Pan77, FUE, 3871g, 1-2/9/2021

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Προσωπικά θεωρώ τη σχέση Pan77 - Τυρκάλα, τελειώμενη, είναι όπως όταν ραγίσει το γυαλί. Από τη δημοσίευση και μετά θα κοιτιούνται με μισό μάτι, και αυτό γιατί από την πλευρά του γιατρού θα ξέρει πως ότι και να γίνει από εδώ και πέρα θα δημοσιευθεί, και από την πλευρά του φίλου γιατί θα επανέλθει σε έναν άνθρωπο ο οποίος δεν του έδωσε το αναμενόμενο αποτέλεσμα με συνέπεια να έχει, λογικό, μειωμένη εμπιστοσύνη. Για μένα το καλύτερο είναι να αναλάβει τις ευθύνες του ο γιατρός, αν προκύψουν, και να αποζημιωθεί αναλόγως ο Pan ώστε να επιλέξει εκ νέου την Ιθάκη του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Προσωπικά θεωρώ τη σχέση Pan77 - Τυρκάλα, τελειώμενη, είναι όπως όταν ραγίσει το γυαλί. Από τη δημοσίευση και μετά θα κοιτιούνται με μισό μάτι, και αυτό γιατί από την πλευρά του γιατρού θα ξέρει πως ότι και να γίνει από εδώ και πέρα θα δημοσιευθεί, και από την πλευρά του φίλου γιατί θα επανέλθει σε έναν άνθρωπο ο οποίος δεν του έδωσε το αναμενόμενο αποτέλεσμα με συνέπεια να έχει, λογικό, μειωμένη εμπιστοσύνη. Για μένα το καλύτερο είναι να αναλάβει τις ευθύνες του ο γιατρός, αν προκύψουν, και να αποζημιωθεί αναλόγως ο Pan ώστε να επιλέξει εκ νέου την Ιθάκη του.
Σε αυτές τις περιπτώσεις νομίζω το οικονομικό κομμάτι που εδώ δεν ήταν πολύ υψηλό αν κρίνουμε με άλλες περιπτώσεις του εξωτερικού ειδικά πάει και έρχεται.Το σημαντικό είναι ότι βγήκαν και δεν επιστρέφουν 4000 grafts που αν όντως προκύψει το χειρότερο σενάριο είναι να σαν να τα πετάξε στον κουβά.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Σε αυτές τις περιπτώσεις νομίζω το οικονομικό κομμάτι που εδώ δεν ήταν πολύ υψηλό αν κρίνουμε με άλλες περιπτώσεις του εξωτερικού ειδικά πάει και έρχεται.Το σημαντικό είναι ότι βγήκαν και δεν επιστρέφουν 4000 grafts που αν όντως προκύψει το χειρότερο σενάριο είναι να σαν να τα πετάξε στον κουβά.

Δεν υπάρχει κάτι άλλο από το οικονομικό, εκτός αν επανέλθει στον ίδιο γιατρό. Η αποζημίωση να είναι ανάλογη της βλάβης (και η δότρια μέσα).
 

Gianney

Well-Known Member
Δεν υπάρχει κάτι άλλο από το οικονομικό, εκτός αν επανέλθει στον ίδιο γιατρό. Η αποζημίωση να είναι ανάλογη της βλάβης (και η δότρια μέσα).
Δεν είναι έτσι φίλε μου,αν είχες εσύ πχ 5000 δοτρια διαθέσιμη και έβλεπες 4000 grafts να κάνουν φτερα και επίσης ήθελες πάση θυσία να έχεις μαλλιά και να μην είσαι ασκεπης ,τότε τα χρήματα θα τα είχες σε δεύτερη μοίρα,τώρα που είσαι έξω από το χορό όμως είναι διαφορετικα.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Δεν είναι έτσι φίλε μου,αν είχες εσύ πχ 5000 δοτρια διαθέσιμη και έβλεπες 4000 grafts να κάνουν φτερα και επίσης ήθελες πάση θυσία να έχεις μαλλιά και να μην είσαι ασκεπης ,τότε τα χρήματα θα τα είχες σε δεύτερη μοίρα,τώρα που είσαι έξω από το χορό όμως είναι διαφορετικα.

Για το τώρα μιλάμε, που δεν υπάρχουν μοσχεύματα στη δότρια. Τι πρέπει να κάνει δηλαδή, δέηση στον Παντοδύναμο να του φυτρώσει εκ νέου τη δότρια; Κάτι δεν πρέπει να γίνει; Μαλλιά στη λήπτρια (ίσως) δεν έχει, Μαλλιά στη δότρια δεν έχει, θα τον αφήσει τον γιατρό (τον όποιο) εις την υγεία των κορόιδων;
 

Gianney

Well-Known Member
Για το τώρα μιλάμε, που δεν υπάρχουν μοσχεύματα στη δότρια. Τι πρέπει να κάνει δηλαδή, δέηση στον Παντοδύναμο να του φυτρώσει εκ νέου τη δότρια; Κάτι δεν πρέπει να γίνει; Μαλλιά στη λήπτρια (ίσως) δεν έχει, Μαλλιά στη δότρια δεν έχει, θα τον αφήσει τον γιατρό (τον όποιο) εις την υγεία των κορόιδων;
Όχι φυσικά, εγώ αυτό που θέλω να πω είναι ότι απλά η χρηματική αποζημίωση σε μερικές περιπτώσεις όπως ατόμων με μετρημένα κουκιά στην δοτρια δεν είναι το σημαντικότερο για αυτούς
 

Pan77

Active Member
Δεν είναι έτσι φίλε μου,αν είχες εσύ πχ 5000 δοτρια διαθέσιμη και έβλεπες 4000 grafts να κάνουν φτερα και επίσης ήθελες πάση θυσία να έχεις μαλλιά και να μην είσαι ασκεπης ,τότε τα χρήματα θα τα είχες σε δεύτερη μοίρα,τώρα που είσαι έξω από το χορό όμως είναι διαφορετικα.

Πολύ σωστή παρατήρηση... Τι θα γινόταν τώρα αν εγώ δεν είχα καλή δότρια? Το θέμα εδώ είναι αρκετά σοβάρο για να πει κάποιος απλά ''θα το διορθώσω''. Δεν μιλάμε για κάποιο απλό χειρουργείο, ή αισθητική επέμβαση (μύτης πχ) που επαναρθωτική είναι συχνό φαινόμενο, καθώς εδώ όλοι ξέρουμε ότι τα grafts είναι περιορισμένα και υπερπολίτιμα.

Φυσικά εξίσου σημαντικό είναι τόσο το ψυχολογικό κομμάτι όσο το κομμάτι της εμπιστοσύνης, κυρίως όταν υπάρχει προς το παρόν αυτή η εικόνα. Αλλά ας μην γελιόμαστε, σωστά είπε κάποιος να μην ελπίζω σε κάποιο θαύμα.
 

Pan77

Active Member
Σημερινές φωτογραφίες 7μηνου

image21.jpeg

image22.jpeg

image23.jpeg
 

Neverwinter

Active Member
Γεια σου Φίλε Pan , όντως φαίνεται βελτίωση , εσυ πως το βλέπεις από κοντά ; Γιατί αρκετές φορές οι φωτογραφίες είναι πιο αποκαλυπτικές και από κοντά ή στον καθρέφτη σου βλέπεις καλύτερο αποτέλεσμα !
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Όντως υπάρχει βελτίωση αυτό τον μήνα αλλά δεν είναι αρκετό.... Μήπως είναι τώρα η ώρα του δικού του μπαμ και βιαστηκαμε για συμπεράσματα; Αναρωτιέμαι.... Θα φανεί αυτό τον επόμενο μήνα λογικά....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pan77

Active Member
εγώ ήθελα να ρωτήσω οι φωτογραφίες ειναι με βρεγμένο μαλλί; γιατί φαινεται σαν να ειναι βρεγμένο..

Δεν είναι βρεγμένο. Επειδή τα μαλλιά είναι αρκετά μεγάλα, για να μην πετάνε βάζω μια πάστα στυλ μπριγιαντινή γιατί μόνο αυτό τα στρώνει σε εμένα, με αποτέλεσμα να φαίνεται ότι γυαλίζουν.

Σχετικά με το αν βλέπω βελτίωση εγώ δεν βλέπω κάτι το αξιοσημείωτο. Ακόμα και να υπάρχει βελτίωση είναι πολύ δύσκολο να το διακρίνει κάποιος όταν το αποτέλεσμα είνα τόσο κακό. Έστειλα φώτο και στον γιατρό και μου είπε ότι πάω για δυνατό αποτέλεσμα (!), και όταν του είπα πως γίνεται αυτό μου είπε ότι βλέπει πολλά μικρά τριχάκια που αν πάρουν όγκο τους επόμενου μήνες θα δείχνει άλλη εικόνα. Γενικά όλα αυτά μου δίνουν την εντύπωση ότι σαν να θέλει να κερδίσει χρόνο, σαν να αποφεύγει να αναλάβει τις ευθύνες του ή δεν ξέρω εγώ τι. Είναι ουτοπικό να ελπίζει κάποιος με τέτοια εικόνα ότι σε 2 μήνες θα αλλάξει κάτι σημαντικά. Τέλος πάντων, αφού είναι αυτό το διάστημα που πρέπει να περιμένω θα το κάνω και μετά αναλόγως από αυτά που θα μου πει θα δω πως θα κινηθώ και εγώ.
 

Troufas

Active Member
@Pan77, κατά τη γνώμη μου οι παστες αυτές λαδώνουν, βαραίνουν και αναδεικνύουν το πρόβλημα. Θέλει πολύ πυκνό μαλλι για να έχουν καλό αποτέλεσμα.
Θα σου πρότεινα λίγο σπρει αλατόνερου κ στέγνωμα με πιστολάκι. Στη συνέχεια σταθεροποίηση με λακ. Το αλατόνερο θα σου δώσει ένα όγκο/παχος στην τρίχα και θα δημιουργήσει το effect της αυξημένης πυκνότητας που βλεπουμε μετά από θαλασσινό μπανιο. Θεωρώ θα έχεις πολύ καλύτερο αποτέλεσμα κ κάλυψη.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
@Pan77, κατά τη γνώμη μου οι παστες αυτές λαδώνουν, βαραίνουν και αναδεικνύουν το πρόβλημα. Θέλει πολύ πυκνό μαλλι για να έχουν καλό αποτέλεσμα.
Θα σου πρότεινα λίγο σπρει αλατόνερου κ στέγνωμα με πιστολάκι. Στη συνέχεια σταθεροποίηση με λακ. Το αλατόνερο θα σου δώσει ένα όγκο/παχος στην τρίχα και θα δημιουργήσει το effect της αυξημένης πυκνότητας που βλεπουμε μετά από θαλασσινό μπανιο. Θεωρώ θα έχεις πολύ καλύτερο αποτέλεσμα κ κάλυψη.
Μπορείς να δώσεις πληροφορίες για αυτό το αλλατονερο; Πώς το προμηθεύεται κάνεις ; Υποθέτω ότι κάνει παρόμοια δουλειά με το γκοριλαζ το οποίο καλό είναι τώρα που το πήρα και δοκίμασα και καλό σταιλινγκ αλλά ακριβό για τόσο λίγο προϊόν....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το Αλατόνερο δεν σου δίνει όγκο απλά σου ξηραίνει τα μαλλιά και «φουσκώνουν», δηλαδή οι τρίχες δεν κολλάνε μεταξύ τους και διανέμονται καλύτερα στον χώρο δημιουργώντας όγκο. Βέβαια μετά θέλει οπωσδήποτε σταθεροποίηση με λακ γιατί με λίγο αέρα θα έχεις θέμα.
 

vlafo

Well-Known Member
Με κοντό μαλλί κάτω από 3εκ,πάστες και μπριγιαντίνες σε μεταμοσχευμένο μαλλί που συρρικνώνουν και δε δίνουν όγκο,δεν αναδεικνύουν το όποιο αποτέλεσμα της μμ αλλά αντίθετα το θάβουν.

Έχουμε ξεχάσει και τα βασικά σε μια μμ με αυτά που ακούμε και βλέπουμε.
 

Pan77

Active Member
Με κοντό μαλλί κάτω από 3εκ,πάστες και μπριγιαντίνες σε μεταμοσχευμένο μαλλί που συρρικνώνουν και δε δίνουν όγκο,δεν αναδεικνύουν το όποιο αποτέλεσμα της μμ αλλά αντίθετα το θάβουν.

Έχουμε ξεχάσει και τα βασικά σε μια μμ με αυτά που ακούμε και βλέπουμε.
Το μαλλί στις φώτο που ανέβασα είναι πάνω από 5 εκ.

Την επόμενη φορά που θα ανεβάσω φώτο δεν θα έχω βάλει τίποτα, όπως δεν είχα βάλει τίποτα και σε όλες τις άλλες εκτός από τις τελευταίες. του 7μηνου (πχ στις φώτο που μου είχε βγάλει ο Cvial δεν είχα βάλει τίποτα).
 

vlafo

Well-Known Member
Ακριβώς βάλε χωρίς να έχει τίποτα το κεφάλι και ας είναι άναρχες οι τρίχες.
 

giannis1991

Well-Known Member
Παν οπότε μπορέσεις μια ενημέρωση και την γνώμη του γιατρού καθώς όπως είδα αναμένει πολύ καλό αποτέλεσμα ...Να το αξιολογήσει και να αποφανθεί ...Εδώ είμαστε για να γινόμαστε ολοένα και σοφότεροι και όχι να λέμε απλά μεγάλα λόγια...
 
Μπλουζα