Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Δυσκολεύομαι να πιστέψω την τιμη ; Μηπως πηγες συστημένος; Υπαρχουν τιμες κατω του € ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Καθόλου συστημένος και για αυτό η πρώτη μου ερώτηση εδώ ήταν αν όντως μπήκαν 5000. Βέβαια σε δύο συνεδρίες με καθαρό χρόνο δουλειάς 12 ώρες (6+6) δε νομίζω να μπήκαν λιγότερα. Την πρώτη μέρα έγινε εξαγωγή της μισής δοτριας από τη μέση μέχρι τη δεξιά φαβοριτα και σε ύψος από το σβέρκο μέχρι σχεδόν εκεί που αρχίζει το " άδειο μπιφτέκι". Και τη δεύτερη μέρα συμμετρικά το ίδιο από την άλλη πλευρά. 2500+2500 μου είπαν στο περίπου. Τι να πω, δεν ξέρω. Η τιμή εκκίνησης ήταν πολύ ψηλότερη αλλά η κυρία που μιλούσα ήταν πολύ καλή και το μόνο που εξέλαβα ήταν ότι θα με βοηθήσει να κάνω 2 συνεδρίες κάνοντας μου τεράστια έκπτωση γιατί προφανώς εγώ συζητούσα για μια όταν άκιυσα την αρχική τιμή. Και το είπε και το κάνε.
 

mic6

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι είπα ότι είμαι μέλος του φόρουμ και θα κάνω πλήρη παρουσίαση. Και έδειξε να το ακούει με πολλη προσοχή αυτό. Επίσης, έδειξε να ξέρει ότι πέφτει και θαψιμο εδώ για την κλινική.
 

mic6

Well-Known Member
Πάντως τώρα που το σκέφτομαι αδυνατώ να πιστέψω ότι το 5000 ήταν ψέματα και ο λόγος είναι ότι άκουγα τις κοπέλες που χειρουργούσαν να μετράνε τα 2500 της δεύτερης μέρας και να λένε φράσεις τύπου "υπολογίζω να μπουν 1300 με 1500 στη Γ και τις υπόλοιπες 1000 με 1200 που θα μείνουν θα γεμίσω ΑΒ". Την πρώτη μέρα 2500 πήγαν σε ΑΒ αποκλειστικά.
 

mic6

Well-Known Member
Γενικά πάντως απ' όσο κατάλαβα η κλινική αυτή χρεώνει με τη συνεδρία και όχι με το μόσχευμα. Δηλαδή δεν τους νοιάζει να μείνουν μερικές ώρες παραπάνω άπαξ και μπεις χειρουργείο, η τιμή θα είναι ίδια θεωρώ για 3000 ή για 3500 πχ αν και τα 2 γίνουν σε μια μέρα.

Αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη, είναι δικό μου συμπέρασμα και μπορεί να είναι λανθασμένο.
 

mic6

Well-Known Member
Εξακολουθώ να ζητάω γνώμες για τη χρήση μιλοξ ή όχι και πόσες φορές την ημέρα :)
 

naruto

Well-Known Member
Εξακολουθώ να ζητάω γνώμες για τη χρήση μιλοξ ή όχι και πόσες φορές την ημέρα :)
Η μινοξ θα επιταχύνει την φυτρωση στα μεταμόσχευμενα μαλλιά.
Δεν θα ανεβάσει το ποσοστό φυτρωσης όμως.οτι είναι να φυτρώσει θα φυτρώσει πάρεις δε πάρεις μινοξ .
Για μένα βάλε στα σημεία που σου είχαν μείνει κάποια μαμά μαλλιά ακόμα.Δηλαδη στο τσουλουφι στη μέση.
Χαλαρά,λίγη σχετικά ποσότητα κ από μια φορά την ημέρα. Θα βοηθήσει αυτά τα μαλλιά να κρατηθούν περισσότερο από την ανδρωγενετικη αλωπεκία.
Από εκεί κ πέρα πιστεύω μια χαρά θα τα πας,θα γίνεις άλλος άνθρωπος.
5000 + μοσχεύματα με τους συνήθως μεγάλους λόγους εξαγωγής που βγαζει η κλινικη αυτη θα κάνουν μεγάλη διαφορά, Στη φυτρώσει έχουν αποδείξει ότι το έχουν.
Η δοτρια ελπίζω να είναι ένταξη,περιμένουμε φώτο σε λίγες μέρες να δούμε σε τι κατάσταση είναι
 

Veron

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι είπα ότι είμαι μέλος του φόρουμ και θα κάνω πλήρη παρουσίαση. Και έδειξε να το ακούει με πολλη προσοχή αυτό. Επίσης, έδειξε να ξέρει ότι πέφτει και θαψιμο εδώ για την κλινική.

Ολες οι κλινικες παρακολουθουν το forum...
 

Veron

Well-Known Member
Δε μαθαίνουν ομως

Δυστυχως το παρακολουθει καποιος υπαλληλος της κλινικης και ισως πιο πολυ ασχολειται με το reputation της παρα στο να κανει προτασεις στον εκαστοτε γιατρο.Πιστευω οτι σπανια ο ιδιος ο γιατρος θα βρει χρονο να ξεψαχνησει ενα φορουμ και να ασχοληθει με αυτο.Ειδικα οταν ειναι κατω απο την ομπρελα μιας κλινικης ,αν δουλευει μεμονομενα ισως!Αλλα αν ανηκει σε μια κλινικη πιστευω πως θα ακολουθησει την γραμμη της κλινικης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Δυσκολεύομαι να πιστέψω την τιμη ; Μηπως πηγες συστημένος; Υπαρχουν τιμες κατω του € ?
Και εγώ σχεδόν 5.000 γκραφς έβαλα πριν 1,5 χρόνο και πέτυχα ακόμα χαμηλότερη τιμή και θεωρώ πως αυτό πρέπει να το γνωρίζουν τα μέλη ειδικά όσοι χρειάζονται απο 3.000 γκραφς και πάνω γιατί δεν χρεώνουν με γκραφ αλλά με συνέδρια και σου βάζουν πολλά.
Καλές οι θεωρίες και οι αναλύσεις αλλά όταν είσαι 5άρης και χρειάζεσαι γέμισμα τα λόγια είναι φτώχια, ότι μπορείς βάζεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

danceworld_2001

Well-Known Member
Ναι μπορούν να έχουν εξαιρετική φύτρωση και δεν είναι απόλυτο πως η δότρια θα καταστραφεί, όμως το ρίσκο για την δότρια είναι μεγάλο. Για μένα το καλύτερο θα ήταν να χώριζε την επέμβαση σε 2 session. Αυτή είναι και η στρατηγική στις μεγάλες κλινικές. Ότι έβγαζε στην πρώτη όλα μπροστά Α+Β και μετά από 1 χρόνο άλλη μια ότι έβγαζε υπόλοιπο Β και Γ. Ακριβότερη λύση και πιο φασαρία λόγω 2 επεμβάσεων κτλ, η συνιστώμενη όμως για εξασφάλιση της υψηλότερης δυνατής φύτρωσης, της μέγιστης πύκνωσης και το πιο σημαντικό, της βιωσιμότητας και βέλτιστης διαχείρισης της δότρια χωρίς να ξεπεραστούν τα όρια της.

Τα 5000 μοσχευματα μπορουν να εχουν εξαιρετικη φυτρωση αν εξαχθουν σωστα και εφοσον δεν τοποθετηθηκαν με μεγαλη πυκνοτητα λογω μεγαλης εκτασης της ληπτριας περιοχης.
Θα ηταν καλύτερα πιστευεις σε αυτα τα χρηματα να του εβγαζαν 3500-3700 μοσχευματα; και σε τι θα βοηθουσε;
Αν καποια κλινικη εβγαζε τοσα μοσχευματα σε ενα nw 2-3 ενω ο ασθενης ειναι σε μικρη ηλικια κατω των 30 θα το θεωρουσα λαθος πρακτικη. Στην περιπτωση αυτη δεν εχει νοημα να κραταει καβα στη δοτρια. Ισως ελαχιστα για μια τελευταια διορθωτικη στο μελλον.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ναι θα μπορούσε να έχει, ίσως λιγότερο, αλλά αν ειναι να σου βγάλει το χάπι θα σου βγάλει και το διάλυμα αν ειναι η ποσότητα ειναι ίδια που θα λάβεις.

Παίδες η τοπική φίνα έχει παρενέργειες όπως το χάπι φίνα;
 

mic6

Well-Known Member
Να ρωτήσω όταν λέτε η δοτρια να καταστραφεί εννοείτε να μην μπορεί να ξαναδώσει μοσχεύματα στο μέλλον ή να είναι γεμάτη κενά τώρα που θα ολοκληρωθεί η φυτρωση?
 

mic6

Well-Known Member
Μια εικόνα της δοτριας σήμερα 10 μέρες μετά το χειρουργείο 20180716_150616.jpg 20180716_150412.jpg 20180716_150844.jpg . Τα μαλλιά μου μεγαλώνουν υπερβολικά γρήγορα από όταν ήμουν μικρό παιδί.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα