Pan77, FUE, 3871g, 1-2/9/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Must είναι,να τα έχεις γραπτως όλα αυτά που θέλεις στο κεφάλι σου,να έχεις συζητήσει το πλάνο με τον γιατρό ,να έχει δοτρια ληπτρια από πριν ο γιατρός και αν αποφασίσεις να πας σε αυτόν,την ημέρα που θα μπεις στην κλινική και πριν ετοιμαστείς για την επέμβαση να του πεις έλα εδώ Ντοκ..αυτά έχουμε πει,συμφωνήσει και καταλήξει..αυτό θέλω και μόνο..μην αλλάξει κάτι.καλως?αν ακούσεις οκ,συνεχίζεις να ετοιμάζεσαι για την επέμβαση...αυτό μπορείς να κάνεις από μεριά σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι έκανες ότι μπορείς για να αποφύγεις αρπακολατζιδικα πράγματα λόγω φόρτου εργασίας των γιατρών..όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες
Σωστό αυτό από την στιγμή που είναι Ελλάδα. Υπάρχουν όμως άλλοι που κάνουν μμ στο εξωτερικό και δεν ταξιδεύουν μόνο για ένα consultation (εγώ πήγα όμως). Μια πρώτη εκτίμηση μπορεί να γίνει διαδικτυακά ή με πολύ καλές φώτο με ανασηκωμένα τα μαλλιά με τσατσάρα. Πριν όμως την μμ είναι must η συζήτηση και όλα τα άλλα.
 

Pan77

Active Member
Must είναι,να τα έχεις γραπτως όλα αυτά που θέλεις στο κεφάλι σου,να έχεις συζητήσει το πλάνο με τον γιατρό ,να έχει δοτρια ληπτρια από πριν ο γιατρός και αν αποφασίσεις να πας σε αυτόν,την ημέρα που θα μπεις στην κλινική και πριν ετοιμαστείς για την επέμβαση να του πεις έλα εδώ Ντοκ..αυτά έχουμε πει,συμφωνήσει και καταλήξει..αυτό θέλω και μόνο..μην αλλάξει κάτι.καλως?αν ακούσεις οκ,συνεχίζεις να ετοιμάζεσαι για την επέμβαση...αυτό μπορείς να κάνεις από μεριά σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι έκανες ότι μπορείς για να αποφύγεις αρπακολατζιδικα πράγματα λόγω φόρτου εργασίας των γιατρών..όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες

Συμφωνώ σε όλα. Έχω και εγώ μεγάλο μερίδιο ευθύνης (αν όχι το μεγαλύτερο). Η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα σοβαρά να σηκωθώ να φύγω όταν κατάλαβα ότι δεν πρόκειται να γίνει καμία μέτρηση ή έστω εξέταση αλλά παρέμεινα.
 

vlafo

Well-Known Member
τι έχει αλλάξει δηλαδή vlafo ; τι κάνει τώρα που δεν έκανε πριν;
Όλα αυτά πλέον που γράφει στο επίσημο χαρτί της μμ,καλύπτει πλέον τον ασθενή.
Όπως:
Εξέλιξη τριχόπτωσης,εμβαδομετρούμενη περιοχή,ανάγκες σε g συνολικά,πάχος τρίχας όχι σε mm αλλά αν είναι κανονική,χοντρή,λεπτή,εμβαδό δότριας,τρίχες συνολικά προς εξαγωγή, με λίγα λόγια όλα.
Ας όψομε εγώ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ωραία όλα αυτά και πολύ σωστά, το θέμα είναι ποιος τα κάνει, ο γιατρός; Έχουμε πληροφόρηση;
 

giwrgos8888

Active Member
Όλα αυτά πλέον που γράφει στο επίσημο χαρτί της μμ,καλύπτει πλέον τον ασθενή.
Όπως:
Εξέλιξη τριχόπτωσης,εμβαδομετρούμενη περιοχή,ανάγκες σε g συνολικά,πάχος τρίχας όχι σε mm αλλά αν είναι κανονική,χοντρή,λεπτή,εμβαδό δότριας,τρίχες συνολικά προς εξαγωγή, με λίγα λόγια όλα.
Ας όψομε εγώ.
vlafo και τι κοστος εχει;
 

Aldo

Well-Known Member
Στο νήμα του petr1991 νομίζω υπάρχει ένα χαρτί με αναλυτική εξέταση της δότριας και από ότι κατάλαβα είναι του Τυρκαλα, άρα κάνει cons!
 

vlafo

Well-Known Member
Και καλό είναι πέρα από κάποια μεμονωμένα γεγονότα που μπορεί να συμβαίνουν,και δεν θα έπρεπε,να αναλαμβάνουμε και το κόστος της δικής μας ευθύνης.
Λάθη όλοι κάνουνε και θα συνεχίσουν να κάνουνε είτε λέγεσαι Lorenzo είτε Τιρκαλάς, αλλά τεράστια ευθύνη έχει και ο ασθενής.
Η καραμέλα ότι εγώ πάω στον ειδικό και αυτός με αναλαμβάνει και αφήνομαι στα χέρια του είναι προφάσεις έν αμαρτίαις.
Πρέπει να είναι και συνειδητοποιημένος ο ασθενής και να γνωρίζει βασικά πράγματα ώστε να μπορέσει να συζητήσει μαζί του χωρίς φόβο.
Ο Τιρκαλάς δεν υπάρχει πιο συζητήσιμος άνθρωπος και πιο δεκτικός στο να αλλάξει και να τροποποιήσει αρκετά πράγματα,αρκεί να είναι λογικά και να συμφωνεί.
Να μην αρχίζω και αναφέρω αλλά ονόματα γιατρών για το πως σε αντιμετωπίζουν.

Άρα πρέπει μέσα από ερωτήσεις να τον ανοίγεις και τον άλλον και όχι να τα περιμένεις όλα έτοιμα στο πιάτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Μια νοσηλεύτρια, πολύ σύνηθες σε αρκετές κλινικές. Να σου θυμίσω στην HDC ο φιουρης.
Και όμως σε πληροφορώ ότι ο Φιούρης βάζει μικροσκόπιο και ας μην είναι γιατρός και από τόσα κεφάλια που έχει δει πέφτει μέσα.
Το αν συμφωνώ είναι άλλο θέμα.
 

Aldo

Well-Known Member
Και όμως σε πληροφορώ ότι ο Φιούρης βάζει μικροσκόπιο και ας μην είναι γιατρός και από τόσα κεφάλια που έχει δει πέφτει μέσα.
Το αν συμφωνώ είναι άλλο θέμα.
Μικροσκοπικό μπορεί να βάζει, το θέμα είναι καταλαβαιενι ; Πχ περίπτωση Salonikios, εκεί τι παίχτηκε ;
Και οι γραμματείες της la-line βάζαν μικροσκόπια αλλά έχουν κάψει κόσμο, και γιατροί έβαζαν μικροσκόπιο αλλά σαν να τους είχε ξεφύγει η dupa!
 

vlafo

Well-Known Member
Μικροσκοπικό μπορεί να βάζει, το θέμα είναι καταλαβαιενι ; Πχ περίπτωση Salonikios, εκεί τι παίχτηκε ;
Και οι γραμματείες της la-line βάζαν μικροσκόπια αλλά έχουν κάψει κόσμο, και γιατροί έβαζαν μικροσκόπιο αλλά σαν να τους είχε ξεφύγει η dupa!
Συγκεκριμένα ο Φιούρης καταλαβαίνει.
Οι άλλοι συμφωνώ δεν σκαμπάζουν.
Και γιατροί.
 

jersey

Well-Known Member
Όλα αυτά πλέον που γράφει στο επίσημο χαρτί της μμ,καλύπτει πλέον τον ασθενή.
Όπως:
Εξέλιξη τριχόπτωσης,εμβαδομετρούμενη περιοχή,ανάγκες σε g συνολικά,πάχος τρίχας όχι σε mm αλλά αν είναι κανονική,χοντρή,λεπτή,εμβαδό δότριας,τρίχες συνολικά προς εξαγωγή, με λίγα λόγια όλα.
Ας όψομε εγώ.
Αυτό ειναι ευχαριστο vlafo. Ότι ξεκίνησε να κάνει τέτοιες μετρήσεις που αναφέρεις με εμβαδά, τρίχες κτλπ. Ναι είδα αυτό το χαρτί που αναφέρεις με τις μετρήσεις σε ένα πρόσφατο νήμα από ένα μέλος που πήγε για consultation στον τυρκαλά. Το θέμα ειναι εδώ στον φίλο γιατί δεν το έκανε; Μήπως έπρεπε να το ζητήσει ο ίδιος ο ασθενής και να επιμείνει να γίνει πριν ξεκινήσει η επέμβαση;
 

Aldo

Well-Known Member
Αυτό ειναι ευχαριστο vlafo. Ότι ξεκίνησε να κάνει τέτοιες μετρήσεις που αναφέρεις. Ναι είδα αυτό το χαρτί που αναφέρεις με τις μετρήσεις σε ένα πρόσφατο νήμα από ένα μέλος που πήγε για consultation στον τυρκαλά. Το θέμα ειναι εδώ στον φίλο γιατί δεν το έκανε; Μήπως έπρεπε να το ζητήσει ο ίδιος ο ασθενής και να επιμείνει να γίνει πριν ξεκινήσει η επέμβαση;
Εγώ ρώτησα κάτι που δεν απαντήθηκε, είχε αναφέρει στον Τυρκαλα ότι είχε κάνει consultation με Λορέντσο ?? Είχε δείξει στον Τυρκαλα , το χαρτί από το Λορέντσο?
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ ρώτησα κάτι που δεν απαντήθηκε, είχε αναφέρει στον Τυρκαλα ότι είχε κάνει consultation με Λορέντσο ?? Είχε δείξει στον Τυρκαλα , το χαρτί από το Λορέντσο?
Γιατί να το πει Aldo?
Ούτε εγώ το ανέφερα.
Σε τι αποσκοπεί αυτό?
 

Pan77

Active Member
Άρα πρέπει μέσα από ερωτήσεις να τον ανοίγεις και τον άλλον και όχι να τα περιμένεις όλα έτοιμα στο πιάτο.

Το να γίνονται, αν όχι όλα, κάποια από το αυτονόητα, πρέπει να πιάσω κουβεντούλα με τον γιατρό για να μου ανοιχτεί? Γιατί θα τρελαθώ με αυτά που διαβάζω. Άρα άμα πάω σε έναν οδοντίατρο και του πω ότι πονάει το δόντι μου, πρέπει να του πιάσω κουβέντα και να μου ανοιχτεί για να κάνει το αυτονόητο (ακτινογραφία, άνοιγμα δοντιού για να δει τις ρίζες με μικροσπόπιο κλπ.) αλλιώς την έβαψα και θα μου το βγάλει αμέσως χωρίς πολλά, γιατί στην ουσία αυτό λες.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Στο νήμα του petr1991 νομίζω υπάρχει ένα χαρτί με αναλυτική εξέταση της δότριας και από ότι κατάλαβα είναι του Τυρκαλα, άρα κάνει cons!
Αλντο φυσικα και κανει και γενικα οπως ειπα και στο δικο μου νημα απο περσι σε σχεση με φετος εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα σε λεπτομερειες... εγινε πιο "επαγγελματικο" το ολο σκηνικο... και σε μενα εδωσε χαρτι και σε ολους δινει και αν του ζητησεις μηκος πλατος υψος σχεδιαγραμματα εξελ να γουσταρετε και εφε τα κανει και αυτα..... η ουσια ειναι αλλη και δεν θελετε καποιοι να την καταλαβετε.... δυστηχως καποιοι "νεοι" στο φορουμ και πιτσιρικαδες σε ηλικια εχουν μπει σε μια λουμπα διαβαζωντας δυο πραγματα εγκυκλοπαιδικα και μιλωντας με 2-3μελη ψαγμενα εδω μεσα οπως ο μοντ οτι ξερουν τα παντα κ εχουν πιασει τον παπα απο τα @@@@@.... και εχουν αποψη στο τι εργαλειο θα χρησιμοποιησει ο γιατρος... ποτε...ποσα μοσχευματα θα μπουν και που κ κ κ...... χωρις καν να ξερουν την διαδικασια μιας μμ αφου δεν εχουν ζησει την εμπειρια.... ο λορετζο και ο καθε λορετζο και κεντα να κανει πανω στο κεφαλι σου πριν την μμ αμα δε σε κατσει κατω να πιασει κεφαλι να δει δερμα να τσεκαρει μοσχευμα κατα την εξαγωγη κ κ κ κ.... δεν ξερει πως θα κινηθει...η θεωρια απο την πραξη καμια φορα κανει τουμπα ενα ολοκληρο πλανο που εχει κανονισθει πριν..... σε απειρα παιδια που μιλησαμε απο δω μεσα και καθονται και με ρωτουν διαφορα τεχνικα θεματα επειδη διαβαζου δυο σχολια του cvial τους λεω οτι στην δικη τους την δουλεια δεχονται να τους κανουν υποδειξεις διαφοροι ασχετοι απο τον χωρο τους? η εμπιστευεσαι καποιον η οχι..... μην το πολυ ζοριζουμε το πραγμα ... οποιος γουσταρει παει οποιος δεν γουσταρει το μοναστρι να ναι καλα.....
υγ:κ και για το μπισκοτο που κατι πεταξε μεταξυ αλλων αν ο γιατρος ξερει αυτα που γραφουμε και τι ειναι αυτα που λεμε και φιλο ψαχνετε κ κ κ κ.... καταρχας φυσικα και δεν θα ζητησουμε την αδεια του τυρκαλα και κανενος στο τι θα πουμε και δεν μας περιοριζει κανενας σε αυτο και κατα δευτερον οπως εχω ξανα πει παλαιοτερα τροφη για σκεψη στο γιατι οποιος εμπιστευται την κεφαλα του στον τυρκαλα εχει μετα μια θερμη μαζι του.....
 
Μπλουζα