Ngl, dr. hasson, fut, 4400 grafts, 20/11/09

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

giannis13 είπε:
και κατι που ξεχασα ρε ngl...οι τριχες που βλεπεις οτι εχουν βγει ειναι οπως οι αλλες ή ειναι πιο αδυνατες????γτ φαινονται πιο αδυνατες και αν γινουν ''ωριμες''και πιο χοντρες θα δειχνει σιγουρα πιο ωραια.....επισης ξερεις ποσα περιπου θυλακια επιπλεον εχεις για μεταμοσχευση?????

γιαννη οι μισες τριχες απ αυτες που φαινονται ειναι λεπτες που αν γινει τουλαχιστον διπλασια η διαμετρος τους θα ειναι ενα καλο αισθητικα αποτελεσμα.εχω ακομα εξι μηνες μπροστα μου και εβδομαδα με την εβδομαδα γινεται καλυτερο το πραγμα!!η περιπτωση μου ειναι σχεδον ιδια με του maxos αν θυμασαι τουλαχιστον στο πριν (με λιγο πιο χαμηλο crown) και σιγα σιγα απ οτι βλεπω και στο μετα!δοτρια για strip δεν εχω,μονο για fue κανα διχιλιαρο,κι αυτο γιατι εχω εξαντλησει την ελαστικοτητα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

comb

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Ωραίος Ngl, και έχεις πολύ δρόμο ακόμη! Πόσα grafts ήταν η παλιά μεταμόσχευση?
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

comb είπε:
Ωραίος Ngl, και έχεις πολύ δρόμο ακόμη! Πόσα grafts ήταν η παλιά μεταμόσχευση?

comb μην ψαχνεις φιλε!μου ειχαν πει περιπου 1800 αλλα κατα 99,99% δεν ισχυει!του hairlosscuersed του ειχαν πει για την περιπτωση του εδω στην ελλαδα οτι του ειχαν βγαλει 5000 grafts.πραγμα αδιανοητο ετσι?
εχω δρομο πιστευω μπροστα μου κι εγω!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

παντως αν μπορεις φιλε βγαλε και στο κροουν την επομενη φορα....
επισης τις φωτο που εβγαλες στην κλινικη πριν το χειρουργειο δεν τις εχεις?
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

καλησπερα!
ενα μικρο update με φωτο στους 9.5 μηνες!
τωρα ειμαι στους 10 και η κατασταση συνεχιζει να βελτιωνεται!ελπιζω οτι μεχρι τους 14 θα ειναι ακομα καλυτερα!ειμαι σαφως ικανοποιημενος αν αναλογιστει κανεις οτι ημουν nw5 με διασπαρτες πολυ πολυ αραιες τριχες!γυαλιζα κανονικα με λιγα λογια! ;D
 

Συνημμένα

  • 9s5.JPG
    9s5.JPG
    945 KB · Προβολές: 439

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

ωραιος φιλε.....μια χαρα!!!
αν μπορεις φιλε βγαλε και στο κροουν να δουμε και εκει τι γινεται....επισης τις φωτο που εβγαλες στην κλινικη πριν το χειρουργειο δεν τις εχεις?να δουμε πως ησουν???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Μάχος είπε:
Eυγε φίλε πολύ καλός!
Πως αισθάνεσαι? με νέο look?

να σαι καλα φιλε μαχο,ευχαριστω πολυ!αισθανομαι οπως εσυ ;D !ειναι πολυ ωραιο το συναισθημα!!

Μάχος είπε:
πες μας αν ισχύει 1,25 φινα περ ντάη και φουνγκοράλ 3 φορες τη βδομάδα.

ισχυει οπως το λες !γιατι ρωτας?
επισης θελω να σου ευχηθω εκ νεου καλη επιτυχια για το δευτερο ,οπως εμαθα,σταδιο σου!χατζηνικολαου θα γινεις εσυ φιλε! :D

Μάχος είπε:
Γεια σου NGL, μια χαρά σε βλέπω. Συγχαρητήρια!
ευχαριστω ρε τριχοφιλε!φτανουμε στο τελος σιγα σιγα!!

Μάχος είπε:
ωραιος φιλε.....μια χαρα!!!
αν μπορεις φιλε βγαλε και στο κροουν να δουμε και εκει τι γινεται....επισης τις φωτο που εβγαλες στην κλινικη πριν το χειρουργειο δεν τις εχεις?να δουμε πως ησουν???

thanks johny!ακου φιλε στο crown ειναι μετρια τα πραγματα γιατι επι της ουσιας δεν εβαλα!επισης επειδη τις τραβαω μονος μου τις φωτο,δεν ειναι ευκολο και γι αυτο προσπαθω απ τον καθρεφτη να βλεπω περιπου τι τραβαω!το crown μου ειναι λιγο χειροτερο απ του comb,αν αυτο σε βοηθαει..light coverage!και το πριν μου ειναι λιγο καλυτερο απ του comb!απλα εγω ειχα λιγες τριχες παραπανω μπροστα!
η αληθεια ειναι οτι δεν εχω και πολυ χρονο ρε αρχηγε μου ,αλλα καποια στιγμη θα βαλω και κανα 2 απο πριν!απλα θελω να βρω καλωδια κτλ απο παλαιοτερη καμερα!
σαφεστατα παντως το θεωρω με βαση τις προσδοκιες μου ενα καλο αποτελεσμα!με 1000 crown δηλ αν ποτε το σκεφτω ειμαι κομπλε!
 

max_os

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

- ρωτάω γιατί και εγώ χρησιμοποιώ "μια από τα ίδια" δλδ. Φινα 1μγ ανα μέρα (ή 1/4 προσκαρ)και Λιμπρομαν 2- 3 φορές τη βδομάδα
- Οχι οχι δεν θέλω να γίνω Χατζηνικολάου !! (απλά γέμισα το κενό στο crown) ;)
αυτό δλδ που ήθελα να κάνω από την αρχή αλλά δυστυχώς δεν είχα φτάσει το 1ο στριπ. :'(
και πάλι συγχαρητήρια. Ευχομαι να σου "βλαστήσουν" και άλλα θυλάκια όπως το επιθυμείς και εσύ.
Μαχος
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

ωραιος ngl......αν και δε σε εχω δει πριν......αλλα αν ησουν περιπου σε στυλ κομπ.....τοτε σε εχει αναδειξει πολυ η επεμβαση.....!!!!!!

βεβαια τα 4400 ηταν λιγα για την εκταση της αραιωσης που ειχες...γι αυτο και εχεις λιγο περιορισμενη πυκνοτητα...αλλα σαν αριθμος θυλακιων σε σχεση με την εκταση που επρεπε να καλυφθει πιστευω οτι ειναι πολυ ικανοποιητικο το αποτελεσμα!!!!!
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Panos1982 είπε:
ωραιος ngl......αν και δε σε εχω δει πριν......αλλα αν ησουν περιπου σε στυλ κομπ.....τοτε σε εχει αναδειξει πολυ η επεμβαση.....!!!!!!

βεβαια τα 4400 ηταν λιγα για την εκταση της αραιωσης που ειχες...γι αυτο και εχεις λιγο περιορισμενη πυκνοτητα...αλλα σαν αριθμος θυλακιων σε σχεση με την εκταση που επρεπε να καλυφθει πιστευω οτι ειναι πολυ ικανοποιητικο το αποτελεσμα!!!!!

ετσι ειναι πανο!ειναι καλο το αποτελεσμα,αν λαβεις υποψην ,ολες τις δυσκολιες που ειχα σαν περιπτωση απο πριν φιλε,και τα οποια τα εχουμε συζητησει εδω μεσα!παντως θελω να πω οτι τα μαλλια στις φωτο ειναι γυρω στους 3 ποντους κι αν μακρυνουν και χοντρυνουν λιγο ακομα θα ειναι ακομα πιο καλο το οπτικο αποτελεσμα!!!δεν ειναι λιγα παντως 4.500 χιλιαδες grafts!τοσα εβαλε κι ο μαχος αλλα μ σαφως καλυτερη ποιοτητα τριχας απο εμενα!
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

τα 4500 θυλακια σε μια συνεδρια οχι δεν ειναι λιγα.......μια χαρα ειναι!!!!
αν ομως λαβεις υπ οψιν σου οτι εγω ας πουμε εβαλα 3200 στο 1/3 του κεφαλιου και εσυ εβαλες 4400 στα 3/3 του κεφαλιου...ξεκινοντας απο μπροστα και φτανοντας ως πισω το κροουν.....τοτε ναι ειναι λιγα......κανονικα αυτη η εκταση για ατομα οπως εγω κ εσυ ας πουμε που η τριχα μας ειναι ολοισια.....αυτη η εκταση πιστευω θελει περιπου 8000 θυλακια για να δειχνει ωραια.....οταν εισαι κατω απ αυτον τον αριθμο....τοτε η πυκνοτητα δε θα ειναι εκει που πρεπει......εξαιρουνται περιπτωσεις σαν τον κομπ η τον μαχο που εχουν σπαστο μαλλι κ καλυπτει/κρυβει καλυτερα το δερμα στο κεφαλι ακομα κι αν δεν εχουν τρελη πυκνοτητα.....
 

Hopefull

New Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

NGL μια χαρα bravo. το περασες το λουκι και εχεις μαλλι σε ολη την επιφανεια της αραιωσης μια και φαινεται καλο το growth και το αποτελεσμα πιστευτο και φυσικο. Εισαι σε πολυ καλο επιπεδο οτι και να γινει εχεις μαλλι uniform σε ολη την επιφανεια.

Εχει δικιο ο Πανος για τη πυκνοτητα αλλα προσωπικα δεν πιστευω οτι εβαλες λιγα!!!(βασικα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ο Πανος εβαλε πολλα σε μικρη επιφανεια αλλα ειναι λιγο πλεονεκτης ως γνωστον lol)

Γενικα πολλα ειναι τα 4500!!! αλλοι δεν εχουν καν τοσα και ειναι και virgin scalps. Αν θελεις κι αλλα βεβαια υπαρχει και FUE... Woods και Bisanga εγω μονο εμπιστευομαι
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

Φίλε μου NGL είσαι κούκλος !!!
Ειλικρινά ξεκίνησες άδειος και έχεις γεμίσει... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ...
Είναι λογικό να μην έχεις την πυκνότητα του Πάνου αλλά είσαι ωραίος !!!

Να ρωτήσω τώρα και κάτι που αφορά και τους υπόλοιπους φίλους που έχουν κάνει μεταμόσχευση
... Από τα μοσχεύματα που σας μεταμοσχεύτηκαν υπάρχει κάποια εκτίμηση για το πόσα περίπου επιβιώσανε ;;;; Πχ αν επιβιώσει ένα 70% θεωρείται ένα ικανοποιητικό νούμερο;;
 

NGL

Member
Απ: Dr Victor Hasson - 20/11/09 - 4.400 grafts

παιδια συμφωνω μ ολους και σας ευχαριστω ολους!και με τον μαχο και με τον τρελο πανο ( :D που εχω ακουσει απ τα υπολοιπα παιδια τα καλυτερα),και με τον hopeful (που θεωρω οτι εχει απ τις πιο ψαγμενες αποψεις μεσα στο φορουμ για το θεμα της τριχοπτωσης) και με την συν-γερονταρα :D τον trofeus (που ειμαστε απ τα πρωτα μελη εδω μεσα ,και που σ εκνευριζει το γεγονος που παρολο που του πεφτουν τα μαλλια ,δεν εχουμε καταφερει να τον κανουμε να γυαλιζει :D :D :D :D,και που βεβαια περα απ την πλακα του ευχομαι μια τριχα να πεφτει και δεκα να βγαινουν στη θεση της !!)

αν δεν υπηρχατε εσεις , o comb και μερικα αλλα παιδια το πιθανοτερο θα ηταν να μην ειχα κανει τιποτα και πουθενα,γιατι το κουραγιο που χρειαζεται για να μπεις στην διαδικασια μονος σου ειναι πολυ μεγαλο!!
 
Μπλουζα