Mouratidis, fut, 3139 grafts, 10/8/2011

max_os

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

ρε μανία να θεοποιούμε ανθρώπους.!!!!
Δεν συμφωνώ μαζί σου. ή μάλλον συνφωνώ εν μέρει.
Τα έχω ζήσει (τρεις) και θεωρώ ότι η επιτυχία είναι της κλινικης και η αποτυχία επίσης της ίδιας.
Στη μεταμόσχευση σημετέχουν με πολυ μεγάλο μερίδιο ευθύνης και οι κλιν. τριχολόγοι. Οι ανθρωποι που "φυτεύουν" τα μοσχεύματα.
Αρα αν ο γιατρός ανοίξει τους υποδοχείς των μοσχευμάτων και οι τριχολόγοι δεν τα τοποθετήσουν σωστά τοτε τι σημαίνει οτι ο γιατρος (πχ Γεωργίου) δεν είναι καλός?
Οχι.
Η δουλεια είναι συλλογική και το αποτέλεσμα επίσης .
Αυτό πιστευω.-
Αν δηλ. εμένα που έκανε μεταμόσχευση ο "Χ" γιατρός και στο τέλος το αποτέλεσμα είναι τέλειο . Τι παει να πει αυτό.
Οτι ο "Χ¨είναι θεός?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Μάχος είπε:
ρε μανία να θεοποιούμε ανθρώπους.!!!!
Δεν συμφωνώ μαζί σου. ή μάλλον συνφωνώ εν μέρει.
Τα έχω ζήσει (τρεις) και θεωρώ ότι η επιτυχία είναι της κλινικης και η αποτυχία επίσης της ίδιας.
Στη μεταμόσχευση σημετέχουν με πολυ μεγάλο μερίδιο ευθύνης και οι κλιν. τριχολόγοι. Οι ανθρωποι που "φυτεύουν" τα μοσχεύματα.
Αρα αν ο γιατρός ανοίξει τους υποδοχείς των μοσχευμάτων και οι τριχολόγοι δεν τα τοποθετήσουν σωστά τοτε τι σημαίνει οτι ο γιατρος (πχ Γεωργίου) δεν είναι καλός?
Οχι.
Η δουλεια είναι συλλογική και το αποτέλεσμα επίσης .
Αυτό πιστευω.-
Αν δηλ. εμένα που έκανε μεταμόσχευση ο "Χ" γιατρός και στο τέλος το αποτέλεσμα είναι τέλειο . Τι παει να πει αυτό.
Οτι ο "Χ¨είναι θεός?
και θα ξεχνουσα
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ φαίνεται το αποτέλεσμα! Συγχαρητήρια.
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

vinnie1978 είπε:
Ευχαριστω φιλε vinnie μακαρι η συνεχεια να ειναι πιο ομορφη. Σου ευχομαι πραγματικα να εχεις και εσυ ενα παρα πολυ καλο αποτελεσμα με το καλο οταν ερθει η ωρα να το επιχειρησεις και να διαλεξεις σωστα!
Φίλε Mouratidis αν και ειναι σχετικα νωρίς φαινεται ξεκάθαρα οτι τα πραγματα πηγαίνουν πολύ καλά. Για εμένα το άπαν εγκειται στο γεγονός οτι δώθηκε πολύ μεγάλη βαρύτητα στον αρχικό σχεδιασμό όχι μόνο της χερλαιν αλλά μαζι με αυτην των πλαινών (τριγωνάκια) τα οποία δένουν αρμονικά και με συμμετρία και προσδίδουν απόλυτη φυσικότητα αισθητικά στο συνολικό οπτικό αποτέλεσμα. Θα ήταν αφύσικο μια πολυ καλή χερλάιν με τα πλαινά να βρίσκονται σε υποχώρηση προς τα μεσα. Επίσης ομολογω οτι τωρα φαινεται καλυτερα το ποσο πολυ κατεβασες την χερλαιν κατι που δεν φαινοταν τοσο καλα στις αρχικες φωτογραφιες ισως λογω γωνιας ληψης, μια χερλαιν καλοσχεδιασμενη και νεανικη που σε συνδυασμο με το υπολοιπο μαλλι σου που ειναι πλουσιο κολακευει και θα σε μικρυνει πολυ. Τέλος ζουμάρωντας εκτιμώ οτι εχει γινει πολυ προσεκτικη δουλειά και εχοντας υπόψην και την ποιότητα της τρίχας σου που ειναι καλη πιστεύω οτι το αποτέλεσμά σου θα είναι παρα πολυ ομορφο. Σου ευχομαι ολοψυχα καλη συνεχεια, σκορδα να μην σε ματιαξουμε και το τελικο αποτελεσμα να ειναι περα απο τις προσδοκιες σου!!!
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

LOK είπε:
Mouratidis ευχαριστούμε για την παραγγελια... :) Συγχαρητήρια! πραγματικά φαίνεται οτι έγινε καλή δουλειά! Τα πλαινά είναι όλα τα λεφτά...! Δείχνουν απόλυτη φυσικότητα όπως είπε και ο vinnie. Εύχομαι κι εγώ να πάνε όλα καλά και να έχεις ένα τέλειο αποτέλεσμα! Απο το νέο έτος αρχίζω να μαζεύω λεφτά για μεταμόσχευση...

Ευχατιστω φιλε Lok. Εγω πιστευω οτι αξιζει να μαζευσεις λεφτα και να κανεις την επεμβαση αν το θελεις πραγματικα και το χρειαζεσαι. Εγω δεν εχω μετανοιωσει καθολου και πιστευω αξιζει καθε ευρωπουλο!!!
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Μάχος είπε:
και θα ξεχνουσα
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ φαίνεται το αποτέλεσμα! Συγχαρητήρια.

Ευχαριστω φιλε Μαχο! Σου ευχομαι ολοψυχα η τριτη επεμβαση να σε κανει ακομη πιο τελειο και να δωσει ακριβως το αποτελεσμα που θελεις. Συμφωνω μαζι σου οτι ολη η ομαδα πρεπει να ειναι καλη γιατι τη επιτευξη ενος καλου αποτελεσματος δηλ οι τεχνικοι εχουν πολυ βασικο ρολο στην ολη δουλεια. Ειναι ομως πολυ σημαντικο να εχεις και ενα καλο και εμπειρο γιατρο γιατι ο σχεδιασμος της hairline, η φυσικοτητα και η πυκνοτητα εξαρτουνται πολυ απο ποιος το κανει.
 

koskar

Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

danceworld_2001 είπε:
Τελειο αποτελεσμα δια χειρος Γεωργιου!!! Ο καλυτερος γιατρος της HDC μακραν!!!
Συμφωνω με την άπψη του Μαχου καθώς η όλη δουλειά είναι ομαδική, κατί σαν τον καπετάνιο σε πλοίο. Ειδατε τι έπαθε ο Τιτανικός παρόλου που είχε έναν πολύ έμπειρο & ικανοτατο καπετανιο...
Τωρα σε ένα ισπανικό site αναφερθηκε ότι μάλλον ο Γεωργιου αποχωρεί από την HDC στο τελος του έτους και αναλαμβανει "ηγετικό ρολο" ο Μαρας. Με μια μεταφραση μεσω google:
http://foro.recuperarelpelo.com/viewtopic.php?t=36932
Εαν πραγματι ισχυει αυτό λογικά πολύ σύντομα θα το μαθουμε και επισημα από την κλινική. Μπορεί βεβαια να είναι και μουφα απλώς μεταφερω τι διαβασα σε ένα ξενο site. Ελπίζω να μην αληθευει και να παραμεινει στο δυναμικό της εταιρείας όπου μαζί με τον κ. Μάρα είναι πολύ δυνατό διδυμο.
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Θεωρώ ότι ο Μάρας είναι εξαιρετικός και αξιωματικά βρίσκεται στο HDC. Tα αποτελέσματα θα το δείξουν, το πιστευώ. (έχω προσωπική εμπειρία με τη fue τον Νοε/11)
Τώρα επαυξάνω και συντασσομαι με την άποψη του KosKar. KAI συνεχίζω... αν μου κάνει μεταμμόσχευση ο Γεωργίου και οι κλινικοί τριχολόγοι δεν βάλουν σωστά τα μοσχεύματα , αυτό τι πάει να πει, ότι ο Γεωργίου δεν είναι καλός?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Καλά εννοείτε η δουλειά είναι ομαδική όμως και η ορχήστρα για να αποδώσει θέλει καλό μαέστρο. Πιστεύω απο όσα έχω διαβάσει πως ο Γεωργίου ειναι απο τους πλέον έμπειρους γιατρούς της HDC και τεχνίτης στον σχεδιασμό της hairline. Δεν θεοποιούμε κανένα όμως τα ξένα φόρουμ έχουν βουίξει με το όνομα του.
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

πρέπει να είναι αλήθεια γιατί τον Κυριάκο (Μάρρα) τον είδα στο νησί αρκετά αναβαθμισμένο και ΟΛΟΙ αυτόν ρωτούσαν για θέματα μεταμόσχευσης.
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

[quote author=Μάχος link=topic=3224.msg63131#msg63131 date=1321900293]
πρέπει να είναι αλήθεια γιατί τον Κυριάκο (Μάρρα) τον είδα στο νησί αρκετά αναβαθμισμένο και ΟΛΟΙ αυτόν ρωτούσαν για θέματα μεταμόσχευσης.
[/quote

Φιλε Μαχο σαν να εχω την εντυπωση οτι προωθεις περισσοτερο τον Μαρα παρα την HDC σαν συνολο. Ο Μαρας ομως δεν ητανε που σου εκανε το στριπ με το οποιο δεν εμεινες πληρως ευχαριστημενος λογω της μεγαλης ουλης?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Τι να πω... δεν ξέρω και απο πρώτο χέρι τα πράγματα γιατί δεν τα γνώρισα ποτέ τα άτομα απο κοντά, όμως επειδή όταν με το καλό προχωρήσω σε αποκατάσταση θα το κάνω με την HDC με τα τωρινά δεδομένα, θέλω να με αναλάβει ένας κορυφαίος γιατρός. Μετά απο πολύ ψάξιμο διάβασα πως τα περισσότερα επιτυχημένα αποτελέσματα της HDC ανήκουν σε δουλειές που διεύθυνε αυτός. Επίσης άκουσα πως ειναι πρωτοεργάτης της HDC με 9 χρόνια εμπειρία. Άλλο να είσαι εκεί 1 χρόνο σκάρτα και άλλο 9 χρόνια. Πάντως αμα φύγει ο Γεωργίου και αληθεύει η φήμη που έγραψε ο koskar, θα ειναι πλήγμα για την HDC. Σίγουρα η ομάδα κάνει το αποτέλεσμα, όμως η ομάδα θέλει και δυνατούς - έμπειρους ηγέτες για να ενορχηστρωθεί. Εύστοχο και το σχόλιο του Μουρατίδη. Όντως Μάχο εσύ δεν δηλώνεις δυσαρεστημένος με το strip σου? Ο Μάρας στο έκανε? Δεν θέλω να διαμορφώνω εντυπώσεις και ιδίως εσφαλμένες όμως έχω και εγώ την αγωνία μου γιατί το κεφάλι μου δεν θα το εμπιστευτώ σε τυχαίους, εκεί που θα πάω θέλω να με αναλάβει ο κορυφαίος. Πιστεύω όλοι οι γιατροί της HDC και η ομάδα σαν σύνολο ειναι κορυφαίες!! Απλά απο ξένα φόρουμ και όχι μόνο διαβάζω τα καλύτερα για ενα γιατρό εκεί που τυγχάνει να ειναι και ο εμπειρότερος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

danceworld_2001 είπε:
.............. Όντως Μάχο εσύ δεν δηλώνεις δυσαρεστημένος με το strip σου? Ο Μάρας στο έκανε? Δεν θέλω να διαμορφώνω εντυπώσεις και ιδίως εσφαλμένες όμως έχω και εγώ την αγωνία μου γιατί το κεφάλι μου δεν θα το εμπιστευτώ σε τυχαίους, εκεί που θα πάω θέλω να με αναλάβει ο κορυφαίος. Πιστεύω όλοι οι γιατροί της HDC και η ομάδα σαν σύνολο ειναι κορυφαίες!! Απλά απο ξένα φόρουμ και όχι μόνο διαβάζω τα καλύτερα για ενα γιατρό εκεί που τυγχάνει να ειναι και ο εμπειρότερος.
@dance
για μένα θα σου πω αυτο που έχω πεί. Οτι κάθε στριπ αφήνει σημάδι. ΔΕΝ είναι δυνατόν να κανεις στριπ χωρίς σημάδι. Σαφώς και δεν φαίνεται όταν είμαι κοντο κουρεμένος (ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΜΊΑ) αλλά τώρα που ξυρίστικα στο κεφάλι για την ΦΟΥΕ φαίνεται! πως να το κάνουμε. Οσο καλό και να είναι θα φάνει. Αυτό είπα για το δικό μου στριπ. Στα στριπ (εννοω στη συραφή) πάντα υπευθυνος ήταν ο Δρ κωνσταντινίδης.

Μαχος
 

Mouratidis

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

koskar είπε:
Συμφωνω με την άπψη του Μαχου καθώς η όλη δουλειά είναι ομαδική, κατί σαν τον καπετάνιο σε πλοίο. Ειδατε τι έπαθε ο Τιτανικός παρόλου που είχε έναν πολύ έμπειρο & ικανοτατο καπετανιο...
Τωρα σε ένα ισπανικό site αναφερθηκε ότι μάλλον ο Γεωργιου αποχωρεί από την HDC στο τελος του έτους και αναλαμβανει "ηγετικό ρολο" ο Μαρας. Με μια μεταφραση μεσω google:
http://foro.recuperarelpelo.com/viewtopic.php?t=36932
Εαν πραγματι ισχυει αυτό λογικά πολύ σύντομα θα το μαθουμε και επισημα από την κλινική. Μπορεί βεβαια να είναι και μουφα απλώς μεταφερω τι διαβασα σε ένα ξενο site. Ελπίζω να μην αληθευει και να παραμεινει στο δυναμικό της εταιρείας όπου μαζί με τον κ. Μάρα είναι πολύ δυνατό διδυμο.
Τελικα οπως φαινεται δεν ειναι μουφα. Οπως φαινεται απο αυτο το λινκ http://foro.ganarpelo.org/viewtopic.php?t=29206&sid=e0ac1134e07d039cfcd9fd8f6d97919f ειναι ανακοινωμενο απο την ιδια την εταιρεια στο ισπανικο site οτι ο δρ. Γεωργιου αποχωρει μετα τις 31/12/2011. Το ερωτημα ειναι γιατι εμεις δεν πληροφορηθηκαμε τιποτα επισημα απο την εταιρεια ακομη? Μονο οι Ισπανοι εχουν τα δικαιωματα η υπαρχει καμοια σκοπιμοτητα?
 

koskar

Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Mouratidis είπε:
Τελικα οπως φαινεται δεν ειναι μουφα. Οπως φαινεται απο αυτο το λινκ http://foro.ganarpelo.org/viewtopic.php?t=29206&sid=e0ac1134e07d039cfcd9fd8f6d97919f ειναι ανακοινωμενο απο την ιδια την εταιρεια στο ισπανικο site οτι ο δρ. Γεωργιου αποχωρει μετα τις 31/12/2011. Το ερωτημα ειναι γιατι εμεις δεν πληροφορηθηκαμε τιποτα επισημα απο την εταιρεια ακομη? Μονο οι Ισπανοι εχουν τα δικαιωματα η υπαρχει καμοια σκοπιμοτητα?
Όπως καταλαβαινεις για την κλινική δεν είναι και τοσο εύκολο να το ανακοινωσει (χάνει τον πιο έμπειρο γιατρό της), ισως να μην πουν και τίποτα αλλωστε μεχρι σήμερα η συγκεκριμένη κλινική παρουσιαζόνταν σαν HDC και όχι σαν Γεωργιου. Εαν όλοι εμεις την ειχαμε ταυτισει αυτό είναι κατι διαφορετικό.
Πάντως θα έχει ενδιαφερον να δουμε που θα πάει ο Γεωργίου, όπως και πως θα συνεχίσει από εδώ και πέρα η HDC. Ο Μάρας είναι αξιολογος και πιστευω ότι σε λίγα χρόνια θα έχει και αυτός την φημη του Γεωργίου. Πάντως σίγουρα η κλινική θα χρειαστεί ενισχυση στο δυναμικό της και φανταζομαι ότι κάτι θα ανακοινωσουν έστω και ως εξωτερική συνεργασία.
Ισως το ακόλουθο video από την ιστοσελίδα της κλινικής μας δώσει μια γευση...
http://www.hdc.com.cy/?pageid=328
Από το συγκεκριμένο video φαινεται πλέον ξεκαθαρα ο ηγετικός ρόλος του Μαρα στην κλινική.
 

mindtrapper

Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Ο Γεωργίου αν άνοιγε μια κλινική στην Ελλάδα δε θα μας χάλαγε πιστεύω. Θα είχαμε και έναν άνθρωπο για να πάμε να κάνουμε consultation χωρίς ταξίδια. Επίσης ίσως δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα γιατί εν μέσω πλην σαφώς το forum έδιωξε τους αντιπροσώπους.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Πολύ περίεργο το όλο θέμα γιατί εγώ ζήτησα απο την HDC όταν με το καλό... να γίνει μόνο απο τον Γεωργίου και μου είπαν οκ. Αρα ή η είδηση δεν ειναι αληθείς ή δεν μου λένε κάτι. Επίσης άκουσα πως και ο Κων/νιδης έφυγε, αν ειναι αλήθεια και συνδυαστεί και με την πιθανή του Γεωργίου τότε μένει μόνο ο Μάρας, για τον οποίο δεν θα τρελαινόμουν να με χειρουργήσει. Κάπου ειχα διαβάσει πως ήταν αθλητίατρος, αν ειναι αλήθεια τι σχέση έχει με την πλαστική. Περίεργα πράγματα και η επιλογή μου δείχνει να κλονίζεται. Αμα ο Γεωργίου έκανε κάτι δικό του και με χαμηλότερες τιμές και ιδίως Ελλάδα θα ήταν η καλύτερη μας!! Ο καιρός θα δείξει γιατί ο χώρος αυτός τελικά καλά λέει ο hairlosscursed χαρακτηρίζεται απο σήψη και η πλοκή ειναι τεράστια.
 
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

mindtrapper είπε:
Ο Γεωργίου αν άνοιγε μια κλινική στην Ελλάδα δε θα μας χάλαγε πιστεύω. Θα είχαμε και έναν άνθρωπο για να πάμε να κάνουμε consultation χωρίς ταξίδια. Επίσης ίσως δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα γιατί εν μέσω πλην σαφώς το forum έδιωξε τους αντιπροσώπους.

Στην Ελλάδα; θα κόβει και αποδείξεις; 23% ΦΠΑ δεν είναι λίγο.Έτσι όπως έχουμε γίνει μόνο τους τοκογλύφους τους συμφέρει να κάνουν δουλειά στην Ελλάδα
 

mindtrapper

Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Danceworld απ ότι ξέρω λίγοι γιατροί που κάνουν μεταμόσχευση είναι πλαστικοί. Ο Rassman πχ ήταν καρδιοχειρουργός.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Όσοι έχουμε κάνει μεταμόσχευση στην HDC έχουμε καταλάβει ότι τα πολύ καλά αποτέλεσματα είναι η συνισταμένη της συλλογικής δουλειάς και της πολύ καλής οργάνωσης της συγκεκριμένης εταιρείας.

Οι άνθρωποι της διαθέτουν τόσο την τεχνογνωσία όσο και την απαιτούμενη εμπειρία.
Κανένας δεν είναι αναντικατάστατος. Πουθενά. Σε κανένα επάγγελμα.
Ποιο παλαιά ήταν ο Bisanga μετά ο Γεωργίου αύριο ο Μάρας μεθαύριο ο Τάδε.
Σίγουρα η απώλεια ενός αξιόλογου στελέχους όπως ο Γεωργίου δεν είναι το πιο ευχάριστο αλλά είναι πολύ σημαντικό ότι και οι άνθρωποι που ακολουθούν είναι επίσης αξιόλογοι.

Προσωπικά έχω πολύ καλή εικόνα για το Μάρα. Είναι ένας σοβαρός άνθρωπος με πολύ καλό χαρακτήρα, τεράστια υπομονή και διάθεση για δουλειά.
 

max_os

New Member
Απ: Μεταμοσχευση HDC 3139 grafts strip

Συμφωνώ . Ετσι είναι και έτσι θα πρέπει να είναι....
θα πρέπει να μάθουμε το "εμεις" και να παρακάμψουμε το "εγώ".
Θεωρώ ότι μόνο με τη συλλογική δουλειά "κοιτάμε" μπροστά.
+1
 
Μπλουζα