panos1234, FUE, 4183g(+150g) , 01&02/11/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η μινοξιδιλη επηρεαζει την συνολικη φυτρωση η μονο την ταχυτητα με την οποια θα συμβει(πχ στους 5 μηνες αντι για 6); @CVIAL

Υπαρχει περιπτωση χαρη στη μινοξιδιλη να βγουν τριχες μετα την εμφυτευση η οποιες αλλιως δεν θα φυτρωναν;

Μόνο την ταχύτητα όχι την συνολική φυτρωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos1234

Well-Known Member
Μόνο την ταχύτητα όχι την συνολική φυτρωση.

Προσωπικά έχω δει τεράστια διαφορά με τις βιταμίνες.Σχεδον κάθε 10 μέρες βγαίνουν τα πλαϊνά μαλλιά και νιώθω πως χρειάζομαι κούρεμα. Τα νύχια επίσης βγαίνουν στο μισό χρόνο από ότι έβγαιναν πριν πάρω.
Σίγουρα βοηθάνε λοιπόν,αν και τις ξεκίνησα κάπως αργά εγώ ,αν θυμάμαι καλά 15 μέρες μετά την επέμβαση μου.
Το θέμα είναι πως δεν τις διεκοψα καθόλου όπως αναφέρθηκε πιο πάνω. Τις παίρνω συνολικά 5μιση μήνες.
Μήπως πρέπει να τις κόψω μη με κόψει τίποτα άλλο?
 

Gianney

Well-Known Member
Η άποψη του ήταν ότι οι βιταμίνες ,τα αμινοξέα και το εκχύλισμα βοτάνου millet που έχει το PIL Food βοηθούν τον οργανισμό να λειτουργήσει καλύτερα και ότι επίσης της ουσιας είναι φάρμακο.Μου το είχε αναλύσει εκείνη την εποχή τεχνικά .Κάτι θυμάμαι για ορμονες και εκκρισεις Μου είχε πει επίσης ότι δεν πρέπει να το παίρνεις συνέχεια αλλά να κανεις παύσεις για αποτοξίνωση .Να το χρησιμοποιείς 4 μήνες και 2 μήνες να το σταματάς .
Λόγω περιορισμών που επιβάλει το forum δεν μπορώ να απαντάω άμεσα δυστυχώς αλλά με κάποια καθυστέρηση.
Μόλις με πληροφόρησε ο Mod ότι υπάρχει τεχνικό πρόβλημα το οποίο θα αποκατασταθεί .
Για να απαντήσω και στο θέμα της σύγκρισης κλινικών Τιρκαλα/Starks με Lorenzo θα χρειαστεί άλλο νήμα .Η 2η μμ μου είναι στην αρχή ακόμα όποτε είναι νωρίς για να την αξιολογήσω.Υπάρχουν σίγουρα πολλές διάφορες σε όλα τα στάδια της επέμβασης
Ευχαριστώ Άλεξ.
 

alex7

Well-Known Member
Προσωπικά έχω δει τεράστια διαφορά με τις βιταμίνες.Σχεδον κάθε 10 μέρες βγαίνουν τα πλαϊνά μαλλιά και νιώθω πως χρειάζομαι κούρεμα. Τα νύχια επίσης βγαίνουν στο μισό χρόνο από ότι έβγαιναν πριν πάρω.
Σίγουρα βοηθάνε λοιπόν,αν και τις ξεκίνησα κάπως αργά εγώ ,αν θυμάμαι καλά 15 μέρες μετά την επέμβαση μου.
Το θέμα είναι πως δεν τις διεκοψα καθόλου όπως αναφέρθηκε πιο πάνω. Τις παίρνω συνολικά 5μιση μήνες.
Μήπως πρέπει να τις κόψω μη με κόψει τίποτα άλλο?
Και εγώ γνωρίζω από πρώτο χέρι την δύναμη που έχουν οι συγκεκριμένες βιταμίνες .Διάβασα όμως ότι η βιταμίνη Β6 σε μεγάλη δόση μπορεί να προκαλέσει καρκίνο στον πνεύμονα και παρότι υπάρχει σύσταση από τον Lorenzo να τις χρησιμοποιήσω ,δεν το έκανα από το φοβο μου
 

seeker

Verified MM member
2 μηνάκια υπομονή και για δότρια και για λήπτρια. Έχω προσωπικά δει βελτίωση στη δότρια απο τον 6ο στον 8ο και έχω διαβασει και για αλλους που εχουν δει, υπαρχει ελπίδα.
 

oreo

Well-Known Member
Και εγώ γνωρίζω από πρώτο χέρι την δύναμη που έχουν οι συγκεκριμένες βιταμίνες .Διάβασα όμως ότι η βιταμίνη Β6 σε μεγάλη δόση μπορεί να προκαλέσει καρκίνο στον πνεύμονα και παρότι υπάρχει σύσταση από τον Lorenzo να τις χρησιμοποιήσω ,δεν το έκανα από το φοβο μου
Μας μούδιασες τώρα αδερφέ!!!!
 

Troufas

Active Member
Η βασική μου ένσταση στο forum ειναι η επιθετική/απόλυτη γλώσσα που χρησιμοποιείται πολλες φορες απο μελη, για το σχολιασμό ενός μη προσδοκωμενου, υποκειμενικά ή αντικειμενικά, αποτελέσματος.

Προφανώς στην πλειοψηφία μιλαμε για ανεξάρτητες παρουσιασεις, που όποιος επιλέγει να τις κάνει, θετει ευατον σε δημοσια κριτικη, αυτοβούλως.

Η έλλειψη ενσυναισθησης ομως στο σχολιασμό ενός μη ικανοποιητικου αποτελέσματος, ακόμα και εάν γίνεται καλοπροαιρετα, δε καταλαβαινω που αποσκοπει και τι προστιθεμενη αξια εχει. Αντίθετα, επιδρα αρνητικά στην ψυχολογία κάθε ασθενούς. Όλοι εδώ μέσα έχουμε ένα μικρότερο ή μεγαλύτερο θέμα με το μαλλί μας. Αν δεν ειχαμε, δε θα διαθέταμε σεβαστό χρόνο και χρήμα (3k€ - 20k€) για να βελτιώσουμε την εικόνα μας. Θα τραβαγαμε ένα ξύρισμα όπως κάνει το 80% των ανθρώπων με πρόβλημα ΑΓΑ και θα προχωρούσαν παρακάτω χωρίς να μας απασχολεί το ζήτημα.

Ο δημόσιος λόγος έχει κάποιους κανόνες και θέλει σκέψη και ωριμοτητα πριν κάποιος καταγράψει μια αποψη. Καλό είναι λοιπον, πριν γράφουμε εκφράσεις τύπου "τίποτα δεν έχει πάει καλα" ή και αλλες πιο βαριες που εχω δει σε πολλες αλλες παρουσιασεις εδω μεσα, ας βάλουμε λίγο τον εαυτό μας στη θέση του άλλου.

Μην παρεξηγηθώ, δε λεω να ωραιοποιουνται αποτέλεσμα από τα μέλη του forum - ποια η αξία άλλωστε-. Αλλά λίγη προσοχή στις λέξεις που χρησιμοποιούμε δε βλάπτει.

Στο δια ταυτα τωρα, εδώ ο φίλος προφανώς είναι πιο πίσω σε σχέση με ένα καλό αποτέλεσμα 6 μηνου, αλλα η εικονα ειναι σαφως βελτιωμενη με το πριν.

Προσωπικά πιστεύω οτι έχει να δώσει ακόμα και σε φυτρωση και σε κάλυψη.

Εύχομαι καλή συνέχεια!
 

Mak39

Member
Η βασική μου ένσταση στο forum ειναι η επιθετική/απόλυτη γλώσσα που χρησιμοποιείται πολλες φορες απο μελη, για το σχολιασμό ενός μη προσδοκωμενου, υποκειμενικά ή αντικειμενικά, αποτελέσματος.

Προφανώς στην πλειοψηφία μιλαμε για ανεξάρτητες παρουσιασεις, που όποιος επιλέγει να τις κάνει, θετει ευατον σε δημοσια κριτικη, αυτοβούλως.

Η έλλειψη ενσυναισθησης ομως στο σχολιασμό ενός μη ικανοποιητικου αποτελέσματος, ακόμα και εάν γίνεται καλοπροαιρετα, δε καταλαβαινω που αποσκοπει και τι προστιθεμενη αξια εχει. Αντίθετα, επιδρα αρνητικά στην ψυχολογία κάθε ασθενούς. Όλοι εδώ μέσα έχουμε ένα μικρότερο ή μεγαλύτερο θέμα με το μαλλί μας. Αν δεν ειχαμε, δε θα διαθέταμε σεβαστό χρόνο και χρήμα (3k€ - 20k€) για να βελτιώσουμε την εικόνα μας. Θα τραβαγαμε ένα ξύρισμα όπως κάνει το 80% των ανθρώπων με πρόβλημα ΑΓΑ και θα προχωρούσαν παρακάτω χωρίς να μας απασχολεί το ζήτημα.

Ο δημόσιος λόγος έχει κάποιους κανόνες και θέλει σκέψη και ωριμοτητα πριν κάποιος καταγράψει μια αποψη. Καλό είναι λοιπον, πριν γράφουμε εκφράσεις τύπου "τίποτα δεν έχει πάει καλα" ή και αλλες πιο βαριες που εχω δει σε πολλες αλλες παρουσιασεις εδω μεσα, ας βάλουμε λίγο τον εαυτό μας στη θέση του άλλου.

Μην παρεξηγηθώ, δε λεω να ωραιοποιουνται αποτέλεσμα από τα μέλη του forum - ποια η αξία άλλωστε-. Αλλά λίγη προσοχή στις λέξεις που χρησιμοποιούμε δε βλάπτει.

Στο δια ταυτα τωρα, εδώ ο φίλος προφανώς είναι πιο πίσω σε σχέση με ένα καλό αποτέλεσμα 6 μηνου, αλλα η εικονα ειναι σαφως βελτιωμενη με το πριν.

Προσωπικά πιστεύω οτι έχει να δώσει ακόμα και σε φυτρωση και σε κάλυψη.

Εύχομαι καλή συνέχεια!
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο. Πιστεύω θα είχαμε πολλές περισσότερες παρουσιάσεις στο φόρουμ αν ο σχολιασμός ήταν πιο φιλικός προς αυτόν που κάνει την παρουσίαση.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Και εγώ γνωρίζω από πρώτο χέρι την δύναμη που έχουν οι συγκεκριμένες βιταμίνες .Διάβασα όμως ότι η βιταμίνη Β6 σε μεγάλη δόση μπορεί να προκαλέσει καρκίνο στον πνεύμονα και παρότι υπάρχει σύσταση από τον Lorenzo να τις χρησιμοποιήσω ,δεν το έκανα από το φοβο μου

Όταν λέμε μεγάλη δόση μπορούμε να κανουμε μια διευκρίνιση ?
Ποια θεωρούμε μεγάλη η μικρή δόση?
 

Georgie

Well-Known Member
Η βασική μου ένσταση στο forum ειναι η επιθετική/απόλυτη γλώσσα που χρησιμοποιείται πολλες φορες απο μελη, για το σχολιασμό ενός μη προσδοκωμενου, υποκειμενικά ή αντικειμενικά, αποτελέσματος.

Προφανώς στην πλειοψηφία μιλαμε για ανεξάρτητες παρουσιασεις, που όποιος επιλέγει να τις κάνει, θετει ευατον σε δημοσια κριτικη, αυτοβούλως.

Η έλλειψη ενσυναισθησης ομως στο σχολιασμό ενός μη ικανοποιητικου αποτελέσματος, ακόμα και εάν γίνεται καλοπροαιρετα, δε καταλαβαινω που αποσκοπει και τι προστιθεμενη αξια εχει. Αντίθετα, επιδρα αρνητικά στην ψυχολογία κάθε ασθενούς. Όλοι εδώ μέσα έχουμε ένα μικρότερο ή μεγαλύτερο θέμα με το μαλλί μας. Αν δεν ειχαμε, δε θα διαθέταμε σεβαστό χρόνο και χρήμα (3k€ - 20k€) για να βελτιώσουμε την εικόνα μας. Θα τραβαγαμε ένα ξύρισμα όπως κάνει το 80% των ανθρώπων με πρόβλημα ΑΓΑ και θα προχωρούσαν παρακάτω χωρίς να μας απασχολεί το ζήτημα.

Ο δημόσιος λόγος έχει κάποιους κανόνες και θέλει σκέψη και ωριμοτητα πριν κάποιος καταγράψει μια αποψη. Καλό είναι λοιπον, πριν γράφουμε εκφράσεις τύπου "τίποτα δεν έχει πάει καλα" ή και αλλες πιο βαριες που εχω δει σε πολλες αλλες παρουσιασεις εδω μεσα, ας βάλουμε λίγο τον εαυτό μας στη θέση του άλλου.

Μην παρεξηγηθώ, δε λεω να ωραιοποιουνται αποτέλεσμα από τα μέλη του forum - ποια η αξία άλλωστε-. Αλλά λίγη προσοχή στις λέξεις που χρησιμοποιούμε δε βλάπτει.

Στο δια ταυτα τωρα, εδώ ο φίλος προφανώς είναι πιο πίσω σε σχέση με ένα καλό αποτέλεσμα 6 μηνου, αλλα η εικονα ειναι σαφως βελτιωμενη με το πριν.

Προσωπικά πιστεύω οτι έχει να δώσει ακόμα και σε φυτρωση και σε κάλυψη.

Εύχομαι καλή συνέχεια!
Εντάξει τέτοια σχόλια τα κάνουν ως συνήθως άσχετοι που δεν έχουν μπει καν στη διαδικασία αυτή.
Ευτυχώς δεν είναι πολλοί

Επίσης στη παρουσίαση δε κρίνεται το περιστατικό ως πρόσωπο αλλά οι κλινικές και οι γιατροί ως προς το αποτέλεσμα.
Ο πιο σημαντικός κριτής είναι ο Άνθρωπος που βλέπει τον εαυτό του μετά την αλλαγή .
Εάν είναι ευχαριστημένος η δυσαρεστημένος με το αποτέλεσμα δεν έχει πολύ σημασία η γνώμη μελών του φόρουμ, ούτε μπορεί να επηρεάσει αρνητικά η θετικά κάποιον.


Η παρουσίαση δεν είναι καλλιστεία.
 

alex7

Well-Known Member

Όταν λέμε μεγάλη δόση μπορούμε να κανουμε μια διευκρίνιση ?
Ποια θεωρούμε μεγάλη η μικρή δόση?
H μελέτη που είχα διαβάσει μιλούσε για υπέρ δοσολογία βιταμίνης B6 επί αρκετά μεγάλο χρόνο .Ανέτρεξε στο Google και θα βρεις πολλές αναφορές .Υπάρχει και για άλλες βιταμίνες σχετική αντένδειξη .Βιταμίνη Β6 έχει το PIL FOOD
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Τελικά τις pilfood,τις παίρνει άφοβα κάποιος η δεν τις παίρνει?γτ μπερδευτηκα
H μελέτη που είχα διαβάσει μιλούσε για υπέρ δοσολογία βιταμίνης B6 επί αρκετά μεγάλο χρόνο .Ανέτρεξε στο Google και θα βρεις πολλές αναφορές .Υπάρχει και για άλλες βιταμίνες σχετική αντένδειξη .Βιταμίνη Β6 έχει το PIL FOOD
 

Xristos87

Well-Known Member
η κοκκινη περιοχη δεν δειχνει αραιη μπροστα στην πρασσινη; δεν θα επρεπε να υπαρχει ομοιομορφια;; ή εστω καλυτερη καλυψη της κοκκινης περιοχης;
τα τθ π εμειναν δεν θα επρεπε να δειχνουν πυκνοτερα;;
 

Συνημμένα

  • 20220503_102810.jpg
    20220503_102810.jpg
    503.3 KB · Προβολές: 124

alex7

Well-Known Member
Τελικά τις pilfood,τις παίρνει άφοβα κάποιος η δεν τις παίρνει?γτ μπερδευτηκα
γράφω την άποψη του δερματολόγου:"Να το χρησιμοποιείς 4 μήνες και 2 μήνες να το σταματάς".Νεότερη μελέτη μιλά για κίνδυνο απο υπερδοσολογία Β6 βιταμίνης.Εσύ αποφασίζεις.Θα επαναλάβω οτι ο Lorenzo τη συστήνει επίσης.
 

panos1234

Well-Known Member
γράφω την άποψη του δερματολόγου:"Να το χρησιμοποιείς 4 μήνες και 2 μήνες να το σταματάς".Νεότερη μελέτη μιλά για κίνδυνο απο υπερδοσολογία Β6 βιταμίνης.Εσύ αποφασίζεις.Θα επαναλάβω οτι ο Lorenzo τη συστήνει επίσης.

Γνωρίζουμε για πόσο διάστημα τις συστήνει ο Ισπανός?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σε όλες τις βιταμίνες κάνουμε μια παύση γενικώς.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα 3 χάπια της pilfood σου δίνουν 4mg βιταμίνης B6. To ανώτατο όριο το 2018 (λόγω αυτών που λέει ο Alex7, παλιά ήταν περισσότερο) έγινε 21mg (για ενήλικες). Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα. Φυσικά στα 4mg πρέπει να υπολογίσουμε και αυτό που παίρνεις από τροφές. Συνήθως όμως αυτό είναι μικροποσότητες (λιγότερο από 1mg).
 

aeratos28

Just aeratos
Θεωρώ πως η ομοιομορφία ,είναι 100 φορές καλύτερη εδώ,σε μια επέμβαση των 4300 grafts από αυτή εδώ των 2400..τι λες εσύ?
η κοκκινη περιοχη δεν δειχνει αραιη μπροστα στην πρασσινη; δεν θα επρεπε να υπαρχει ομοιομορφια;; ή εστω καλυτερη καλυψη της κοκκινης περιοχης;
τα τθ π εμειναν δεν θα επρεπε να δειχνουν πυκνοτερα;;
Screenshot_2022-05-03-11-40-10-737_com.android.chrome.jpg
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλημέρα παίδες. Όντας κάποιος που τον τελευταίο χρόνο έχω χρησιμοποιήσει κανα 8μηνο τις βιταμίνες της Pilfood μπορώ να επιβεβαιώσω πως κατα τη διάρκεια λήψης τους το μαλλί και τα νύχια μακραίνουν αδιανόητα γρήγορα. Ήμουν ο τύπος που μπορούσα να κουρεύομαι ανά 1, 5 μήνα και να μην έχω ιδιαίτερο θέμα με τούφες να πετάνε όπου να ναι και το μαλλί να παίρνει πορεία προς Γιάννενα. Πλέον στο τριβδομαδο αν δεν κουρευτω αρχίζει φουλ θέμα. Στον ενάμιση μήνα είμαι στην θέση που θα βρισκόμουν χωρίς τις βιταμίνες στο τρίμηνο. Στη δική μου περίπτωση βέβαια ίσως να συμβάλλει και η μινοξιδιλη που λαμβάνω και σε χαπι και τοπικά. Όπως και να έχει από την εξαετη μου εμπειρία στα της αραίωσης έχω δοκιμάσει 1002 βιταμίνες, αυτές της pilfood είναι οι καλυτερες.

@panos1234 Καλη συνέχεια και να μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε πρίμα!
 
Μπλουζα