NW stage V - MET 20/3/2018 - 3592 F.Us - F.U.T. - Άνδρας 54 ετών

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σίγουρα θα είναι πολύ καλό.
Θεωρείς ότι σε αυτή την ηλικία πρεπει να συνεχίζουμε να κινούμαστε συντηρητικά?
Έχω αρκετές αμφιβολίες.

Όχι. Πολλές φορές όμως οι ασθενείς είναι συντηρητικοί. Το παρατηρώ σταθερά και σε γνωστούς μου που θα ήθελαν να κάνουν μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φυσικές χερλάιν και υψηλές φυτρώσεις σταθερά.
Και διαχειρίση δότριας πολύ καλή μαζί με συντηρητικό σχεδιασμό
Όλα αυτά συνθέτουν ένα καλό πακέτο συνολικά.

Συμφωνώ. Αν επιβεβαιωθεί από τα ανεξάρτητα προσφέρει (χωρίς να μπει σαν παράμετρος η τιμή) το πιο ισορροπημένο πακέτο από τις Ελληνικές κλινικές.
 

vlafo

Well-Known Member
Όχι. Πολλές φορές όμως οι ασθενείς είναι συντηρητικοί. Το παρατηρώ σταθερά και σε γνωστούς μου που θα ήθελαν να κάνουν μμ.
Μπορώ να καταλάβω τη λογική να είσαι γενικά συντηρητικός στη ζωή σου αλλά στη μμ δεν το καταλαβαίνω(σε τέτοια ηλικία).
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για κορόιδεμα είναι αυτές οι 50 άρες μην πω και 40 + που προσπαθούν να το παίξουν 20 άρες στο facebook και Cool,με duckface φώτος,ντυσίματα έξαλλα,make up αλλά walking dead,φωτογραφίες νεότητας επεξεργασμενες στο φουλ,φωτογραφίες κάθε τρεις και λίγο με τα ποδιά στην παράλια στα storys η κάθε στραβοκάνα μέσα στην κυτταρίτιδα και ο κάθε γλίτσας από κάτω να σχολιάζει είσαι ένας άγγελος...ποιος άγγελος κλαρινογαμπρε? Ο Άγγελος Χαριστεας? ο Άγγελος Διονυσίου
Άσε μας κουκλίτσα μου που θα μας τις πεις για το μαλλί εσύ πίτα στα εξτεσιονς κάθε τρεις και λίγο μου βάφεις το μαλλί και φοράς τρίπατα παπούτσια από το κόμπλεξ σου.
Sorry για το ξέσπασμα...
Άπλα βλέπω σχόλια γυναικών σε διαφημίσεις από κλινικές να κοροϊδεύουν όταν ένας άνθρωπος σαν και εμάς προσπαθεί να βελτιώσει την εμφάνιση του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Για κορόιδεμα είναι αυτές οι 50 άρες μην πω και 40 + που προσπαθούν να το παίξουν 20 άρες στο facebook και Cool,με duckface φώτος,ντυσίματα έξαλλα,make up αλλά walking dead,φωτογραφίες νεότητας επεξεργασμενες στο φουλ,φωτογραφίες κάθε τρεις και λίγο με τα ποδιά στην παράλια στα storys η κάθε στραβοκάνα μέσα στην κυτταρίτιδα και ο κάθε γλίτσας από κάτω να σχολιάζει είσαι ένας άγγελος...ποιος άγγελος κλαρινογαμπρε? Ο Άγγελος Χαριστεας? ο Άγγελος Διονυσίου?
Sorry για το ξέσπασμα...
Άπλα βλέπω σχόλια γυναικών σε διαφημίσεις από κλινικές να κοροϊδεύουν όταν ένας άνθρωπος σαν και εμάς προσπαθεί να βελτιώσει την εμφάνιση του.
Πες τα.χρυσοστομε, η Ελληνίδα του σήμερα ,κιλά , κυτταρίτιδα, χαλάρωση , κρυμμένα κάτω από ωραία ντυσίματα και.περιτεχνες φωτό στο ινστα. Υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια.
 

vlafo

Well-Known Member
Πες τα.χρυσοστομε, η Ελληνίδα του σήμερα ,κιλά , κυτταρίτιδα, χαλάρωση , κρυμμένα κάτω από ωραία ντυσίματα και.περιτεχνες φωτό στο ινστα. Υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια.
Ενώ στο εξωτερικό όλες κούκλες.
Παπούτσι από τον τόπο σου και ας είναι μπαλωμένο.
Μην είστε αρνητικοί.
Μια χαρά είναι οι Ελληνίδες.
 

Stratos

Well-Known Member
Συμφωνώ. Αν επιβεβαιωθεί από τα ανεξάρτητα προσφέρει (χωρίς να μπει σαν παράμετρος η τιμή) το πιο ισορροπημένο πακέτο από τις Ελληνικές κλινικές.
Αραιη hairline, χαμηλη φυτρωση, αραιη καλυψη παντου, μικρος αριθμος grafts, απαρχαιωμενη τεχνικη FUT με ουλή και μεγαλο κοστος αποτελει καλο πακετο κλινικης; Θα μας βγαλετε τυφλούς; Δεν βλεπετε τις διαφορες σε αντιστοιχο αριθμο grafts απο κλινικες τουρκιας και κυπρου; Μερα με τη νυκτα ειναι. Μια μετριοτητα ειναι ολα τα περιστατικά που έχει ανεβασει και στο site της η κλινικη. Πολυ σπρώξιμο βλεπω τώρα τελευταία στη συγκεκριμένη κλινικη χωρις να δικαιολογειται απο τα αποτελέσματα της..
 

vlafo

Well-Known Member
Χερλάιν φυσικότατες,υψηλές φυτρώσεις με λίγα g,λόγω μοτίβο της κλινικής και συντηρητική προσέγγιση ,άριστη διαχείριση δότριας ,κάνει και FUE και FUT,πλάνο,στρατηγική και τιμή δεν ξέρουμε,ολα σε πλήρη αντίθεση με ό,τι συμβαίνει στις τουρκικές κλινικές.
10 Περιστατικά αναρτημένα ήδη και μάλλον τα δικά μου μάτια πρέπει να κοιτάξω γιατί άλλα βλέπω.

Τελικά τσ μάτια του καθενός έχουν πάντα άλλο χρώμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Χερλάιν φυσικότατες,υψηλές φυτρώσεις με λίγα g,λόγω μοτίβο της κλινικής και συντηρητική προσέγγιση ,άριστη διαχείριση δότριας ,κάνει και FUE και FUT,πλάνο,στρατηγική και τιμή δεν ξέρουμε,ολα σε πλήρη αντίθεση με ό,τι συμβαίνει στις τουρκικές κλινικές.
10 Περιστατικά αναρτημένα ήδη και μάλλον τα δικά μου μάτια πρέπει να κοιτάξω γιατί άλλα βλέπω.

Τελικά τσ μάτια του καθενός έχουν πάντα άλλο χρώμα.
Λαμβανει και χωρις ενδοιασμους, οταν χρειαζεται, γεγονος που δειχνει σιγουρια για την επιτυχια...τριχες απο αλλα μερη του σωματος ( πχ γενια, στηθος )...μονο το ρομποτ artas δεν εχει στην κλινικη του ο κυριος Αναστασακης! Αλλα και χειρωνακτικα τα πηγαινει τελεια!
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Όχι. Πολλές φορές όμως οι ασθενείς είναι συντηρητικοί. Το παρατηρώ σταθερά και σε γνωστούς μου που θα ήθελαν να κάνουν μμ.

Ο συγκεριμένος είναι (ΚΑΡΑ-) ΑΝΩΤΑΤΟΣ αξιωματικός.
Δεν μπορούσε να κουρευτει για FUE και ήταν ιδανικός για FUT.

Ο ίδιος αρχικά ήθελε να καλύψει κυρίως (ή και μονο) το crown, ως συνηθως....
Σε αυτες τις περιπτωσεις, που εγω επιμένω στο hairline + midscalp και λιγοτερα μοσχευματα στο crown ο ασθενής θέλει κυρίως crown, εφοσον ειναι άνθρωπος τιμιος και αξιόπιστος δεσμευομαι πως αν η κατανομη που θα κάνω δεν τον ικανοποιήσει 100%, θα συμπληρωσω ότι επιθυμει στο crown χωρις χρέωση. (ΔΕΝ έχω χάσει για την ωρα~!)
Καθότι πολυ υψηλής αντιληψης όσον αφορα τις παραμετρους "στρατηγικής", ο ασθενής δεχθηκε την στρατηγική μου και τον έβαλα να υποσχεθει πως δεν θα ειναι επιεικης στο 12 μηνο και θα μου πει την αλήεθαι αγι το πως νιώθει!
Το βιντεο μιλαει μονο του για τη ικανοποιηση του

Τόσο το βιντεο όσο και οι φωτογραφιες είναι τραβηγμενες κάτω από πολυ ισχυρο φως.
Σε φυσιολογική φωτεινοτητα ήμερας, ειναι σαν 25αρης.
Φυσικά όλες οι γνωμες ειναι σεβαστες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αραιη hairline, χαμηλη φυτρωση, αραιη καλυψη παντου, μικρος αριθμος grafts, απαρχαιωμενη τεχνικη FUT με ουλή και μεγαλο κοστος αποτελει καλο πακετο κλινικης; Θα μας βγαλετε τυφλούς; Δεν βλεπετε τις διαφορες σε αντιστοιχο αριθμο grafts απο κλινικες τουρκιας και κυπρου; Μερα με τη νυκτα ειναι. Μια μετριοτητα ειναι ολα τα περιστατικά που έχει ανεβασει και στο site της η κλινικη. Πολυ σπρώξιμο βλεπω τώρα τελευταία στη συγκεκριμένη κλινικη χωρις να δικαιολογειται απο τα αποτελέσματα της..

Stratos από που είδες την χαμηλή φύτρωση; Για πες μας και μας να το καταλάβουμε. Λογικές παρατηρήσεις κάνουμε σε αντίθεση με σένα που σε κάθε νήμα μας υπενθυμίζεις διαρκώς και μονότονα για τις τουρκικές κλινικές (και τώρα έβαλες και τις Κυπριακές μάλλον για ξεκάρφωμα). Κάνεις έναν αχταρμά από άσχετες παρατηρήσεις (μικρό αριθμό graft) και πετάς και την λάσπη σου στο τέλος να δέσει η κομπόστα. Αν θες η κριτική σου να «πιάσει τόπο» τουλάχιστον ας είναι πειστική, αλλιώς εκτίθεσαι.
 

Stratos

Well-Known Member
Μαλλον χρειάζεστε οφθαλμίατρο. Σε ολα τα περιστατικά το αποτέλεσμα ειναι μετριο με αραιη τοποθετηση grafts. Σε καποια δεν ξεχωριζεις ουτε το πριν με το μετα. Δεν μπορεί να πετύχει υψηλη πυκνωση οπως αλλες κλινικες. Αν εσας σας φαίνονται καλα τα αποτελέσματα παω πάσο, δεν πειραζει, να ενισχυσετε την ελληνικη οικονομια..
 

Stratos

Well-Known Member
Stratos από που είδες την χαμηλή φύτρωση; Για πες μας και μας να το καταλάβουμε. Λογικές παρατηρήσεις κάνουμε σε αντίθεση με σένα που σε κάθε νήμα μας υπενθυμίζεις διαρκώς και μονότονα για τις τουρκικές κλινικές (και τώρα έβαλες και τις Κυπριακές μάλλον για ξεκάρφωμα). Κάνεις έναν αχταρμά από άσχετες παρατηρήσεις (μικρό αριθμό graft) και πετάς και την λάσπη σου στο τέλος να δέσει η κομπόστα. Αν θες η κριτική σου να «πιάσει τόπο» τουλάχιστον ας είναι πειστική, αλλιώς εκτίθεσαι.
Δηλαδη με ποιες κλινικες να τη συγκρινω; Με τις κορυφαιες του εξωτερικου ή με τις ασχετες ελληνικες; Δεν εχω κανενα οφελος απο καμμια κλινικη, αν σας πειραζουν τα αρνητικα σχολια και θελετε να κανετε το ασπρο μαυρο τοτε να μας το πειτε να μην σχολιαζουμε.
 

afanas#not

Active Member
Ωραίο αποτέλεσμα!!
Γιατρέ, από την εμπειρία σου η φύτρωση στο crown καθυστερεί σε σχέση με hairline; Πού οφείλεται αυτό;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εννοείται έχεις δικαίωμα να σχολιάζεις όπως και εμείς να σου απαντάμε.
 
Μπλουζα