Mouratidis, fut, 3139 grafts, 10/8/2011

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Ευχαριστω πολυ φιλε τροφευς για την απαντηση σου. Δηλ να συνεχισω τις σταγονες χωρις φοβο υποθετω,αλλα ισως πρεπει να προσεχω να μην πηγαινει στην ληπτρια περιοχη αλλα κυριως στα υφισταμενα μαλλια σωστα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ε.Α.

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Φίλε Μουρατίδη ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

Η επέμβαση φαίνεται πολύ καλή και η κλινική είναι γνωστή για τις επιτυχίες της!

Η κοκκινίλα θα αργήσει να φύγει. Θυλακίτιδα ΔΕΝ είναι ένα σπυράκι με πύον. Οπότε μην ανησυχείς. Το σπυράκι καλά θα είναι να ΜΗΝ το πειράξεις γιατί εγώ σε μια προσπάθειά μου να σκάσω ένα ανάλογο σπυράκι, έβγαλα και τα τριχοθυλάκια της περιοχής. Δυστυχώς. Ας το να πέσει μόνο του.
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Eυχαριστω φιλε E.A για την απαντηση σου αλλα ειχα προλαβει ηδη και το εσπασα πριν να την δω. Δεν βγηκε παντως κανενα τριχοθυλακιο. Θα το εχω υποψη μου παντως αν προκυψει ξανα να μην το πειραξω.
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Καλησπερα παιδια κανω μια μικρη ενημερωση με νεες φωτογραφιες στους 2 μηνες και και 6 μερες μετα την επεμβαση. Παρολο που ειναι νωρις βλεπω καποια κινηση που ελπιζω να εντατικοποιηθει πολυ τους επομενους μηνες. Η δεξια μερια της hairline εχει παρει αναπτυξη ενω αριστερα υστερει λιγο αλλα ειναι ακομη νωρις για υψηλες απαιτησεις. Πιο πισω απο την hailrline βλεπω ομοιομορφη αναπτυξη των νεων μαλλιων. Θα βγαλω καινουριες φωτο με καλυτερη ποιοτητα οταν κλεισω τον 3 μηνα. Μεχρι τωρα ειμαι ευχαριστημενος.
 

Συνημμένα

  • Copy (2) of SN850666.JPG
    Copy (2) of SN850666.JPG
    685.1 KB · Προβολές: 571

LOK

Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Καλή επιτυχία Μουρατίδη, φαίνεται να πηγαίνει καλά. Οι νέες τρίχες αρχίζουν να φαίνονται!
Στον 3ο μήνα που θα ξαναβάλεις φωτογραφίες θα ήθελα αν γίνεται να βάλεις και μία πλαινή, για να δώ και τα πλαινά μοσχεύματα πως πάνε, επειδή όταν θα κάνω κι εγώ μεταμόσχευση θα βάλω και στο πλάι όπως εσύ. Ευχαριστώ..
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Ευχαριστω LOK. Θα βγαλω καλυτερες φωτογραφιες στο 3 μηνα γιατι αυτες ειναι και λιγο θολες σε μεγαλη αναλυση. Τα πλαινα αναπτυσσονται και αυτα οπως και μπροστα. Παιζουν μεγαλο ρολο τα πλαινα στην τελικη εικονα και σου συνιστω ανεπιφυλακτα να τα βαλεις και εσυ οταν κανεις επεμβαση.
 

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

έλα μπράβο! μιά χαρά φαίνεται να τα πηγαίνεις! να σε ρωτήσω κάτι... minoxidil συνεχίζεις αυτή της κλινικής ή αγόρασες rogaine;;;
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Ευχαριστω φιλε g-tsak. Πηρα 3 μπουκαλακια συνολικα και ειμαι στο τριτο τωρα. Μετα θα αγορασω ρογαινε. Αν δεν κανω λαθος μπορω να συνεχισω με 5% η εχεις καμοια αλλη πληροφορια εσυ? Να σε ρωτησω φιλε θα χρησιμοποιησεις καθολου fungoral σαν συμπληρωμα στην φαρμακευτικη αγωγη? Το χρησιμοποιουσα παλια αλλα τωρα μετα την επεμβαση δεν ξερω ποτε μπορω να το ξαναρχισω. Εχω παντως αρκετη πυτιριδα και νομιζω οτι σε αυτο συντηνουν και οι σταγονες τις κλινικης.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Πράγματι είναι ακόμα νωρίς αλλά από τον επόμενο μήνα μαζί με τις φώτο από τα μαλλάκια θέλουμε και φώτο με το χαμόγελό σου ;D
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Ευχαριστω φιλε tropheus εννοεις μαλλον οτι θα ειμαι τοσο χαρουμενος με το αποτελεσμα του τριτου μηνα που πρεπει να το εκπεμψω προς τα εξω. Μακαρι φιλε μου και θα το κανω γιατι εχω πολυ ωραιο χαμογελο ;)
 

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Mouratidis είπε:
Ευχαριστω φιλε g-tsak. Πηρα 3 μπουκαλακια συνολικα και ειμαι στο τριτο τωρα. Μετα θα αγορασω ρογαινε. Αν δεν κανω λαθος μπορω να συνεχισω με 5% η εχεις καμοια αλλη πληροφορια εσυ? Να σε ρωτησω φιλε θα χρησιμοποιησεις καθολου fungoral σαν συμπληρωμα στην φαρμακευτικη αγωγη? Το χρησιμοποιουσα παλια αλλα τωρα μετα την επεμβαση δεν ξερω ποτε μπορω να το ξαναρχισω. Εχω παντως αρκετη πυτιριδα και νομιζω οτι σε αυτο συντηνουν και οι σταγονες τις κλινικης.

έχεις δίκιο... και εγώ έκανα πάρα πολλή πιτυρίδα! εγώ προσωπικά ξαναξεκίνησα το head&shoulders που είναι το μοναδικό σαμπουαν που δεν μου κάνει πιτυρίδα... το σταμάτησα της κλινικής το σαμπουάν. εντάξει, όχι ότι μου την έδιωξε εντελώς, αλλά είμαι σε καλύτερη κατάσταση!
το fungoral δεν το χρησιμοποιώ πλέον... δεν το έχω ρωτήσει να σου πω την αλήθεια, αν θα πρέπει να το ξαναχρησιμοποιήσω. αλλά μάλλον δεν θα το βάλω στην αγωγή μου!
τώρα για το rogaine, τότε που είχαμε μιλήσει με τον Φιουρή, μου είχε πει το 2% να παίρνω. Αλλά είχα καταλάβει για όσο πάει και όχι να το γυρίσω στο 5%... έτσι και αλλιώς θα τους πάρω ένα τηλέφωνο για να παραγγείλω άλλη μία ή δύο minoxidil, και θα τους ρωτήσω αν είναι για το fungoral και την minoxidil.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

g-tsak

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

mouratidis καλησπέρα! λοιπόν έμαθα, μέσω του συναγωνιστή koskar βέβαια, ότι συνεχίζουμε με 2%. Δευτέρα θα μιλήσω και εγώ με κλινική για να δώσω παραγγελιά και θα μπορώ να σου πω και κάτι περισσότερο και για το fungoral!
 

alekontas

Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Φιλαράκο να σε ρωτησω και γω μετά απο πόσες μερες μπορουσες να βγείς στο κόσμο χςρίς να πάρει χαμπάρι το παραμικρό κανένας...μα κανένας???
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

alekontas είπε:
Φιλαράκο να σε ρωτησω και γω μετά απο πόσες μερες μπορουσες να βγείς στο κόσμο χςρίς να πάρει χαμπάρι το παραμικρό κανένας...μα κανένας???
Δεν εκανα καιρο φιλε διοτι τα μαλλια μου δεν τα εκοψα κοντα και οποτε τα χτενιζα προς τα κατω οπως κανω και τωρα και τα κρυβω τα μεταμοσχευμενα. Αν ξυριζα τα μαλλια μου μπροστα θα ηταν σιγουρα δυσκολο και θα ηθελα τουλαχιστο 3 μηνες να κυκλοφορω χωρις κανενας μην καταλαμβαινει τιποτα.
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Κανω ενημερωση του τριτου μηνα αν και καθυστερημενα λογω αυξημενου φορτου εργασιας. Οι φωτος ειναι στο 3 μηνα. Περιμενω τα σχολια σας.
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Βαζω και δυο φωτος με τα πλαγια τα τριγωνακια για τους φιλους LOK και Vinnie που εκαναν παραγγελια.
 

vinnie1978

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Φίλε Mouratidis αν και ειναι σχετικα νωρίς φαινεται ξεκάθαρα οτι τα πραγματα πηγαίνουν πολύ καλά. Για εμένα το άπαν εγκειται στο γεγονός οτι δώθηκε πολύ μεγάλη βαρύτητα στον αρχικό σχεδιασμό όχι μόνο της χερλαιν αλλά μαζι με αυτην των πλαινών (τριγωνάκια) τα οποία δένουν αρμονικά και με συμμετρία και προσδίδουν απόλυτη φυσικότητα αισθητικά στο συνολικό οπτικό αποτέλεσμα. Θα ήταν αφύσικο μια πολυ καλή χερλάιν με τα πλαινά να βρίσκονται σε υποχώρηση προς τα μεσα. Επίσης ομολογω οτι τωρα φαινεται καλυτερα το ποσο πολυ κατεβασες την χερλαιν κατι που δεν φαινοταν τοσο καλα στις αρχικες φωτογραφιες ισως λογω γωνιας ληψης, μια χερλαιν καλοσχεδιασμενη και νεανικη που σε συνδυασμο με το υπολοιπο μαλλι σου που ειναι πλουσιο κολακευει και θα σε μικρυνει πολυ. Τέλος ζουμάρωντας εκτιμώ οτι εχει γινει πολυ προσεκτικη δουλειά και εχοντας υπόψην και την ποιότητα της τρίχας σου που ειναι καλη πιστεύω οτι το αποτέλεσμά σου θα είναι παρα πολυ ομορφο. Σου ευχομαι ολοψυχα καλη συνεχεια, σκορδα να μην σε ματιαξουμε και το τελικο αποτελεσμα να ειναι περα απο τις προσδοκιες σου!!!
 

LOK

Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Mouratidis ευχαριστούμε για την παραγγελια... :) Συγχαρητήρια! πραγματικά φαίνεται οτι έγινε καλή δουλειά! Τα πλαινά είναι όλα τα λεφτά...! Δείχνουν απόλυτη φυσικότητα όπως είπε και ο vinnie. Εύχομαι κι εγώ να πάνε όλα καλά και να έχεις ένα τέλειο αποτέλεσμα! Απο το νέο έτος αρχίζω να μαζεύω λεφτά για μεταμόσχευση...
 

koskar

Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

LOK είπε:
Mouratidis ευχαριστούμε για την παραγγελια... :) Συγχαρητήρια! πραγματικά φαίνεται οτι έγινε καλή δουλειά! Τα πλαινά είναι όλα τα λεφτά...! Δείχνουν απόλυτη φυσικότητα όπως είπε και ο vinnie. Εύχομαι κι εγώ να πάνε όλα καλά και να έχεις ένα τέλειο αποτέλεσμα! Απο το νέο έτος αρχίζω να μαζεύω λεφτά για μεταμόσχευση...
Φιλε μάλλον δεν ζεις στο Ελλαδισταν, γιατι εάν μενεις δεν νομιζω να μπορεις να αποταμιευσεις λεφτα για μεταμόσχευση εκτος και εργαζεσαι Διευθυντης σε καποια μεγαλο-εταιρεία...
Δυστυχώς τα πραγματα από το νεο ετος θα ειναι ακομη πιο δυσκολα και τουλαχιστον ελπίζω ορισμένες κλινικες να ριξουν εστω και λίγο τις τιμές τους.
 

LOK

Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Ναι, στην Ελλάδα ζω κι εγώ ως κοινός θνητός, αλλα όσον αφορά το πώς μπορεί να αποταμιεύσει κάποιος λεφτά στην Ελλάδα, αυτό είναι ένα ατελείωτο θέμα, όπως είναι ατελείωτες και οι δυνατότητες του ανθρώπου...

Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο... Πράγματι τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και απ'ότι φαίνεται θα δυσκολέψουν ακόμα περισσότερο, αλλα αυτό είναι ένα άλλο θέμα... Ας μη χαλάμε το θέμα του παιδιού με off-topic κουβέντες.. Τουλάχιστον ελπίζω κι εγώ οι κλινικές να ρίξουν τις τιμές τους ή να κάνουν κάποια καλύτερη προσφορά...
 
Μπλουζα