Neverwinter, FUE, 4310g, 07-08/08/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
1.0 αλλα τι 1.0 . Eσωτερικη διαμετρο 1.0 η εξωτερικη .Μαλλον το πρωτο. Απο δοτριες που χουμε πλεον δει απο hdc απο Αναστασακη πανω στη βδομαδα , υπαρχει προβλημα με το μεγαλο εργαλειο στον Τυρκαλα . Και το 1.0 δε δικαιολογειται με τπτ το 2021 . Με τπτ .
 

makis25

Well-Known Member
Το υπερασπίζεται φανατικά γιατί το έχει δοκιμάσει σε πολλές περιπτώσεις και τον έχει δικαιώσει .Εμένα ήταν πιο χάλια η δότρια αλλά άντεξε και είναι ευτυχώς καλά .Σε έκπληξη και του ίδιου του Τιρκαλα
Μεγαλο εργαλειο σημαινει τρανσεξιον σε διπλανα . Τι να το κανω να βγαλω ενα καλο μοσχευμα και να πανε στον αγυριστο δυο διπλανα . Σημερα δε θα μου λειπουν , αλλα αυριο , σε 5 χρονια σε δεκα που ισως τα χρειαστω ; . Περισσοτερος ουλωδης ιστος , μεγαλυτερη δυσκολια σε επομενη επεμβαση , λιγοτερα μοσχευματα διαθεσιμα στο μελλον , χειροτερη εικονα της δοτριας . Τι συζηταμε ολος ο πλανητης εχει προχωρησει και αφηνει πισω του τα μεγαλα εργαλεια . Δεν ειναι υπο διαπραγματευση . Οπως δεν ειναι υπο διαπραγματευση και ο σωστος , ο ακριβης αριθμος των graft που βγαινουν , και που μπαινουν . Θα επανελθω σε αυτο συντομα .
 

manly_Man

Well-Known Member
1.0 αλλα τι 1.0 . Eσωτερικη διαμετρο 1.0 η εξωτερικη .Μαλλον το πρωτο. Απο δοτριες που χουμε πλεον δει απο hdc απο Αναστασακη πανω στη βδομαδα , υπαρχει προβλημα με το μεγαλο εργαλειο στον Τυρκαλα . Και το 1.0 δε δικαιολογειται με τπτ το 2021 . Με τπτ .
εξωτερική είναι το 1.0 στον τυρκαλά. Και στην HDC εξωτερική διάμετρος είναι το 1.0 και εσωτερική το 0.9. Δηλαδή HDC και Τυρκαλάς έχουν το ίδιο μέγεθος punch.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μεγαλο εργαλειο σημαινει τρανσεξιον σε διπλανα . Τι να το κανω να βγαλω ενα καλο μοσχευμα και να πανε στον αγυριστο δυο διπλανα . Σημερα δε θα μου λειπουν , αλλα αυριο , σε 5 χρονια σε δεκα που ισως τα χρειαστω ; . Περισσοτερος ουλωδης ιστος , μεγαλυτερη δυσκολια σε επομενη επεμβαση , λιγοτερα μοσχευματα διαθεσιμα στο μελλον , χειροτερη εικονα της δοτριας . Τι συζηταμε ολος ο πλανητης εχει προχωρησει και αφηνει πισω του τα μεγαλα εργαλεια . Δεν ειναι υπο διαπραγματευση . Οπως δεν ειναι υπο διαπραγματευση και ο σωστος , ο ακριβης αριθμος των graft που βγαινουν , και που μπαινουν . Θα επανελθω σε αυτο συντομα .
Πάντως και σε μένα που είμαι τεράστιο πρόβλημα και το κάθε g είναι χρυσάφι σε όλες τις επεμβάσεις χρησιμοποίησε 1 όταν χρειάστηκε...προφανώς για να επιμένει κάτι θα ξέρει που εμείς δεν ξέρουμε....
 

makis25

Well-Known Member
ο cvial τα χει ερευνησει πολυ περισσοτερο απο εμενα και τα εχει ποσταρει , να πω καμια 3-4 φορες τα τελευταια χρονια σχετικα με τα μεγαλα punch .
 

Neverwinter

Active Member
Πάντως και σε μένα που είμαι τεράστιο πρόβλημα και το κάθε g είναι χρυσάφι σε όλες τις επεμβάσεις χρησιμοποίησε 1 όταν χρειάστηκε...προφανώς για να επιμένει κάτι θα ξέρει που εμείς δεν ξέρουμε....
Γιώργο εσυ είσαι περίπτωση … «η δότρια σου γεννάει grafs» δεν εξηγείται αλλιώς ! ( δεν τα λέω εγώ )
 

vlafo

Well-Known Member
Το έχουμε πει χιλιάδες φορές,το μεγάλο punch βασικά σου καταπονεί τη δότρια και ο βαθμός επούλωσης αργεί,όταν όμως γίνει από γιατρό που ξέρει και το δουλεύει δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.
Η διάμετρος η εξωτερική του Τιρκαλά είναι 1.00.
 

alex7

Well-Known Member
Μεγαλο εργαλειο σημαινει τρανσεξιον σε διπλανα . Τι να το κανω να βγαλω ενα καλο μοσχευμα και να πανε στον αγυριστο δυο διπλανα . Σημερα δε θα μου λειπουν , αλλα αυριο , σε 5 χρονια σε δεκα που ισως τα χρειαστω ; . Περισσοτερος ουλωδης ιστος , μεγαλυτερη δυσκολια σε επομενη επεμβαση , λιγοτερα μοσχευματα διαθεσιμα στο μελλον , χειροτερη εικονα της δοτριας . Τι συζηταμε ολος ο πλανητης εχει προχωρησει και αφηνει πισω του τα μεγαλα εργαλεια . Δεν ειναι υπο διαπραγματευση . Οπως δεν ειναι υπο διαπραγματευση και ο σωστος , ο ακριβης αριθμος των graft που βγαινουν , και που μπαινουν . Θα επανελθω σε αυτο συντομα .
Θα σου απαντήσει ότι με αυτό το εργαλείο πιάνει ολόκληρη τη ρίζα .Με μικρότερο είναι αμφίβολο ότι θα πάρει όλη τη ρίζα και θα επιτευχθεί με ασφάλεια η φυτρωση .Αν έχεις στοιχεία με τον αριθμό των grafts να τα παρουσιάσεις
 

Tulkas

Member
Φίλε Neverwinter όλα φαίνονται να βαίνουν καλώς. Σε ακολουθώ κατά πόδας με τα scrubs. Αύριο πιστεύω θα έχω καθαρίσει κ εγώ. 0
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο εσυ είσαι περίπτωση … «η δότρια σου γεννάει grafs» δεν εξηγείται αλλιώς ! ( δεν τα λέω εγώ )
Η δοτρια μου είναι υπέρξεχειλωμενη ήδη πριν καν ξανά μπω για μμ .... Και όμως η εικόνα δεν είναι καθόλου άσχημη τουλάχιστον σε μένα ...δεν Μ ενοχλεί....για να είμαι πιο συγκεκριμένος είναι ομοιόμορφη αραίωση για να μην παρεξηγηθω.... Σίγουρα έχω δει δοτριες με λιγότερες τρύπες σε πολύ άσχημη κατάσταση σε άλλες περιπτώσεις.... Το πιστεύει γενικά το εργαλείο και θα έχεις τους λόγους του ....τώρα αυτοί που το ψάχνουν παραπάνω θα μάθουν κάποια το γιατί η θα μείνουν με την απορία.... Οι υπόλοιποι που δεν μας νοιάζει τι και πώς το κάνει αρκεί να το κάνει καλά...η ζωή συνεχίζεται....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Θα σου απαντήσει ότι με αυτό το εργαλείο πιάνει ολόκληρη τη ρίζα .Με μικρότερο είναι αμφίβολο ότι θα πάρει όλη τη ρίζα και θα επιτευχθεί με ασφάλεια η φυτρωση .Αν έχεις στοιχεία με τον αριθμό των grafts να τα παρουσιάσεις
Όντως αυτό μου το χε πει και εμένα προπερσι
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πιθανώς σε αυτόν να ισχύει αυτό όπως και σε όλους της σχολής DHI (LP, κλπ). Άλλοι γιατροί (όλοι οι κορυφαίοι) δουλεύουν με μικρότερο punch και δεν έχουν κανένα θέμα "να πιάνουν όλη τη ρίζα".
 

alex7

Well-Known Member
Πιθανώς σε αυτόν να ισχύει αυτό όπως και σε όλους της σχολής DHI (LP, κλπ). Άλλοι γιατροί (όλοι οι κορυφαίοι) δουλεύουν με μικρότερο punch και δεν έχουν κανένα θέμα "να πιάνουν όλη τη ρίζα".
Δεν αμφιβάλλω .Είναι και πιο ακριβοί όμως.Ο Τιρκαλας είναι φτηνή και σίγουρα καλή λύση
 

jersey

Well-Known Member
Δεν αμφιβάλλω .Είναι και πιο ακριβοί όμως.Ο Τιρκαλας είναι φτηνή και σίγουρα καλή λύση
Αυτό ισχύει. Πρέπει να σκεφτείς και τις τιμές αυτών των κορυφαίων γιατρών όμως. Άμα θες στον Τυρκαλά για 4.000 grafts 4.000 ευρώ. Στον lorenzo θες 15.000 για τα ίδια grafts.
 

Neverwinter

Active Member
Και όχι μόνο, Τουρκία (HLC, Erdo) αλλά και αλλού.
Εγώ πιστεύω ότι οποίος εχει χρόνο και χρήμα σίγουρα έχει περισσότερες επιλογές τώρα αν είναι καλύτερες η όχι θα φανεί στον χρόνο ! Αλλά δεν μπορούν ίσως και δεν θέλουν όλοι να ξοδεύουν μια μικρή περιουσία !
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί όλα προσπαθείτε να τα συγκρίνετε με βάση την επιλογή γιατρού? Εδώ κάναμε μια κουβέντα αν το εργαλείο 1.0 είναι η μόνη επιλογή για να εξάγεις με αποτελεσματικό τρόπο "όλη την ρίζα". Η κουβέντα ξεκινά και τελειώνει με αυτό το θέμα. Όχι δεν είναι η μόνη επιλογή, μπορεί να γίνει άριστα η δουλειά και με μικρότερα εργαλεία. Είναι απλό το θέμα και δεν έχει σχέση με το αν κάποιος θα πάει στον Τιρκάλα ή αλλού, αλλά με το να καταλάβουμε αν γίνεται σωστά η δουλειά και με μικρότερα εργαλεία.
 
Μπλουζα