ntthanos, BHR clinic, fue, 2244g, 04/09/2020,

ntthanos

Active Member
Καλησπέρα . Αποφάσισα μετά από πολύ ψάξιμο να πραγματοποιήσω την πρώτη μου μεταμόσχευση στην κλινική ΒHR athens.
Είμαι 41 και το πρόβλημα μου το βλέπετε στις φωτος . Αποφάσισα να προχωρήσω την hairline συντηρητικά και να μην την κατεβάσω πολύ , (υπήρχε η δυνατότητα ) και να υπάρξει μια πυκνωση μέχρι τη μέση σχεδόν της α ,β ζώνης . Η επέμβαση πραγματοποιήθηκε από την ελληνική ομάδα του dr.bisanga και supervisor τον ίδιο . Η Dr κυπαρισσού έκανε την εξαγωγή των μοσχευμάτων (2244) motorized 0.09mm. Συνολικά βγήκαν :
1hair : 521 (τα περισσότερα ήταν 2hair που τα σπασανε σε μόνα γιατι δεν ειχα αρκετά )
2hair : 768
3hair : 866
4hair : 89
Λόγος : 2.44
Η δοτρια περιοχή πριν την επέμβαση είχε να δώσει 7000g. Μετρήσεις που έχουν γίνει θα τις λαβω σε λίγο καιρό από την κλινική . Όσο αφορά την τιμή θα σας παραπέμψω στον εκπρόσωπο της κλινικής (έδω θα αναλύσω μόνο το τεχνικό κομμάτι της επέμβασης ) . Θέλω να ευχαριστήσω τον @CVIAL (ξέρει αυτός ) και τον εκπρόσωπο της κλινικής. Θα ανεβάζω ανά 2μηνο περίπου υλικό με την πορεία της εμφύτευσης !!! Όσο αφορά το crown θα ακολουθήσει 2η συνεδρία σε έναν χρόνο .
 

Συνημμένα

  • IMG20181023101953.jpg
    IMG20181023101953.jpg
    710 KB · Προβολές: 996
  • IMG20181023102008.jpg
    IMG20181023102008.jpg
    739.1 KB · Προβολές: 992
  • IMG20181023101156.jpg
    IMG20181023101156.jpg
    1 MB · Προβολές: 919
  • IMG_20200913_135456.jpg
    IMG_20200913_135456.jpg
    376.1 KB · Προβολές: 894
  • IMG_20200913_135540.jpg
    IMG_20200913_135540.jpg
    428.8 KB · Προβολές: 953
  • IMG_20200905_180525.jpg
    IMG_20200905_180525.jpg
    468.5 KB · Προβολές: 912
  • IMG20200904223805.jpg
    IMG20200904223805.jpg
    3 MB · Προβολές: 877
  • IMG20200904174131.jpg
    IMG20200904174131.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 875
  • IMG20200905180330.jpg
    IMG20200905180330.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 812
  • IMG20200905180335.jpg
    IMG20200905180335.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 761
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
βλεπω στη δοτρια , πηραν τα μοσχευματα απο πολυ μεγαλη επιφανεια και αραια . Εχει καποιο ρισκο αυτο για το μελλον , αλλα εμενα μου αρεσει απο την αποψη πως ειναι συνταγη για να μη φαινεται απολυτως τιποτα ακομα και με παρα πολυ κοντο κουρεμα . Βασικα και με τη μηχανη να τα παρεις δε θα φαινεται γιατι βλεπω οι εξαγωγες μεταξυ τους εχουν μεγαλη αποσταση. Ποση ωρα κρατησε η εξαγωγη;
 

tol

Well-Known Member
Καλησπέρα . Αποφάσισα μετά από πολύ ψάξιμο να πραγματοποιήσω την πρώτη μου μεταμόσχευση στην κλινική ΒHR athens.
Είμαι 41 και το πρόβλημα μου το βλέπετε στις φωτος . Αποφάσισα να προχωρήσω την hairline συντηρητικά και να μην την κατεβάσω πολύ , (υπήρχε η δυνατότητα ) και να υπάρξει μια πυκνωση μέχρι τη μέση σχεδόν της α ,β ζώνης . Η επέμβαση πραγματοποιήθηκε από την ελληνική ομάδα του dr.bisanga και supervisor τον ίδιο . Η Dr κυπαρισσού έκανε την εξαγωγή των μοσχευμάτων (2244) motorized 0.09mm. Συνολικά βγήκαν :
1hair : 521 (τα περισσότερα ήταν 2hair που τα σπασανε σε μόνα γιατι δεν ειχα αρκετά )
2hair : 768
3hair : 866
4hair : 89
Λόγος : 2.44
Η δοτρια περιοχή πριν την επέμβαση είχε να δώσει 7000g. Μετρήσεις που έχουν γίνει θα τις λαβω σε λίγο καιρό από την κλινική . Όσο αφορά την τιμή θα σας παραπέμψω στον εκπρόσωπο της κλινικής (έδω θα αναλύσω μόνο το τεχνικό κομμάτι της επέμβασης ) . Θέλω να ευχαριστήσω τον @CVIAL (ξέρει αυτός ) και τον εκπρόσωπο της κλινικής. Θα ανεβάζω ανά 2μηνο περίπου υλικό με την πορεία της εμφύτευσης !!! Όσο αφορά το crown θα ακολουθήσει 2η συνεδρία σε έναν χρόνο .
Καταρχας, φιλε μου, ολοθερμες ευχες για ενα καλο αποτελεσμα, αναλογο των προσδοκιων σου.

Πραγματικα θα εχει πολυ ενδιαφερον η παρουσιαση σου, αφου ειναι η πρωτη στο forum απο τη συγκεκριμενη (φημισμενη) κλινικη.

Δυο τεχνικες παρατηρησεις...εισαι σε καλη ηλικια (οχι μικρος) και, αν η δοτρια εχει αποθεμα 7000 grafts, οπως εδειξαν οι μετρησεις, θεωρω οτι ο σχεδιασμος της hairline ηταν οχι απλα συντηρητικος, αλλά εσφαλμενος...πολυ ψηλα...ισως αποσταση 8-9 cm απο το κεντρο των φρυδιων. Προσωπικα αποψη...επρεπε οπωσδηποτε να ειναι 1 cm πιο κατω...δεν υπηρχε κανενα ρισκο...θα εδειχνε πολυ πιο ωραιο το αποτελεσμα.

Επισης, με βαση τη φωτογραφια που επισυναπτω, εχω καποιες ενστασεις για την εξαγωγη των grafts...

Ενω εγινε σωστα η εξαγωγη απο ολο το ευρος της δοτριας και οχι απο τα γνωστα "παραθυρα", θεωρω οτι καποιες δεκαδες grafts εξηχθησαν απο μη ασφαλη ζωνη.

Συγκεκριμενα βλεπω grafts παρμενα απο πολυ χαμηλα...κοντα στα αυτια...κοντα στο σβερκο...ή πολυ ψηλα προς το crown...αραγε γιατι αυτο το ρισκο; Γιατι δεν εξηχθησαν απο το κεντρο της δοτριας περισσοτερα; Αφου, οπως εγραψες, μπορουν να κανουν split, ακομη και αν εκει υπηρχαν κυριως πολυτριχα grafts, ας εκαναν split σε μονοτριχα για τη hairline.

Προσωπικη ταπεινη αποψη...δυο τεχνικα θεματα που δεν με βρισκουν συμφωνο. Ας διαβασουμε, ομως, τις αποψεις και των αλλων μελων του forum.

Και παλι, φιλε μου, καλη συνεχεια και καλη φυτρωση!

Screenshot_20200913-153910.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

ntthanos

Active Member
Καλησπέρα . Αποφάσισα μετά από πολύ ψάξιμο να πραγματοποιήσω την πρώτη μου μεταμόσχευση στην κλινική ΒHR athens.
Είμαι 41 και το πρόβλημα μου το βλέπετε στις φωτος . Αποφάσισα να προχωρήσω την hairline συντηρητικά και να μην την κατεβάσω πολύ , (υπήρχε η δυνατότητα ) και να υπάρξει μια πυκνωση μέχρι τη μέση σχεδόν της α ,β ζώνης . Η επέμβαση πραγματοποιήθηκε από την ελληνική ομάδα του dr.bisanga και supervisor τον ίδιο . Η Dr κυπαρισσού έκανε την εξαγωγή των μοσχευμάτων (2244) motorized 0.09mm. Συνολικά βγήκαν :
1hair : 521 (τα περισσότερα ήταν 2hair που τα σπασανε σε μόνα γιατι δεν ειχα αρκετά )
2hair : 768
3hair : 866
4hair : 89
Λόγος : 2.44
Η δοτρια περιοχή πριν την επέμβαση είχε να δώσει 7000g. Μετρήσεις που έχουν γίνει θα τις λαβω σε λίγο καιρό από την κλινική . Όσο αφορά την τιμή θα σας παραπέμψω στον εκπρόσωπο της κλινικής (έδω θα αναλύσω μόνο το τεχνικό κομμάτι της επέμβασης ) . Θέλω να ευχαριστήσω τον @CVIAL (ξέρει αυτός ) και τον εκπρόσωπο της κλινικής. Θα ανεβάζω ανά 2μηνο περίπου υλικό με την πορεία της εμφύτευσης !!! Όσο αφορά το crown θα ακολουθήσει 2η συνεδρία σε έναν χρόνο .
βλεπω στη δοτρια , πηραν τα μοσχευματα απο πολυ μεγαλη επιφανεια και αραια . Εχει καποιο ρισκο αυτο για το μελλον , αλλα εμενα μου αρεσει απο την αποψη πως ειναι συνταγη για να μη φαινεται απολυτως τιποτα ακομα και με παρα πολυ κοντο κουρεμα . Βασικα και με τη μηχανη να τα παρεις δε θα φαινεται γιατι βλεπω οι εξαγωγες μεταξυ τους εχουν μεγαλη αποσταση. Ποση ωρα κρατησε η εξαγωγη;
Αν θυμάμαι καλά γύρω στις 4;ώρες (μπορεί και να κάνω λάθος όμως γιατί από τις τόσες ενέσεις που έφαγα δεν θυμάμαι και καλά . Ναι και εμένα μου άρεσε αυτή η λογική με τη εξαγωγή γιατί εγώ τα παίρνω πολύ κοντά τα μαλλιά !! Τώρα όσο αφορά το μέλλον θα δούμε πως θα πάει . Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σου !!!
 

ntthanos

Active Member
Καταρχας, φιλε μου, ολοθερμες ευχες για ενα καλο αποτελεσμα, αναλογο των προσδοκιων σου.

Πραγματικα θα εχει πολυ ενδιαφερον η παρουσιαση σου, αφου ειναι η πρωτη στο forum απο τη συγκεκριμενη (φημισμενη) κλινικη.

Δυο τεχνικες παρατηρησεις...εισαι σε καλη ηλικια (οχι μικρος) και, αν η δοτρια εχει αποθεμα 7000 grafts, οπως εδειξαν οι μετρησεις, θεωρω οτι ο σχεδιασμος της hairline ηταν οχι απλα συντηρητικος, αλλά εσφαλμενος...πολυ ψηλα...ισως αποσταση 8-9 cm απο το κεντρο των φρυδιων. Προσωπικα αποψη...επρεπε οπωσδηποτε να ειναι 1 cm πιο κατω...δεν υπηρχε κανενα ρισκο...θα εδειχνε πολυ πιο ωραιο το αποτελεσμα.

Επισης, με βαση τη φωτογραφια που επισυναπτω, εχω καποιες ενστασεις για την εξαγωγη των grafts...

Ενω εγινε σωστα η εξαγωγη απο ολο το ευρος της δοτριας και οχι απο τα γνωστα "παραθυρα", θεωρω οτι καποιες δεκαδες grafts εξηχθησαν απο μη ασφαλη ζωνη.

Συγκεκριμενα βλεπω grafts παρμενα απο πολυ χαμηλα...κοντα στα αυτια...κοντα στο σβερκο...ή πολυ ψηλα προς το crown...αραγε γιατι αυτο το ρισκο; Γιατι δεν εξηχθησαν απο το κεντρο της δοτριας περισσοτερα; Αφου, οπως εγραψες, μπορουν να κανουν split, ακομη και αν εκει υπηρχαν κυριως πολυτριχα grafts, ας εκαναν split σε μονοτριχα για τη hairline.

Προσωπικη ταπεινη αποψη...δυο τεχνικα θεματα που δεν με βρισκουν συμφωνο. Ας διαβασουμε, ομως, τις αποψεις και των αλλων μελων του forum.

Και παλι, φιλε μου, καλη συνεχεια και καλη φυτρωση!

Προβολή συνημμένου 27923
Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο σου . Όσο αφορά τη hairline ναι υπήρχε επιλογή για λιγο πιο κάτω (δεν σου κρύβω ότι ήταν η επιλογή μου ) αλλά θεώρησα σωστό να πάω συντηρητικά και να πετύχω τη πυκνωση που θέλω στην β ζωνη . Τώρα στο μέλλον μπορεί να ρίξω αλλά 500g όταν είναι να κάνω και το crown και να το διορθώσω . Αυτή τη λογική είχα .
 
  • Like
Reactions: tol

vlafo

Well-Known Member
Φίλε μου σου εύχομαι κατ'αρχήν καλή επιτυχία.
Ο αριθμός των g που εξήχθησαν τελικά ήταν 2244 η 2444?
Ο γιατρός το αποφάσισε για τόσα?
 

Harris_G

Well-Known Member
Φιλε @ntthanos , ολα να πανε τελεια ευχομαι. Ο εκπροσωπος να μη ξεχναει οτι εχει ερωτηθει απο μελη αν υπαρχει δυνατοτητα μμ απο τον ιδιο τον Dr.Bisanga εν Αθήναις και το κανε αβαβά.
 

ntthanos

Active Member
Φιλε @ntthanos , ολα να πανε τελεια ευχομαι. Ο εκπροσωπος να μη ξεχναει οτι εχει ερωτηθει απο μελη αν υπαρχει δυνατοτητα μμ απο τον ιδιο τον Dr.Bisanga εν Αθήναις και το κανε αβαβά.
Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά . Τώρα όσο αφορά τον εκπρόσωπο εγώ δεν μπορώ να πάρω θέση, ας απαντήσει ο ίδιος !!!!
 

ntthanos

Active Member
Φίλε μου σου εύχομαι κατ'αρχήν καλή επιτυχία.
Ο αριθμός των g που εξήχθησαν τελικά ήταν 2244 η 2444?
Ο γιατρός το αποφάσισε για τόσα?
Καλησπέρα σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου . Ο γιατρός αποφάσισε για τον αριθμό των g το ταβάνι μου ήταν 2500g για την περίπτωσή μου οπότε το τελικό αποτέλεσμα ήταν αυτό που αναφέρω 2244.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Καλησπέρα σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου . Ο γιατρός αποφάσισε για τον αριθμό των g το ταβάνι μου ήταν 2500g για την περίπτωσή μου οπότε το τελικό αποτέλεσμα ήταν αυτό που αναφέρω 2244.
Θεωρώ πως θα έπρεπε να κινηθείς στα 2500g για να έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.
Αν έχεις υψηλή φύτρωση πάλι θα το έχεις αλλά αυτή η μικρή διαφορά των 300g θα έκανε τη διαφορά.
 

ntthanos

Active Member
Θεωρώ πως θα έπρεπε να κινηθείς στα 2500g για να έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.
Αν έχεις υψηλή φύτρωση πάλι θα το έχεις αλλά αυτή η μικρή διαφορά των 300g θα έκανε τη διαφορά.
Δεν διαφωνώ με την άποψη σου γ αυτό και του έδωσα το φάσμα των +500 ότι δεν βγει καλό θα διορθωθεί στο μέλλον που θα γίνει η δεύτερη συνεδρία ... Ελπίζω να μην χρειαστεί έξτρα g πέρα του crown .
 

manly_Man

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φιλε, αναμενουμε με ενδιαφερον το αποτελεσμα σου μιας και ειναι το πρωτο στο φορουμ απο την κλινικη του Bisanga στην Αθήνα. Ελπίζω να μας ανεβαζεις ωραιες και καθαρες φωτογραφιες καθως θα μας δειχνεις την εξελιξη της μεταμοσχευσης σου.
 

ntthanos

Active Member
Καλή φύτρωση φιλε, αναμενουμε με ενδιαφερον το αποτελεσμα σου μιας και ειναι το πρωτο στο φορουμ απο την κλινικη του Bisanga στην Αθήνα. Ελπίζω να μας ανεβαζεις ωραιες και καθαρες φωτογραφιες καθως θα μας δειχνεις την εξελιξη της μεταμοσχευσης σου.
Σε ευχαριστώ φίλε μου ότι καλύτερο μπορώ θα κάνω για να βοηθήσω και τα υπόλοιπα μέλη να έχουν μια άποψη για τη κλινική . Θα ανεβαίνουν φώτο ανά 2μηνο με τη πρόοδο .
 

Κωστής Γωγιός

BHR Athens Patient Advisor
Φιλε @ntthanos , ολα να πανε τελεια ευχομαι. Ο εκπροσωπος να μη ξεχναει οτι εχει ερωτηθει απο μελη αν υπαρχει δυνατοτητα μμ απο τον ιδιο τον Dr.Bisanga εν Αθήναις και το κανε αβαβά.
Καλησπέρα! Αν έχω παραλείψει να απαντήσω κάπου, δεν θεωρώ ότι έχει γίνει εσκεμμένα και απολογούμαι. Αναφέρω όλες τις περιπτώσεις που ο Dr. Bisanga έρχεται στην Αθήνα για consultations ή και μεταμοσχεύσεις. Φυσικά και μπορεί να πραγματοποιηθεί μεταμόσχευση από τον Dr. Bisanga και την ομάδα των ιατρών (Dr. Κυπαρισσού και Dr. Βενετσάνος) στην Αθήνα. Αν και θα το δημοσιεύσω και ξεχωριστά, οι επόμενες ημερομηνίες που θα βρίσκεται στην Ελλάδα ο Dr. Bisanga είναι η εβδομάδα 30/11 - 4/12.
 

Κωστής Γωγιός

BHR Athens Patient Advisor
Καλησπέρα . Αποφάσισα μετά από πολύ ψάξιμο να πραγματοποιήσω την πρώτη μου μεταμόσχευση στην κλινική ΒHR athens.
Είμαι 41 και το πρόβλημα μου το βλέπετε στις φωτος . Αποφάσισα να προχωρήσω την hairline συντηρητικά και να μην την κατεβάσω πολύ , (υπήρχε η δυνατότητα ) και να υπάρξει μια πυκνωση μέχρι τη μέση σχεδόν της α ,β ζώνης . Η επέμβαση πραγματοποιήθηκε από την ελληνική ομάδα του dr.bisanga και supervisor τον ίδιο . Η Dr κυπαρισσού έκανε την εξαγωγή των μοσχευμάτων (2244) motorized 0.09mm. Συνολικά βγήκαν :
1hair : 521 (τα περισσότερα ήταν 2hair που τα σπασανε σε μόνα γιατι δεν ειχα αρκετά )
2hair : 768
3hair : 866
4hair : 89
Λόγος : 2.44
Η δοτρια περιοχή πριν την επέμβαση είχε να δώσει 7000g. Μετρήσεις που έχουν γίνει θα τις λαβω σε λίγο καιρό από την κλινική . Όσο αφορά την τιμή θα σας παραπέμψω στον εκπρόσωπο της κλινικής (έδω θα αναλύσω μόνο το τεχνικό κομμάτι της επέμβασης ) . Θέλω να ευχαριστήσω τον @CVIAL (ξέρει αυτός ) και τον εκπρόσωπο της κλινικής. Θα ανεβάζω ανά 2μηνο περίπου υλικό με την πορεία της εμφύτευσης !!! Όσο αφορά το crown θα ακολουθήσει 2η συνεδρία σε έναν χρόνο .
Ήθελα να σου ευχηθώ και δημοσίως καλά αποτελέσματα και να σε ευχαριστήσω για την εμπιστοσύνη που έδειξες. Πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα δικαιώσει την επιλογή σου. Θα είμαστε εδώ να βλέπουμε την πορεία της αποκατάστασης
 

veg

Active Member
Καλη φυτρωση και απο μενα . θεωρω την περιπτωση σου 'πολυ καλη ' για μεταμοσχευση δηλαδη και υπαρχουν αρκετα προυπαρχοντα μαλλια
και οι περιοχες που θελουν 'βοηθεια ' ηταν καθαρες οποτε τι αλλο να θελει ενας χειρουργος μμ ?

Μια παρατηρηση σχετικα με καποια σχολια για την hairline .Σαφως και δεν ειμαι ειδικος ,απλα παρατηρω οχι μονο σε αυτους που εχουν κανει μμ , αλλα και αυτους δεν εχασαν ποτε τα μαλλια τους .

Θεωρω το υψος της hairline θα πρεπει να ειναι οχι του Γιαννη Μπεζου , αλλα του καθε συγκεκριμενου ασθενη αν δεν ειχε προβλημα τριχοπτωσης .Δηλαδη περιπου στο υψος της hairline πριν 15 χρονια για παραδειγμα του ασθενη (αν ειναι 41) και οχι την hairline των 20 . Αν δηλαδη ο ανθρωπος εκ του φυσικου ηταν με πιο ψηλα hairline θεωρω οτι ετσι πρεπει να την αφησει . Αυτο κανει θεωρω και το αποτελεσμα πιο φυσικο αλλα κανει και καποια 'οικονομια ' μοσχευματων για τοποθετηση σε αλλες περιοχες .

στο κατω κατω αν μετα ολα ειναι οκ πλην της hairline 'γινεται ' μια προσθετη 'πραξη ' εκει . Και αυτο γιατι το 'πληρες' σχημα και υψος της hairline πολλες φορες προδιδει την μεταμοσχευση και ας ειναι φυσικη η τοποθετηση των τριχων και η πυκνοτητα τους .

γνωμη μου ειναι οτι αν ολα ειναι οκ πιο πισω ,θα εισαι μια χαρα ετσι οπως ειναι η hairline . Παντα χωρις να το θελω να το παιξω ειδικος .
 
Μπλουζα