NW V-VI, repair Combo 2900 FUs - ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΝΗΜΑ ΓΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ -

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Εμενα μου φαινεται ενα αψογο αποτελεσμα για τοσα λιγα grafts. Θελει περισσοτερα, αλλα φαινεται να φυτρωσαν ολα και η hairline ειναι πολυ καλη.
Το θέμα ειναι ότι είναι λαθος στρατηγική και προσεγγιση και οδήγησε σε αυτό το φτωχό από άποψη πυκνότητας αποτέλεσμα. Για να είχε καλή πυκνότητα έπρεπε να τα έβαζε ολά αυτά τα grafts για να κλεισει τις μπροστινές ζώνες και να επανέλθει σε δεύτερη συνεδρια μετά από ένα χρόνο για τις πίσω με τα ίδια grafts. Δεν γίνεται σε ένα κεφάλι που χρειάζεται X grafts να του βάζεις Χ/2 . Το θεωρώ μέγα λάθος. Και εχει αναλυθεί και από τον CVIAL ότι είναι λάθος στρατηγική, αυτή του απλώματος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτή η στρατηγική όμως ακαλουθείται από πολλούς γιατρούς, όχι μόνο από τον Αναστασάκη. Οι απόψεις μου είναι γνωστεές. Όπως και να έχει όμως νομίζω ότι ήταν υπερβολικά τα σχόλια περί εξαπάτησης στο συγκεκριμένο παράδειγμα έχοντας την φώτο του 12μήνου.
 

vag25

Well-Known Member
Το θέμα ειναι ότι είναι λαθος στρατηγική και προσεγγιση και οδήγησε σε αυτό το φτωχό από άποψη πυκνότητας αποτέλεσμα. Για να είχε καλή πυκνότητα έπρεπε να τα έβαζε ολά αυτά τα grafts για να κλεισει τις μπροστινές ζώνες και να επανέλθει σε δεύτερη συνεδρια μετά από ένα χρόνο για τις πίσω με τα ίδια grafts. Δεν γίνεται σε ένα κεφάλι που χρειάζεται X grafts να του βάζεις Χ/2 . Το θεωρώ μέγα λάθος. Και εχει αναλυθεί και από τον CVIAL ότι είναι λάθος στρατηγική, αυτή του απλώματος.
Aυτο ειναι αλλη συζητηση οκ. Δεν ξερω αν διαφωνω η συμφωνω. Ο λορενζο παιζει στο μεγαλυτερο ποσοστο με φινα ως μερος της στρατηγικης. Ο αναστασακης δεν το θεωρει δεδομενο οτι ο αλλος θα παιρνει για μια ζωη το χαπι. Οποτε παει συντηρητικα.
Ισως εχει να κανει με το πως βλεπουμε στην Ελλαδα την φιναστεριδη οπως ειχε πει και ο ιδιος σε ενα βιντεο του.
 

Shevas

New Member
Ρε παιδια ρωτάτε τον ασθενή τι ήθελε? Μιλάμε για 2 επεμβάσεις που θα του δώσουν ένα αποτέλεσμα σε 4 χρόνια. Έπειτα ρωτάτε αν είχε την οικονομική δυνατότητα αν είχε τα διαθέσιμα γραφτς για αυτές τις 2 επεμβάσεις? Από έξω εύκολα κρίνουμε αλλά έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους που το ιδανικό για τον καθένα είναι διαφορετικό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχω άλλη άποψη αλλά να μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια. Ας μείνουμε στην ταμπακιέρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δυστυχώς παρόλο που οι κανόνες είναι γνωστοί όταν δεν υπάρχει επιτήρηση ξεχειλώνουν. Σταματήστε εδώ, τα σχόλια θα διαγραφούν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Nick90, από κάποιο σημείο και μετά όταν επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια για νιοστή φορά το μόνο που καταφέρνουμε είναι να σπαμάρουμε μέσω του όγκου που δημιουργεί η επανάληψη το φόρουμ. Η οικονομία λόγου είναι ένα από τα ζητούμενα. Νομίζεις ότι έχω άπειρο χρόνο για να κάνω τον τροχονόμο να μπαίνω, να ψάχνω, να σορτάρω και να μεταφέρω κάθε φορά. Εδώ είμαστε για να διαθέσουμε τον χρόνο μας για να βοηθήσουμε ανθρώπους, να ποστάρουμε κάτι καινούργιο, να κάνουμε παραγωγικό έργο, όχι ανακύκλωση λυμάτων.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα