NW stage V - MET 20/3/2018 - 3592 F.Us - F.U.T. - Άνδρας 54 ετών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες του ασθενούς πριν τη μεταμόσχευση μαλλιών του στην Anastasakis Hair Clinic. Για τον Στέλιο επιλέχθηκε η τεχνική F.U.T.. Τα 3592 τριχοθυλάκια τοποθετήθηκαν στους κροτάφους, στο hairline και στην κορυφή. Οι φωτογραφίες που επισυνάπτονται λήφθησαν αμέσως πριν την επέμβαση.

Ιατρός @Κωνσταντίνος Αναστασάκης
 

Συνημμένα

  • 45left-before.JPG
    45left-before.JPG
    180.3 KB · Προβολές: 211
  • 45right-before.JPG
    45right-before.JPG
    123.9 KB · Προβολές: 220
  • back-before.JPG
    back-before.JPG
    132.3 KB · Προβολές: 226
  • fullface-before.jpg
    fullface-before.jpg
    101 KB · Προβολές: 217
  • hairline-before.JPG
    hairline-before.JPG
    146.9 KB · Προβολές: 206
  • left-before.JPG
    left-before.JPG
    150.4 KB · Προβολές: 205
  • right-before.JPG
    right-before.JPG
    132.9 KB · Προβολές: 211
  • up-before.JPG
    up-before.JPG
    129.6 KB · Προβολές: 227
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού

Συνημμένα

  • back-rightafter.JPG
    back-rightafter.JPG
    132.8 KB · Προβολές: 249
  • fullface-after.jpg
    fullface-after.jpg
    98.9 KB · Προβολές: 275
  • hairline-after.JPG
    hairline-after.JPG
    140.7 KB · Προβολές: 264
  • hairline-rightafter.JPG
    hairline-rightafter.JPG
    113.7 KB · Προβολές: 262
  • right45-after.JPG
    right45-after.JPG
    144.8 KB · Προβολές: 276
  • up-rightafter.JPG
    up-rightafter.JPG
    147.9 KB · Προβολές: 250

felaini

Active Member
Αρκετα δυνατο αποτελεσμα! Φυσικοτητα κ ικανοποιητικη πυκνοτητα δεδομενου του προβληματος.. με αλλη μια μετ θα ναι σουπερ!
 

Bill1991

Active Member
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης Γιατρέ συγχαρητήρια,αν ο ασθενής ήταν νεαρότερος σε ηλικία και ήθελε 2η μμ για παραπάνω πύκνωση crown(με το δεδομένο ότι η δοτρια είναι ικανή) θα του την κάνατε; επίσης η hairline θα μπορούσε να γίνει πιο επιθετική ; Αναφέρομαι πάντα για νεαρότερο άτομο από τον ασθενή σας ο οποίος έχει ένα απόλυτα ωραίο φυσικό αποτέλεσμα!
 

Stratos

Well-Known Member
που το βλέπετε το σούπερ αποτέλεσμα? πρώτον δεν έχει φώτο από το crown μετά την μμ και δεύτερον η hairline μπροστά
δείχνει αραιωμένη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ αυτό που έχω να παρατηρήσω σαν συμπέρασμα από τα μέχρι τώρα περιστατικά της κλινικής (περιμένουμε φυσικά και τα ανεξάρτητα) είναι ότι οι φυτρώσεις σε όλα είναι υψηλές. Οι φυτεύσεις δεν είναι επιθετικές αλλά συντηρητικές (πιθανώς για αυτό και το παραπάνω σχόλιο του Στράτου), παρόλα αυτά τα αποτελέσματα σαν τελική εικόνα είναι ωραία.
 

Stratos

Well-Known Member
ο κύριος φαίνεται να έχει πλούσια δότρια και θα μπορούσε να έχει καλύτερη κάλυψη σε όλο το κεφάλι αλλά μάλλον τα 3600 είναι οριακό νούμερο για μία συνεδρία στην συγκεκριμένη κλινική. Και για την ηλικία που λέτε εντάξει 54 είναι, δεν ειναι Μαθουσάλας, πολλοί 54ρηδες έχουν μαλλιά.. και δεν μας λένε και πόσο πλήρωσε (φαντάζομαι το λιγότερο 5Κ..)
 

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνώ ότι η φύτρωση σε όλα τα περιστατικά της κλινικής κυμαίνεται σε υψηλό βαθμό.Αυτο είναι και το πρώτο ζητούμενο σε μια μμ και βασικό.
Διαφωνώ γενικά με την τακτική του γιατρού να βάζει και λίγα στο crown όπως στη συγκεκριμένη περίπτωση γιατί και δεν βλέπεις ουσιαστική διαφορά και σπαταλάς g τη στιγμή που θα μπορούσε με αυτά τα 500g να έκανε διαφορά μπροστά.
Ούτως συ άλλως ήθελε και δεύτερη μμ.
Το crown φαίνεται από το βίντεο καθαρά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Να προσθέσω ότι άμα έχει βάλει 500g στο crown και άλλα τόσα που βλέπω στις γέφυρες συνολικά χερλαιν έβαλε 2500g.
Μια χαρά είναι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ ότι η φύτρωση σε όλα τα περιστατικά της κλινικής κυμαίνεται σε υψηλό βαθμό.Αυτο είναι και το πρώτο ζητούμενο σε μια μμ και βασικό.
Διαφωνώ γενικά με την τακτική του γιατρού να βάζει και λίγα στο crown όπως στη συγκεκριμένη περίπτωση γιατί και δεν βλέπεις ουσιαστική διαφορά και σπαταλάς g τη στιγμή που θα μπορούσε με αυτά τα 500g να έκανε διαφορά μπροστά.
Ούτως συ άλλως ήθελε και δεύτερη μμ.
Το crown φαίνεται από το βίντεο καθαρά.

Παρόλο που και εγώ είμαι αυτής της άποψης δεν ξέρεις αν ο κάθε πελάτης (ιδιαίτερα αν είναι και 54) θέλει και δεύτερη μμ ή θέλει μια ψεύτο κάλυψη πίσω (αφού αφήνει μακρύ μαλλί) ή αν έχει budget για δεύτερη. Όπως και να έχει αν ρίξει αλλά 1500 με FUE και με αυτό το μήκος μαλλιού θα γίνει σούπερ.
 

vlafo

Well-Known Member
Τ
Παρόλο που και εγώ είμαι αυτής της άποψης δεν ξέρεις αν ο κάθε πελάτης (ιδιαίτερα αν είναι και 54) θέλει και δεύτερη μμ ή θέλει μια ψεύτο κάλυψη πίσω (αφού αφήνει μακρύ μαλλί) ή αν έχει budget για δεύτερη. Όπως και να έχει αν ρίξει αλλά 1500 με FUE και με αυτό το μήκος μαλλιού θα γίνει σούπερ.
Το αναφέρω με μια σχετική βεβαιότητα γιατί συμβαίνει σε όλα τα περιστατικά .
Άρα τυχαίο?
Δεν νομίζω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστό και αυτό πιθανώς να εντάσσεται στον συντηρητικό σχεδιασμό που ανέφερα εξ αρχής. Πάντως θα είχε ενδιαφέρον αν μαθαίναμε πχ για αυτόν τον ασθενή αν έχει πρόθεση να κάνει δεύτερη.
 

vlafo

Well-Known Member
Σωστό και αυτό πιθανώς να εντάσσεται στον συντηρητικό σχεδιασμό που ανέφερα εξ αρχής. Πάντως θα είχε ενδιαφέρον αν μαθαίναμε πχ για αυτόν τον ασθενή αν έχει πρόθεση να κάνει δεύτερη.
Θεωρείς ότι μόνο 1500 είναι αρκετά?
Με 2000 πιστεύω θα το απογειώσει το αποτέλεσμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
2000 είναι το optimum, αλλά και με 1500 με τέτοιο μήκος θα κάνει πολύ καλή δουλειά.
 

felaini

Active Member
Στο βιντεο φαινεται πως βοηθαει κ η ποιοτητα της τριχας του κυριου..χτενιζεται το μαλλι του τελεια.. αυτο σημαινει κ σωστη τοποθετηση του ιατρου(;).. επισης εχω την εντυπωση πως εχει βαμενο το μαλλι του που σαφως βοηθαει.. χαρακτηριστικο μετα απο αρκετα αποτελεσματα του αναστασακη ειναι οι φυσικες χρρλαιν(βασικοτατο)...
 

vlafo

Well-Known Member
Στο βιντεο φαινεται πως βοηθαει κ η ποιοτητα της τριχας του κυριου..χτενιζεται το μαλλι του τελεια.. αυτο σημαινει κ σωστη τοποθετηση του ιατρου(;).. επισης εχω την εντυπωση πως εχει βαμενο το μαλλι του που σαφως βοηθαει.. χαρακτηριστικο μετα απο αρκετα αποτελεσματα του αναστασακη ειναι οι φυσικες χρρλαιν(βασικοτατο)...
Φυσικές χερλάιν και υψηλές φυτρώσεις σταθερά.
Και διαχείριση δότριας πολύ καλή μαζί με συντηρητικό σχεδιασμό
Όλα αυτά συνθέτουν ένα καλό πακέτο συνολικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα