Mic6, fue, 5036 grafts, 4-5/7/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για μένα και έτσι όπως είναι φαίνεται το overharvesting, δεν θα έπαιρνα άλλα εκτός και αν δεν με ένοιαζε. Να πω 1000-1500;

Καλή Χρόνια!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Μια χαρά είναι η δότρια μου, κουκλάκι ζωγραφιστό. Σιγά μην περίμενα 2 χρόνια για να δω αποτέλεσμα με δύο επεμβάσεις και σιγά μην πλήρωνα 10000-15000. Έκανα τη δουλειά μου τέλεια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, πιο πολύ δεν γίνεται. Και νομίζω αυτό μετράει σε κάθε μμ να είναι απόλυτα ευχαριστημένος αυτός που την κάνει.

Καλή χρονιά και πάλι!!
527672b5e400f7fbb7321a2d4872bd39.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Περί ορέξεως ουδείς λόγος. Αν την βλέπεις «κουκλί» είναι λυμένο το ζήτημα. Η κριτική έχει να κάνει περισσότερο με τους άλλους που το αντιμετωπίζουν με άλλο μάτι, περισσότερη υπομονή και φυσικά χωρίς να δαπανήσουν περισσότερα χρήματα, για την ίδια κλινική συζητάμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mic6

Well-Known Member
Περί ορέξεως ουδείς λόγος. Αν την βλέπεις «κουκλί» είναι λυμένο το ζήτημα. Η κριτική έχει να κάνει περισσότερο με τους άλλους που το αντιμετωπίζουν με άλλο μάτι, περισσότερη υπομονή και φυσικά χωρίς να δαπανήσουν περισσότερα χρήματα, για την ίδια κλινική συζητάμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σύμφωνοι, απλά προσέξτε το "άλλο μάτι" να είναι ίδιο για όλες τις μμ. Ανεβαίνει μετριότατη μμ του Έρντο και οι σεβάσμιοι του φόρουμ έχουν ποικίλες δικαιολογίες, ενώ αν κανείς ζητήσει φωτό σε κανονικό φωτισμό του τη λένε κιόλας. Ανεβαίνει η παρούσα με άκρως αποκαλυπτικές φώτο και σχολιάζουμε τη δότρια ενώ από πάνω είναι καλυμμένα τετραγωνικά χρόνιας καράφλας με απίστευτη επιτυχία.

Καμία διάθεση αντιπαράθεσης, απλά μετά από σχεδόν τρία χρόνια εδώ μέσα δικαιούμαι να σχολιαζω αυτά που βλέπω και να λέω αυτά που νιώθω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Miс παντού βλέπεις συγκρίσεις και «φαντάσματα». Όταν κάποιος ποστάρει κάποιες φώτο ο αμεροληπτος κριτής πρέπει να σχολιάσει και τα θετικά και τα αρνητικά (αν υπάρχουν). Στο ποστ μου έκανα ακριβώς αυτό. Έχεις επιλεκτική μνήμη ως προς τον Erdo γιατί ήμουν ο πρώτος που όχι μόνο σχολίασε αλλά και ανέδειξε το θέμα του splitting με ανάλυση και τεκμηρίωση, όταν οι περισσότεροι αγνοούσαν την ύπαρξη του.

Συνεχίζει όμως να μου κάνει εντύπωση ο άκρατος οπαδισμός σου και η απουσία κριτικής για αυτονόητα πράγματα. Περισσότερο την εκπομπή του «Τσουκαλά» μου θυμίζεις παρά λόγο ανθρώπου της επιστήμης και της διανόησης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

koumparos

Well-Known Member
Mic έχεις επιλεκτική μνήμη και δυστυχώς φανατιστηκες και εσύ όπως άλλοι που έκαναν στο βεκρη.Νομιζω ότι σε 2 μμ του Ερντογάν επισημάναμε την κακή εικονα της δοτριας.Νομιζω το παραδέχτηκε άμεσα και το ένα μέλος που έκανε εκεί.Μαλιστα επισήμανε ότι η δοτρια του παρότι πέρασαν μήνες δεν συνειλθε ακόμα.Καλη χρόνια.
 

mic6

Well-Known Member
Εντάξει παιδιά, ο,τι είχα να πω το είπα και ο,τι είχα να δείξω το έδειξα. Θα αποχαιρετήσω το φόρουμ και όπως υποσχέθηκα θα επανέλθω μόνο στο 12μηνο με μερικές τελικές φωτό.

Μάκια με αγάπη

Ένας φανατισμένος που σε λίγο εκτός από τον "άκρατο οπαδισμό" θα έχει και ίδιο μαλλί με τον Τσουκαλά.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Δεν έχω λόγια..το αποτέλεσμα σου απλά τα μπιπ όλα...ξέχνα τη καράφλα, τις ώρες στο καθρεφτη να προσπαθείς να καλύψεις τα ακάλυπτα και ζήσε δεύτερη νιότη με μαλλιά...χρόνια πολλά φίλε Μιχάλη πολλά συγχαρητήρια και κάθε επιτυχία επαγγελματική που την έχεις ήδη. 2019 με μαλλιά...απίστευτος..
 

mic6

Well-Known Member
Δεν έχω λόγια..το αποτέλεσμα σου απλά τα μπιπ όλα...ξέχνα τη καράφλα, τις ώρες στο καθρεφτη να προσπαθείς να καλύψεις τα ακάλυπτα και ζήσε δεύτερη νιότη με μαλλιά...χρόνια πολλά φίλε Μιχάλη πολλά συγχαρητήρια και κάθε επιτυχία επαγγελματική που την έχεις ήδη. 2019 με μαλλιά...απίστευτος..
Λίγο η δότρια με ανησυχεί βρε Άκη μου χαχαχαχ.

Φιλάρα μου σε ευχαριστώ για όλα, υγεία και ευτυχία για την καινούρια χρονιά και σε σένα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stolis43

Member
Εξαιρετικο super fast αποτελεσμα,και value for money...ησουν πολυ τυχερος φιλε mic6 να τα χαρεις και να εισαι καλα!
Το ζητουμενο ειναι η αλλαγη της ψυχολογιας μας προς το καλυτερο...τα αλλα για εμενα προσωπικα ειναι λεπτομερειες...ειδικα στην περιπτωση του φιλου μας εδω...κοιτας το ΠΡΙΝ και το ΜΕΤΑ,και δεν ψαχνεις να βρεις τι δεν εχει παει καλα...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν η παρουσίαση ήταν στο προσωπικό ιστολόγιο του Mic θα είχες απόλυτα δίκιο. Εδώ όμως είναι φόρουμ και κάθε παρουσίαση έχει σαν σκοπό, πρωτίστως να βοηθήσει αυτούς που δεν έχουν κάνει μμ ωστέ να πάρουν τις σωστές αποφάσεις και δευτερευόντως να τονώσει την ψυχολογία αυτών που την έκαναν. Ως εκ τούτου μεγαλύτερη αξία έχει η τεκμηριωμένη κριτική παρά τα ευχολόγια, τα οποία φυσικά είναι ευπρόσδεκτα και ανθρώπινα, δεν είναι όμως η ουσία.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Stolis43

Member
Ναι,εισαι αντικειμενικος και ετσι πρεπει να εισαι ως moderator και αναμφισβητητα γνωστης....,και τα 8/10 περιστατικα-αποτελεσματα εδω μεσα, θα μας ειχαν για ανεκδοτο σε ενα συνεδριο για μμ...

Ωστοσο ανθρωποι ειμαστε,μπορουμε να αμβλυνουμε λιγο τις γωνιες,και να μην ειμαστε τοσο απολυτοι σε ενα τοσο ευαισθητο θεμα...;)

Επισης να κοιταζουμε λιγο και τα Ελληνικα standards που ναι μπορει να ειναι πισω σε σχεση με αλλες κλινικες του εξωτερικου,αλλα δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα,και την ορεξη να παμε εξωτερικο δυο τρεις φορες κ.ο.κ.,βρε αδερφε εχουμε και αλλα πραγματα πολυ πιο σοβαρα να ασχοληθουμε...

Συγκεκριμενα για τον φιλο μας,νομιζω οτι ειναι το καλυτερο value for money/TIME αποτελεσμα...δεν χρειαζεται να ξανασχοληθει με μμ,με 4500€ δεν νομιζω να τον εκανε καποιος καλυτερα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

mic6

Well-Known Member
Ναι,εισαι αντικειμενικος και ετσι πρεπει να εισαι ως moderator και αναμφισβητητα γνωστης....,και τα 8/10 περιστατικα-αποτελεσματα εδω μεσα, θα μας ειχαν για ανεκδοτο σε ενα συνεδριο για μμ...

Ωστοσο ανθρωποι ειμαστε,μπορουμε να αμβλυνουμε λιγο τις γωνιες,και να μην ειμαστε τοσο απολυτοι σε ενα τοσο ευαισθητο θεμα...;)

Επισης να κοιταζουμε λιγο και τα Ελληνικα standards που ναι μπορει να ειναι πισω σε σχεση με αλλες κλινικες του εξωτερικου,αλλα δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα,και την ορεξη να παμε εξωτερικο δυο τρεις φορες κ.ο.κ.,βρε αδερφε εχουμε και αλλα πραγματα πολυ πιο σοβαρα να ασχοληθουμε...

Συγκεκριμενα για τον φιλο μας,νομιζω οτι ειναι το καλυτερο value for money/TIME αποτελεσμα...δεν χρειαζεται να ξανασχοληθει με μμ,με 4500€ δεν νομιζω να τον εκανε καποιος καλυτερα...
Είμαι πεπεισμένος ότι ούτε με τα διπλάσια δεν θα με έκανε κάποιος καλύτερα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι,εισαι αντικειμενικος και ετσι πρεπει να εισαι ως moderator και αναμφισβητητα γνωστης....,και τα 8/10 περιστατικα-αποτελεσματα εδω μεσα, θα μας ειχαν για ανεκδοτο σε ενα συνεδριο για μμ...

Ωστοσο ανθρωποι ειμαστε,μπορουμε να αμβλυνουμε λιγο τις γωνιες,και να μην ειμαστε τοσο απολυτοι σε ενα τοσο ευαισθητο θεμα...;)

Επισης να κοιταζουμε λιγο και τα Ελληνικα standards που ναι μπορει να ειναι πισω σε σχεση με αλλες κλινικες του εξωτερικου,αλλα δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα,και την ορεξη να παμε εξωτερικο δυο τρεις φορες κ.ο.κ.,βρε αδερφε εχουμε και αλλα πραγματα πολυ πιο σοβαρα να ασχοληθουμε...

Συγκεκριμενα για τον φιλο μας,νομιζω οτι ειναι το καλυτερο value for money/TIME αποτελεσμα...δεν χρειαζεται να ξανασχοληθει με μμ,με 4500€ δεν νομιζω να τον εκανε καποιος καλυτερα...

Μα το θέμα μας είναι να βελτιώσουμε τα κακά κείμενα των Ελληνικών κλινικών, για αυτό γίνεται η κριτική τουλάχιστον από εμένα. Για το value for money και την φύτρωση το έγραψα στην αρχή του σχόλιου. Αυτό όμως δεν αναιρεί τα υπόλοιπα τα οποία πρέπει να τονιστούν γιατί αλλιώς τίποτα δεν θα αλλαξει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είμαι πεπεισμένος ότι ούτε με τα διπλάσια δεν θα με έκανε κάποιος καλύτερα

Νομίζω οτί μέσα στον ενθούσιασμό σου υπερβάλλεις και κάνεις υποθέσεις. Αν εννοείς ότι κάποιος δεν θα πετύχαινε καλύτερη φύτρωση πιθανώς ναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mic6

Well-Known Member
Νομίζω οτί μέσα στον ενθούσιασμό σου υπερβάλλεις και κάνεις υποθέσεις. Αν εννοείς ότι κάποιος δεν θα πετύχαινε καλύτερη φύτρωση πιθανώς ναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όχι δεν εννοώ αυτό! Εννοώ ακριβώς αυτό που έγραψα
 

Akis-multi

Well-Known Member
Αν η παρουσίαση ήταν στο προσωπικό ιστολόγιο του Mic θα είχες απόλυτα δίκιο. Εδώ όμως είναι φόρουμ και κάθε παρουσίαση έχει σαν σκοπό, πρωτίστως να βοηθήσει αυτούς που δεν έχουν κάνει μμ ωστέ να πάρουν τις σωστές αποφάσεις και δευτερευόντως να τονώσει την ψυχολογία αυτών που την έκαναν. Ως εκ τούτου μεγαλύτερη αξία έχει η τεκμηριωμένη κριτική παρά τα ευχολόγια, τα οποία φυσικά είναι ευπρόσδεκτα και ανθρώπινα, δεν είναι όμως η ουσία.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αγαπητέ cvial, μέσα σε περίπου 3 χρόνια από ένα πολύ ενημερωμένο μέλος του φόρουμ έγινες διαχειριστής ή ένας από αυτούς. Δεν έχεις σταματήσει όμως εκεί έχεις γίνει και κριτής των πάντων και των πάντων. Δεν έχεις λόγο να απαντήσεις έτσι στο σχόλιο του stolis43 κάπου έχεις χάσει το μέτρο. Μη λογοκρινεις τα πάντα, ο άνθρωπος την άποψη του είπε και έτρεξες τι; Να τον διορθώσεις; Έλα σε παρακαλώ μέρες που είναι.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα