Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Veron

Well-Known Member
Οσο αναφορα την δοτρια θα βοηθουσε αρκετα αν εχεις φωτογραφιες πριν σε κουρεψουν...αλλα ειναι αληθεια οτι η εξαγωγη 5000grafts σε 2 συνεδριες ειναι λιγο υπερβολικη.Βεβαια εσυ μπορει να μην εχεις σκοπο να ξανακανεις μεταμοσχευση ...ουτε να εχεις την υπομονη να περιμενεις 1 χρονο για μια δευτερη μ.μ . Επελεξες την στατηγικη "you have to risk it to take the biscuit"
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Παιδιά ευχαριστώ όλους. Η φίνα που μου έδωσαν δεν είναι χάπι, είναι τοπική σε σπρευ. Έχει κι αυτή παρενέργειες; Επίσης, από την απλή μιλοξ 0.5 να περιμένω παρενέργειες; Ή θα είμαι οκ αν απλώς τη βάλω κάθε βράδυ όπως μου είπαν; Και τέλος πόσα φσιτ στο σπρευ θεωρείται μια κανονική δοσολογία;

Ευχαριστώ και πάλι
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε μου και καλη φυτρωση. Η τιμη τσαμπα μια ενσταση ομως. 5000 αν ηταν οντως τοσα, και καθαρα χωρις σπλιταρισμα ειναι τραγικη κατ εμε κινηση και συνιστα overharvesting. Τα ορια μιας fue ειναι τα 3700-3800. Και ειναι παγκοσμια πρακτικη. Σε στριπ δεν εχουμε θεμα αλλα σε fue ειναι απλα τραγικο. Η δοτρια εχει καταπονηθει τοσο που μπορει να μην εχεις αλλη διαθεσιμη αργοτερα. Ευχομαι να μην γινει βεβαια. Τετοιες καινοτομιες μονο Ελλαδα.
 

athenian

Well-Known Member
Και κάποιες κλινικές στην Τουρκία τα κάνουν αυτά. Θυμάσαι @danceworld_2001 το περιστατικό που σου είχα δείξει όταν είχαμε συναντηθεί στο consultation του Μιχάλη? 4500 μπήκαν περίπου σε 2 μέρες. Μέχρι τώρα καλά πάει.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Θυμάμαι!! Σωστό δεν ειναι και ας παει καλά σε κάποιον γιατί ενέχει μεγάλο ρίσκο!

Και κάποιες κλινικές στην Τουρκία τα κάνουν αυτά. Θυμάσαι @danceworld_2001 το περιστατικό που σου είχα δείξει όταν είχαμε συναντηθεί στο consultation του Μιχάλη? 4500 μπήκαν περίπου σε 2 μέρες. Μέχρι τώρα καλά πάει.
 

athenian

Well-Known Member
Κι εγω διαφωνω με τετοια νουμερα,πιστευω επισης οτι το νεο αιματολογικο δικτυο που θα δημιουργηθει θα στρεσαρει πολυ τα υπαρχοντα μαλλια.Υπαρχουν πολλα ρισκα γενικως σε τοσο μεγαλες συνεδριες.
 

Tsek

Well-Known Member
5.165 μοσχεύματα σε 2ήμερη ο Πάνος πέρσι στον Ερντογάν και όλο το φόρουμ χτυπούσε παλαμάκια. :D:D

5.000 σε 2ήμερη ο φίλος εδώ στην Advance και ξαφνικά εγείρεται θέμα με
"Το παγκόσμιο όριο 2ήμερης στην fue." !!!!!! :D:D
Μου θυμίζετε λίγο απο δελτίο ειδήσεων του Mega όταν ήταν στα καλά του
:D:D
 

Tsek

Well-Known Member
Κάνε αυτά που πρέπει φίλε μου στην αγωγή σου και μην αγχώνεσαι.
Φιλικά.
 

koumparos

Well-Known Member
Kαλη φυτρωση φιλε.Οχι να μην το κλεισεις το νημα!!Υπαρχει κοσμος που θα ηθελε να δει την εξελιξη σε ενα τοσο ενδιαφερον περιστατικο.Την δοτρια την αφησαν σε καλη κατασταση και εαν εχεις υψηλη φυτρωση θα αλαξει η εικονα σου 100%%
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε μου και καλη φυτρωση. Η τιμη τσαμπα μια ενσταση ομως. 5000 αν ηταν οντως τοσα, και καθαρα χωρις σπλιταρισμα ειναι τραγικη κατ εμε κινηση και συνιστα overharvesting. Τα ορια μιας fue ειναι τα 3700-3800. Και ειναι παγκοσμια πρακτικη. Σε στριπ δεν εχουμε θεμα αλλα σε fue ειναι απλα τραγικο. Η δοτρια εχει καταπονηθει τοσο που μπορει να μην εχεις αλλη διαθεσιμη αργοτερα. Ευχομαι να μην γινει βεβαια. Τετοιες καινοτομιες μονο Ελλαδα.

5000 μοσχευματα εβαλε ο τουρκος στον pano και τα εβγαλε απο ηδη καλοδουλεμενη δοτρια και τα εβαλε σε κεφαλι με μαλλια.
ποια παγκοσμια πρακτικη?
Επισης ο φιλος ειναι ενα πολυ μεγαλο norwood και του μιλας για διαθεσιμη δοτρια αργοτερα???
που να τη βαλει αργοτερα? στα φρυδια?

φιλε μου οπως καταλαβαινεις με 4500 ευρω που εδωσες για 5000 μοσχευματα χαλαει η πιατσα (κατω απο 1 ευρω το μοσχευμα.) και αν παει καλα θα εισαι το απολυτο value for money.
Ειχες μια μεγαλης εκτασης αδεια περιοχη απο μαλλια και για να παρεις το καλυτερο αποτελεσμα για εσενα πρεπει να εξαντλησεις σε ανεκτο βαθμο τη δοτρια σου ωστε να μην δειχνει ασχημα και να την κατανειμεις σωστα στη ληπτρια ωστε η εικονα σου να βελτιωθει οσο το δυνατον περισσοτερο συμφωνα με τα διαθεσιμα τριχοθυλακια σου. ΚΑΙ ΟΧΙ να κρατησεις δοτρια για το μελλον.
Εδω αλλοι με αρκετο μαλλι εχουν βγαλει 7000-8000 τριχοθυλακια και σε εσενα με αδειο κεφαλι σου λενε κρατα δοτρια.
να μας ενημερωνεις γιατι εχει πολυ ενδιαφερον η περιπτωση σου λογω ολων των παραπανω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Πάντως ο Βεκρης ο ίδιος πριν μπω στο πρώτο χειρουργείο με εξέτασε και μου είπε ότι αν δεν δώσει 5000 με άνεση η δοτρια θα μου πάρει και από γενιά και στήθος να συμπληρώσει το νούμερο. Τελικά έδωσε εύκολα και μου είπε ότι υπάρχουν κι άλλα αν ποτέ θέλω να κάνω στο μέλλον
 

mic6

Well-Known Member
Βρήκα και μια φωτό της δότριας μου ενα χρόνο πριν. Είναι η μόνη που έχω προ μεταμόσχευσης.
 

Συνημμένα

  • IMG_20180714_000107.jpg
    IMG_20180714_000107.jpg
    156.5 KB · Προβολές: 755

tasos33

Well-Known Member
5165? Είσαι σίγουρος?




5.165 μοσχεύματα σε 2ήμερη ο Πάνος πέρσι στον Ερντογάν και όλο το φόρουμ χτυπούσε παλαμάκια. :D:D

5.000 σε 2ήμερη ο φίλος εδώ στην Advance και ξαφνικά εγείρεται θέμα με
"Το παγκόσμιο όριο 2ήμερης στην fue." !!!!!! :D:D
Μου θυμίζετε λίγο απο δελτίο ειδήσεων του Mega όταν ήταν στα καλά του
:D:D
 

Tsek

Well-Known Member
5165? Είσαι σίγουρος?
Αναφέρεσαι στην ανάλυση που έκανε ο σιβίαλ αρκετό καιρό μετά την επέμβαση του Πάνου και αφού είχαν ολοκληρωθεί τα σχόλια καί όλοι ήξεραν 5.165 με λίγο σπλίτινγκ καί βάση αυτού του αριθμού σχολίαζαν?
 

athenian

Well-Known Member
5.165 μοσχεύματα σε 2ήμερη ο Πάνος πέρσι στον Ερντογάν και όλο το φόρουμ χτυπούσε παλαμάκια. :D:D

5.000 σε 2ήμερη ο φίλος εδώ στην Advance και ξαφνικά εγείρεται θέμα με
"Το παγκόσμιο όριο 2ήμερης στην fue." !!!!!! :D:D
Μου θυμίζετε λίγο απο δελτίο ειδήσεων του Mega όταν ήταν στα καλά του
:D:D
Μην γενικευεις.Και μην εισαι προκλητικος χωρις λογο.
Προσωπικα δεν εχω καποιο συμφερον απο κανεναν οποτε καλο θα ηταν να προσεχεις λιγο το υφος σου.
 

mic6

Well-Known Member
Παιδιά απευθύνομαι στους πιο έμπειρους. Αποφάσισα να πάρω regain μόνο (και καθόλου φίνα) και να αρχίσω από Δευτέρα που θα έχουν περάσει 10 μέρες από τη μεταμόσχευση. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ στη ζωή μου ξανά μιλοξ. Έχω δύο ερωτήσεις:

1. Αφρό ή σπρέυ;
2. Μια ή δύο φορές την ημέρα;
 

aeratos28

Just aeratos
Δημήτρη του Πάνου η δοτρια δεν ήταν καλοδουλεμένη.ενα στριπ είχε κάνει..εκεί που μπήκε ο Ερντογάν ήταν παρθένο το κεφάλι.οπως και να έχει τόσο μεγάλα χειρουργεία είναι λάθος από όπου και αν προέρχονται..δεν είναι σωστό ..καλύτερα να έσπαγε σε 2 χειρουργεια αυτό το νούμερο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα