πάνε όλα καλα. Δεν ειναι όμως πολλα 4500-5000 grafts ρε Πανο;
 

Panos1982

Well-Known Member
Για να μην κανω quote σε καθε εναν ξεχωριστα και γεμισει η σελιδα , σας ευχαριστω πολυ ολους !!!
Ελπιζω να πιασει καθε ευχη ξεχωριστα και να παμε καλα !!!

Η επεμβαση θα κοστισει 2.5 ευρω το θυλακιο, οποτε στα 5000 θυλακια ειμαστε στα 12500 ευρω
στα 4500 θυλακια ειμαστε στα 11250 οποτε χοντρικα θα παιξουμε απο 11.500 - 12.500 χιλιαρικα.
Θα κανω και smp στην ουλη κατα πασα πιθανοτητα που θα κοστισει περιπου αλλα 300 ευρω.
Περισσοτερες λεπτομερειες για αριθμο θυλακιων και τιμες μετα την επεμβαση...

@Flosk το παλευω μονο με μεταμοσχευσεις ομως και χωρις την παραμικρη θεραπεια.
Το αν ειναι πολλα ειναι σχετικο, επειδη εχουμε συνηθισει να βλεπουμε να βαζουν 5-6κ θυλακια σε Α Β και Γ ζωνη μαζι
δε σημαινει οτι αυτο ειναι κανονας, σημαινει οτι γινεται για λογους οικονομιας (θυλακιων και χρηματων), μιας και σπανια καποιος χρησιμοποιει κ τις 2 τεχνικες εξαγωγης.
Εκει υπηρχαν πανω απο 20.000 θυλακια και βαζουμε μονο 6-7κ αρα ειναι πολυ λιγα συνολικα αυτα που συνηθως βαζουμε...
Εγω βαζω απλα παντου εναν καλο αριθμο πυκνοτητας για να εχω ενα συμπαγες ομοιομορφο αποτελεσμα δυνατο κατω απο καθε συνθηκη ηλιου-φως-βρεγμενου κτλπ.
Απο κει κ περα , αν βαλω 4500 θα εχω αλλα 3000 με φυε διαθεσιμα συν αλλα 2500 με στριπ.
Χρησιμοποιω και τις 2 τεχνικες για μεγιστη εξαγωγη θυλακιων απ τη δοτρια και δεν θεωρω οτι θα βγω εκτος στοχου με το πλανο που εχω.
Θα εχω ριξει περιπου 8κ σε Α,Β και Γ ζωνη με αλλα 5κ διαθεσιμα για ενισχυση Β και Γ οποτε χρειαστει μιας και η Α θα ειναι κομπλε εφ ορου ζωης απο δω και περα.
Συνολικα δλδ ενα πλανο του τυπου 5000 στην Α ζωνη και 8000 σε Β και Γ ζωνη πιστευω ειμαι καλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eltherion

Member
Για να μην κανω quote σε καθε εναν ξεχωριστα και γεμισει η σελιδα , σας ευχαριστω πολυ ολους !!!
Ελπιζω να πιασει καθε ευχη ξεχωριστα και να παμε καλα !!!

Η επεμβαση θα κοστισει 2.5 ευρω το θυλακιο, οποτε στα 5000 θυλακια ειμαστε στα 12500 ευρω
στα 4500 θυλακια ειμαστε στα 11250 οποτε χοντρικα θα παιξουμε απο 11.500 - 12.500 χιλιαρικα.
Θα κανω και smp στην ουλη κατα πασα πιθανοτητα που θα κοστισει περιπου αλλα 300 ευρω.
Περισσοτερες λεπτομερειες για αριθμο θυλακιων και τιμες μετα την επεμβαση...

@Flosk το παλευω μονο με μεταμοσχευσεις ομως και χωρις την παραμικρη θεραπεια.
Το αν ειναι πολλα ειναι σχετικο, επειδη εχουμε συνηθισει να βλεπουμε να βαζουν 5-6κ θυλακια σε Α Β και Γ ζωνη μαζι
δε σημαινει οτι αυτο ειναι κανονας, σημαινει οτι γινεται για λογους οικονομιας (θυλακιων και χρηματων), μιας και σπανια καποιος χρησιμοποιει κ τις 2 τεχνικες εξαγωγης.
Εκει υπηρχαν πανω απο 20.000 θυλακια και βαζουμε μονο 6-7κ αρα ειναι πολυ λιγα συνολικα αυτα που συνηθως βαζουμε...
Εγω βαζω απλα παντου εναν καλο αριθμο πυκνοτητας για να εχω ενα συμπαγες ομοιομορφο αποτελεσμα δυνατο κατω απο καθε συνθηκη ηλιου-φως-βρεγμενου κτλπ.
Απο κει κ περα , αν βαλω 4500 θα εχω αλλα 3000 με φυε διαθεσιμα συν αλλα 2500 με στριπ.
Χρησιμοποιω και τις 2 τεχνικες για μεγιστη εξαγωγη θυλακιων απ τη δοτρια και δεν θεωρω οτι θα βγω εκτος στοχου με το πλανο που εχω.
Θα εχω ριξει περιπου 8κ σε Α,Β και Γ ζωνη με αλλα 5κ διαθεσιμα για ενισχυση Β και Γ οποτε χρειαστει μιας και η Α θα ειναι κομπλε εφ ορου ζωης απο δω και περα.
Συνολικα δλδ ενα πλανο του τυπου 5000 στην Α ζωνη και 8000 σε Β και Γ ζωνη πιστευω ειμαι καλα.
Εχεις πολυ καλη δοτρια,μικρη αραιωση και πας σε κορυφαιο γιατρο(σε βαθος χρονου βεβαια,ειναι λιγο ρισκο το οτι δν κανεις καποια θεραπεια)...ευχομαι οτι καλυτερο αδερφε!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καποιοι το βλεπουν σαν υπερβολη,εγω δεν το βλεπω καθολου.
Οσο πιο πολλα μπορεις να βαλεις τοσο το καλυτερο εφοσον εχεις και δοτρια,και φραγκα και καταλληλη ηλικια.
Εαν ειχα τα φραγκα το ιδιο θα εκανα.
Θα φουλαρα καθε γωνια του κεφαλιου μου για να παρω οσο πιο μεγιστο αποτελεσμα μπορω.
Καλή συνεχεία καλη επιτυχία.!
 

Stripar

Established Member
Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη και θα προσθέσω επίσης ότι,
ξενίζει κάπως σε κάποιους η προσέγγιση του Πάνου,
δεδομένου ότι έχουμε συνηθίσει απο τις Ελληνικές κλινικές να τοποθετούνται 1500-2000 grafts (μικρά νούμερα) σε 2-3 περιοχές.

Το ότι δέν μπορούν οι εγχώριες κλινικές να τοποθετήσουν μεγαλύτερα νούμερα ή
δεδομένου της οικονομικής κατάστασης στην Ελλάδα τα περισσότερα μέλη προσπαθούν να την βγάλουν όσο γίνεται οικονομικότερα,
δέν σημαίνει ότι είναι και η καλύτερη προσέγγιση.

Πόσο μάλλον όταν πληρούνται όλες οι προϋποθέσεις που ανέφερε και ο Γιάννης.
Δότρια / budget / ηλικία / αυτογνωσία
 
Μπλουζα