Mikegad, fue, μπίρου 2415 grafts, 10-11/11/2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Υπομονη για τους επομενους μηνες. Το δερμα στο τριχωτο μια χαρα φαινεται. Ουτε ξηροδερμια ουτε ερυθροτητα.
4ο 5ο λογικα θα δωσει. Καλη συνεχεια.
Thanks Δημήτρη.
Ξηροδερμία μου προκάλεσε η μινόξ από τα μεταμοσχευμένα και πίσω ή οποία πλέον έχει ελαττωθεί αρκετά.Βέβαια βάζω 1 φορά τη μέρα λιγότερο από 1ml.Αν έβλεπα κάτι μπροστά θα την έκοβα μαχαίρι.
Ερυθρότητα έχω έντονη μετά το λούσιμο και πάρα πολύ έντονη μετά την χρήση μινοξ.Μετά από κάποιες ώρες δεν φαίνεται τόσο.Είμαι και σκουρόχρωμος σχετικά και βοηθάει νομίζω.
 

mikegad

Well-Known Member
mini update στους 4ήμιση μήνες
Φώτο προ ημερών κάτω από έντονο αλλά και φυσιολογικό φωτισμό δωματίου.
Η αλήθεια είναι πως η κατάσταση που έχω τώρα είναι αυτή που υπολόγιζα πως θα ήμουν 1 μήνα πριν.
Τώρα αν με πάει αργά (ή δεν με πάει καθόλου) θα δείξει..
 

Συνημμένα

  • 4 months and half 1.JPG
    4 months and half 1.JPG
    2 MB · Προβολές: 719
  • 4 months and half 2.JPG
    4 months and half 2.JPG
    2 MB · Προβολές: 686
  • 4 months and half 3.JPG
    4 months and half 3.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 653
  • 4 months and half 4.JPG
    4 months and half 4.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 714

athenian

Well-Known Member
Εχουν βγει τα μεταμοσχευμενα μαλλια στο 60% κατα την γνωμη μου.Δεν πας ασχημα,καθολου ομως!!Λογικα απο εδω και περα θα γεμιζεις συνεχεια.
 

andy.k

Active member
Εχεις δρομο ακομα εκτιμω, ακομα και στα πιο γρηγορα αποτελεσματα το "μπαμ" γινεται απο 4-6μηνες,αρα εισαι στην αρχη του μπαμ( αν εισαι απο τα γρηγορα αποτελεσματα). Ωστοσο δε ξερω κατα ποσο οι 5043 τριχες που εβαλες θα σου δωσουν το αποτελεσμα που θα ηθελες τελικα, ισως να χρειαζοντουσαν περισσοτερες. Οκ σε πρωτη φαση το ζητουμενο ειναι να πιασεις απολυτη φυτρωση απο τη μμ και μετα βλεπεις κ κανεις...καλη συνεχεια κ καλο τουμπανιασμα.
 

mikegad

Well-Known Member
@athenian
Το 60% δεν είναι σίγουρα.
Στο κέντρο που φαίνεται λίγο πιο πυκνό είχαν μείνει κάποιες μαμά τρίχες από το τσουλούφι.Πιο πλάι ήταν τελείως άδειες οι περιοχές ,οπότε εκεί πρέπει να κοιτάς για να δεις πως πάει.
Από τις φώτο δεν φαίνεται αλλά έχω σίγουρα 2-3 σημεία που σε μια επιφάνεια 0,5cm² δεν έχει φυτρώσει ούτε τρίχα ακόμα. Αν μπήκαν με πυκνότητα 30-40graft (στο περίπου) σημαίνει πως όταν ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα πρέπει να βγουν εκεί 15-20grafts.

@andy.k
Αυτό το μπαμ περιμένω ρε συ Αντυ.
Ναι μεν βλέπω να βγαίνουν, αλλά είναι ακόμα με πολύ αργό ρυθμό.
Σίγουρα δεν περιμένω θαύματα καθώς η περιοχή που καλύφθηκε είναι μεγάλη ,αλλά αν πάει καλά η φύτρωση ίσως να δέσει σχετικά όμορφα αφού δεν έχω και ιδιαίτερα πυκνό μαλλί.

Νωρίς είναι ακόμα βέβαια οπότε υπομονή.
Να στε καλά και οι 2!!
 

andy.k

Active member
Το ζητουμενο σε καθε μμ ειναι να παει καλα η φυτρωση, σου ευχομαι να μη παει χαμενο ουτε ενα graft. Στη δικη σου περιπτωση, ακομα και αν χρειαστουν περισσοτερα grafts για να πετυχεις αυτο που θες, μπορεις εφοσον παει καλα η παρουσα μμ, να πας να κανεις ακομα μια μερα αλλα 1200-1300gts και να ξεμπερδεψεις. Γτ 3500-3700gts θα δωσουν σιγουρα αψογο αποτελεσμα... Παντως μιλωντας γενικα,το κακο της dhi, ειναι πως συνηθως αφηνουν κατι μισο απο την πρωτη μμ...για να ξαναπαει ο πελατης(?)...σε εσενα ωστοσο επαναλαμβανω δε νομιζω οτι θα μπορουσε να γινει κατι αλλο, αφου σε 2 μερες αυτο τον αριθμο χονδρικα μπορουν να εξαγουν/τοποθετησουν...και hairline σχηματιστηκε κατα την τοποθετηση και σε σωστα σημεια μπηκαν τα gts. Μενει να δειξει αν θα δεσει ομοιομορφα με το υπολοιπο κεφαλι.
 

dimitris50423

Well-Known Member
mike οντως για 4,5 μηνες εισαι λιγο πισω οπως λες και εσυ. φανταζομαι οτι δειχνει και λιγο καλυτερο γιατι ειναι και λιγο μακριες οι τριχουλες. 60% φυτρωση δεν πιστευω οτι εχεις μεχρι τωρα. θα ελεγα γυρω στο 40% που δεν ειναι κακο αν συνεχιστει η φυτρωση.
τωρα ομως εισαι στους πιο δυνατους μηνες πρεπει καθε 15 μερες να βλεπεις εμφανη διαφορα απο τις προηγουμενες φωτο.
βαζε μινοξ μεχρι να ολοκληρωθει η φυτρωση.
πιστευω οτι μεχρι τελος του 6 μηνου θα εχεις σημαντικη διαφορα.
Συμφωνω με τον andy για τον καθενα ειναι πολυ σημαντικο να μην χανονται μοσχευματα και να υπαρχει υψηλη φυτρωση η οποια θα δινει καλυψη.
για το αν ενα αποτελεσμα κρινεται καλο κακο μετριο παιζει ρολο απο που ξεκιναει ο καθενας και που φτανει μετα τη μμ.
καλη συνεχεια στη φυτρωση. ;)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια χαρα φενεται να τα πηγαινεις.
Θα δεις συμαντικη αλλαγη στους επμενους 2 μηνες.Αφησετα και πιο μακρια τα μαλλακια μην τα ξυριζεις.
Αργοτερα αν μπορεις να στριμωξεις και εχεις περισσεμα grafts θα γινει ενα αξιοποπρεπες αποτελεσμα.
 

mikegad

Well-Known Member
Παιδιά σας ευχαριστώ!!
Andy άνετα έβγαιναν και παραπάνω grafts στο 2ήμερο αλλά η συμφωνία ήταν μέχρι 2500.Δεν μπορώ να έχω παράπονο σε αυτό...μια χαρά μου φέρθηκαν.
Επίσης δυστυχώς μάλλον πάω για νοργουντ 6 ,επομένως με την σχετικά αδύναμη δότρια που έχω τα υπόλοιπα θα πάνε για Β ζώνη στο μέλλον και ότι μείνει (αν μείνει) για μπαλώματα.Με την προϋπόθεση πάντα να πάει καλά η πρώτη,..αλλιώς την ήπια την πορτοκαλάδα.

Δημήτρη και γω κάπου στο 40% θα έλεγα.
Το μαλλί είχα σκοπό να το αφήσω να μακρύνει όπως λέει και ο John ,αλλά έτσι σγουρό που βγαίνει δύσκολο ,θα δούμε.Στις φωτογραφίες δεν είναι ιδιαίτερα μακρύ πάντως...άντε οι μακρύτερες να περνάνε οριακά τα 2 εκατοστά
 

mikegad

Well-Known Member
5 μήνες
Φωτογραφίες σε εξωτερικό χώρο (ταράτσα) με συννεφιά
 

Συνημμένα

  • 5 months 1.JPG
    5 months 1.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 657
  • 5 months 2.JPG
    5 months 2.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 634
  • 5 months 3.JPG
    5 months 3.JPG
    2 MB · Προβολές: 621
  • 5 months 4.JPG
    5 months 4.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 637
  • 5 months 5.JPG
    5 months 5.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 585
  • 5 months 6.JPG
    5 months 6.JPG
    968.2 KB · Προβολές: 592

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Ισως να ειναι και οι καλυτερες φωτογραφιες απο αποψη ευκρινειας που εχω δει στο φορουμ. Μπορεις να δεις τα παντα.
Η φυτρωση παει αργα mike. Ειδες διαφορα απο την τελευταια ανανεωση;
Υπομονη εχεις ακομη καιρο μπροστα.
 

andy.k

Active member
Φιλε σε παει αργα σε σχεση με αλλους. Στις (σχεδον) πλαινες που εχεις βαλει φαινονται νομιζω αρκετα μικρα που εχουν βγει αλλα πρεπει να μεγαλωσουν για να δωσουν καλυψη. Εκτιμω οτι ακομα εχεις πολυ δρομο για να πιασεις φουλ φυτρωση. Επισης, στυλιστικα, οταν ημουν στη φαση που εισαι τωρα, δε αφηνα πανω απο 1 ποντο (και πολυ λεω) το μαλλι γτ με μηκος σα το δικο σου κανει μπαμ η διαφορα πυκνοτητας ληπτριας δοτριας. Αν εχεις καλοσχηματισμενο κεφαλι θα σου πανε καλυτερα αν τα παρεις κοντα ολα και να τα αφησεις να παρουν μηκος οταν αρχισει να φαινεται ομοιογενες(οκ οσο ομοιογενες μπορει να φανει με τα grafts που μπηκαν) το κεφαλι. Καλη συνεχεια και καλη επιπλεον φυτρωση.
 

athenian

Well-Known Member
Κούρεμα επειγόντως. Κατά τα άλλα έχεις δρόμο ακόμα αλλά πιστεύω θα αλλάξει κατά πολύ η εικόνα προς το καλύτερο!
 

koumparos

Well-Known Member
Λογικα 6-8 θα γινει το μπαμ και νομιζω χρονικα παει 1-1.5 μηνα πισω.Περιεργο βεβαια γιατι βαζει και μινοξ και θα επρεπε απο τον 3 να παρει μπροστα.
 

salonikios30

Active Member
Δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα!ευχομαι να διαψευτω!Στην παρουσα φαση προσοχη ακομα στην ηλιο κ αναμονη!
 

aeratos28

Just aeratos
Συμφωνω και εγώ..οχι και τοσο καλα ως τωρα.αν και είναι νωρίς όπως προειπαν τα παιδιά και ίσως έχεις αργή φυτρωση ,όμως θα περίμενα να υπάρχει καλύτερη εικόνα σε αυτό το στάδιο που βρίσκεσαι ..ίσως από εδώ και πέρα να δώσει τα αναμενόμενα ..καλή συνέχεια να έχεις και μην απογοητευεσαι ,ούτε στη μέση δεν είσαι ακόμα.
 

mikegad

Well-Known Member
Thanks παίδες,
έτσι και αλλιώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα ,οπότε υπομονή και βλέπουμε
 
Μπλουζα