ntthanos, BHR clinic, fue, 2244g, 04/09/2020,

Disco

Well-Known Member
@ntthanos έχεις ενεργοποιημένο κάποιο φίλτρο στη selfie κάμερα του κινητού σου (πχ beauty face) ; Γιατί φαίνεται πολύ smooth και όχι sharp οι φωτογραφίες που ανεβάζεις, και δεν φαίνονται οι λεπτομέρειες... από ότι μπορώ να διακρίνω φαίνεται καλό αποτέλεσμα πάντως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntthanos

Active Member
Εντάξει...Ναι πρέπει να το συζητήσεις μαζι του και αναλόγως τι θα σου προτείνει και αυτός. Να σε ρωτήσω αν ξέρεις ο Bisanga έρχεται τακτικά Ελλάδα;
Τωρα με τη κορώνα δεν έρχεται συχνά αλλά σε γενικές γραμμές πριν την πανδημία ερχόταν τακτικά .
 

ntthanos

Active Member
@ntthanos μια κουτή ερώτηση και εννοείται δεν είναι απαραίτητη η απάντηση.
Θα εμπιστευόσουν εξίσου το ιατρικό δίδυμο Κυπαρισσού_Βενετσάνος χωρίς την παρουσία του dr Bisanga;
Εννοείται κάνουν σπουδαία δουλειά !!
 

ntthanos

Active Member
@ntthanos έχεις ενεργοποιημένο κάποιο φίλτρο στη selfie κάμερα του κινητού σου (πχ beauty face) ; Γιατί φαίνεται πολύ smooth και όχι sharp οι φωτογραφίες που ανεβάζεις, και δεν φαίνονται οι λεπτομέρειες... από ότι μπορώ να διακρίνω φαίνεται καλό αποτέλεσμα πάντως.
Όχι φίλε μου απλός δεν έχει και την καλύτερη ανάλυση η σελφι
 

ntthanos

Active Member
Καλημέρα Τρίτη μπαίνω χειρουργείο ( για consultation πήγα και χειρουργείο κανονησα ) Τώρα μπαίνω για το κατεβασμα της hairline και ίσως πειράξω και λίγο το middle η το crown ( αυτο θα αποφασιστεί εκείνη την ώρα ) θα ακολουθήσει κάι ένα μικρό τρίτο χειρουργείο σε μεταγενέστερο χρόνο . Η μέτρηση πυκνοτητας της δοτριας είναι στο 7 περίπου. Όσο αφορά τη hairline θα χρειαστούν περίπου 1300-1600g και περίπου γύρω στο 1000g ( ίσως και λίγο Πάραπανω) για το crown. Σας ανεβάζω και φωτό από το χθεσινό consultation με τον dr bisanga. Στις φωτό έχουμε 3 πλάνα με επικρατέστερο το πλάνο με την κόκκινη γραμμή . Τώρα όσο αφορά το crown υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να παρω και από το γένια και αυτό γιατί επειδή κάνω κοντό κουρεμα δεν θέλω να αραίωσω άλλο την δοτρια μου . Αυτά λοιπόν περιμένω τα σχόλια σας και καλή μου επιτυχία !!!
Υγ : το μαλλί έχει Πάτηθει αρκετά γιατί φοραγα όλη την ημέρα καπελάκι να ειστε Genlte παραουκαλω
 

Συνημμένα

  • IMG_20210515_110002.jpg
    IMG_20210515_110002.jpg
    121.8 KB · Προβολές: 302
  • IMG_20210515_105845.jpg
    IMG_20210515_105845.jpg
    163.4 KB · Προβολές: 323
  • IMG_20210515_105636.jpg
    IMG_20210515_105636.jpg
    166.8 KB · Προβολές: 318
  • IMG_20210515_105608.jpg
    IMG_20210515_105608.jpg
    143.5 KB · Προβολές: 330
  • IMG_20210515_105529.jpg
    IMG_20210515_105529.jpg
    276.5 KB · Προβολές: 314
  • IMG_20210515_105449.jpg
    IMG_20210515_105449.jpg
    86.8 KB · Προβολές: 304
  • IMG_20210515_105417.jpg
    IMG_20210515_105417.jpg
    101.8 KB · Προβολές: 309
  • IMG_20210515_105311.jpg
    IMG_20210515_105311.jpg
    182.8 KB · Προβολές: 308

nick90

Well-Known Member
Καλή επιτυχία nttthano στην 2η σου επέμβαση. Όσον αφορά το αποτέλεσμα της 1ης σου επέμβασης, τώρα που μπήκαν καθαρές φωτογραφίες φαίνεται σαν να υπολείπεται το δεξί μισό της hairline σε πυκνότητα-φύτρωση σε σχέση με το αριστερό ή είναι ιδέα μου; Θα έχεις παρατηρήσει κάτι και εσύ φαντάζομαι ;
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Καλημέρα Τρίτη μπαίνω χειρουργείο ( για consultation πήγα και χειρουργείο κανονησα ) Τώρα μπαίνω για το κατεβασμα της hairline και ίσως πειράξω και λίγο το middle η το crown ( αυτο θα αποφασιστεί εκείνη την ώρα ) θα ακολουθήσει κάι ένα μικρό τρίτο χειρουργείο σε μεταγενέστερο χρόνο . Η μέτρηση πυκνοτητας της δοτριας είναι στο 7 περίπου. Όσο αφορά τη hairline θα χρειαστούν περίπου 1300-1600g και περίπου γύρω στο 1000g ( ίσως και λίγο Πάραπανω) για το crown. Σας ανεβάζω και φωτό από το χθεσινό consultation με τον dr bisanga. Στις φωτό έχουμε 3 πλάνα με επικρατέστερο το πλάνο με την κόκκινη γραμμή . Τώρα όσο αφορά το crown υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να παρω και από το γένια και αυτό γιατί επειδή κάνω κοντό κουρεμα δεν θέλω να αραίωσω άλλο την δοτρια μου . Αυτά λοιπόν περιμένω τα σχόλια σας και καλή μου επιτυχία !!!
Υγ : το μαλλί έχει Πάτηθει αρκετά γιατί φοραγα όλη την ημέρα καπελάκι να ειστε Genlte παραουκαλω


Τι δάκτυλα είναι αυτά!
Καλή επιτυχία να έχεις. :)
 

ntthanos

Active Member
Καλή επιτυχία nttthano στην 2η σου επέμβαση. Όσον αφορά το αποτέλεσμα της 1ης σου επέμβασης, τώρα που μπήκαν καθαρές φωτογραφίες φαίνεται σαν να υπολείπεται το δεξί μισό της hairline σε πυκνότητα-φύτρωση σε σχέση με το αριστερό ή είναι ιδέα μου; Θα έχεις παρατηρήσει κάτι και εσύ φαντάζομαι ;
Σωστά !! Και αυτό θα διορθωθεί όπως και μερικά σημεία ακόμη !! Απλός σε αυτή τη μμ θα διορθωθούν οι οποίες αστοχίες και θα κατέβει η hairline 1.5cm . Μετά από κάνα πενταμηνο και αν όλα πάνε καλά θα φτιάξω και το crown !!
 

jacksmith

Active Member
Καλή επιτυχία και από μένα. Από ότι φένεται ,μπορεί κάποιος να μπεί για δέυτερη επέμβαση στους 8 και στους 9 μήνες.(?) Είχα την εντύπωση ότι το ιδανικό είναι συνήθως μετά το δεκάμηνο. Μήπως ρώτησες τον γιατρό αν υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις για αυτό ή ισχυει γενικά?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ntthanos

Active Member
Μ
Καλή επιτυχία και από μένα. Από ότι φένεται ,μπορεί κάποιος να μπεί για δέυτερη επέμβαση στους 8 και στους 9 μήνες.(?) Είχα την εντύπωση ότι το ιδανικό είναι συνήθως μετά το δεκάμηνο. Μήπως ρώτησες τον γιατρό αν υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις για αυτό ή ισχυει γενικά?
όχι δεν ρώτησα αλλά ο γιατρός μου το πρότεινε οπότε πιστεύω ότι ξέρει καλύτερα όπως και το ρίσκο αυτής !!
 

vlafo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Ntthanos σου εύχομαι,και πολύ καλά κάνεις που πας άμεσα να κλείσεις και τα υπόλοιπα να τελειώνεις.
Έχω να κάνω 3 παρατηρήσεις.
1)Προσωπικά θα την πήγαινα τη χερλάιν στα 7.5 εκ και θα φόρτωνα μπροστά όσα g μπαίνουν,για να φαίνεται πυκνό κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες και με ότι μήκος μαλλί θέλεις.
2)Crown βάλε όσα μπορείς και middle πύκνωση μικρή,γιατί θα δέσουν όμορφα με τα μπροστά και θα σου αλλάξουν όλη την εικόνα.
3)Δεν θα έπαιρνα από τα γένια,γιατί και δεν έχεις πρόβλημα αποθέματος δοτριας,αλλά και γιατί η επιβίωση και η ποιότητα της τρίχας δεν είναι ίδια.
Έχεις βγάλει μόνο 2200 και άλλα 2500max ούτε 5000g συνολικά δεν θα έχεις βγάλεις,οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα οπτικά και από τέτοιο γιατρό.
Εύχομαι ότι καλύτερο και σίγουρα τώρα με τη 2μμ θα αλλάξεις ριζικά.

Υ.γ:Στην τέταρτη φώτο που είναι σχεδιασμένη η χερλάιν, δεν είναι σωστός ο σχεδιασμός στους κροτάφους και το κλείσιμο.
Δεν ξέρω αν είναι από τη φώτο (μάλλον) αλλά δεν κλείνει σωστά όπως θα έπρεπε αλλά στραβά.
Τσέκαρε το και έχε το υπόψιν σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ntthanos

Active Member
Καλή επιτυχία Ntthanos σου εύχομαι,και πολύ καλά κάνεις που πας άμεσα να κλείσεις και τα υπόλοιπα να τελειώνεις.
Έχω να κάνω 3 παρατηρήσεις.
1)Προσωπικά θα την πήγαινα τη χερλάιν στα 7.5 εκ και θα φόρτωνα μπροστά όσα g μπαίνουν,για να φαίνεται πυκνό κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες και με ότι μήκος μαλλί θέλεις.
2)Crown βάλε όσα μπορείς και middle πύκνωση μικρή,γιατί θα δέσουν όμορφα με τα μπροστά και θα σου αλλάξουν όλη την εικόνα.
3)Δεν θα έπαιρνα από τα γένια,γιατί και δεν έχεις πρόβλημα αποθέματος δοτριας,αλλά και γιατί η επιβίωση και η ποιότητα της τρίχας δεν είναι ίδια.
Έχεις βγάλει μόνο 2200 και άλλα 2500max ούτε 5000g συνολικά δεν θα έχεις βγάλεις,οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα οπτικά και από τέτοιο γιατρό.
Εύχομαι ότι καλύτερο και σίγουρα τώρα με τη 2μμ θα αλλάξεις ριζικά.

Υ.γ:Στην τέταρτη φώτο που είναι σχεδιασμένη η χερλάιν, δεν είναι σωστός ο σχεδιασμός στους κροτάφους και το κλείσιμο.
Δεν ξέρω αν είναι από τη φώτο (μάλλον) αλλά δεν κλείνει σωστά όπως θα έπρεπε αλλά στραβά.
Τσέκαρε το και έχε το υπόψιν σου.
Φίλαρακι μου σε ευχαριστώ πολύ !! Εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο στη δική σου μμ. Ναι αυτό είναι το πλάνο θα ενισχύσω ότι θέμα υπήρχε με την πρώτη μμ και το crown θα το κάνω σε κάνα 8 μηνό !! Τώρα θα επικεντρωθώ αποκλειστικά στις διορθώσεις της hairline και θα γεμίσω το force . Και θα κλείσω και λίγο τους κροταφους
 

ntthanos

Active Member
Καλή επιτυχία Ntthanos σου εύχομαι,και πολύ καλά κάνεις που πας άμεσα να κλείσεις και τα υπόλοιπα να τελειώνεις.
Έχω να κάνω 3 παρατηρήσεις.
1)Προσωπικά θα την πήγαινα τη χερλάιν στα 7.5 εκ και θα φόρτωνα μπροστά όσα g μπαίνουν,για να φαίνεται πυκνό κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες και με ότι μήκος μαλλί θέλεις.
2)Crown βάλε όσα μπορείς και middle πύκνωση μικρή,γιατί θα δέσουν όμορφα με τα μπροστά και θα σου αλλάξουν όλη την εικόνα.
3)Δεν θα έπαιρνα από τα γένια,γιατί και δεν έχεις πρόβλημα αποθέματος δοτριας,αλλά και γιατί η επιβίωση και η ποιότητα της τρίχας δεν είναι ίδια.
Έχεις βγάλει μόνο 2200 και άλλα 2500max ούτε 5000g συνολικά δεν θα έχεις βγάλεις,οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα οπτικά και από τέτοιο γιατρό.
Εύχομαι ότι καλύτερο και σίγουρα τώρα με τη 2μμ θα αλλάξεις ριζικά.

Υ.γ:Στην τέταρτη φώτο που είναι σχεδιασμένη η χερλάιν, δεν είναι σωστός ο σχεδιασμός στους κροτάφους και το κλείσιμο.
Δεν ξέρω αν είναι από τη φώτο (μάλλον) αλλά δεν κλείνει σωστά όπως θα έπρεπε αλλά στραβά.
Τσέκαρε το και έχε το υπόψιν σου.
Ποια φωτό λες ; Τετάρτη κατά σειρα η προς τα κάτω ;
 

ntthanos

Active Member
Καλή επιτυχία Ntthanos σου εύχομαι,και πολύ καλά κάνεις που πας άμεσα να κλείσεις και τα υπόλοιπα να τελειώνεις.
Έχω να κάνω 3 παρατηρήσεις.
1)Προσωπικά θα την πήγαινα τη χερλάιν στα 7.5 εκ και θα φόρτωνα μπροστά όσα g μπαίνουν,για να φαίνεται πυκνό κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες και με ότι μήκος μαλλί θέλεις.
2)Crown βάλε όσα μπορείς και middle πύκνωση μικρή,γιατί θα δέσουν όμορφα με τα μπροστά και θα σου αλλάξουν όλη την εικόνα.
3)Δεν θα έπαιρνα από τα γένια,γιατί και δεν έχεις πρόβλημα αποθέματος δοτριας,αλλά και γιατί η επιβίωση και η ποιότητα της τρίχας δεν είναι ίδια.
Έχεις βγάλει μόνο 2200 και άλλα 2500max ούτε 5000g συνολικά δεν θα έχεις βγάλεις,οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα οπτικά και από τέτοιο γιατρό.
Εύχομαι ότι καλύτερο και σίγουρα τώρα με τη 2μμ θα αλλάξεις ριζικά.

Υ.γ:Στην τέταρτη φώτο που είναι σχεδιασμένη η χερλάιν, δεν είναι σωστός ο σχεδιασμός στους κροτάφους και το κλείσιμο.
Δεν ξέρω αν είναι από τη φώτο (μάλλον) αλλά δεν κλείνει σωστά όπως θα έπρεπε αλλά στραβά.
Τσέκαρε το και έχε το υπόψιν σου.
Δείξε μου λίγο πάνω στη φωτό που ακριβώς κλείνει στραβα γιατί δεν μπορώ να το εντοπίσω σε ποιο απ' τους δυο κροτάφους λες !
 

nick90

Well-Known Member
Σωστά !! Και αυτό θα διορθωθεί όπως και μερικά σημεία ακόμη !! Απλός σε αυτή τη μμ θα διορθωθούν οι οποίες αστοχίες και θα κατέβει η hairline 1.5cm . Μετά από κάνα πενταμηνο και αν όλα πάνε καλά θα φτιάξω και το crown !!
Πάντως φίλε ntthano τώρα θα πρέπει να πάει οπωσδήποτε τέλεια η 2η σου επέμβαση και να μην υπάρχει καμία αστοχία-ατέλεια ώστε να κλείσει οριστικά αυτή η ζώνη και να επικεντρωθείς στο crown, καθώς ήδη θα έχεις βάλει 2244+1500= 3700 περίπου στο μπροστινό μέρος....Για εμένα θα έπρεπε να είχε οροθετηθεί από την αρχή σε πιο χαμηλό ύψος η Hairline (1cm πιο κάτω) και να μη μπαίνεις τώρα για κατεβάσματα και επιδιορθώσεις. Το consultation με τον Bisanga τι ακριβώς περιλάμβανε; Σου έκανε μετρήσεις (επιφάνειες κτλπ) ;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα