O Lorenzo στην Αθήνα 8 & 9 Μαϊου 2021 (+video)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Tα nickname στο φόρουμ είναι. Ναι έβαλε 3800 μπροστά ζώνη Α,Β και λίγο C. Αν κάνεις stop καρέ στο βίντεο που δείχνω και το πριν, στην δεξιά φώτο φαίνεται μέχρι που μπήκε. Το αποτελεσμά του είναι πραγματικά ασύλληπτο για 1μμ. 3800g με λόγο 2,51. Τρομερά εντυπωσιακό από κοντά. Κρίμα που δεν παρουσιάσανε.
Ναι το ξέρω απλά και λίγο πλάκα κάνουμε.
Αυτός για μένα ξεχώρισε,αλλά έχει πολύ μακρύ μαλλί,αλλά και πολύ ωραία τρίχα για κάλυψη.Έβαλε και αρκετά.
Ο Jojo που έβαλε crown ήταν λίγο άτυχος,γιατί έχει πολύ λεπτή τρίχα και με τόσα που έβαλε αν θυμάμαι καλά 3400 crown θα μπορούσε να είχε πολύ καλύτερη καλυψη.
Αλλά είναι μια χαρά στην τελική.
 

vlafo

Well-Known Member
Εμένα μου αρέσουν και τα πιο underground με πιο περίεργες χροιές φωνής, αλήτικες.
Ναι συμφωνώ με το περίεργο το γρέζι η φωνή.
Απλά ο Eros είναι καμπάνα και καθαρή κρυστάλλινη φωνή,αλλά έπεσε στην εκτίμηση μου μόλις τραγούδησε με τον Ρέμο. :)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι το ξέρω απλά και λίγο πλάκα κάνουμε.
Αυτός για μένα ξεχώρισε,αλλά έχει πολύ μακρύ μαλλί,αλλά και πολύ ωραία τρίχα για κάλυψη.Έβαλε και αρκετά.
Ο Jojo που έβαλε crown ήταν λίγο άτυχος,γιατί έχει πολύ λεπτή τρίχα και με τόσα που έβαλε αν θυμάμαι καλά 3400 crown θα μπορούσε να είχε πολύ καλύτερη καλυψη.
Αλλά είναι μια χαρά στην τελική.

Vlafo, παίζει ρόλο και πόσο αποκαλυπτικό είναι το βίντεο. Αφού τα ξέρεις. Αν αρχίσω και βιντεοσκοπώ με iphone 12 pro max σε 4Κ με ήλιο και σε αυτή την απόσταση αποτελέσματα (εν εξελίξει ή τελικά) εδώ μέσα θα κλάψουνε μανούλες. Δεν υπάρχει comparison. Τέτοια ποιότητα και καθαρότητα δεν υπάρχει σε καμμία παρουσίαση επίσημη ή μη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτός για μένα ξεχώρισε,αλλά έχει πολύ μακρύ μαλλί,αλλά και πολύ ωραία τρίχα για κάλυψη.Έβαλε και αρκετά.

Εννοείται παίζει μεγάλο ρόλο αλλά εδώ δεν υπάρχει κανένα ψεγάδι. Το παιδί μου είπε έτσι ήμουν πριν την ΑΑ, δεν χορταίνω να το βλέπω. Εμένα μου άρεσε και ο άλλος (@guest) ο οποίος έχει απίστευτη φύτρωση στους 5 μήνες χωρίς τίποτα (μινο, φίνα) και μάλιστα στο crown είχε πολύ μαμά. Κρίμα που δεν με άφησε να ποστάρω και ο τρίτος, και αυτός είχε ένα παρόμοιο αποτέλεσμα με τον @kapamarou. Ο Lorenzo μου είπε ότι έχει βελτιώσει τον τελευταίο χρόνο πολύ τις αναισθησίες και πετυχαίνει γρήγορες φυτρώσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo, παίζει ρόλο και πόσο αποκαλυπτικό είναι το βίντεο. Αφού τα ξέρεις. Αν αρχίσω και βιντεοσκοπώ με iphone 12 pro max σε 4Κ με ήλιο και σε αυτή την απόσταση αποτελέσματα (εν εξελίξει ή τελικά) εδώ μέσα θα κλάψουνε μανούλες. Δεν υπάρχει comparison. Τέτοια ποιότητα και καθαρότητα δεν υπάρχει σε καμμία παρουσίαση επίσημη ή μη.
Ισχύει, αλλά δε χρειάζεσαι και iPhone για να βγάλεις αποκαλυπτικές φώτο.
Με ένα κινητό με ανάλυση 3k και πάνω είναι υπεραρκετό και πεντακάθαρο.
 

vlafo

Well-Known Member
Εννοείται παίζει μεγάλο ρόλο αλλά εδώ δεν υπάρχει κανένα ψεγάδι. Το παιδί μου είπε έτσι ήμουν πριν την ΑΑ, δεν χορταίνω να το βλέπω. Εμένα μου άρεσε και ο άλλος (@guest) ο οποίος έχει απίστευτη φύτρωση στους 5 μήνες χωρίς τίποτα (μινο, φίνα) και μάλιστα στο crown είχε πολύ μαμά. Κρίμα που δεν με άφησε να ποστάρω και ο τρίτος, και αυτός είχε ένα παρόμοιο αποτέλεσμα με τον @kapamarou. Ο Lorenzo μου είπε ότι έχει βελτιώσει τον τελευταίο χρόνο πολύ τις αναισθησίες και πετυχαίνει γρήγορες φυτρώσεις.
Και ο guest πράγματι αν και νωρίς ακόμα πολύ καλός.
Όλοι μαλλούρα έχουν αφήσει μόνο εγώ πάω ανάποδα και τα κόβω. :) :)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ισχύει, αλλά δε χρειάζεσαι και iPhone για να βγάλεις αποκαλυπτικές φώτο.
Με ένα κινητό με ανάλυση 3k και πάνω είναι υπεραρκετό και πεντακάθαρο.

Πίστεψε με δεν είναι, δεν παίζει ρόλο η ανάλυση (2Κ, 4Κ) αλλά η φωτεινότητα του αισθητήρα κατί που έχει μόνο το iphone 12 pro max. Η διαφορά μεταξύ iphone 11 και iphone 12 pro max είναι χαωτική. Στο 11 νομίζεις ότι φοράς γυαλιά ηλίου. Προφανώς και μπορείς να βγάλεις και αποκαλυπτικές φώτο με άλλα κινητά αλλά με το PRO είναι λες και σου έχουν βάλει προβολέα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και ο guest πράγματι αν και νωρίς ακόμα πολύ καλός.
Όλοι μαλλούρα έχουν αφήσει μόνο εγώ πάω ανάποδα και τα κόβω. :) :)

Τον kapamarou που ρώτησα μου είπε: τόσα χρόνια μου λείψανε τα άτιμα, θέλω να τα βλέπω να τα χορταίνω! Τον καταλαβαίνω απόλυτα.
 

oreo

Well-Known Member
Vlafo, παίζει ρόλο και πόσο αποκαλυπτικό είναι το βίντεο. Αφού τα ξέρεις. Αν αρχίσω και βιντεοσκοπώ με iphone 12 pro max σε 4Κ με ήλιο και σε αυτή την απόσταση αποτελέσματα (εν εξελίξει ή τελικά) εδώ μέσα θα κλάψουνε μανούλες. Δεν υπάρχει comparison. Τέτοια ποιότητα και καθαρότητα δεν υπάρχει σε καμμία παρουσίαση επίσημη ή μη.
Σε τέτοια απόσταση ακόμα και αυτούς που δεν έχουν πρόβλημα με ψυχολογικά θα τους γεμίσεις :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Πίστεψε με δεν είναι, δεν παίζει ρόλο η ανάλυση (2Κ, 4Κ) αλλά η φωτεινότητα του αισθητήρα κατί που έχει μόνο το iphone 12 pro max. Η διαφορά μεταξύ iphone 11 και iphone 12 pro max είναι χαωτική. Στο 11 νομίζεις ότι φοράς γυαλιά ηλίου. Προφανώς και μπορείς να βγάλεις και αποκαλυπτικές φώτο με άλλα κινητά αλλά με το PRO είναι λες και σου έχουν βάλει προβολέα.
μπορω να πω οτι η διαφορα ειναι απιστευτη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
μπορω να πω οτι η διαφορα ειναι απιστευτη.

Κοίτα τον JOJO στο 00:34:02 και 00:35:54 με τον νορμαλ ευρυγώνιο φακό του iphone pro max (1x) σε απόσταση 1μ και κάνε σύγκριση με τον 2.5x στο 00:43:48 σε απόσταση 10cm (εκεί ενεργοποιείται η αυξημένη φωτεινότητα) για να καταλάβεις τι σημαίνει προβολέας και πραγματικά αποκαλυπτική παρουσίαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dim d

Well-Known Member
Κοίτα τον JOJO στο 00:34:02 και 00:35:54 με τον νορμαλ ευρυγώνιο φακό του iphone pro max (1x) σε απόσταση 1μ και κάνε σύγκριση με τον 2.5x στο 00:43:48 σε απόσταση 10cm (εκεί ενεργοποείται η αυξημένη φωτεινότητα) για να καταλάβεις τι σημαίνει προβολέας και πραγματικά αποκαλυπτική παρουσίαση.
ειδα τον ευατο μου κι τρομαξα
 

ΛΕΣ

Active Member
Κοίτα τον JOJO στο 00:34:02 και 00:35:54 με τον νορμαλ ευρυγώνιο φακό του iphone pro max (1x) σε απόσταση 1μ και κάνε σύγκριση με τον 2.5x στο 00:43:48 σε απόσταση 10cm (εκεί ενεργοποιείται η αυξημένη φωτεινότητα) για να καταλάβεις τι σημαίνει προβολέας και πραγματικά αποκαλυπτική παρουσίαση.
Σε ποιο βιντεο αναφερεσαι μοντ γιατι εγω ειδα ενα μονο που ηταν 3 λεπτα.
 

Kostas97

Well-Known Member
@CVIAL Για εμας τους νεότερους, θεωρείς θα προλάβουμε Lorenzo?
Σου έχει εκφράσει κάποια επιθυμία να αυξήσει το kite μειώνοντας μετ;
Αν και για να λες οτι ακομα βελτιώνεται τον βλέπω να μην "παιρνει σύνταξη" ποτε :)
 
Μπλουζα